התייעצות יש מה לעשות? שפשוף ברכב שכור

מה יש

משתמש מקצוען
בלת"ק
אנחנו פעם נכנס בנו מישהו וגרם לפגיעה (פחחות)
ושאלנו רב ויש גדרים
אסור לבקש סכום של מוסך מורשה אם הרגילות היא לא ללכת למורשה. (אפילו אם הפעם תלך)
רק רכב חדש ממש שמקובל שעוד מטפלים במוסך מורשה מותר לתבוע מהפוגע סכום כזה (ולהפעיל ביטוח וכו')
תשומת ליבכם

מרדכי מוטי

משתמש רשום
סיטי כאר גבו ממני על שפשוף בדלת, של רכב שרוט ומשופשף, עם טמבון חצי מפורק, 2000 שקלים חדשים
מצרף תמונה להנאתכם ...
ג נ ב י ם .
אבל, בשיחה איתם הובהר, כי גם אם הנזק הוא רק כ 500 ש"ח כטענתי,
עדיין - דו"ח שמאי+ "השבתת הרכב לצורך שמאות" ולצורך תיקון, + העלות שהשמאי ישית, לא יצא פחות כסף...

קבצים מצורפים

• IMG-20220710-WA0031.jpg
    IMG-20220710-WA0031.jpg
    KB 92.4 · צפיות: 100

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
לאור המקרים שהועלו לכאן

יש לי שאלה - למה אתם לא עושים ביטול השתתפות? בכמה שקלים יותר יש לכם ראש שקט וכיסוי מלא על כל צרה שלא תבוא

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
לפחות תכתוב בלת"ק :)
(מדברת על מקרה כשלי - נהג חדש)
125 הודעות.. נראה לך יש סיכוי שזה לא בלתק? לפחות חלקי.. ;~)

לכן שאלתי בכללי למה יש עדיין נהגים שלא עושים ביטול (כשאפשרי..)
הרי במחיר של 30-50 שח חוסכים הרבה כאב ראש ולעיתים (במקרה של שפשוף עד לתאונה ח"ו) גם הרבה כסף

יש כאן כאלה שלא עושים ביטול?

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
סיטי כאר גבו ממני על שפשוף בדלת, של רכב שרוט ומשופשף, עם טמבון חצי מפורק, 2000 שקלים חדשים
מצרף תמונה להנאתכם ...
ג נ ב י ם .
אבל, בשיחה איתם הובהר, כי גם אם הנזק הוא רק כ 500 ש"ח כטענתי,
עדיין - דו"ח שמאי+ "השבתת הרכב לצורך שמאות" ולצורך תיקון, + העלות שהשמאי ישית, לא יצא פחות כסף...
לפי התמונה לא מדובר בשפשפוף, כי אם במכה משמעותית.

כאייל תארוג

משתמש רשום
עריכה תורנית
בעצם זה לא עולה לי כלום, אבל תוכלו להשיג את זה רק אם יש לכם בן משפחה או חבר קרוב מאוד בארה"ב או בקנדה.

בארה"ב ובקנדה כמעט כל הכרטיסי אשראי נותנים הטבה שהם מכסים את הביטוח כשמחייבים את ההשכרה על הכרטיס, אין בזה שום עלות ולא שום השתתפות, זה גם חוסך לי כסף, כי אני לא צריך לשלם להשכרה את הביטוח, ויורד לי חלק מהמחיר, וגם אין שום השתתפות עצמית כלל, פותחים תביעה ומקבלים את הכל בחזרה לפי חשבוניות, במקרים הבודדים שגרמתי לנזק, קיבלתי תוך כמה חודשים את כל הסכום, בארה"ה ובקנדה עצמה היות שיש לרוב האנשים כרטיס כזה, אז במקרה של נזק חברת ההשכרה פונה ישירות לחברת האשראי, השוכר לא מעורב בכלל!!

לי יש בן משפחה שם, והוא עשה לי כרטיס נוסף על שמי, ואני צריך לשלם לו כל פעם שאני משתמש בכרטיס, לכן זה אפשרי רק במקרה שיש לכם מישהו שסומך עליכם שתשלמו לו.

עוד הטבה שיש לכרטיס, שכל כרטיס טיסה שמחייבים על הכרטיס, הם נותנים 2 הטבות:
1 - במקרה שהמזוודה לא מגיעה עד 6 שעות מהנחיתה, אפשר לקנות דברים הכרחיים עד לסכום של $500 (קיבלתי החזר על זה כבר כמה פעמים)
2 - במקרה של איחור בטיסה של יותר מ4 שעות אפשר לבזבז עד לסכום הנ"ל, על כל מה שקשור לאיחור, אוכל, מלון, מוניות, וכו' (גם זה היה בשימוש כמה פעמים, פעם נתקעתי בוינה ונסעתי לארמון של פרנץ יוזף, וקיבלתי החזר על המוניות והכניסה)
אתה יודע אם צריך לרכוש את השירות הזה או אוטומטי בכל כרטיס אשראי אמריקאי ??

האם תוכל לתת פרטים איך מגישים את התביעה ?

תזכה למצוות

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מישהו יודע אם חושן כאן, שמשכירה לנהגים חדשים, נותרת אפשרות לביטול השתתפות עצמית?
והאם ביטול כזה אכן פוטר מכל תשלום של נזק במידה וייגרם?

ערער בערבה

משתמש מקצוען
מישהו יודע אם חושן כאן, שמשכירה לנהגים חדשים, נותרת אפשרות לביטול השתתפות עצמית?
והאם ביטול כזה אכן פוטר מכל תשלום של נזק במידה וייגרם?
אין אפשרות.
יש אפשרות רק להוריד את דמי ההשתתפות העצמית במקרה תאונה מ8K ל4K בעלות 50 ש"ח ליום.

האלמוני

משתמש מקצוען
אתה יודע אם צריך לרכוש את השירות הזה או אוטומטי בכל כרטיס אשראי אמריקאי ??

האם תוכל לתת פרטים איך מגישים את התביעה ?

תזכה למצוות
אין צורך לרכוש את זה, יש כרטיסים שנותנים את השירות כלול בדמי הכרטיס, ומי שלא נותן לא נותן גם בתשלום, צריך לברר עם שירות לקוחות.

דוּבי

משתמש מקצוען
חוששת שהתשובה ברורה :(
במיוחד כשהחברה לא מאפשרת ביטול השתתפות עצמית.......
אגב לא רק החברה הזאת (שעברה כבר תביעה יצוגית ענקית על תפירות מוגזמות.)
כל החברות הקטנות האלו מתפרנסות טבין ותקילין מלתפור אנשים על כל שריטה והרבה מהמקרים זה גם דברים שלא אתה עשית
אני ועוד הרבה למדו לקח לא לשכור מהם!!!!
ולשכור מהחברות הגדולות שיש להם ביטול השתתפות לחלוטין או כמו סיטי קאר ואלה שמפחיתים ל300 ולא תופרים על כל דפיקה
וכך זה נהגים חדשים קורה שדופקים רכבים... אין מה לעשות זה קורה להרבה לומדים להבא להיזהר יותר....

ערער בערבה

משתמש מקצוען
אגב לא רק החברה הזאת (שעברה כבר תביעה יצוגית ענקית על תפירות מוגזמות.)
כל החברות הקטנות האלו מתפרנסות טבין ותקילין מלתפור אנשים על כל שריטה והרבה מהמקרים זה גם דברים שלא אתה עשית
אני ועוד הרבה למדו לקח לא לשכור מהם!!!!
ולשכור מהחברות הגדולות שיש להם ביטול השתתפות לחלוטין או כמו סיטי קאר ואלה שמפחיתים ל300 ולא תופרים על כל דפיקה
וכך זה נהגים חדשים קורה שדופקים רכבים... אין מה לעשות זה קורה להרבה לומדים להבא להיזהר יותר....
אין חברות אחרות שמסכימות להשכיר רכב לנהג חדש פחות משנה נסיון

זה שמי לעלם

משתמש מקצוען
לי יש ביטוח פרטי על השכרת רכב, ולא משתמש בכלל בביטוח של ההשכרה, במקרה של נזק הם חייבים לתקן את זה ולתת לי חשבונית, ואני מגיש את זה לביטוח שלי ומקבל החזר, אין להם שום אפשרות לחייב אותי סתם ככה בסכום שבא להם, וכמו"כ הם חייבים לתקן כל שריטה קטנה או לא לחייב אותי על זה.

אולי תנסה/י להגיד להם שיש לך ביטוח ולבש חשבונית על התיקון, וכך יופחת הסכום.
איפה עשית כזה ביטוח? באיזו חברה?

eh

משתמש פעיל
יש אפשרות לעשות ביטוח ברנטאלכובר התכתבתי איתם באימייל וטענו שיש להם ביטול השתתפות על כל השכרה מורשית בישראל כולל נהג חדש וצעיר.

eh

משתמש פעיל
40 שקל בערך במט"ח תוספת עמלה אין החזר על עמלת מט"ח רלוונטי רק בחו"ל ולא על העמלה של הבנק שלך על ההעברות בערך 12 שקל.הביטוח כולל הכל מרכב תחתון שמשות צמיגים גניבה הרבה יותר משתלם מהביטוח של חברת ההשכרה שכולל רק בסיסי בלבד שווה בדיקה רצינית!

eh

משתמש פעיל
אני מקווה שהובנתי בהודעה קומת נכון התכוונתי שרלוונטי רק בחו"ל זה שאין החזר על העמלה כי בארץ אין עמלה.
בפועל הביטוח הוא גם בארץ על כל סוגי הרכבים גם טובים יותר באותו מחיר וכולל הכל אין הגבלה על נהג חדש והביטוח מגיל 19 כמדומה.לכאורה אם כל הנעשקים היו עושים ביטוח במקום הנ"ל כספם היה מוחזר להם.רק אני עדיין לא בטוח מאה אחוז ממייל ששלחתי כתבו כל עוד ההשכרה רשומה כחברת השכרה חוקית זה מבוטח כמו כן יתכן שצריך חוזה השכרה באנגלית ברוב החברות זה קיים!
בהצלחה.

משה שאחא

משתמש פעיל
אז בא ונעשה סדר,
חלק גדול מהרווחים של חברות השכרה זה מנזקים/דוחו"ת וכביש 6 או חוצה צפון.
רק בשביל לחדד את ההזיה, שכרת רכב ונסעת בכביש 6 לכיוון טבריה/צפת-זה עולה לך בערך 175 ש"ח, פירוט? בבקשה:
נסיעה בכביש 6: 30 ש"ח (בערך)
נסיעה בכביש 6 חוצה צפון: 5 ש"ח (כנ"ל)

וחברת ההשכרה לא טומנת ידה בצלחת-
דמי טיפול בחשבונית כביש 6: 70 ש"ח
דמי טיפול בחשבונית חוצה צפון: 70 ש"ח (שוב, על נסיעה שעולה 5 ש"ח!!!!!!!)

לגבי החברות שמשכירות לנהגים חדשים, הם מתבססים על כך שלרוב נהג חדש משתפשף לו בחניה, ולכן הם לא נותנים אופציה של ביטול השתתפות ומרוויחים את הנזקים, ואגב, לרוב הם גם לא מתקנים את זה, רק גובים סכום משוער (???) של התיקון וממשיכים הלאה.
דבר אחד ניתן לעשות (אם הרב אמר שאסור לתקן לבד), יצאתי פעם מחניה ושפשתי ת'רכב, נסעתי למוסך והוא אמר לי שזה 1500 ש"ח, התקשרתי לחברה ושאלתי אם לתקן ב 1500 ואמרו לי "מה פתאום - אתה חייב להביא לנו את זה ככה" הם לקחו את זה, כמובן השאירו את זה כמו שהוא, אבל גבו ממני רק 1500 ש"ח!

ודרך אגב, לנהגים החדשים בינינו, כולנו הסתבכו בהתחלה עם החניה! ברכב של המורה הוא נתן רק חניות מרווחות ונתן כלים מדויקים שהיו נכונות לרכב שלו. מה שצריך זה לא להתעצל ולא להתבייש, אם יש ספק, לצאת מהרכב ולבדוק כמה נשאר מקדימה ומאחורה, ולא להימנע מלצאת 3 פעמים לפני הכניסה/היציאה לחניה! לאט לאט לומדים להכיר גבולות, מראות והגה.
בהצלחה.
בנוגע לכביש 6 ניתן לפתוח חשבון בכביש 6 וכןבחוצה צפון ולרשום את הרכב ששכרת וכך אתה משלם ישר לכביש 6 ונמנע מלשלם דמי טיפול

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה