יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
יש לי המון השגות על הצורה של החישוב שם, לענ"ד הם לא מחשבים, או לכה"פ לא מספיק את היחס בין סכום ההלוואה לגובה ההחזר.
אני עובד על מודל מתמטי לבניית מרווח, שיהיה מוכן אנסה להשפיע על יוני ברלינר לאמץ אותו.
בנתיים אין לי מתודה מדעית אלא מס' אינדקטורים אחרים.
יודגש שאת התמהיל הנ"ל בחנתימה שנקרא לפי העין ולא באמצעות האינדקטורים הנ"ל, מביע כללית את דעתי על המרווח שוק/סמארט של סמארט.

typ

משתמש חדש
אם תבדוק לפי המרווח שקיבל (1.8) זה ממש הצעה יפה
יש מקרים שאפשר להגיע ליותר נמוך אך בסך הכללי זה נקרא יפה מאוד!
תודה רבה!
אני לא ממש מבין את המושג "מרווח" (גם לאחר שיטוט בגוגל), אבל בתכלס' אני מבין שזו הצעה טובה לפי המדד הזה.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
תודה רבה!
אני לא ממש מבין את המושג "מרווח" (גם לאחר שיטוט בגוגל), אבל בתכלס' אני מבין שזו הצעה טובה לפי המדד הזה.
מרווח זה סוג של ציון בשפת המשכנתאות, מושאל מחלק המרווח של הבנקים אחרי העוגן בסוגי הריביות.

לכו בנים

משתמש רשום
תודה רבה על התשובה המפורטת,
לפי"ז מה דעתך על התמהיל הבא (בהתחשב במצב העכשווי של השוק):
א) 15% מצ ריבית 3.2 ל25 שנה, ב) 45% פריים + 0.3 (ריבית 3.8) ל30 שנה, ג) 40% קל"צ ריבית 4.4 ל30 שנה.
אני כתבתי בפורום הצעה יותר טובה שבסוף לא קיבלתי עליה את האישור לצערי זה היה רק בטלפון ואמרו לי שזה לא הצעה טובה.
אני גם בתור יועץ מתחיל לא מצליח להשיג יותר טוב מזה ואני אשמח לשמוע חוות דעת מהמומחים בתחום וכמה יוכלו להשיג על כזה דבר בלי להוריד שנים ולשמור אותם מסלולים.

ההצעה היא:
הלוואה על 50 % מימון
דירה שניה
950.000
הכנסות יפות
דירוג גבוהה מאוד.

קיבלתי הצעה כתובה מלאומי ודיסקונט.

העצעה:
45% פריים ל30 שנה בריבית פריים 0
45% קלץ ל25 שנה בריבית 4.5
10% מ"צ ל25 שנה בריבית 3

מה אומרים?
עד איפה אפשר להגיע לדעתכם?
יש בנקים כמו טפחות ופאגי שכבר טוענים שלא כדאי להם!
מה לעשות?

edemar

משתמש מקצוען
אני לפני חודשיים לקחתי משכנתא
היום הפריים והקבוע אותו דבר
מתחרטת שלא לקחתי יותר בקבועה
משמיים ב"ה

מה אומרים?
עד איפה אפשר להגיע לדעתכם?
יש בנקים כמו טפחות ופאגי שכבר טוענים שלא כדאי להם!
מה לעשות?
קודם כל ההצעה מעולה!!!
בדקתי בתוכנה שאני משתמשת איתה ונכון למה שניתן לקבל היום הריביות טובות,
לפעמים יועצים מסתכלים לפי העין ונראה להם ריביות גבוהות (והריביות היום באמת טירוף....) אך הם לא בודקים בשטח מה מקבלים היום,
אתה יכול לנסות בפועלים, הם אוהבים להתחרות על לקוחות טובים,
אך לדעתי תמשיך להריץ ולהתקדם עם התיק שלא יעבור התוקף של האישור כדי שלא יקפיצו לך את הריביות
בהצלחה!!

לכו בנים

משתמש רשום
קודם כל ההצעה מעולה!!!
בדקתי בתוכנה שאני משתמשת איתה ונכון למה שניתן לקבל היום הריביות טובות,
לפעמים יועצים מסתכלים לפי העין ונראה להם ריביות גבוהות (והריביות היום באמת טירוף....) אך הם לא בודקים בשטח מה מקבלים היום,
אתה יכול לנסות בפועלים, הם אוהבים להתחרות על לקוחות טובים,
אך לדעתי תמשיך להריץ ולהתקדם עם התיק שלא יעבור התוקף של האישור כדי שלא יקפיצו לך את הריביות
בהצלחה!!
זה נקראה הצעה טובה מאוד?
כמה נראה לכם שאפשר להגיע?
ומה אומרים על המסלולים?

כן זו הצעה טובה מאוד!!
למה זה נראה לך מוזר??
שוב אם תלך לפועלים יכול להיות שיורידו לך עוד קצת. תנסה
אבל בגדול אני הייתי רצה על זה,
אף אחד לא נביא ולא יודע מה יהיה עם הריביות, אבל מה שמדובר לפי הצפי אמורה להיות עלייה בשנה הקרובה, לכן אני הייתי לוקחת את המשכנתא כבר עכשיו.
לגבי המסלולים זה מאוד תלוי מי הלקוח? האם הוא מתכנן להישאר עם המשכנתא הזאת 30 שנה או שעוד כמה שנים ימכור את הדירה ויסלק אותה,
כי 45% קל"צ זה אומר שיהיו לו עמלות גבוהות ברגע שירצה לפרוע את המשכנתא או לעשות מחזור,
צריך לעשות סימולציות ולראות אולי יותר שווה להוריד את ההחזר החודשי בכמה מאוד ולקחת יותר צמוד או יותר פריים (ולקחת בחשבון שההחזר החודשי יעלה)

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בריביות של היום זה מצוין. לצערינו
אפשר להתמקח טיפה.. ואז תפסיד את התוקף. שיקול לא קטן בכלל

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה