דרוש מידע יש פה חשבת שכר או רואת חשבון שמבינה בתלוש משכורת?

במקום שאין אנשים ;)

משתמש מקצוען
האם בתיאום מס מה לעשות כשלא יודעים כמה ירויחו במקום הלא עיקרי ועד כמה אפשר להוסיף בלי להתחייב במס
הדרך היא הפוכה.
כדי לדעת כמה אפשר להרוויח בלי להתחייב במס, אפשר לבדוק לפי הנתונים האישיים במחשבון.
מכניסים את הנתונים האישיים (מספר נקודות הזיכוי שיש) ומנסים לראות עד איזה סכום פטורים ממס.
אחר כך מחשבים כמה שכר מקסימום (כולל הבראה, ביגוד, שעות נוספות, תוספות חד פעמיות) מסתבר שירוויחו במקום העיקרי.
מה שנשאר, מתאים שנתית למה שאפשר להרוויח במקום שאינו עיקרי.

אלעדית

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
תודה דרך אגב בדקתי ויוצא שאם את עובדת במקום אחד אפשר להרויח יותר מכמה מקומות ביחד זאת אומרת שבמקום העיקרי מתיחסים לזיכוי ובמקומות האחרים יש גבול מסוים (מדינה עקומה:mad:)

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
תודה דרך אגב בדקתי ויוצא שאם את עובדת במקום אחד אפשר להרויח יותר מכמה מקומות ביחד זאת אומרת שבמקום העיקרי מתיחסים לזיכוי ובמקומות האחרים יש גבול מסוים (מדינה עקומה:mad:)
צריך להבין איך עובד מס הכנסה

דבר ראשון החישוב של המס בשונה מביטוח לאומי הוא שנתי

על כל הכנסה מחויבים במס, בכמה אחוזים?
לזה יש מדרגות, עד סכום באזור 6-7 אלף יורד 10%
על הנותר עד אזור מסוים יורד 15%
ושוב על הנוסף יורד קצת 20% וכו'

בנוסף יש נקודות זיכוי- שמזכה אותך בהנחה בתשלום המס
את הנקודות זיכוי מקבלים בגלל תושבות, עבור ילדים, בהוצאת תואר אפשר גם לקבל נקודה

בגלל הנקודות זיכוי ומדרגות המס יוצא שעד 6700 בערך לאישה לא יורד מס.

ולכן כשעושים תאום מס
בודקים לך בחישוב שנתי כמה אמור לרדת סה"כ ולפי זה מחשבים
היה לי פעם שבאחד המקומות היה כתוב שעד סכום מסוים שלא יירד בכלל
כי התחשבו בנקודות זיכוי שלא אמור לכסות את עצמו במקום הראשון

ושימי לב, גם אם ירד לך סכום כסף
אם את עדיין באותו שנת מס ומקבלת משכורת עם תיאום מס חדש תוכלי לקבל את הכסף חזרה במשכורת הבאה
ואם זה כבר שנת מס חדשה יש אפשרות יחסית בקלות לקבלו בחזרה החזרי מס.

יהודית בוזגלו

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עשיתי תיאום מס ב2023 וכתוב שעד סכום מסויים יורידו לי 6% מס ועכשיו עשיתי תיאום מס חדש עם שכר שנתי ממש גבוה כי פעם שעברה עשיתי עד שכר מסויים ועקפתי אותו והורידו לי 47%
אבל בתאום החדש כתוב להוריד לי 23% מס
מה לעשות???
ואם אני עושה החזר מס במרץ יחזירו לי מס גם על ינואר 2024?
הסתדרת??
אם לא תכתבי לי אני יכולה אולי לעזור לך בזה

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מצטרפת לשאלה בענין תיאום מס מישהו יודע מנסיון (או ידע ) לומר האם בתיאום מס מה לעשות כשלא יודעים כמה ירויחו במקום הלא עיקרי ועד כמה אפשר להוסיף בלי להתחייב במס
שאלה מאד כללית וללא פרטים
תלוי כמה מרויחים וכמה נקודות זיכוי וזיכויים יש
אם את לא אמורה להגיע למס,
תכניסי במשכורת העיקרית את המשכורת השנתית הצפוייה במדויק
ואז תשחקי במשכורת המשנית- תרשמי את המקסימום ההגיוני שתקבלי בשנה, תעשי חישוב ותראי אם המדרגה הראשונה עם 0%, אם לא תורידי קצת את הסכום ושוב תעשי חישוב עד שתקבלי את התוצאה הרצויה.
רק תשימי לב שבמקרה כזה, אם תרוויחי בפועל מעל מה שרשמת במקום המשני, ירד לך מס במדרגה גבוהה יחסית על מה שמעבר

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ממש לא נכון

birds

משתמש צעיר
עשיתי תיאום מס ב2023 וכתוב שעד סכום מסויים יורידו לי 6% מס ועכשיו עשיתי תיאום מס חדש עם שכר שנתי ממש גבוה כי פעם שעברה עשיתי עד שכר מסויים ועקפתי אותו והורידו לי 47%
אבל בתאום החדש כתוב להוריד לי 23% מס
מה לעשות???
ואם אני עושה החזר מס במרץ יחזירו לי מס גם על ינואר 2024?
הסתדרת?

מיכל ויס

משתמש סופר מקצוען
@שוקולד בלונדי
לגבי עבודות BA את יכולה לפנות אלי למייל colmila365 בגימייל
אין לי הודעות פרטיות - לכן השארתי לך הודעה באשכול הזה
(כרגע מלאה לגמרי אבל אם ההגשה לא דחופה - זה רלוונטי)

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
כמה פעמים ניתן לעשות תאום מס באתר ללא צורך לגשת פיזית למס הכנסה
(למשל אם נוספו במשך השנה עוד מקומות עבודה)
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה