יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

פסגות

משתמש מקצוען
זה התייקר לכם בלי קשר לעליית הריבית אלא יותר קשור לעליית האינפלציה וזה ימשיך להתייקר לכם ככה כי כמעט כל ההלוואה צמודה למדד (אינפלציה).אני מקווה שהיועץ הזה שיקף לכם את המסלול הזה ואת המחיר שלו.
שימו לב גם שקרן ההלוואה כמעט ולא ירדה ב3 שנים האלה
עיקר העליה שלהם זה בגלל הפריים כ-600 ש''ח

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיקר העליה שלהם זה בגלל הפריים כ-600 ש''ח
האמת שלא בדקתי במחשבון.
אבל בפועל הרבה יותר כסף הם ישלמו על ההצמדה למדד וזה ימשיך לעלות להם כל שנה עוד הרבה מאוד כסף,וזה מה שרציתי להדגיש.
אבל תודה על התיקון!!!

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
שבוע טוב, מצ"ב מצב המשכנתא.. התחלתי לשלם מאזור 4000 והיום כמעט 5000.. אשמח לדעת מה האפשרויות שעומדות לפני והאם מה כדאי לעשות כדי לשלם את הסכומים של פעם אם בכלל אפשרי או לספוג את העליות האלו כי הריביות טובות.. יש לציין שאני לא מבין בכלל בתחום ובזמנו הלכתי עם יועץ שניסה להוריד לי את ההחזר ל4 אלף וחשב שהריביות לא הולכות להשתנות.. תודה מראש
סלח לי על השאלה
אבל למה לקחת כל כך הרבה צמוד למדד??

זה דרך יועץ?
או בצורה עצמאית?

פסגות

משתמש מקצוען

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שינויים במדד המחירים לצרכן לאורך השנים:
1677399934764.png

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
ובזמנו הלכתי עם יועץ שניסה להוריד לי את ההחזר ל4 אלף וחשב שהריביות לא הולכות להשתנות.. תודה מראש
מבלי לדון לגופו של מקרה
אם היועץ הציע לך כזה דבר (במידה ואתה לקוח תקין והכל חלק)
יש כאן שאלה רצינית

אני לא שמעתי על מישהו שלוקח 70 אחוז צמוד למדד(אלא אם כן זה מסלול פיתוי לזמן קצר)

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ולכן---
מבלי לדון לגופו של מקרה
אם היועץ הציע לך כזה דבר (במידה ואתה לקוח תקין והכל חלק)
יש כאן שאלה רצינית

אני לא שמעתי על מישהו שלוקח 70 אחוז צמוד למדד(אלא אם כן זה מסלול פיתוי לזמן קצר)

פסגות

משתמש מקצוען
משנת 2014 עד 20 ירד כולה ב3 אחוז או קצת יותר

תסתכל לאורך זמן (רק בשנה האחרונה עלה יותר מכל זה ביחד)

הכל עלה ועלה ועלה
מסתכלים על ההיסטוריה...
אז לטווח של 6 שנים זה תמיד יעלה...
אני לא חושבת שיש מישהו שחושב שהמסלול הזה משתלם...
חוץ מאנשים שמוגבלים מבחינת הבנק בגובה ההחזר החודשי VS הכנסה וגם אז זה בעייתי..
מסכים
דיברתי על זה
אין כזה דבר, לטווח של 5 שנים צמוד מדד תמיד ישתנה כלפי מעלה

ami2405

משתמש חדש
תודה על התגובות, כפי שציינתי יכול להיות שהיועץ עשה עלי סיבוב בגלל חוסר הידע, בזמנו קיבלתי הצעה יותר יציבה דרך הבנק עצמו אבל בתשלום קבוע של 4500 והיועץ פיתה באמצעות האמירה שיכול להוזיל לי את ההחזר ל4000 וגם אם הריביות יעלו אז זה יעלה מקסימום לסכום הנ"ל.. כמובן שלא חזה את הפריים.
על כל פנים מה אני יכול לעשות כרגע באותם נתונים (הכנסות טובות ויציבות והכל אמור להיות חלק) וכן לחזור למסלול שאני משלם באזור 4000 וכמובן בלי המינוסים האחרים.. (כגון שהקרן עצמה לא יורדת)
המטרה שלי לא היתה לשאול אם היועץ עשה בשכל אלא האם יש לי אפשרות לתקן היום ולקבל הצעה טובה יותר, או להשאיר את המצב (הגרוע כפי שתיארתם) איך שהוא ולחכות שהריביות ירדו.. תודה ויום טוב

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
תודה על התגובות, כפי שציינתי יכול להיות שהיועץ עשה עלי סיבוב בגלל חוסר הידע, בזמנו קיבלתי הצעה יותר יציבה דרך הבנק עצמו אבל בתשלום קבוע של 4500 והיועץ פיתה באמצעות האמירה שיכול להוזיל לי את ההחזר ל4000 וגם אם הריביות יעלו אז זה יעלה מקסימום לסכום הנ"ל.. כמובן שלא חזה את הפריים.
על כל פנים מה אני יכול לעשות כרגע באותם נתונים (הכנסות טובות ויציבות והכל אמור להיות חלק) וכן לחזור למסלול שאני משלם באזור 4000 וכמובן בלי המינוסים האחרים.. (כגון שהקרן עצמה לא יורדת)
המטרה שלי לא היתה לשאול אם היועץ עשה בשכל אלא האם יש לי אפשרות לתקן היום ולקבל הצעה טובה יותר, או להשאיר את המצב (הגרוע כפי שתיארתם) איך שהוא ולחכות שהריביות ירדו.. תודה ויום טוב
צריך לבדוק מה ההוגן של המשתנות כדי לקבוע סופית.
למחזר עכשיו זה אומר החזר של 5500/6000 למסלול יציב בפריסה ל30 שנה.
עם אתם מסוגלים לעמוד בהחזר של 6k אני הייתי מחכה שנה שנתיים שהריבית תרגע ואז עושה מחזור.
עם היום זה כבר מאוד קשה הייתי עושה מחזור עכשיו.

E_Y

משתמש פעיל
חחחחחחח אתה כנראה באמת משתמש צעיר והידע שלך ביורו ממש לא גבוה
זה ממש לא מעניין כמה השער החליפי מה שמעניין זה ריבית העוגן עליו
בנוגע לריבית שצמודה ליורו
אנחנו מיחזרנו לאחרונה חלק מהמשכנתא וחלק מהמיחזור הצמדנו ליורו
והיועצת אמרה שבגלל שהיורו בשפל אז הריבית תרד
איך זה יכול להיות שבינתים הריבית רק עולה?
ואם זה מסלול כ"כ מסוכן אז עדיף למחזר ולהצמיד למדד?

מהיכן הגעת למסקנה שהיורו לא יציב? והמדד כן יציב? יש לך מושג מה התחזית של בנק ישראל לגבי היורו? ריבית במגמת עליה??? אתה מוזמן לעקוב אחרי היורו ב 10 שנים האחרונות
אני אענה ואתחיל מסוף דבריך
נכון שזה ניתן בריבית גבוהה יחסית לקבועה צמודה כל זה עשינו בשביל להוריד את הריבית ביורו.
לגבי מה שאתה אומר שהריבית עלתה ב 1.92 בשנה ו 5 חודש, זה עדיין פחות מהעלייה הממוצעת של המדד שזה יותר מ 2% לשנה
תסתכל בבקשה כמה היה היורו לפני 10 שנים וכמה עכשיו והריבית שאני מקבל היום זה הרבה יותר טוב ממה שנתת ללקוח שלך בחודש 6 2021 שזה יוצא נכון להיום 3.97 ואצלי הוא 3.39
עוד נקודה למחשבה אם תשים לב לקחתי על היורו גרייס ל 10 שנים כך שלא אכפת לי שיהיו עכשיו תנודות בקרן כי תחזית בנק ישראל ל 10 שנים הקרובות שהיורו רק יורד. ולמה הבנק לא אכפת לו לתת לי הלוואה עם זה התחזית? בגלל שהוא גם לווה ביורו
תפתח מחשבון ותראה כל מסלול אחר בפריים או צמוד מדד לעומת היורו גם אם הוא יעלה ב 10% ותבדוק מי עדיין משלם פחות

אני לא אוהב להעלות גרה ולהקפיץ נושאים ואשכולות ישנים
אבל הרגיש לי שהנושא ההוא לא מיצה את עצמו מספיק
אז הזמן עשה את שלו וכעת יש לי המחשה חיה ובועטת יותר מה קורה למי שלוקח משכנתא צמודה למטבע שאין לו קשר כלכלי אליו
במקרה של הדיון והדוגמא שאציג - יורו
להלן דוח יתרות עדכני שהגיע אלי ,
הבנאדם לקח ב8.8.2022
180.000 ש"ח צמוד ליורו
כעת היתרה שלו לסילוק 203.936
כלומר, בחישוב שנתי מדובר בעלייה של כ30% ביתרת המשכנתא שלו!!!!
תמונה של WhatsApp‏ 2023-02-26 בשעה 16.57.55.jpg

אין באמור משום מתן ייעוץ פרטני וכו'....

elis56

משתמש פעיל
אשמח לשמוע חוות דעת.
משכנתא בסך 400.
250 - פריים P-0.7 למשך 15 שנה.
150 - קל"צ 5.5 למשך 7 שנים.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה