יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
כעיקרון אפשרי שיפוצים בצורות מסויימות.
נכון. שיפוצים זו דרך אחת, החיסרון הבולט הוא בסכומים מעט גבוהים.. וגם אז הריביות לא בהכרח יהיו כמו דיור ממש. ההגדרה תהיה לפחות דיור.
אבל יש דרכים נוספות גם לסכומים גבוהים, מורכב - אבל בסופו של יום אפשרי.

פסגות

משתמש מקצוען
משכנתא בתמ''א ללא ליווי בנקאי (עדיין) איזה בנקים לא נותנים?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
משכנתא בתמ''א ללא ליווי בנקאי (עדיין) איזה בנקים לא נותנים?
סרט. ללא ליווי. הבנק יתן רק לפי התקדמות בניה. אבל יבקש הרבה התחייבויות מהקבלן. ואישורים וכו'.
ללא ליווי זה משכנתא יותר מורכבת.
הבנק בשביל להבטיח לעצמו יבקש התחייבויות מהקבלן.אישורים של עיריה של מלא דברים. וגם שיחרור כספים רק לפי התקדמות בניה. ויכול לבקש לשלוח שמאי מדי פעם. מורכב יותר..
אבל כל בנק יתן אם יקבל את מה שמרגיע אותו

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני לקחתי ללא ליווי בבנק לאומי
דווקא הלך חלק
הם רק אמרו שרוצים לברר קצת על הקבלן
בררו אמרו שבדקו עליו והוא בסדר
שלחו שמאי וזהו
אז כנראה זה כבר קבלן שלאומי נתנו משכנתא באותו מבנה.
בכל קניה מקבלן ללא מלווה דבר ראשון לבדוק אם מישהו כבר קיבל משכנתא ואז הולכים לבנקים האלה. .
ללכת ראשון?? זה הסיוט.
אכלתי סיוט כזה 9 חודשים עד שאישרו. אצלי זה היה סיפור כנראה מעבר לרגיל כי היה הערות אזהרה שרבו עם הקבלן. ולא הסכימו לחתום בטחונות עבור הקבלן

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
ובלא צמודים זה לא הרבה יותר גבוה? אני זוכר שהיועץ הציע מדדים קבועים באזור 4500 אלף בחודש והלא קבוע שלקחתי ב4000 לחודש, היום רק עלה ל4400 וכנראה ימשיך אז עדיף את הקבוע בהחזר גבוה בתקופה הנוכחית? או להמתין קצת אולי ירדו המדדים?
זו משכנתא מאד לא יציבה, וגם הריביותלא משגעות, כדאי לבדוק כדאיות מיחזור אצל יועץ.
יודגש שהתוספת לשיפוצים לא קשורה למיחזור, אפשר לבקש תוספת בלי למחזר.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
אז כנראה זה כבר קבלן שלאומי נתנו משכנתא באותו מבנה.
בכל קניה מקבלן ללא מלווה דבר ראשון לבדוק אם מישהו כבר קיבל משכנתא ואז הולכים לבנקים האלה. .
ללכת ראשון?? זה הסיוט.
אכלתי סיוט כזה 9 חודשים עד שאישרו. אצלי זה היה סיפור כנראה מעבר לרגיל כי היה הערות אזהרה שרבו עם הקבלן. ולא הסכימו לחתום בטחונות עבור הקבלן
אני פחות מנוסה בתמ"א, אבל ביו"ש זה גם סיפור די מורכב, כי זה בלי ליווי ונרשם כבניה עצמית, ושם יש לבנקים מסויימים קבלנים מסויימים שזוכים לאמון וזה נהיה כמעט כמו תיק רגיל, אולי גם בתמ"א זה עובד כך.

ami2405

משתמש חדש
זו משכנתא מאד לא יציבה, וגם הריביותלא משגעות, כדאי לבדוק כדאיות מיחזור אצל יועץ.
יודגש שהתוספת לשיפוצים לא קשורה למיחזור, אפשר לבקש תוספת בלי למחזר.

תודה
בזמנו היועץ שכנע אותי לקחת את המשכנתא הזאת בטענה שהריביות לא יעלו לפחות לא בזמן קרוב.. וגם אם כן אז לא יורגש כל כך במשכנתא.. אני מבין מכם שלא כדאי לקחת את היועץ הזה..
עדיף בימינו לקחת תוספת לשיפוצים בנפרד או כחלק מהמשכנתא?

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
תודה
בזמנו היועץ שכנע אותי לקחת את המשכנתא הזאת בטענה שהריביות לא יעלו לפחות לא בזמן קרוב.. וגם אם כן אז לא יורגש כל כך במשכנתא.. אני מבין מכם שלא כדאי לקחת את היועץ הזה..
עדיף בימינו לקחת תוספת לשיפוצים בנפרד או כחלק מהמשכנתא?
אני לא מחווה דעה על יועצים אחרים מטעמים אתיים, דעתי חלוקה עליו אבל זה לא אומר שאני צודק.
השאלה השניה היא למעשה שאלה של כדאיות מיחזור קלאסית, בתוספת קלה שברגע שמוציאים את המשכנתא למיחזור אפשר לעשות מכרז גם על התוספת ולא מסונדלים לבנק ספציפי (תוספת זו קלה רק בהנחה שסכום השיפוץ זניח מול סכום המשכנתא המקורית, באם לא הוא שיקול מכריע בהחלט), והרבה הוצאות נלוות נעשות בלאו הכי (שמאות, ייפוי כוח, משכון וכדו')

פסגות

משתמש מקצוען
סרט. ללא ליווי. הבנק יתן רק לפי התקדמות בניה. אבל יבקש הרבה התחייבויות מהקבלן. ואישורים וכו'.

ללא ליווי זה משכנתא יותר מורכבת.
הבנק בשביל להבטיח לעצמו יבקש התחייבויות מהקבלן.אישורים של עיריה של מלא דברים. וגם שיחרור כספים רק לפי התקדמות בניה. ויכול לבקש לשלוח שמאי מדי פעם. מורכב יותר..
אבל כל בנק יתן אם יקבל את מה שמרגיע אותו
מתקן את השאלה,
מדובר בפינוי בינוי.
יש היתכנות למשכנתא בלי ליווי בנקאי?
(הוא בהליך של ליווי בנקאי אבל הוא רוצה את הכסף עוד קודם)

נערך לאחרונה ב:

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

מס אפס

משתמש צעיר
יש התכנות.
אישור מהיזם לרישומים (הם יודעים בדיוק מה צריך) + אישור מחלקה משפטית בבנק (משהו מוכר ג"כ).
דברים שקורים ועוברים. לא תמיד, אבל הרבה.
עשיתי כעת משכנתא בקרית גת ברחובות השבטים וכו' ,
דירה חתומה פינוי בינוי ואפילו שיש כבר היתר בניה הבנק נתן משכנתא בתנאים טובים ובאמת בכפוף למה שאמרת שצריך אישור מהיזם ןמהמחלקה המשפטית

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
עשיתי כעת משכנתא בקרית גת ברחובות השבטים וכו' ,
דירה חתומה פינוי בינוי ואפילו שיש כבר היתר בניה הבנק נתן משכנתא בתנאים טובים ובאמת בכפוף למה שאמרת שצריך אישור מהיזם ןמהמחלקה המשפטית
(y) בהצלחה!

גמדזה

משתמש חדש
שבוע טוב
מישהו יודע אולי לומר האם החוק החדש שפתיחת תיק עולה רק 360 ש"ח, תקף גם לאישור עקרוני שניתן לפני יום שני שהחוק נכנס בפועל?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
שבוע טוב
מישהו יודע אולי לומר האם החוק החדש שפתיחת תיק עולה רק 360 ש"ח, תקף גם לאישור עקרוני שניתן לפני יום שני שהחוק נכנס בפועל?
החוק תלוי בפתיחת התיק.
לא בביצוע.
תנסה להתמקח אם יש לך על מה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה