עזרה כאבי גב נוראיים בגב התחתון

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
להתייעץ בפרוג בלי פרטים ובלי לראות את הבן אדם, זה בערך לשאול למה תינוק בוכה?
יכול להיות מיליון ואחד דברים,

אבל בכל אופן אם זה שרירים תפוסים ישנם משחות או מסטאז' שאפשר לעשות,
אני הייתי ממליץ כעזרה בסיסית לעמוד זקוף ולעשות 'מודים' דהיינו לכרוע בבת אחת ולהזדקף לאט לאט,
זה מאוד מחזק את השרירים של הגב התחתון. כמה פעמים אחד אחרי השני, כמה פעמים ביום ומרגישים שינוי.

ניתן לעשות את זה גם בישיבה,
להתכופף עד הסוף ולהתרומם לאט לאט.

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צריך להסביר לה שאי אפשר לפתור בעיות בלי לדעת מה הם! אם היא לא תלך להבדק אין לחה שום דרך לדעת מה הבעיה, ברור שבעיה מסוג כלשהו יש- כי אם יש כאב יש בעיה, שתבדוק קודם כל מה זה, ואז אפשר לנסות לטפל בטיפול אלטרנטיבי- אבל קודם כל להבדק!

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שתי פתרונות שיכולים להועיל באופן זמני-
כירופרקט - יעזור באופן זמני בלבד
חגורת גב בטן- הקלה מטורפת בכאבי גב בגב התחתון (כדאי לקבל הפניה מאורטופד כדי לחסוך את העלות).

אבל בכל מקרה כדאי לה להיבדק, אם היא רוצה לפתור את הבעיה.
כאב גב רציני זה דבר שאסור לזלזל בו
לשים לב- מזרון רך או לא איכותי יחמיר את הכאב שבעתיים

האיש והקלרינט

משתמש פעיל
שלום רב
כואב לי מאוד לשמוע על המצב הנורא ,ועל אף שאין בדרכי בד"כ להגיב כאן צבפורומים אומר רק דבר אחד .
אני סבלתי רבות מכאבי גב תפוסים וכאבי ברך מייסרים בצורה שא"א לתאר
לא יכולתי לשנות מצב מישיבה לעמידה והפוך מדרגות אפי' לזוז על מיטה שזה משהו רך לא יכולתי לעשות,
זה היה אחרי פסח שנה שעברה הרגשתי שאני לא מצליח לזוז והייתי כמה שבועות לפני החתונה התחתנתי מייד אחרי חג השבועות,
הרב פירר הפנה אותי לאורתופד גדול בתל אביב שהפנה ל- MRI ועד אז גם המליץ על אורתופד בירושלים כך שאם צריך ניתוח הפיזותרפיה קודם תאיץ את ה-התאוששות כי אני צריך אוטוטו להתחתן...
אדהכי והכי הייתי אצל ה פיזותרפיסט לפני הצילום ומה אומר הוא אמר בעל פה בדיוק את מה שראו בצילום המשוכלל התחלנו תרגילים יום יום וכו' עד שבאתי לאורתופד הוא אמר שלא נעשה ניתוח כי התרגילים פשוט האיצו את הדם ב200 קמ"ש כך שהשרירים התחילו להצמיח את עצמם מחדש

תכל'ס ..עד היום לא עשיתי את הניתוח ויצאתי מזה לגמרי

ואני כבר עם תינוקת מתוקה ביד...
למי שמבין קצת בכאבים ...

המלצתי היא חד משמעית לומר לבחורה ללכת לפיזותרפיסט הוא דת"ל שומר תורה ומצוות מאוד נזהר מ-ייחוד וכל שאר הבעיות וזה גם לא רופא בעצם המילה אך האבחון המדויק שלו עוקפת את הרופאים הגדולים והצילומים המשוכללים {בד"כ}
מי שרוצה יותר עזרה יכול לפנות אליי במייל.
תודה ורפואה שלימה.

סטייל לגן

משתמש רשום
עיצוב גרפי
יש הבדל ברמת הכאבים בין היום ללילה?
ולמה שלא תנסה נורופן כדי לבדוק אם הכאב נרגע ואז לדעת אם הכאב ממקור דלקתי או לא

B&B

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי

פלמינגו 67

משתמש סופר מקצוען
יש הבדל ברמת הכאבים בין היום ללילה?
לא.
ולמה שלא תנסה נורופן כדי לבדוק אם הכאב נרגע ואז לדעת אם הכאב ממקור דלקתי או לא
לא לוקחת תרופות...

בכל אופן, תודה רבה לכל העונים, כרגע הכאב קצת פחת ב"ה.
מקווה שהוא ירד לגמרי.

חדזי

משתמש מקצוען
סליחה שאני מתערבת. פרוג זו רפואת פרוזדורים... וחוץ מזה מה זה לא ללכת לרופא...מה זה השטויות האלו? אני הייתי אומרת לילדה אין בעיה את מעל גיל 18 זכותך לבחור לא ללכת לרופא ובחירה שלך לסכן את עצמך. אבל שבי בצד ואל תתלונני. על סמך מה היא מחליטה שהיא לא הולכת לרופא?
בכא בינתיים עד שתגדל קצת ותבין תנסו וולטרן...יש כל כך הרבה דברים שזה יכול להיות מדלקת בעצם הזנב (היה לי פעם וזה נוראי...)ועד אבנים בכליות או בעיות גניקולוגיות...בשביל זה יש רופא

אביה לביא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
היא אולי ישנה על הבטן?

ארמון חול

משתמש פעיל
האמת, היא טוענת שעכשיו זה נהיה במיוחד בצד שמאל של הגב למטה, ממש כאבים, לא יכולה להשתחוות בשמונה עשרה...
מה הקטע לא ללכת לרופא?
אפשר ללכת עם לווי...
חבל לחכות ואז להתחרט
זה יכול להיות המוןן דברים (אוטופדיים נוירולודגיים איזושהי דלקת )
רק אחרי שרופא/ה י/תבדוק ויהיה כיוון יוכלו לטפל - ממש חבל להזניח
הרבה פעמים כאבים בגב התחתון מגיעים מבעיה בכף הרגל.
וכן הפוך...

לבן

משתמש סופר מקצוען
את אמא שלה? קרובת משפחה?
מבחינת סמכות הורית הייתי ממליצה להפסיק לחלוטין לשמוע את התלונות ולהודיע לה שאין דיבור יותר על הכאב עד שהיא לא מתפנה לבדיקה רפואית.
בנוסף, שימי לה קו אדום עד איפה את מתכוונת לחכות ולהכיל את מצבה ומאיזה מצב רפואי (חום? זיהום? התקפת כאבים בלתי נסבלת?) את פונה להזמין אמבולנס / רופא הביתה ווטאבר. לא חכם לתת לבן אדם לסכן את עצמו בשם רצונותיו הפרטיים, תיידעי אותה שיש ועדת אתיקה שמפקיעה את זכויות האדם לגבי גופו מרגע שהוא מסכן את עצמו סיכון ממשי.

חוץ מהבדיקה הרפואית ומה שהיא תעלה או לא תעלה, הייתי ממליצה להתייעץ בכלל עם איש מקצוע לגבי עזרה עבורה. זה לא פשוט שנערה בגיל כזה מסכנת את עצמה בגלל חרדה או אידיאולוגיה קיצונית נגד רפואה, לרוב זה הולך ומחמיר ויכול להגיע לסכנת חיים.

חד גדיא

משתמש רשום
מנוי פרימיום
את אמא שלה? קרובת משפחה?
מבחינת סמכות הורית הייתי ממליצה להפסיק לחלוטין לשמוע את התלונות ולהודיע לה שאין דיבור יותר על הכאב עד שהיא לא מתפנה לבדיקה רפואית.
בנוסף, שימי לה קו אדום עד איפה את מתכוונת לחכות ולהכיל את מצבה ומאיזה מצב רפואי (חום? זיהום? התקפת כאבים בלתי נסבלת?) את פונה להזמין אמבולנס / רופא הביתה ווטאבר. לא חכם לתת לבן אדם לסכן את עצמו בשם רצונותיו הפרטיים, תיידעי אותה שיש ועדת אתיקה שמפקיעה את זכויות האדם לגבי גופו מרגע שהוא מסכן את עצמו סיכון ממשי.

חוץ מהבדיקה הרפואית ומה שהיא תעלה או לא תעלה, הייתי ממליצה להתייעץ בכלל עם איש מקצוע לגבי עזרה עבורה. זה לא פשוט שנערה בגיל כזה מסכנת את עצמה בגלל חרדה או אידיאולוגיה קיצונית נגד רפואה, לרוב זה הולך ומחמיר ויכול להגיע לסכנת חיים.

אני מצטרף לדברים.
לדעתי הכאבים בגב הם (מקווה מאד) הבעיה הקטנה. חוסר אמונה ברפואה ברמה של לא להבדק על ידי רופא זו בעייה חמורה ביותר. פי כמה וכמה.
צריך לא להתעלם ולחכות שיעבור, להתייעץ עם אנשי מקצוע איך אפשר לגשת לנפש הנערה, ולהצליח לשכנע אותה לעבור איזה שהוא תהליך שיביא אותה למצב תקין (אפשר להמשיך להאמין ברפואה אלטרנטיבית, הרבה מאמינים ומטפלים בזה, בשום אופן לא על חשבון בדיקות וטיפול אקוטי!).
זו שאלת רב, אבל לדעתי מכיוון ומדובר בנערה, צריך להבין שיתכן מאד (אני מתנסח בזהירות...) ומדובר בנכות שחובת ההורים ליידע את השדכנים בבא העת במצב. אני לא מכיר בחור שיסכים להיכנס לכזה סיפור.
אולי הידיעה הזו, שהתפיסה הרפואית שלה מסכנת את עתידה לא רק הרפואי אלא גם את מצבה בשוק השידוכים תשפיע...

כמובן קודם כל להתייעץ עם אנשי מקצוע כפי שכתבתי, והעיקר הרבה תפילות!

נערך לאחרונה ב:

פלמינגו 67

משתמש סופר מקצוען
את אמא שלה? קרובת משפחה?
היא לא מתלוננת, אבל אני רואה שהיא לא יכולה להתכופף, לעשות כל מיני פעולות בבית...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה