יש פה מישהי עם נסיון בלחתום אבטלה?

• פותח הנושא Chan
  • פורסם בתאריך

Chan

משתמש פעיל
חתמתי אבטלה, ומאחר ועברו כחודשיים הפקידה שולחת אותי לכל משרה שהיא...
בקיצור נשלחתי למוקד מכירות לשכנע אנשים לרכוש שירות מסוים, (ואני באה בכלל מתחום ההייטק.) הלכתי לשם ואני מרגישה גרועעעע! הן מבחינת העבודה המתישה שלא מתאימה לי, הן מבחינת הסביבה והרכב האנשים...בקיצור ממש גרוע.
האם אני יכולה לומר זאת לפקידה וזה יהיה קביל, אמשיך לקבל דמי אבטלה? אני זכאית לעוד 45 ימי אבטלה, אך נפלתי על פקידה ממש לא נחמדה:(
יש כאן מנוסות שיכולות לענות?

שולמית אור

משתמש מקצוען
תנסי לדבר איתה, מה יכול להיות?
תתמקדי בהסבר בדברים החשובים שממש לא מתאימים לך.
מקסימום היא תזהיר אותך שהיא רושמת לך סירוב, אז תוכלי לחזור בך.

גם פקידות הן בני אדם, דברי אליה יפה, בכבוד אולי היא תבין.
בהצלחה!

מקופלת

משתמש מקצוען
גם אני בעבר נשלחתי ל2 מוקדים שממש לא התאימו לי.
באחד מהם משום מה המנהלת לא היתה כדי לראיין, כך שניצלתי מזה.
בשני היתה טעות בכתובת ולא הגעתי למקום... הפקיד החליט שאני מתחמקת והפסיק את האבטלה. זה היה ממש לקראת הסוף אז לא נורא.
אם תאמרי לפקידה היא תפסיק לך את האבטלה, מה שכן עדיף מראש לגרום למראיין שלא לרצות אותך (את יכולה גם להחליט שאת מגמגמת לפעמים...;)) ואם את כבר שם מאמינה שאם תגרמי להם לפטר אותך (ע"י שרות גרוע וכו') תוכלי להמשיך עם האבטלה.

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שולמית אור;2102208:
תנסי לדבר איתה, מה יכול להיות?
תתמקדי בהסבר בדברים החשובים שממש לא מתאימים לך.
מקסימום היא תזהיר אותך שהיא רושמת לך סירוב, אז תוכלי לחזור בך.

גם פקידות הן בני אדם, דברי אליה יפה, בכבוד אולי היא תבין.
בהצלחה!

תפקיד הפקידות שם הוא להפסיק את קבלת דמי האבטלה כמה שיותר מהר, על זה הם מקבלים בונוסים...

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בחודשים הראשונים יש לך זכות לסרב לעבודה שלא קשורה לתחום שלך
ולהמשיך לקבל את דמי האבטלה כרגיל - כך אומר החוק וכך אני עשיתי...
אגב, כמעט כל הפקידות שם הן 'לא נחמדות' בלשון עדינה, זו כנראה המטרה.

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י Chan;2102198:
חתמתי אבטלה, ומאחר ועברו כחודשיים הפקידה שולחת אותי לכל משרה שהיא...
בקיצור נשלחתי למוקד מכירות לשכנע אנשים לרכוש שירות מסוים, (ואני באה בכלל מתחום ההייטק.) הלכתי לשם ואני מרגישה גרועעעע! הן מבחינת העבודה המתישה שלא מתאימה לי, הן מבחינת הסביבה והרכב האנשים...בקיצור ממש גרוע.
האם אני יכולה לומר זאת לפקידה וזה יהיה קביל, אמשיך לקבל דמי אבטלה? אני זכאית לעוד 45 ימי אבטלה, אך נפלתי על פקידה ממש לא נחמדה:(
יש כאן מנוסות שיכולות לענות?

תשתדלי שבמקום העבודה ירצו לפטר אותך ולתת לך סירוב, הם רגילים בכאלה דברים.
תדברי איתם על השעות שלא נוחות, וכו'.
במקביל - תצרי קשר עם מקום עבודה אחר, ותעדכני את הפקידה כל פעם בהתקדמות הצעת העבודה (שלחתי קו"ח והם התרשמו... הוזמנתי לראיון וכו') כך היא תעזוב אותך ואת תהי' פנויה לחפש עבודה.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
השתדלתי לצמצם, כדי להגיע לעבודה שאני מחפשת (שברור לי כמעט שלא ימצאו לי)
אצלי למשל, הגעתי עם הבן שלי, שבכה לכל אורך הראיון עם הפקיד (הגרוע ביותר מבין שני הפקידים הלא סימפטיים שישבו שם, הזהירו אותי מראש שמדובר באדם אנטיפת) והפקיד השתגע, אמרתי לו- "אתה רואה? זה מה שיש לי 24 שעות בבית, הוא ילד שהמון חולה, ואף גננת לא מסכימה להחזיק אותו אצלה...
חוץ מזה עבדתי בחברת תקשורת וקרו לי כל מיני בעיות, אני לא יכולה להיות גננת או מורה כי אין לי תעודה בקיצור תגיעי לכך שרק העבודה שאת מחפשת באמת-ייתכן ותהיה לו הצעה.
אני חותמת כבר 9 חודשים :) ולא קיבלתי אפילו הצעת עבודה אחת...
תחמתי לו את העבודה שלי למשהו כ"כ ספציפי (שאני באמת רוצה לעבוד בה) אבל אין לו...

אה וכבר מזמן יש לי שאלה-מי העסיק את הפקידים בלשכת האבטלה? זה היה אחרי שהם חתמו אבטלה? :)

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י חפציבה;2102241:
בחודשים הראשונים יש לך זכות לסרב לעבודה שלא קשורה לתחום שלך
ולהמשיך לקבל את דמי האבטלה כרגיל - כך אומר החוק וכך אני עשיתי...
אגב, כמעט כל הפקידות שם הן 'לא נחמדות' בלשון עדינה, זו כנראה המטרה.

זה בתנאי שיש לך תעודה קבילה מבחינתם על המקצוע בו את רוצה לעבוד,
אני חתמתי אבטלה ואמרתי לו שאני מחפשת רק בתחום שרציתי, היה לי סתם תעודה מטעם הסמינר שלא היה שווה מבחינתם, הוא אמר לי שאני חייבת לעבוד בכל עבודה שישלח אותי,
הייתי בדיוק אחרי חופשת לידה ועל כל עבודה שהציע ממש התחננתי אליו שזה לא מתאים לי השעות בגלל הילד שבטיפולי, פעם אחת הוא שלח אותי לראיון בשביל סופרמרקט, גם למראיינת אמרתי שאני לא מתחייבת להגיע בכל הימים כי אם לא יסתדר לי עם הילד,
בסופו של דבר קיבלתי אבטלה על כל התקופה שהגיעה לי פחות אולי יומיים שאז "מצאו" לי עבודה מתאימה.

Chan

משתמש פעיל
נכתב ע"י מה הענינים;2102246:
תשתדלי שבמקום העבודה ירצו לפטר אותך ולתת לך סירוב, הם רגילים בכאלה דברים.
תדברי איתם על השעות שלא נוחות, וכו'.
במקביל - תצרי קשר עם מקום עבודה אחר, ותעדכני את הפקידה כל פעם בהתקדמות הצעת העבודה (שלחתי קו"ח והם התרשמו... הוזמנתי לראיון וכו') כך היא תעזוב אותך ואת תהי' פנויה לחפש עבודה.
אז זהו שמבחינת השעות, אין בעיה. מבחינת מקום העבודה - הוא פשוט מקבל את כולם... הזוי איזה חבר'ה יושבים שם, כל מי שלא מצא עבודה באף מקום... (הרבה מהתעסוקה)
אני אישית מרגישה שזה מפריע לי לחפש עבודה, אתמול הודעתי שאני לא באה בשל מחלה של הבת שלי, שלחתי קצת קו"ח - ומיד קיבלתי טלפון ונקבע לי ראיון לאותו היום.. (מחכה שיחזירו תשובה;))
את חושבת שיש טעם לעדכן את הפקידה שיש התקדמות (כך ארויח זמן) וזה יפטור אותי מהטלמרקטינג ? או שבכל מקרה אני חייבת להמשיך שם?
אני ממש אובדת עצות, היום זה יום ההתייצבות שלי ואני מהבוקר רק מתלבטת בבית:rolleyes:

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י Chan;2102277:
אז זהו שמבחינת השעות, אין בעיה. מבחינת מקום העבודה - הוא פשוט מקבל את כולם... הזוי איזה חבר'ה יושבים שם, כל מי שלא מצא עבודה באף מקום... (הרבה מהתעסוקה)
אני אישית מרגישה שזה מפריע לי לחפש עבודה, אתמול הודעתי שאני לא באה בשל מחלה של הבת שלי, שלחתי קצת קו"ח - ומיד קיבלתי טלפון ונקבע לי ראיון לאותו היום.. (מחכה שיחזירו תשובה;))
את חושבת שיש טעם לעדכן את הפקידה שיש התקדמות (כך ארויח זמן) וזה יפטור אותי מהטלמרקטינג ? או שבכל מקרה אני חייבת להמשיך שם?
אני ממש אובדת עצות, היום זה יום ההתייצבות שלי ואני מהבוקר רק מתלבטת בבית:rolleyes:

נראה לי, לא מספיק יודעת, אולי המומחות יודעות.

שולמית אור

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שושיה;2102260:
ממליצה לך שלהבא תצמצמי את תחומי הידע שלך בראיון עם הפקיד.

זה ממש נכון, אנשים עושים טעות שבאים להראות עודף ידע ומקצועיות בתחומים שונים, ולכן מקבלים הצעות עבודה בתחומים שונים.
אני התמקדתי בתחום שלי, שאדרבא- שתמצא לי עבודה בו... וקבלתי הצעת עבודה אחת לא קשורה לתחום, אחרי 5 חודשים של אבטלה- פקידה לסריקת מסמכים. הסתכלתי עליה בהלם ואמרתי "את רצינית, אני אלך לסרוק מסמכים??" היא לא הגיבה מילה ושילחה אותי לנפשי.

Chan

משתמש פעיל
נכתב ע"י שושיה;2102260:
ממליצה לך שלהבא תצמצמי את תחומי הידע שלך בראיון עם הפקיד.
תגיעי אפילו עם תינוק, אם יש לך כרגע ותגידי שהוא מקשה עלייך לעבוד במשרות תובעניות מידי ועוד ועוד.

אצלי למשל, הגעתי עם הבן שלי שבכה לכל אורך הראיון עם הפקיד (הגרוע ביותר מבין שני הפקידים הלא סימפטיים שישבו שם, הזהירו אותי מראש שמדובר באדם אנטיפת) והפקיד השתגע, אמרתי לו- "אתה רואה? זה מה שיש לי 24 שעות בבית, הוא ילד שהמון חולה, ואף גננת לא מסכימה להחזיק אותו אצלה...
חוץ מזה עבדתי בחברת תקשורת וקרו לי כל מיני בעיות, אני לא יכולה להיות גננת או מורה כי אין לי תעודה (אם יש לך עדיף ש"לא יהיה לך"-אם את לא רוצה לעבוד בתחום) בקיצור תגיעי לכך שרק העבודה שאת מחפשת באמת-ייתכן ותהיה לו הצעה.
אני חותמת כבר 9 חודשים :) ולא קיבלתי אפילו הצעת עבודה אחת...

מעניין מה שאת כותבת...כי החוק הוא שאחרי חודשיים הם יכולים להפנות אותך לכל עבודה שהיא. אני עם תעודת הנדסאי, עובדת בתכנות והפקידה אמרה לי או טלמרקטינג, או קופאית, או עובדת נקיון...
ולגבי ה 9 חודשים, איך יכול להיות? הרי המקסימום בשנה זה 138 יום לפי ימי עבודה, שזה הרבה פחות מ9 חודשים - זה סביבות החצי שנה.
אני חותמת מינואר והפקידה כל פעם דואגת להסביר שאין אצלה כזה דבר...כולם מינואר כבר התעופפו..

Chan

משתמש פעיל
נכתב ע"י שולמית אור;2102285:
זה ממש נכון, אנשים עושים טעות שבאים להראות עודף ידע ומקצועיות בתחומים שונים, ולכן מקבלים הצעות עבודה בתחומים שונים.
אני התמקדתי בתחום שלי, שאדרבא- שתמצא לי עבודה בו... וקבלתי הצעת עבודה אחת לא קשורה לתחום, אחרי 5 חודשים של אבטלה- פקידה לסריקת מסמכים. הסתכלתי עליה בהלם ואמרתי "את רצינית, אני אלך לסרוק מסמכים??" היא לא הגיבה מילה ושילחה אותי לנפשי.

אז נפלת על פקידה נחמדה.. שלי כמעט צעקה עלי שלא מעניין אותה, וזה החוק:rolleyes:

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
היו לי באמת 138 ימים, אבל אם את מורידה חגים, ולפעמים קורה שלא מרגישים טוב או הילדים, או שהיו ימי גשם מטורפים והמרחק אצלנו הוא כ-20 דקות של הליכה חביבה..

נשארו לי עוד שבועיים ב"ה.
כי כבר ממש נמאס, מידי פעם הם גם מעדכנים פרטים מחדש.

שולמית אור

משתמש מקצוען
נכתב ע"י Chan;2102293:
ולגבי ה 9 חודשים, איך יכול להיות? הרי המקסימום בשנה זה 138 יום לפי ימי עבודה, שזה הרבה פחות מ9 חודשים - זה סביבות החצי שנה.
אני חותמת מינואר והפקידה כל פעם דואגת להסביר שאין אצלה כזה דבר...כולם מינואר כבר התעופפו..

המקסימום זה 175 יום, זה תלוי גיל ומספר ילדים.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
כבר ניתקלתי במישהי שנשלחה להיות קופאית באושר עד
בסוף יום היא פשוט הודיעה שהיא לא יודעת לספור את הכסף-
זה היה היום האחרון שלה שם.

הדבר הכי גרוע זה סירוב.
אל תגידו לא!
תמיד תגידו כן, אבל...

תגלו חוזקות בתחום הדרמה,
זה יעיל מאד...

אולי מעניין אותך גם...

לוח לימודים

מסלולי לימוד שאפשר לההצטרף
אליהם ממש עכשיו:

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס עריכת וידאו

מלגות והנחות משמעותיות!

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס פיתוח ובניית אתרים

מלגות גבוהות!

25.06

י"ט סיון

וובינר מרתק

האם אפשרי לפתח קריירה משגשגת בלי לוותר על לימוד התורה?

וובינר מרתק בנושא "עיצוב על זמני" עם מעצב העל החרדי שפיתח קריירה משגשגת לצד לימוד התורה ואורח חיים חרדי מלא

הכניסה חופשית!

27.06

כ"א סיון

פתיחת מסלול:

התכנית המקצועית להכשרת אדריכלי פנים ומעצבים

לעבוד בתחום האדריכלות תוך שנתיים בלבד! וללמוד תכנים בלעדיים שיתנו לך יתרון ענק וביקוש גדול בשוק!

מסלול לגברים

27.06

כ"א סיון

השקה חגיגית!

עיצוב גרפי ודיגיטל - בסילבוס חדש ומטורף!

מלגות גבוהות!

30.07

כ"ד תמוז

פתיחת מסלול

מאסטר בשיווק דיגיטלי

מלגות גבוהות!

9.09

ו' אלול

פתיחה חגיגית:

קורס פרסום וקופי+

איך מפיקים קפמיינים לחברות הכי גדולות בשוק? איך בונים אסטרטגיה מדוייקת? מהו המסר? כתיבה שיווקית, קופי ויצירתיות, ואפילו כתיבה לסושיאל ולדיגיטל!

עם תכני AI

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כד

א לְדָוִד מִזְמוֹר לַיהוָה הָאָרֶץ וּמְלוֹאָהּ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ב כִּי הוּא עַל יַמִּים יְסָדָהּ וְעַל נְהָרוֹת יְכוֹנְנֶהָ:ג מִי יַעֲלֶה בְהַר יְהוָה וּמִי יָקוּם בִּמְקוֹם קָדְשׁוֹ:ד נְקִי כַפַּיִם וּבַר לֵבָב אֲשֶׁר לֹא נָשָׂא לַשָּׁוְא נַפְשִׁי וְלֹא נִשְׁבַּע לְמִרְמָה:ה יִשָּׂא בְרָכָה מֵאֵת יְהוָה וּצְדָקָה מֵאֱלֹהֵי יִשְׁעוֹ:ו זֶה דּוֹר (דרשו) דֹּרְשָׁיו מְבַקְשֵׁי פָנֶיךָ יַעֲקֹב סֶלָה:ז שְׂאוּ שְׁעָרִים רָאשֵׁיכֶם וְהִנָּשְׂאוּ פִּתְחֵי עוֹלָם וְיָבוֹא מֶלֶךְ הַכָּבוֹד:ח מִי זֶה מֶלֶךְ הַכָּבוֹד יְהוָה עִזּוּז וְגִבּוֹר יְהוָה גִּבּוֹר מִלְחָמָה:ט שְׂאוּ שְׁעָרִים רָאשֵׁיכֶם וּשְׂאוּ פִּתְחֵי עוֹלָם וְיָבֹא מֶלֶךְ הַכָּבוֹד:י מִי הוּא זֶה מֶלֶךְ הַכָּבוֹד יְהוָה צְבָאוֹת הוּא מֶלֶךְ הַכָּבוֹד סֶלָה:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה