כיריים גז או אינדוקציה???

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אמנם אני לא שפית, אבל מנסיון די עשיר בבישול, לא מסכימה עם זה. בכיריים גז היה לי הרבה יותר קשה להגיע לטמפרטורה מדויקת מאשר באינדוקציה.
(לא הניידת של מידאה, היא חובבנית, מדברת על כיריים אמיתיות) וזה לא נכון שטמפ' החלשה באינדוקציה חזקה יותר מגז. להפך, בכיריים גז סטנדרטיות בעלות 4 להבות, הלהבה הקטנה בכלל לא קטנה כ"כ. וגם כשהיא מוקטנת היא די חזקה ולפעמים שרפה לי אוכל. באינדוקציה, ברגע שאת שולטת ומתמצאת בדרגות, יודעת איזו דרגה מדויקת מתאימה, מאכלים לא נשרפים. ויש גם את דרגה 1 שזה שמירת חום, מה שבכלל לא קיים בגז.
כל הנ"ל באינדוקציה גדולה ומקצועית. לא בניידת של מידאה. יש לי אותה, יש בה הרבה פחות דרגות והנמוכה יחסית חזקה.
זה לא רק הדיוק זה מהירות התגובה.
כשיש לך כירים על גז ואת רוצה להנמיך / להגביר את עוצמת הלהבה מספיקה תנועה של היד.
בכירים מסוגים אחרים זה ייקח יותר זמן.
ולכן במסעדות יישארו עם כירים על גז.

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זה לא רק הדיוק זה מהירות התגובה.
כשיש לך כירים על גז ואת רוצה להנמיך / להגביר את עוצמת הלהבה מספיקה תנועה של היד.
בכירים מסוגים אחרים זה ייקח יותר זמן.
ולכן במסעדות יישארו עם כירים על גז.
למה יותר זמן? בדיוק תנועה של היד, רק לא סיבוב, אלא לחיצה. ובמקום להנמיך את האש לחצי, או לרבע, יש לך 14 דרגות אפשריות לבחירה מדויקת.
אגב, במסעדות רבות וודאי במטבחי מלונות וכו', בקושי משתמשים בכיריים מכל סוג שהוא לבישול. יש להם תנורי בישול.
ואגב ב', התנסית בשימוש ממושך בכיריים אינדוקציה? מסקרן אותי.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ואגב ב', התנסית בשימוש ממושך בכיריים אינדוקציה? מסקרן אותי.
לא.
שיחה עם בשלנית על שטענה שמאז שעברה לאינדוקציה האוכל יוצא לה פחות טעים גרמה לי לחשוש.

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לא.
שיחה עם בשלנית על שטענה שמאז שעברה לאינדוקציה האוכל יוצא לה פחות טעים גרמה לי לחשוש.
אמנם אני בראש שמאד אוהב חידושים וגאדג'טים.
אבל כל הזמן אני מדמיינת שתי שכנות ירושלמיות עמלניות, מתווכחות ביניהן, שהבגדים לא יוצאים נקיים אותו דבר במכונת כביסה כמו בכביסה בשפשוף אחרי שריה בפיילה והרתחה על הפרימוס..

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אבל כל הזמן אני מדמיינת שתי שכנות ירושלמיות עמלניות, מתווכחות ביניהן, שהבגדים לא יוצאים נקיים אותו דבר במכונת כביסה כמו בכביסה בשפשוף אחרי שריה בפיילה והרתחה על הפרימוס..
סליחה אבל לא דומה ולא כמעט.
אני בעד חידושים וסקרנות טכנולוגית אבל מרוצה מהגז שלי ובהחלט מביאה בחשבון גם תגובות לא מרוצות מאינדוקציה.
ומי שמרוצה ומבשל היטב באינדוקציה. למה לא?! אני בעד.

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בא לי לקנות לפסח אינדוקציה, לא יכולה לחשוב לחזור לגז, בפרט בפסח שיש מלא טיגונים ושמן....
מזדהה איתך נורא. כמעט בכיתי בפסח. כ"כ הרבה בישולים, וכאלו עצבים עם הגז.. כל הזמן לשחק ולהעביר את הסירים כל שניה מאש גדולה לבינונית לקטנה בהתאם לגודל הלהבות..
והנקיון...
זו עוד נקודה שנראה לי לא הזכירו באשכול הזה. שבגז מוגבלים לגודל הקבוע מראש של כל להבה, אם משחק קטן לאש קטנה או גדולה. ובאינדוקציה בכל רבע אפשר להניח כל גודל של סיר ולבחור טמפרטורה רצויה.

ענת לנדמן

משתמש פעיל
בתור אחת עם ניסיון בשני הסוגים (לא רק במידאה- גם באינדוקציות גדולות ומקצועיות) אין כמו הניקיון והאסטטיות של האינדוקציה... אבל מצד הבישול עדיף גז, מה לעשות. יש לי כיריים גז של לופרה, הן מעולות- אבל כפרת עוונות אמיתית לנקות אותן אחרי טיגון. בשביל זה יש אינדוקציה ;)

ג אקדמית

משתמש חדש
או כיריים קרמיות או אינדוקציה
גז לא מומלץ
אחרי שמנסים א"א לחשוב איך ישתמשו עד אז עם גז
ניקיון מהיר דרגות חום, לא כמו גז 2 דרגות בלבד

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
האינדוקציה לוקח הכי פחות חשמל מבין הכיריים החשמליות בגלל מהירות ויעילות החימום שלו , העובדה שהוא צריך חיבור תלת פאזי מרתיעה אנשים שבטוחים שהוא שותה חשמל אבל זה ממש לא נכון, זה רק במידה וכל הלהבות על המקסימום (שזה נדיר שיצטרכו את כולם על מקסימום) שהוא צריך באמת את התלת פאזי (זה כמו להדליק 4 קומקומים בשקע אחד), שזה מקביל לגז שכל ה4 להבות בוערות שזה גם כן צורך הרבה מאוד גז.

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בפסח אפשר לשים "משטחי סיליקון עמידים לחום גבוה לאפייה" בין המשטח בישול לבין הסירים וככה אין שום בליעה, זה גם מה שרבים עושים בשביל חלבי/בשרי.
הדבר נבדק מול מורי הוראה, כל אחד ישאל את רבותיו.
דרך אגב את המשטחי סיליקון אפשר להזמין באיביי ב15-20 שקל למשטח ובארץ זה עולה קרוב ל100 למשטח לחנויות שיש את (לרוב החנויות אין את זה בכלל)

בוקסה

משתמש פעיל
יש לי אינדוקציה 5 להבות כשצד אחד יכול להפוך למשטח.
חלום!
עלה לי הרבה כסף הכיריים עצמם, התלת פאזי ואפילו החציבה הנוספת מתחת (חייבים שיהיה חור מוחלט מתחת לכיריים ולא רק חורים.
ואני לא מתחרטת!! הבישול הפך למהיר הרבה יותר. יש טיימר שאני יכולה ללכת לישון או לצאת לעבודה וזה מסיים לבד..... בדוק בצורה הכי אחראית!
ודאי שרגיש מנפילות טראומטיות. אבל רק אם יפול משהו כבד מאד עלול להיות נזק.

אילת ח

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בזמנו ששאלנו את הרב ר' שמואל אליעזר שטרן היא אמר לנו לעשות בנפרד לחלבי, אבל לפסח אני אשאל שוב.

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בזמנו ששאלנו את הרב ר' שמואל אליעזר שטרן היא אמר לנו לעשות בנפרד לחלבי, אבל לפסח אני אשאל שוב.
זה באמת סיכון גדול כי אם ינזול חלבי על המשטח אז הוא צריך הכשרה (אם בכלל שייך להכשיר אותו) ולכן הכי טוב פשוט שיהיה שתיים, אבל לפסח גם אם ינזול זה לא מטריף את הכיריים, כמובן צריך לבדוק לפני מה בדיוק ההלכה במידה ונוזל כי בליעה עוברת אם המשטח רטוב משתי הצדדים.

מלי פינקלשטיין

משתמש רשום
יש לי אינדוקציה 5 להבות כשצד אחד יכול להפוך למשטח.
חלום!
עלה לי הרבה כסף הכיריים עצמם, התלת פאזי ואפילו החציבה הנוספת מתחת (חייבים שיהיה חור מוחלט מתחת לכיריים ולא רק חורים.
ואני לא מתחרטת!! הבישול הפך למהיר הרבה יותר. יש טיימר שאני יכולה ללכת לישון או לצאת לעבודה וזה מסיים לבד..... בדוק בצורה הכי אחראית!
ודאי שרגיש מנפילות טראומטיות. אבל רק אם יפול משהו כבד מאד עלול להיות נזק.
מאיזו חברה הכיריים? היכן קניתם? כמה עלה לכם ?
נשמח לשמוע פרטים.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני מלמדת את נושא הקרינה לבגרות.
השתלמתי רבות בטכניון ומכון ויצמן בנושא.
הבורות היא מטורפת בנושא.

מישהו פעם אחר לכם שהקרינה של המקרר במטבח הרבה הרבה יותר חזקה ומסוכנת ממיקרוגל?
אני לא אפתח כאן את הנושא,
אבל אינדוקציה עובדת על שדה מגנטי.
אין בו סכנה אלא א"כ תעמדו לידו 36!!! שעות רצוף שכשהוא פועל על כל העוצמות בו זמנית!
סתם מענין
אם כך.
למה אנשים מדירים מיקרוגל מביתם?
לי יש, אני שואלת ברצינות.

גאולה דהאן

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
בד"כ לא עומדים ליד המקרר זמן ארוך.
ליד המיקרוגל בד"כ עומדים ומחכיםםם... במיוחד כשרעבים (:
זה שונה.

כל מוצר חשמלי פולט קרינה.
היכן שיש חשמל יש קרינה.
אמנם בעוצמות שונות.
אבל קרינה.

שמעתי על מישהי שהיה לה קשה להירדם. אחרי שקראה חומר בנושא, גילתה שהגורם היה כבל חשמל שהיה מונח על ראש המיטה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה