דרוש מידע כובלים אותי בכסף. איך אני משחררת?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
לעבוד רק עם חוזה.
תחזירי את הכסף
ואם בא לך לעבוד אצלו תשבו ותסכמו ברור כל סעיף כמה שעות מהו העבודה גובה השכר וכו'

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לדעתי עלייך לכתוב לו שאת עובדת רק בצורה מוגדרת, כלומר מספר שעות מוגדר וסכום X לפי שעה, או לפי חודש.
בנוסף, הגדירי לעצמך זמני עבודה בהם את פנויה לעבוד עבורו. כל זמן אחר לא ייענה.

מול אדם "מוזר" שבא אלייך בסמטא חשוכה ואת רק אולי אולי חושדת בו שהוא בעייתי,
אתם גם מתחילים להגדיר גבולות להציב תנאים ולהיות אסרטביים, או לוקחים רגליים ופשוט בורחים???
לא חסרים לקוחות נורמליים ושפויים בעולם
וזאת התנהלות לא תקינה. לא תקינה. אולי בערך. נראה לי. לא נראה לי.
מרגיש לך כובל? לא נעים? לא מריח לך? בי בי.
בלי להפחיד בלי סיפורי אימה, פשוט חבל להכנס למשהו שמרגיש לא טוב...

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
מול אדם "מוזר" שבא אלייך בסמטא חשוכה ואת רק אולי אולי חושדת בו שהוא בעייתי,
אתם גם מתחילים להגדיר גבולות להציב תנאים ולהיות אסרטביים, או לוקחים רגליים ופשוט בורחים???
לא חסרים לקוחות נורמליים ושפויים בעולם
וזאת התנהלות לא תקינה. לא תקינה. אולי בערך. נראה לי. לא נראה לי.
מרגיש לך כובל? לא נעים? לא מריח לך? בי בי.
בלי להפחיד בלי סיפורי אימה, פשוט חבל להכנס למשהו שמרגיש לא טוב...
אני חושבת שהמוזרות שלו היא עניין של פרשנות. פרשנות שנובעת מתחושה לא ברורה.
אם הכותבת היתה בטוחה שמדובר באדם מוזר, אז ברור שהיתה חותכת. אבל אם היא שיתפה אותנו בתחושות שלה, כנראה שיש כאן פרשנות. לקחת את התחושה שלה ולהפוך אותה למציאות זה לא רעיון טוב. קודם כל עליה לבדוק אם אכן התחושה שלה היתה נכונה. כדי לבדוק את זה היא צריכה להגדיר לעצמה כיצד היא עובדת. כשהיא תחוש בטוחה באופן בו היא עובדת לא יגיעו אליה הצעות הזויות כי היא תדע לזהות ולדחות על הסף.
אגב, סתם בתור דוגמא, אם לפני תקופה היו מבקשים ממני עבודה ורק אחר כך ישלמו (אם ימצא חן בעיניהם) אז הייתי לוקחת, אבל היום אני אפילו לא מתייחסת לכאלה בקשות (למעשה קיבלתי רק בקשה אחת כזאת) ולמה? כי אני ברורה עם עצמי.
ובכל אופן כדי להגיע למקום הזה צריך להתנהל מול לקוחות מוזרים באופן אקטיבי, כלומר להגדיר את גבולות העבודה שלי (אפשר לקרוא לזה אימון). באופן הזה היא תדע לזהות להבא לקוחות לא מקובלים. אבל אם היא רק תשאל בפרוג ויגידו לה כן לא שחור לבן לברוח להישאר, איך היא תדע להבא?? לכן העצה שלי היא להגדיר גבולות, להעביר לצד השני, לבדוק את התגובה וללמוד ממנה.

סטודיו הדסים

מעצבת סביבה מצמיחה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
זה נשמע גרוע...
ממליצה להחזיר ולנתק קשר!!!!
(במקרה הטוב כנראה שמלא עובדות עזבו לו אחת אחרי השניה וזה הדרך שלו לשמור אותך אבל עם הם עזבו יש סיבה...)

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ישמע לכם מוזר,
זה קרה לי עם לקוחה.
אולי שנתיים היא סחבה אותי ככה.
בעשר דקות שהייתי חייבת לה מחבילה קודמת ובכסף שהיא כבר הפקידה ו"תפסתי אותך בכסלו לניסן. מה הכוונה לא עובדת עכשיו?"
עכשיו אני בתהליכים "לפטר אותה", וזה לא קל בכלל.
היא שולחת לי מיילים, היא מתקשרת, היא מסבירה ללקוחות אחרים שלי שיזכירו לי אותה.
זה הזוי, אין לי כרגע פתרון. רק לנסות למרוח אותה ככה :(

loving music

משתמש מקצוען
זה הזוי, אין לי כרגע פתרון. רק לנסות למרוח אותה ככה :(
לא התנסיתי מעולם, אבל אולי פשוט לשים דברים על השולחן?
לא נעים בכלל, אבל יש מקרים שזה הפתרון הטוב ביותר - לומר בצורה ברורה - לא מתאימה לי צורת העבודה הזאת.
בדרך כלל אם את מורידה ממנה את האשמה (יש לי קטע דפוק כזה שאני לא מסוגלת ש....) זה קל ונעים יותר

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לא התנסיתי מעולם, אבל אולי פשוט לשים דברים על השולחן?
לא נעים בכלל, אבל יש מקרים שזה הפתרון הטוב ביותר - לומר בצורה ברורה - לא מתאימה לי צורת העבודה הזאת.
בדרך כלל אם את מורידה ממנה את האשמה (יש לי קטע דפוק כזה שאני לא מסוגלת ש....) זה קל ונעים יותר
את רצינית? זה הבסיס שאמרתי.
ואז היא הגיעה לי בהוכחות: במייל מלפני חודשיים משתמע מדבריך שסיכמנו על חבילת נוספת (-החתימה הקבועה- להתראות בפעמים הבאות :( )
במהלך העבודה ביקשתי שתוסיפי את זה וזה....
אני מפחדת שלא שילמתי לך על השעה הזאת אז אני מוסיפה לך לחשבון...
הוספתי לך לחשבון אז תתני לי...
:( :( :(

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
את רצינית? זה הבסיס שאמרתי.
ואז היא הגיעה לי בהוכחות: במייל מלפני חודשיים משתמע מדבריך שסיכמנו על חבילת נוספת (-החתימה הקבועה- להתראות בפעמים הבאות :( )
במהלך העבודה ביקשתי שתוסיפי את זה וזה....
אני מפחדת שלא שילמתי לך על השעה הזאת אז אני מוסיפה לך לחשבון...
הוספתי לך לחשבון אז תתני לי...
:( :( :(
אני הייתי אומרת:
"אני מעבירה אליך עכשיו 500 ש"ח בחזרה, כי הבנתי שטעיתי בחישוב. כרגע אין לי אפשרות להמשיך בעבודה. נכנס לי פרוייקט גדול ואני נאלצת לערוך שינויים מיידיים בעבודה שלי.
מצטערת מאוד, אבל זו לא החלטה שלי"

כמי שנזהרת מאוד מעיוותי מציאות, במקרה כזה הפרוייקט הגדול הוא לפטר את הלקוחה.
יש כאן בעיה של פגיעה במרחב האישי ובגבולות שניתנת לפתרון רק בדרך הזו, לצערי.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני הייתי אומרת:
"אני מעבירה אליך עכשיו 500 ש"ח בחזרה, כי הבנתי שטעיתי בחישוב. כרגע אין לי אפשרות להמשיך בעבודה. נכנס לי פרוייקט גדול ואני נאלצת לערוך שינויים מיידיים בעבודה שלי.
מצטערת מאוד, אבל זו לא החלטה שלי"

כמי שנזהרת מאוד מעיוותי מציאות, במקרה כזה הפרוייקט הגדול הוא לפטר את הלקוחה.
יש כאן בעיה של פגיעה במרחב האישי ובגבולות שניתנת לפתרון רק בדרך הזו, לצערי.
צודקת, חגית.
אבל היא נוראיתתתת
אני ממש מקווה שאני אצליח לסיים איתה.
היא הופיעה אצלי לפני שבוע אחרי 4 חודשים שהייתי בטוחה שזהו...
:(

קדימה צעד

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עימוד ספרים
אני הייתי מבררת קודם כל האם הכסף הוא על חשבון העתיד או שאולי האדם יודע ששילם פחות ממה שמגיע לך
יש בעולם אנשים עם מצפון, ויכול להיות שהוא מנסה לפצות אותך על העבודה הקשה.
(יכול להיות שהסכום שבשבילך הוא גדול - בשבילו הוא זניח)

הייתי עושה את הבירור הזה במייל כדי שיישאר לי תעוד של השיחה במידה והוא יגיד שזה 'על העבר'
אם זה על העתיד, כל העצות האסרטיביות יכולות להיות יעילות מאוד.

ועוד משהו -
במידה והמעסיק/לקוח הוא קרוב משפחה מדרגה ראשונה
או ידיד משפחה מבוגר (חבר טוב של ההורים/הסבא)
משפט כמו 'תגידי תודה ותמשיכי לעבוד' הוא משפט קביל.

במקרים אחרים - נראה שחכמת ההמונים די ברורה כאן. אבל שוב, זה כתגובה לפרשנות ולאופן בו את הצגת את המקרה

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
חסרים לי פרטים נוספים, אבל בואי נניח אותם בצד.
הלקוח הזה, במקרה שהוא אינו קרוב משפחה מדרגה ראשונה, עושה לך הרגשה לא נוחה כשאת פונה אליו? זו סיבה מספיק טובה לנתק מגע.
עצם זה שהוא החליט להפקיד לך כסף, ושהוא מחליט מתי את לשירותיו - אינו נשמע טוב.

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא קשור אבל קשור
הבוסית שלי לשעבר הכניסה לי כספים ללא ידיעתי בהיקף של משכורת חצי שנתית שלי (!!!!)
לא שמתי לב כי זה נכנס כל פעם באיזור החגים
והמשכורת לא היתה מסודרת
א קיצער סוף שנה אני מודיעה שאני עוזבת
פתאום אחרי חודשיים כשאני כבר במקום עבודה אחר אני מקבלת טלפון שאני צריכה להחזיר סכום של 5 ספרות!!!
דחפו לי כסף בלי להודיע!
דפקו לי ארנונה ומעון!
נשמע לכם הגיוני???
כבר עברה מאז יותר משנה ואין לי מאיפה להחזיר

ל.גרין

משתמש צעיר
לכאורה השאלה העיקרית היא צורת העבודה שלך, משרד מיל פנים מול פנים, אם זה כולל פגישה וכו' זה יותר מסובך אבל אם זה רק דרך המיל מה הענין לנתק קשר עכשיו? במקסימום אם נהיה בעיות בהמשך מכניסים את הכתובת ל"דואר זבל" וממשיכים הלאה בלי להפסיד את הכסף.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לא קשור אבל קשור
הבוסית שלי לשעבר הכניסה לי כספים ללא ידיעתי בהיקף של משכורת חצי שנתית שלי (!!!!)
לא שמתי לב כי זה נכנס כל פעם באיזור החגים
והמשכורת לא היתה מסודרת
א קיצער סוף שנה אני מודיעה שאני עוזבת
פתאום אחרי חודשיים כשאני כבר במקום עבודה אחר אני מקבלת טלפון שאני צריכה להחזיר סכום של 5 ספרות!!!
דחפו לי כסף בלי להודיע!
דפקו לי ארנונה ומעון!
נשמע לכם הגיוני???
כבר עברה מאז יותר משנה ואין לי מאיפה להחזיר
תתיעצי עם עורך דין.
איזה מין דבר זה 'לתרום' לעובד בלי להודיע לו?
מבחינתי, ואולי גם מבחינת החוק - זה לשים את הכסף על קרן הצבי. בעיה שלה שעשתה את זה, ועוד ללא הסכמתך.

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תתיעצי עם עורך דין.
איזה מין דבר זה 'לתרום' לעובד בלי להודיע לו?
מבחינתי, ואולי גם מבחינת החוק - זה לשים את הכסף על קרן הצבי. בעיה שלה שעשתה את זה, ועוד ללא הסכמתך.
כן
כמובן שדבר ראשון שאלתי רב
הוא קבע שאני צריכה להחזיר:(

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בתור עובד עם לא מעט פרילנסרים,
כשנופלים על מישהו טוב, חוששים לאבד אותו, ומנסים ל'שכנע' אותו להמשיך 'לרצות' לעבוד איתי.

ואצל כל אחד זה מתבטא אחרת, אחד מיד מסכם ברור ואולי אף מעלה את המחיר, השני יתכן שמפקיד כסף תוך המהום לא ברור כדי שישאר מחוייבות..

וזה לא סותר שאת מרגישה כבולה, ההיפך, זו בדיוק המטרה שלו.
וזה מצד אחד אמור להחמיא לך, מצד שני הלחץ גם מובן, לא בא לך להיות חייבת, בטח שלא במתכונת הזאת.

הפיתרון הפשוט זה להרים טלפון או לשלוח מייל ולעשות סדר בצורה נעימה ופשוטה, לא לבוא מתוך לחץ חבל גם לשבור את הכלים סיכוי לא רע שהלקוח מאוד מעוניין בשירות שלך, ויש לו צורת התבטאות מוזרה.

אלו השעות שלי, זה המחיר שלי, צריך לסכם איתי x זמן מראש, רק אחרי הזמנה מפורטת ומענה ממני במייל זה נכנס לביצוע, וכדו'.
ובסופו שאלה, הכסף שנכנס זה עבור עבודה לעכשיו או משהו עתידי? כי אם זה לעתידי אחזיר אותה כעת זה בעייתי לי בהנה"ח..

תמיד צריך להקשיב לרגשות, אך לא פחות חשוב מכך לנסות להיכנס לנעליים של הצד השני וגם מודעות עצמית מה בדיוק מפריע לי.
ככה אפשר לדעת אילו גבולות וכללים עליך להציב.
בהצלחה

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
לא כ"כ ברור אילו אלמנטים כאן "לא ברורים"
משפט כמו "תגידי תודה ותמשיכי לעבוד"- אם נאמר ברצינות, הוא חצי אלים.
ואם נאמר בחיוך, זה על גבול ההטרדה.

אסור להתעלם מהסאב-טקסט, מההרגשה שזה יוצר
כי כרגע זה אולי "אפור", מתישהו זה יהיה ברור יותר.

לא חייב להגיע להטרדה, עצם האגרסיביות של להמשיך ללא תיאום, ואח"כ חוסר נכונות אפילו לעצור רגע ולברר למה היא לא מרוצה מהתשלום שנכנס (=לא מעוניינת להמשיך) זה אומר דרשני לענ"ד כמובן.
כל מילה !!!
תגידי תודה ותמשיכי לעבוד מאדם שהוא כולה לקוח זה משפט ממש אלים ויכול להעיד על טיפוס מסוכן
ולא חסרים סיפורים ...
ואין קשר להפחדה כי פשוט צריך להזהר!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה