יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
שאלה: גרירת משכנתא מנכס חדש ללא טאבו מסודר שכל השכנים רשומים באותה חלקה לנכס חדש ללא טאבו מסודר שכל השכנים רשומים באותה תת חלקה. זה ההבדל שהצליח היועץ להמציא....
לדברי יועץ משכנתא אני צריך לקחת יועץ בהרבה כסף- מעל שמונה אלף ש"ח כי הנכס השני הוא גרוע מהראשון, אפי' שעו"ד עומד מאחורי הדברים ומאשר כל דרישה.
דעתכם... האם גרירה 8,000 לא מאוד יקר? מוצדק? מוגזם?
לטעמי אין ענין לקחת יועץ לגרירה בכלל, רוב הערך מוסף של יועץ נמצא בבניית התמהיל, מה שלא קיים בגרירה.
אא"כ אין לכם כוח להתעסק בניירת ובלגן, ואז המחיר המוצדק הוא שכר שעתי של מזכירה/שליח.
זו דעתי, אשמח לשמוע דעת מומחים נוספים בפורום (כעיקרון הדיון הזה מצדיק אשכול לעצמו, אבל רוכב על הגל, ובגלל החשיבות אתייג לכאן מס' מומחים כאן מהפורום להביע דעה)
@הון ובית
@ראובן 23
@ari1980
@E_Y
@שאר המומחים (כואב לי כבר האצבעות)

E_Y

משתמש פעיל
לטעמי אין ענין לקחת יועץ לגרירה בכלל, רוב הערך מוסף של יועץ נמצא בבניית התמהיל, מה שלא קיים בגרירה.
אא"כ אין לכם כוח להתעסק בניירת ובלגן, ואז המחיר המוצדק הוא שכר שעתי של מזכירה/שליח.
זו דעתי, אשמח לשמוע דעת מומחים נוספים בפורום (כעיקרון הדיון הזה מצדיק אשכול לעצמו, אבל רוכב על הגל, ובגלל החשיבות אתייג לכאן מס' מומחים כאן מהפורום להביע דעה)
@הון ובית
@ראובן 23
@ari1980
@E_Y
גרירה זה תהליך ארוך מתיש ולא תמיד צפוי בחלק מהבנקים
דרוש שם מקצועיות
ברור שלא כמו תיק משכנתא רגיל כי אין פה בעצם נטילת אשראי חדש
אם יש דד ליין ובדרך כלל יש , לפעמים צריך להפעיל קצת קשרים ,
אני באופן אישי לא אוהב לעשות גרירות אלא אם כן יש תוספת שזה עולם אחר .
אבל ברור שאם מישהו יודע ויכול לעשות את הכל לבד אין סיבה לקחת יועץ

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בא נעשה סדר
1. הכנסות מזומן לא יכולות להיחשב כמלגת כולל- יש פתרונות נקודתיים לזה
2. העברתי גם מלגת כולל של 5000 מכולל אחד והכל בסדר
3. כדאי מאוד להיות מתוכננים לפני ההגשה ולא לתכנן תוך כדי תנועה
4. בכל הקשור לנהלים של בנקים אי אפשר לשים סימני קריאה מוחלטים כי הכל (כמעט) נתון לשיקול דעת, ולכן מי שכותב "פקידה אמרה לי שאי אפשר x או שהגבול הוא y וכו' עלול לצאת טועה ומטעה .
כתבת עם בינה מלאכותית?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
@הון ובית
@ראובן 23
@ari1980
@E_Y
ממש כך,

elis56

משתמש פעיל
יש לי היום משכנתא של 270,
פריים + 1.6 כ- 150K (נשאר עוד כ 27 שנים)
קל"צ 2.99 כ - 120K (נשאר עוד 5.5 שנים)

שאלה ראשונה לגבי הפריסה:
ההחזר עומד על 2800 כשמתוכם 2000 קל"צ ו 800 פריים.
עשיתי את זה כך כי העדפתי לפרוס את הפריים כמה שאפשר ולצמצם את הקל"צ לכמה שפחות שנים.
עם הריבית הנוכחית של הפריים - נראה לי שהפריסה ממש לא נכונה ואנחנו סתם משלמים יותר ריביות ולכאורה היה עדיף לצמצם את הפריים לפחות שנים והחזר גבוה יותר בחודש - זה נכון?
אם כן, שווה מיחזור בכאלה סכומים? המשכנתא נמוכה..

שאלה שניה:
אם אנחנו לוקחים עכשיו תוספת למשכנתא עוד 350K - סה"כ 620K, והחזר חודשי של 4000-4500 בחודש. איזה תנאים וריביות אוכל להשיג במצב היום? (הכנסות טובות, אחוז נמוך כמובן ממחיר הדירה)

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש לי היום משכנתא של 270,
פריים + 1.6 כ- 150K (נשאר עוד כ 27 שנים)
קל"צ 2.99 כ - 120K (נשאר עוד 5.5 שנים)

שאלה ראשונה לגבי הפריסה:
ההחזר עומד על 2800 כשמתוכם 2000 קל"צ ו 800 פריים.
עשיתי את זה כך כי העדפתי לפרוס את הפריים כמה שאפשר ולצמצם את הקל"צ לכמה שפחות שנים.
עם הריבית הנוכחית של הפריים - נראה לי שהפריסה ממש לא נכונה ואנחנו סתם משלמים יותר ריביות ולכאורה היה עדיף לצמצם את הפריים לפחות שנים והחזר גבוה יותר בחודש - זה נכון?
אם כן, שווה מיחזור בכאלה סכומים? המשכנתא נמוכה..

שאלה שניה:
אם אנחנו לוקחים עכשיו תוספת למשכנתא עוד 350K - סה"כ 620K, והחזר חודשי של 4000-4500 בחודש. איזה תנאים וריביות אוכל להשיג במצב היום? (הכנסות טובות, אחוז נמוך כמובן ממחיר הדירה)
המשכנתא הקיימת נלקחה לכל מטרה ולא לדיור?

קס'ניק

משתמש חדש
שלום וברכה
אשמח לקבל עזרה לגבי פירעון מסלול הצמוד מדד באמצעות הלוואת דיגיטל אם כדאי הדירוג שלי לפי הדו"ח שהוצאתי מבנק לאומי הוא 914 ולכן הם מציאים לי ריביות טובות
זה המשכנתא היום.
כמו"כ במידה ואני ארצה בעוד כמה חודשים לבצע גרירת משכנתא הבנק יכול לעורר בעיות אם אני פורע עכשיו את אחד המסלולים?
תודה רבה.

קבצים מצורפים

• ‏‏לכידה.PNG
    ‏‏לכידה.PNG
    KB 30.8 · צפיות: 40

פסגות

משתמש מקצוען
שלום וברכה
אשמח לקבל עזרה לגבי פירעון מסלול הצמוד מדד באמצעות הלוואת דיגיטל אם כדאי הדירוג שלי לפי הדו"ח שהוצאתי מבנק לאומי הוא 914 ולכן הם מציאים לי ריביות טובות
זה המשכנתא היום.
כמו"כ במידה ואני ארצה בעוד כמה חודשים לבצע גרירת משכנתא הבנק יכול לעורר בעיות אם אני פורע עכשיו את אחד המסלולים?
תודה רבה.
איזה הלוואה מציעים לך?

קס'ניק

משתמש חדש
אפילו שזה הלוואת אונליין שאני אוכל לפרוע פירעון מוקדם?

תודה רבה על המענה

קס'ניק

משתמש חדש
ופירעון חלקי ללא הלוואה אפשרי?
וזה עלול להזיק לי בגרירה?
(או שאולי את הריביות שיש לי אפשר לקבל גם היום במשכנתא חדשה)

חסיד אחד

משתמש פעיל
שלום

יש לי היום משכנתא של 860,
פריים + 0.3 כ- 642K (נשאר עוד כ 23 שנים)
קל"צ 3.4 כ - 218K (נשאר עוד 13 שנים)

ההחזר החודשי המקורי שלי היה כ 4500 ש"ח
היום אני מחזיר כ 5700 ש"ח !!!!!!!! עליה של קרוב ל 1300 ש"ח

שווה למחזר ?
או שאני מילא יקבל ריביות דומות

פסגות

משתמש מקצוען
שלום

יש לי היום משכנתא של 860,
פריים + 0.3 כ- 642K (נשאר עוד כ 23 שנים)
קל"צ 3.4 כ - 218K (נשאר עוד 13 שנים)

ההחזר החודשי המקורי שלי היה כ 4500 ש"ח
היום אני מחזיר כ 5700 ש"ח !!!!!!!! עליה של קרוב ל 1300 ש"ח

שווה למחזר ?
או שאני מילא יקבל ריביות דומות
קל''צ במחיר הזה אין סיכוי
אם ההחזר החודשי מעיק
שווה לשקול למחזר רק את הפריים או חלקו למסלול אחר

ami2405

משתמש חדש
שבוע טוב, מצ"ב מצב המשכנתא.. התחלתי לשלם מאזור 4000 והיום כמעט 5000.. אשמח לדעת מה האפשרויות שעומדות לפני והאם מה כדאי לעשות כדי לשלם את הסכומים של פעם אם בכלל אפשרי או לספוג את העליות האלו כי הריביות טובות.. יש לציין שאני לא מבין בכלל בתחום ובזמנו הלכתי עם יועץ שניסה להוריד לי את ההחזר ל4 אלף וחשב שהריביות לא הולכות להשתנות.. תודה מראש

קבצים מצורפים

• משכנתא.png
    משכנתא.png
    KB 96.9 · צפיות: 34
  • משכנתא2.png
    משכנתא2.png
    KB 38.3 · צפיות: 40

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שבוע טוב, מצ"ב מצב המשכנתא.. התחלתי לשלם מאזור 4000 והיום כמעט 5000.. אשמח לדעת מה האפשרויות שעומדות לפני והאם מה כדאי לעשות כדי לשלם את הסכומים של פעם אם בכלל אפשרי או לספוג את העליות האלו כי הריביות טובות.. יש לציין שאני לא מבין בכלל בתחום ובזמנו הלכתי עם יועץ שניסה להוריד לי את ההחזר ל4 אלף וחשב שהריביות לא הולכות להשתנות.. תודה מראש
זה התייקר לכם בלי קשר לעליית הריבית אלא יותר קשור לעליית האינפלציה וזה ימשיך להתייקר לכם ככה כי כמעט כל ההלוואה צמודה למדד (אינפלציה).אני מקווה שהיועץ הזה שיקף לכם את המסלול הזה ואת המחיר שלו.
שימו לב גם שקרן ההלוואה כמעט ולא ירדה ב3 שנים האלה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה