יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

מס' 1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
א. הוא לוקח 600 ולא כמו שכתבתי בטעות 400.
אותם הכנסות? אותו נכס? אותו מצב בי.די.איי? אותם יכולות החזר? התחייבויות? התנהלות אשראית/משכנתא?
ב. במקרה אותו דבר כמעט.
ההכנסות [12 בערך] ומצב האשראי ובי די איי [מצויין] והאחוז מימון [50 אחוז] אותו דבר. ושנינו זו דירה ראשונה.
וכן התחייבויות [אין] ו3 ילדים לשנינו.
אגב, איך אתם בטוחים שההצעה שלו כ"כ מעולה, התייעצתם עם איש מקצוע בענייו, או שלפי מה שנראה לכם כלפי חוץ
אדרבה נשמח לשמוע את חוו"ד המקצועית
ואלו ההצעות שהוא קיבל:
600 אלף ההלואה
פועלים
קל"צ 200 אלף רביות 2.99
פריים 200 אלף רביות 1.1
משתנה כל 5 צמודה 200 רביות 2.42
30 שנה לכל ההלואה.
ועוד הצעה דסקונט
קל"צ 2.9
פריים 1.11
משתנה 5 צמודה 1.84
17 שנה לכל ההלואה.
וזו הזדמנות קטנה לומר לך תודה על ההארות והעצות המחכימות באשכול זה.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
א. הוא לוקח 600 ולא כמו שכתבתי בטעות 400.

ב. במקרה אותו דבר כמעט.
ההכנסות [12 בערך] ומצב האשראי ובי די איי [מצויין] והאחוז מימון [50 אחוז] אותו דבר. ושנינו זו דירה ראשונה.
וכן התחייבויות [אין] ו3 ילדים לשנינו.

אדרבה נשמח לשמוע את חוו"ד המקצועית
ואלו ההצעות שהוא קיבל:
600 אלף ההלואה
פועלים
קל"צ 200 אלף רביות 2.99
פריים 200 אלף רביות 1.1
משתנה כל 5 צמודה 200 רביות 2.42
30 שנה לכל ההלואה.
ועוד הצעה דסקונט
קל"צ 2.9
פריים 1.11
משתנה 5 צמודה 1.84
17 שנה לכל ההלואה.
וזו הזדמנות קטנה לומר לך תודה על ההארות והעצות המחכימות באשכול זה.
ראשית, תודה על התודה :):p
שנית, התמחור בכללי די דומה בהלוואות -
אבל, למעשה אי אפשר כלל להשוות בין ההצעות, בגלל ההפרש האדיר בגובה ההחזר החודשי שביניהן.
ברור שאם אפשר להחזיר כ"כ הרבה בחודש, זה יוזיל המון את העלויות, ויקצר את חיי המשכנתא - אבל א"כ, למה בפועלים [מופיע בטבלה כתמהיל נוכחי] מרחו את המשכנתא לכ"כ הרבה שנים? שימו לב למרקור בטבלה..
שלישית, אני ממש לא מתלהב מכמות ההצמדה שיש בתמהילים האלה - 33.3% - זה הרבה מידי למצב אינפלציה כמו של היום.
רביעית, הציון: הצעות חביבות - לא מעבר. יועץ מקצועי אמור להוציא דברים יותר טובים, אפי' בהרבה..
אני מצרף בכ"א טבלה משווה - הטבלה התחתונה, זה מה יהיה מצב המשכנתא עוד 10 שנים, למקרה שירצו למחזר.
אגב, הטבלה מתייחסת כבר לצפי של עליית ריביות ומדדים [בבקשה לא להשוות לי עם טבלאות וסימולציות חינמיות שלא יודעות לחשב זאת].
1628981628714.png

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

קבצים מצורפים

• עדכון שות בנושא הלוואות לדיור.pdf
    KB 314.5 · צפיות: 33
נערך לאחרונה ב:

זה מבית שמש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
לפי מה מקבלים משכנתא לפי שמאות או לפי הסכום בחוזה??, כלומר האם שייך לקבל יותר ממה שכתוב בחוזה בגלל שהשמאות יותר גדולה??

אנטיוכוס 2

משתמש צעיר
לפי מה מקבלים משכנתא לפי שמאות או לפי הסכום בחוזה??, כלומר האם שייך לקבל יותר ממה שכתוב בחוזה בגלל שהשמאות יותר גדולה??
אם זה דירה חדשה מקבלן בשוק החפשי אין צורך בשמאות ואין תועלת בשמאות
ורק אם זה מחיר למשתכן צריך שמאות וילכו לפי השמאות בכפוף לזה שזה לא יותר מ-90%
בדירה יד שניה צריך שמאות והולכים לפי השמאות או המחיר בחוזה הנמוך מביניהם

מס' 1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ראשית, תודה על התודה :):p
שנית, התמחור בכללי די דומה בהלוואות -
אבל, למעשה אי אפשר כלל להשוות בין ההצעות, בגלל ההפרש האדיר בגובה ההחזר החודשי שביניהן.
ברור שאם אפשר להחזיר כ"כ הרבה בחודש, זה יוזיל המון את העלויות, ויקצר את חיי המשכנתא - אבל א"כ, למה בפועלים [מופיע בטבלה כתמהיל נוכחי] מרחו את המשכנתא לכ"כ הרבה שנים? שימו לב למרקור בטבלה..
שלישית, אני ממש לא מתלהב מכמות ההצמדה שיש בתמהילים האלה - 33.3% - זה הרבה מידי למצב אינפלציה כמו של היום.
רביעית, הציון: הצעות חביבות - לא מעבר. יועץ מקצועי אמור להוציא דברים יותר טובים, אפי' בהרבה..
אני מצרף בכ"א טבלה משווה - הטבלה התחתונה, זה מה יהיה מצב המשכנתא עוד 10 שנים, למקרה שירצו למחזר.
אגב, הטבלה מתייחסת כבר לצפי של עליית ריביות ומדדים [בבקשה לא להשוות לי עם טבלאות וסימולציות חינמיות שלא יודעות לחשב זאת].
צפה בקובץ המצורף 947852
בגדול בלי להתמקד בהצעה הזו
האם באופן יחסי על משכנתא של 600 הרביות יותר טובות משל 800 או פחות.
ואם אפשר את האישי שלך או שתשלח לי הודעה פרטית [אינני פרמיום לצערי]
תודה.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
בגדול בלי להתמקד בהצעה הזו
האם באופן יחסי על משכנתא של 600 הרביות יותר טובות משל 800 או פחות.
ואם אפשר את האישי שלך או שתשלח לי הודעה פרטית [אינני פרמיום לצערי]
תודה.
האישי שלי
0559799587
keseffchacham בג'מייל

A052

משתמש סופר מקצוען
רק לידיעה.
מדד המחירים לצרכן של יולי 21 עלה ב0.4%!! (רק לשם השוואה, מדד תשומות הבניה למגורים שמזנק לאחרונה עלה "רק" ב0.3%).
ומתחילת השנה עלה כבר ב2%!!!

beni.

משתמש פעיל
העלייה הנ"ל היא עוד לאחר קיזוז הירידה במחירי ההלבשה וההנעלה שירד ב-4.7 (סוף עונה)
בלי הקיזוז היינו רואים עלייה יותר גדולה,
וזה עוד לפני אישור התקציב שכולל שורה של גזרות כמו ביטול הפטור ממע"מ בקניות מקוונות, שימנע תחרות,
העלאת מחירי המים, חשמל, חד פעמי, שתיה מתוקה ועוד כהנה וכהנה.
בקיצור אינפלציה, השאלה רק לכמה זמן...

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
שלום ותודה מראש.
דברתי עם יועץ והוא אמר לי שלוח לו את המסמכים. ושאלתי מה ההצעה שהוא נותן? אמר שאת הכי טובה. הוא יביא לבנק ואז נראה את ההצעה הטובה.
ככה זה עובד? או שהוא יכול לתת לי הצעה מראש. ואז אני יכול להליט?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
שלום ותודה מראש.
דברתי עם יועץ והוא אמר לי שלוח לו את המסמכים. ושאלתי מה ההצעה שהוא נותן? אמר שאת הכי טובה. הוא יביא לבנק ואז נראה את ההצעה הטובה.
ככה זה עובד? או שהוא יכול לתת לי הצעה מראש. ואז אני יכול להליט?
בודאי.
הוא לא בנק בעצמו, וגם אינו יכול לדעת/לנחש מה הבנקים ייתנו על הלקוח, הן מצד הבנקים (יעדים), והן מצד תמחור הלקוח.

אלי חיים הכהן

משתמש פעיל
רוצה לשמוע מהמומחים מה הם אומרים,
יש לי משכנתא של 599,000 ל- 22.5 שנים ואני נשארתי רק עם מסלול אחד של פריים +1.85, האם כדאי לי לעשות מיחזור משכנתא או שעדיף לי להישאר עם המשכנתא הזאת, בעבר טענו לי שלמרות שהפריים טיפה גבוה עדיין זה שווה להישאר אם המשכנתא הזאת.
אשמח לשמוע חוו"ד

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יש לי משכנתא של 599,000 ל- 22.5 שנים ואני נשארתי רק עם מסלול אחד של פריים +1.85, האם כדאי לי לעשות מיחזור משכנתא או שעדיף לי להישאר עם המשכנתא הזאת, בעבר טענו לי שלמרות שהפריים טיפה גבוה עדיין זה שווה להישאר אם המשכנתא הזאת.
אשמח לשמוע חוו"ד
אני חושבת של20 שנים זאת אפשר לקבל קלצ בריבית כ2.8 אחוז
מרוויח טיפה פחות ריבית (שילמתה כבר בפריים חלק מבריבית)
ולא לוקח סיכון של עליית הפריים
בהצלחה

אלי חיים הכהן

משתמש פעיל
אני חושבת של20 שנים זאת אפשר לקבל קלצ בריבית כ2.8 אחוז
מרוויח טיפה פחות ריבית (שילמתה כבר בפריים חלק מבריבית)
ולא לוקח סיכון של עליית הפריים
בהצלחה
בקיצור יש עמלת פירעון מוקדם?
כי הבנתי שבפריים אין והיום לפי נתונים שמתפרסמים אחוז גבוה מהאנשים שיש להם משכנתא סוגרים את המשכנתא יותר מוקדם או שעושים מיחזור

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בקיצור יש עמלת פירעון מוקדם?
כי הבנתי שבפריים אין והיום לפי נתונים שמתפרסמים אחוז גבוה מהאנשים שיש להם משכנתא סוגרים את המשכנתא יותר מוקדם או שעושים מיחזור
יש עמלות יוון גבוהות
אפשר לעשות חצי משתנה כל 5 לא צמוד (להבטיח רק יציבות... אם זה מעניין)

Adielm87

משתמש רשום
אשמח לשמוע חוו"ד
שלום,
בגדול כרגע הריבית פריים בשפל אבל לפי התחזיות ככל הנראה תהיה עליה בתקופה הקרובה ולכן ההלוואה שלך יכולה להתייקר.
האם שווה למחזר?
זה תלוי בגובה ההחזר שאתה יכול לעמוד בו ובאחוזי המימון שאתה עומד כרגע, כלומר שווי הנכס. וכמובן טיב לקוח ועוד כמה שיקולים, שמהם נדע מה הריביות המשוערות שתוכל לקבל אם תמחזר.
בהצלחה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה