יש סופרים ידועים שמעולם לא למדו לכתוב?

לבן

משתמש סופר מקצוען
לאור הודעה שקיבלתי באישי.
אין במה שכתבתי כדי הצדקה לקרוא את הספרים של ג'יי קיי!
הם מלאים בדעות נוצריות, קנאה, שנאה, הצקות, והתנהגויות מאד שליליות [ואני מדברת על הראשונים שנקראים ממש "נקיים"].
כמה סופרים מהציבור שלנו אימצו את הגישה הזו שהדמות הטובה בספר- מותר לה לעשות מה שבא לה,
זו דעה נוצרית לגמרי שהמטרה מקדשת את האמצעים. ושהטוב הוא טוב מוחלט וכמובן מקצינים את הרע עד כדי גיחוך.
חברים, בדקו את המקורות שלכם לפני שאתם כותבים.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י חיים V;2138130:
לפי זה הסופרים מוגבלים, לפי מה שהם.

מה כוונתך מוגבלים?
כתיבה זה אכן אוסף מילים ,אם הם יצאו בצורה מענינת מרחיבת דעת , נוגעת זה תלוי בכשרון בלבד.
ואכן כל סופר מוגבל לפי מה שהוא ,הוא לא יכול להיות משהו אחר ממה שהוא ,קצת להתפתח ,
להתרחב להעמיק את הידע ועולמו הפנימי בשביל להעשיר את הכתיבה .
אדם שינסה להעתיק כתיבה של מישהו אחר זה לא יהיה זה.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י לבן;2138493:
לאור הודעה שקיבלתי באישי.
אין במה שכתבתי כדי הצדקה לקרוא את הספרים של ג'יי קיי!
הם מלאים בדעות נוצריות, קנאה, שנאה, הצקות, והתנהגויות מאד שליליות [ואני מדברת על הראשונים שנקראים ממש "נקיים"].
כמה סופרים מהציבור שלנו אימצו את הגישה הזו שהדמות הטובה בספר- מותר לה לעשות מה שבא לה,
זו דעה נוצרית לגמרי שהמטרה מקדשת את האמצעים. ושהטוב הוא טוב מוחלט וכמובן מקצינים את הרע עד כדי גיחוך.
חברים, בדקו את המקורות שלכם לפני שאתם כותבים.
זו הערה חשובה.
בספרי גויים הבעיתיות היא לא רק נצרות וכפירה אלא הרבה פעמים יש השקפות חיים מעוותות שהן ממש מנוגדות לתורה ועל פני השטח הן ניראות יפות ונאורות אבל מים דלוחים הם.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
וידוע הסיפור על חיים גרינבוים שבכלל היה עורך גרפי בבקהילה, עד שמישהו פשוט הושיב אותו מול המקדלת, אולי תהיה הפתעה.
וככה- באמצע החיים- חיים נהיה חיים גרינבוים...

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
נכתב ע"י בפוטנציאל;2138617:
מה כוונתך מוגבלים?
כתיבה זה אכן אוסף מילים ,אם הם יצאו בצורה מענינת מרחיבת דעת , נוגעת זה תלוי בכשרון בלבד.
ואכן כל סופר מוגבל לפי מה שהוא ,הוא לא יכול להיות משהו אחר ממה שהוא ,קצת להתפתח ,
להתרחב להעמיק את הידע ועולמו הפנימי בשביל להעשיר את הכתיבה .
אדם שינסה להעתיק כתיבה של מישהו אחר זה לא יהיה זה.

לאו דווקא, אני די חולק על דעתך!
ראה ערך תלמידי הרב הירש, הרב וינברג ונכדו ברויאר, ועוד. שתפסו את הסגנון שלו, וכתבו מאמרים נפלאים בדרכו, ועדיין "זה זה".

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י רבנים;2139676:
ראה ערך תלמידי הרב הירש, הרב וינברג ונכדו ברויאר, ועוד. שתפסו את הסגנון שלו, וכתבו מאמרים נפלאים בדרכו, ועדיין "זה זה".

זה ספרות תורנית או כללית?

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נכתב ע"י קראנצול;2137869:
אני תמיד תהיתי לגבי הסופרים הללו שכותבים גרוע, והספרים שלהם נמכרים בלי סוף...
זו תעלומה גדולה בעיניי!

והתעלומה גדולה שבעתיים אל מול אי אלו ספרי קומיקס שאין בהם לא עלילה, לא ציור, לא רמה, ולא ולא ולא ולא, ויש מהם שאפילו הופכים להיות רבי מכר..
היתכן שאנשים כל כך לא מבינים???
זה פלא, ויותר מכך מעצבן.

welcome

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רבנים;2139676:

איני יודע במה מדובר, ומה הכוונה 'בדרכו', אך ככלל, סופר מבטא את נפשו, את תוכנו ואת הלך מחשבותיו, וכמובן, הכל כפי רואות עיניו את העולם ואת הסובב אותו, לכן חייבת להיות לו צורת התבטאות והתנסחות עצמאית, וכן כל הלך מחשבותיו/כתיבתו.

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
נכתב ע"י בפוטנציאל;2139705:
זה ספרות תורנית או כללית?

מאמרי השקפה בעיקר, ואספקלריה תורנית בראי התקופה.

נכתב ע"י בפוטנציאל;2139705:
איני יודע במה מדובר, ומה הכוונה 'בדרכו',

'בדרכו' קרי סגנון כתיבה, מי שמכיר את כתבי הרש"ר ואת עבודתו בתחום חקר שורש המילים יודע במה מדובר, ניתוח הסוגיה עם הסתייעות בשורשם האמיתי של לשון הקודש. ו'בדרכו' לדעתי הלכו הרבה מתלמידיו וקוראי כתביו.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י רבנים;2139888:
מאמרי השקפה בעיקר, ואספקלריה תורנית בראי התקופה.

'בדרכו' קרי סגנון כתיבה, מי שמכיר את כתבי הרש"ר ואת עבודתו בתחום חקר שורש המילים יודע במה מדובר, ניתוח הסוגיה עם הסתייעות בשורשם האמיתי של לשון הקודש. ו'בדרכו' לדעתי הלכו הרבה מתלמידיו וקוראי כתביו.

יתכן ובאמת בדברים האלה אין כל כל כך מה לתת את הנימה שלך האישית בשונה מספרות כללית ששם אתה יכול בהחלט לא להיצמד לשום מקור?

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מקווה שיסלחו לי על ההתערבות פה. אני לא כותב, אלא קורא.

א. לגבי דקדוק. אני לא חושב שאסור להתקע על הפסיק. לא צריך להגיה את עצמך, אבל חלק מהאמנות היא הפיסוק במיקום הנכון. זה מוסיף הרבה מאד לצבע ולמוחשיות, ואני לא יודע אם מגיה יכול לפסק משפט שלא הוא כתב באותה הבעה כמו של הסופר.

ב. לגבי כתיבה גרועה בציבור החרדי (לאו דווקא כתיבה, יש עוד דברים), הסיבה שספרים גרועים נקנים היא משום שאין מספיק טובים. בתור קורא אני מרגיש ממש מיובש. מתי אחד הסופרים הטובים (5-7 בסך הכל) יוציא עוד ספר? נניח שאני קונה ספר בחודש, ויש לי את כל הספרים של מ. קינן, מ. גוטמן, א. קווין, ר. קפלר, והשאר? (לא אכתוב את כל השמות, כדי שלא יפגעו אלו שאינם מופיעים כאן.) בינתיים אין לי ברירה אלא לקנות ספר שאני לא אוהב, משום שאני חייב לקרוא משהו.

ג. אני חושב שכמו בכל אמנות אין כמו המקצוענים. מי שבאמת מחובר לאמנות, ימצא את עצמו מתחבר לדברים הגדולים, וירגיש מעצמו את הצורך ללמוד. (אני מאמין שגם ימשך ללמוד אצל מישהו מסויים.)

קראנצול

משתמש פעיל
נכתב ע"י dLive;2142107:
ב. לגבי כתיבה גרועה בציבור החרדי (לאו דווקא כתיבה, יש עוד דברים), הסיבה שספרים גרועים נקנים היא משום שאין מספיק טובים. בתור קורא אני מרגיש ממש מיובש. מתי אחד הסופרים הטובים (5-7 בסך הכל) יוציא עוד ספר? נניח שאני קונה ספר בחודש, ויש לי את כל הספרים של מ. קינן, מ. גוטמן, א. קווין, ר. קפלר, והשאר? (לא אכתוב את כל השמות, כדי שלא יפגעו אלו שאינם מופיעים כאן.) בינתיים אין לי ברירה אלא לקנות ספר שאני לא אוהב, משום שאני חייב לקרוא משהו.

ובגלל זה אני הולכת לספריה, כי אני חייבת לקרוא...
יש סופרים/ות שאפילו אם לא קראתי ספר חדש כבר חודש+++, אני לא אהיה מסוגלת לקרוא את הספרים שלהם ואני אתפלץ מהכתיבה שלהם.
אז לקנות ספר לא טוב?????? בחיים לא!!!

welcome

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
האם סופר צריך ללמוד מהאחרים, מי כמוכם ה'קוראים' (אני לא אחד כזה, אין לי עצבים לזה) יודע שלכל סופר יש את הסגנון המיוחד לו (או שאולי אני טועה, תקנו אותי), כי אם לא היה לו את הסגנון המיוחד לו, אז לא היה צריך את ריבוי הסופרים.

ובטוחני שיש את אלו שמתחברים יותר להוא שאוהב לסחוט את הרגשות, או את ההוא שאוהב להשאיר אותך במתח עד הרגע האחרון, את ההוא שיביא לך תמיד את הדבר הכי בלתי צפוי שחשבת שיקרה, או את ההוא שחייב שתמיד תהיה מרוצה (ואז נהיה חור בקיר ומשם הוא מצא דרך שהביאה אותו אל האוצר...)

בקיצור, הכתיבה זו דרך ששבילים רבים לה, וכל אחד בדרכו מוביל את הקורא אל מחוזותיו, אל המקום שבו צעדו מחשבותיו לפניו, האחד הלך לו בשביל הפתלתל, המייגע, חברו הלך בשביל ישר חדור למטרה, לשלישי היו הרבה מהמורות בדרכו, האחרון בכלל הלך בשביל שהוא דרך ללא מוצא (ואז סגרת את הספר והלכת לישון בלי מצברוח...)

הצלחות לכולכם, ואולי, אולי גם אתם תצעדו בשביל משלכם ותצעידו אותנו בנפתולי חייכם.

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא לכל אחד ספריה זו אופציה.
ובכל אמנות יש לכל אחד את הייחודיות שלו, למרות שהשיטות הם קבועות.

חיים V

משתמש מקצוען
נכתב ע"י dLive;2142107:
א. לגבי דקדוק. אני לא חושב שאסור להתקע על הפסיק. לא צריך להגיה את עצמך, אבל חלק מהאמנות היא הפיסוק במיקום הנכון. זה מוסיף הרבה מאד לצבע ולמוחשיות, ואני לא יודע אם מגיה יכול לפסק משפט שלא הוא כתב באותה הבעה כמו של הסופר.
לענ"ד, הפיסוק נועד להמחיש לך איך דיברתי / שימחתי / הצחקתי / מתחתי / סחפתי במקור. תפקיד המגיה להפיק לך את המקסימום מהשיחה. לפחות לא להחליש את פוטנציאל הקיים.

אני צודק?

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני חושב שתפקיד המגיה הוא למצוא טעויות. כל תפקיד ההבעה שייך לסופר.
אבל שוב, אני כקורא לא יודע איך זה עובד בפועל.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י dLive;2142107:
אני מקווה שיסלחו לי על ההתערבות פה. אני לא כותב, אלא קורא.

ג. אני חושב שכמו בכל אומנות אין כמו המקצוענים. מי שבאמת מחובר לאומנות, ימצא את עצמו מתחבר לדברים הגדולים, וירגיש מעצמו את הצורך ללמוד. (אני מאמין שגם ימשך ללמוד אצל מישהו מסויים.)

א. לגבי הדקדוק אני מסכימה איתך לחלוטין שהפסיקים ושאר סימני הניקוד עושים את הקריאה.
אבל זהלא צריך לעצור את הסופר מלכתוב ועבודת המגיה לא מקלקלת את היצירה.

ב. ספר שאי אפשר לחזור אליו לא היה צריך להיקרא בראשונה.
אני מכירה מקרוב תולעי ספרים ,הם יחזרו על ספר טוב כמה פעמים!
מי שאוהבת את המילה הכתובה לא יחדל מלשוב לעלילה ויצירה משובחת.

מבינה את המקום של החסר בספרים מחד ומאידך את המקום של הסופרים הטובים שלוקח להם הרבה זמן להוציא ספר .

ג. כולנו מחקים בין שאנו מודעים את מי ובין שלו, ובכל המקצועות שהם ובכל החיים.

ולעיתים זה שילוב של כמה, וכל אדם מעבד את הצורה כתיבת שלו עד שהיא נהיית שלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה