יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י רי;n4926392:
מכרתי את דירתי וקניתי דירה ממישהו מקירבה ראשונה, רציתי לגרור את המשכנתא לדירה החדשה. בבנק לא אישרו בגלל שהקניה היתה מקירבה ראשונה. לקחתי הלוואה ושילמתי את המשכנתא. אחרי שהדירה עוברת על שמי בטאבו, יש אפשרות לקחת משכנתא על הדירה?
תודה

תשובת היועץ:
א. חבל שלא התייעצת לפני פירעון המשכנתא.
ב. ברכישה מקרבה ראשונה הבנק בוחן האם מדובר בעסקה אמיתית או בפיקציה שתאפשר לקבל הלוואה בתנאים נוחים.
במידה ואתה מוכיח כי לקרוב -המוכר יש דירת מגורים נוספת וכי לקונה אין דירה (הקודמת נמכרה) ,סביר להניח שהבנק יאשר את העסקה ומימלא את המשכנתא.
ג. במצב שנוצר, יש אפשרות לקבל משכנא אך היא תוגדר כהלוואה לכל מטרה -כאשר המטרה היא החזר חובות ובריבית גבוהה.
ד. במידה ותקבל אישור גם אם הריבית גבוהה ,יש לבדוקק את החלופות ובהתאם לכך להחליט האם לבצע את ההלוואה לכל מטרה או לא .
בברכה
היועץ :
http://www.mash-mish.co.il

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י ראובן ק;n4923767:
יש לי משכנתא כ70 % ומעוניין להרחיב את הדירה ולבקש משכנתא או הלוואה על עלויות הבניה כ150 אל"ש בתנאים נוחים
השאלה היא א. האם יש סיכוי {מבחינת נתוני ההכנסות זה נראה בסדר} שהבנק יאשר לי אוד 25 % מהדירה כאשר לאחר הרחבת הדירה השווי שלה יגדל ביותר מ25% המבוקשים כלומר עלות הבנייה הוא יותר משווי הדירה לאחר הבנייה
ב. האם כדאי לנסות הלוואה חיצונית
ג. האם לאחר שאחזיר משכנתא כ5 שנים זה יהיה יותר קל
ד. האם אצטרך לעבור שוב הכל שמאות אישורים ביטוחים וכדו
שאלה אחרת האם יש אפשרות ברעיון להחליף את יום החיוב ואת החברה המבטחת של החיים והדירה ובמה זה כרוך
בתודה ראובן קלאר

תשובת היועץ:
א. ניתן לקבל משכנתא עד לגובה של 70% מערך הדירה לאחר ההרחבה. לכן יש לבדוק עם שמאי את הערך העתידי של הדירה ובהתאם להיתר הבניה שקיבלת. במידה וסכום המשכנתא הקיימת + המבוקשת לא יעלה על 70% מערך הדירה ,אין לבנק מניעה לאשר את המשכנתא . כמובן בכפוף לבחינת יכולת ההחזר.
ב. אם אתה מקבל גמ"ח בפריסה ארוכה שתוכל לעמוד בהחזרים. התשובה חיובית.
כל חלופה אחרת סביר להניח שתהיה יקרה יותר מהבנק.
ג. אני מעריך שאתה רוצה להרחיב כעת ולא בעוד 5 שנים ... אך גם בעוד 5 שנים הבנק יבצע את הבדיקה שתוארה בסעיף א' לכן אין טעם לחכות.
ד. אכן מדובר בהלוואה נוספת המחייבת את תהליך של משכנתא חדשה.
ה. ניתן להחליף את יום החיוב לאחת מ שלשת החלופות 1 , 10 , 15 לחודש.

בברכה
היועץ :http://www.mash-mish.co.il

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י מולטימירי;n4923584:
יש לי ערב שגובה ההכנסה שלו מאפשר להוציא משכנתא בעוד שאני לא מגיעה להכנסה הזו, האם תהיה לי אפשרות להוציא משכנתא? (כאשר רק אני משלמת).
תודה מראש.

תשובת היועץ:
אם היחס שבין ההחזר של ההלוואה המבוקשת לבין ההכנסה הפנויה שלך גבוה מ 33% אחוז ,הבנק לא יאשר את ההלוואה ללא חתימת "ערב משלם" שמשמעותו , לפחות 20% מהתשלום החודשי ירד מהערב.
בברכה
היועץ : http://www.mash-mish.co.il

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י היועץ;n4926867:
תשובת היועץ:
א. חבל שלא התייעצת לפני פירעון המשכנתא.
ב. ברכישה מקרבה ראשונה הבנק בוחן האם מדובר בעסקה אמיתית או בפיקציה שתאפשר לקבל הלוואה בתנאים נוחים.
במידה ואתה מוכיח כי לקרוב -המוכר יש דירת מגורים נוספת וכי לקונה אין דירה (הקודמת נמכרה) ,סביר להניח שהבנק יאשר את העסקה ומימלא את המשכנתא.
ג. במצב שנוצר, יש אפשרות לקבל משכנא אך היא תוגדר כהלוואה לכל מטרה -כאשר המטרה היא החזר חובות ובריבית גבוהה.
ד. במידה ותקבל אישור גם אם הריבית גבוהה ,יש לבדוקק את החלופות ובהתאם לכך להחליט האם לבצע את ההלוואה לכל מטרה או לא .
בברכה
היועץ :
תודה רבה על התשובות
ואם למוכר אין דירה נוספת?
(עברנו לגור יחד איתו)

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י גיטרה;n4926843:
משהו מוזר שיש לי....

הוצאתי משכנתא לפני שנה על דירה שקניתי, ובנוסף מאחר ולא יכולתי להוציא משכנתא על כל הסכום שהייתי צריכה - עקב הכנסות נמוכות מדי, קיבלתי מהבנק הלוואה משלימה למשכנתא, בתנאי שנפתח חשבון ונעביר אליו את המשכורות. כך עשינו, וע"כ ההלוואה הייתה בתנאים מעולים - P-1.2%, ריבית אפסית! ההלוואה היא בשיטת שפיצר.

בפועל רק לאחרונה שמתי לב שהסכום החודשי היורד לי להלוואה * מס' התשלומים לא מכסה אפילו את הקרן! הבנק גובה כל חודש 20 ש"ח פחות ממה שאמור לגבות בשביל הקרן לבדה! עוד לפני ריבית....

לדוגמה: אם ההלוואה היא של 1000 ש"ח למשך 10 חודשים - הבנק גובה כל חודש רק 80 ש"ח...

איך יתכן? לא רוצה לגשת אליהם שלא יתחילו פתאום לגבות יותר....

תשובת היועץ:
ללא מסמכים איני יכול לענות !!
תבדקי האם ההלוואה ניתנה בשפיצר (תשלום קרן + ריבית) או בגרייס (תשלום ריבית בלבד לתקופה מסויימת.
בברכה
היעוץ:

גיטרה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י היועץ;n4926916:
תשובת היועץ:
ללא מסמכים איני יכול לענות !!
תבדקי האם ההלוואה ניתנה בשפיצר (תשלום קרן + ריבית) או בגרייס (תשלום ריבית בלבד לתקופה מסויימת.
בברכה
היעוץ:

ההלוואה היא בשפיצר, בדקנו בכל המסמכים ולא ראינו שום דבר שיכול פתאום להשתנות!
מצד שני, לא סביר שלבנק יש טעות כזאת...

במידה וזו אכן טעות, לבנק יהיה אפשרות לגבות את התשלום רטרואקיבית או שאם הוא לא גבה בזמן - אנחנו הרווחנו?

נפמן

משתמש מקצוען
אודה מאד אם תוכלו להתיחס לשאלתי מהודעה מס' 96 (זוהי שאלת המשך)
תודה רבה רבה

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י נפמן;n4924218:
תודה רבה על התשובה
התשואה של הדירה אמורה להיות 5.5-6%, (אבל רק מעוד כמה שנים) איך מחשבים את עלות המשכנתא? ומתי זה שווה
ושוב, רוב תודות

תשובת היועץ:
יש לכך מחשבונים מקצועיים . אין דרך להסביר זאת במסגרת השו"ת
תוכל לפנות אלי עם כל הנתונים באמצעות האתר

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י גיטרה;n4926922:
ההלוואה היא בשפיצר, בדקנו בכל המסמכים ולא ראינו שום דבר שיכול פתאום להשתנות!
מצד שני, לא סביר שלבנק יש טעות כזאת...

במידה וזו אכן טעות, לבנק יהיה אפשרות לגבות את התשלום רטרואקיבית או שאם הוא לא גבה בזמן - אנחנו הרווחנו?

תשובת היועץ:

גם אם הבנק טעה ולא גבה במועד ,אין זה אומר שאתם פטורים מהתשלום.
לכן, מומלץ לגשת לבנק לבדוק את הנושא. ובהקדם.
בברכה
היועץ

cyp

משתמש מקצוען
לכב' היועץ נשמח לתגובה בדחיפות,
לקחנו לפני בערך שנה משכנתא לקניית דירה על הנייר, רצינו שכל הסכום יהיה עם ריבית קבועה לא צמודה וריבית פריים, למרות שההחזר החודשי בריביות משתנות הוא נמוך יותר העדפנו ללכת על הקבוע והבטוח, ממש נלחמנו עם הבנק על גובה הריבית הקבועה שהיא הרוב במשכנתא, והצלחנו לקבל אחוז ריבית מאד יפה לאותה תקופה - 4.4%, באותה פגישה עם הנציג (מזרחי טפחות) התייעצנו איתו האם לקחת את סכום המשכנתא בבת אחת או בחלקים לפי התקדמות הבניה והנציג טען שעדיף בבת אחת אך אפשר גם בחלקים, שאלנו האם הריבית הנמוכה תהיה קבועה לכל חלק והוא טען שכן ,
החלטנו לשחרר את המשכנתא בחלקים ואכן השחרור הראשון היה לפי הריבית שקבעו אך בשחרור השני לפתע אנו רואים שהעלו לנו את הריבית בכמעט אחוז שלם ל 5.26%, אנו יודעים שריבית ישראל לא עלתה ולא הבנו מה זה, התקשרנו לבנק והנציג טען שהבנק יכול להעלות את הריבית אם ראה שפעם קודמת לא הרוויח מספיק כסף, לא מצאתי בהסכם שום אזכור לזה ןאנחנו ממש מופתעים, אף אחד לא אמר לנו את זה כשחתמנו ואנחנו שאלנו שוב ושוב אם הריבית תשאר כפי שנקבעה בהסכם, אנו גם חוששים האם בשחרור הבא הבנק יחליט להעלות את זה לריבית יותר גבוהה וכו',
אז מה זה בעצם ריבית קבועה לא צמודה אם פתאום מעלים לנו את האחוזים, האם יש לנו מה לעשות בנידון? האם הבנק יכול פתאום להעלות יותר? על סמך מה הבנק קובע את גובה ההעלאה?
האם אתה מבין בזה ותוכל לעזור לנו בעיצה, כי היועץ אומר שאין מה לעשות! האמנם?
תודה מראש על כל תגובה

ראובן ק

משתמש רשום
אני שואל בשביל מישהו
יש לי משכנתא על דירה וההכנסות שלי אינן מותירות עקרונית מקום לעוד הלוואות
גיס שלי ביקש ממני שאני אחתום לו ערבות משלימה כלומר מכיוון שההכנסות המסודרות שלו אינן מספקות להוציא משכנתא הוא לקח את אביו לערב אך מכיון שלאביו יש כבר שני משכנתאות {יש לו מספיק דירות יותר מהמשכנתא} הבנק דורש ערב משלים {מה זה אומר לגבי ההחזרים וההתחיבויות}
השאלה היא האם אני יוכל לחתום לו {הבנק יאפשר} וכן אם בהמשך ארצה לקחת עוד הלוואה {לכשירווח} האם זה יפריע
ומה זה דורש ואומר כלפי

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י cyp;n4929365:
לכב' היועץ נשמח לתגובה בדחיפות,
לקחנו לפני בערך שנה משכנתא לקניית דירה על הנייר, רצינו שכל הסכום יהיה עם ריבית קבועה לא צמודה וריבית פריים, למרות שההחזר החודשי בריביות משתנות הוא נמוך יותר העדפנו ללכת על הקבוע והבטוח, ממש נלחמנו עם הבנק על גובה הריבית הקבועה שהיא הרוב במשכנתא, והצלחנו לקבל אחוז ריבית מאד יפה לאותה תקופה - 4.4%, באותה פגישה עם הנציג (מזרחי טפחות) התייעצנו איתו האם לקחת את סכום המשכנתא בבת אחת או בחלקים לפי התקדמות הבניה והנציג טען שעדיף בבת אחת אך אפשר גם בחלקים, שאלנו האם הריבית הנמוכה תהיה קבועה לכל חלק והוא טען שכן ,
החלטנו לשחרר את המשכנתא בחלקים ואכן השחרור הראשון היה לפי הריבית שקבעו אך בשחרור השני לפתע אנו רואים שהעלו לנו את הריבית בכמעט אחוז שלם ל 5.26%, אנו יודעים שריבית ישראל לא עלתה ולא הבנו מה זה, התקשרנו לבנק והנציג טען שהבנק יכול להעלות את הריבית אם ראה שפעם קודמת לא הרוויח מספיק כסף, לא מצאתי בהסכם שום אזכור לזה ןאנחנו ממש מופתעים, אף אחד לא אמר לנו את זה כשחתמנו ואנחנו שאלנו שוב ושוב אם הריבית תשאר כפי שנקבעה בהסכם, אנו גם חוששים האם בשחרור הבא הבנק יחליט להעלות את זה לריבית יותר גבוהה וכו',
אז מה זה בעצם ריבית קבועה לא צמודה אם פתאום מעלים לנו את האחוזים, האם יש לנו מה לעשות בנידון? האם הבנק יכול פתאום להעלות יותר? על סמך מה הבנק קובע את גובה ההעלאה?
האם אתה מבין בזה ותוכל לעזור לנו בעיצה, כי היועץ אומר שאין מה לעשות! האמנם?
תודה מראש על כל תגובה

תשובת היועץ :
א. מתנצל על איחור במתן התשובה .משום מה במערכת החדשה איני מקבל התראות במייל על כל פניה.
ב. אכן , במידה וחתמתם על הסכם הלוואה + נספחים הכוללים את כל סכום ההלוואה שבקשתם (זו שלקחתם וזו שתיקחו בעתיד)
הבנק אינו יכול להעלות את הריבית רק בהתאם "לרצונו להרוויח יותר.." יש מנגנון שאמור להיות רשום בנספחי ההלוואה.
הסבר למנגנון : כל ריבית בנויה מ"עלות הכסף" + "תוספת סיכון" עלות הכסף משתנה בהתאם לתנאי השוק ולכן כאשר לוקחים חלק מההלוואה מאוחר יותר עלות הכסף יכולה להיות שונה. כידוע בשנה האחרונה היא עלתה. לעומת זאת, את "תוספת הסיכון" קובע הבנק בעת אישור ההלוואה ותוספת זו אינה יכולה להשתנות בעת ביצוע החלק הנוסף של ההלוואה.

אלא שלכל מסלול הלוואה (פריים ,צמודה , משתנה ,קבועה וכו' ) יש את "עלות הכסף" שלו.
אנשים טועים לחשוב , שהיות וריבית הפריים נותרה ללא שינוי, גם עלות הכסף של המסלולים האחרים נותרו ללא שינוי. ולא היא .
עלות הכסף של כל המסלולים האחרים (מלבד הפריים) תלויה במתרחש בבורסה .ולא בהחלטות בנק ישראל.
לכן : סביר להניח שהבנק העלה את הריבית בהתאם למנגנון שעליו חתמתם בעת לקיחת ההלוואה.
עדיין - אם כפי שאתם אומרים הפקיד טען שהריבית תישאר נמוכה גם בעת הביצוע בחלקים , יש מקום לטעון כלפי הבנק כי הוטעיתם וכי אתם מבקשים לקבל את הריבית שהובטחה לכם.
מומלץ לעיין שוב במסמכי ההלוואה, ובמידה ואתם משוכנעים כי הפקיד הטעה אתכם , יש לפנות אל הבנק בכתב. בשלב ראשון למנהל הסניף. ובמידה ולא תקבלו תשובה תוך פרק זמן סביר ,גם למחלקת פניות הציבור של הבנק.
אבל שוב ,רק אם אתם משוכנעים שהצדק אתכם. !!
בהצלחה
היועץ
כתובת האתר שלי : http://www.mash-mish.co.il/

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י ראובן ק;n4934785:
אני שואל בשביל מישהו
יש לי משכנתא על דירה וההכנסות שלי אינן מותירות עקרונית מקום לעוד הלוואות
גיס שלי ביקש ממני שאני אחתום לו ערבות משלימה כלומר מכיוון שההכנסות המסודרות שלו אינן מספקות להוציא משכנתא הוא לקח את אביו לערב אך מכיון שלאביו יש כבר שני משכנתאות {יש לו מספיק דירות יותר מהמשכנתא} הבנק דורש ערב משלים {מה זה אומר לגבי ההחזרים וההתחיבויות}
השאלה היא האם אני יוכל לחתום לו {הבנק יאפשר} וכן אם בהמשך ארצה לקחת עוד הלוואה {לכשירווח} האם זה יפריע
ומה זה דורש ואומר כלפי

תשובת היועץ:
א. אתה כותב שההכנסות שלך אינן מותירות מקום לעוד הלוואות. אם אכן כך - הבנק גם לא יקבל אותך כערב להלוואה אחרת...
ב. כפי שאת האב לא קיבלו כערב ,בגלל משכנתאות קודמות, גם אותך לא יקבלו ...
ג. בעתיד ,אם הכנסותיך יעלו ,ויאפשרו קבלת הלוואות נוספות עבורך, אם אתה ערב רגיל ,הערבות לא תפריע לך לקבל הלוואה נוספת. אך אם תהיה ערב "משלם" ,כזה שחלק מהתשלום ההלוואה של הגיס, יורד מחשבונך, התשלום יחושב כהוצאה ועלול להפריע לך..
בברכה
היועץ
כתוב האתר שלי : http://www.mash-mish.co.il/

ראובן ק

משתמש רשום
קיבלו את האב כערב אך מעוניינים בעוד ערב לביטחון בלבד כך טענת לוקח המשכנתא
וכן איני אמור לשלם כלל על המשכנתא רק ערבות במקרה ו...
מה דין שאלות ב וג

osnatl

משתמש רשום
יש איזה שהיא נוסחה שמחשבים כמה הכנסות משפחה צריכה בשביל שיאשרו לה משכנתא?
כמה צריך הכנסות למשפחה עם חמישה ילדים.

הלברשטם

משתמש רשום
שלום ליועץ ותודה מראש

לאבי יש דירה בארץ. ללא משכנתא או הלוואות או הערת אזהרה וכו' על שמה.

מסיבות מסוימות אבי אינו רוצה להוציא משכנתא על שמו על הדירה הזו. אך מוכן לכך שאני אוציא משכנתא על הדירה.

האם אני יכול להוציא משכנתא מבלי שאבי יפתח חשבון על שמו? או הלוואה?

כמובן שהוא מוכן לתת יפוי כחו על מנת למשכן את הדירה.. אך הוא אינו מוכן לפתוח חשבון ולהוציא את המשכנתא על שמו.

אם זה אפשרי איך טכנית הכי טוב לעשות את זה.

תודה מראש

הלברשטם

משתמש רשום
שכחתי לציין, אבי תושב חו"ל ולא אזרח ישראלי. יש לו חשבון בנק אחד בארץ.

אני כן אזרח.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה