יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

צדפים

משתמש רשום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עשיתי משכנתא בפאגי ואחד התנאים היה שאני מעביר משכורת לחשבון אצלם, מאז עברו שנים וכבר איני מקבל משכורת זו כך שאין לי פעילות בחשבון אצלם למעט המשכנתא, אני רוצה לסגור את החשבון לגמרי ולשלם להם בהוראת קבע מחשבון בבנק אחר, האם יש חשש להרעת התנאים במשכנתא בעקבות כך?

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
עשיתי משכנתא בפאגי ואחד התנאים היה שאני מעביר משכורת לחשבון אצלם, מאז עברו שנים וכבר איני מקבל משכורת זו כך שאין לי פעילות בחשבון אצלם למעט המשכנתא, אני רוצה לסגור את החשבון לגמרי ולשלם להם בהוראת קבע מחשבון בבנק אחר, האם יש חשש להרעת התנאים במשכנתא בעקבות כך?
במשכנתא לא.
אם קיבלת הלוואות משלימות מחוץ למשכנתא יכול להיות, צריך לבדוק כל מקרה לגופו.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
יש לי שאלה:
האם למרות התקנות של בנק ישראל לפיהן לא ניתן למשכן דירה קיימת לצורך קניית דירה להשקעה יש אפשרות לעשות זאת?
אפשרי בהחלט, במגוון אפשרויות.
בבנק/בחוץ בנקאי.

כמה אחוז מערך הדירה הנוכחית? וכמה אחוז יהיה ניתן לקחת על הדירה החדשה?
על הדירה החדשה ניתן לקבל 50%
על הדירה הקיימת שלך זה משתנה ותלוי לצורך מה אתה לקוח את ההלוואה (הלוואה לכל מטרה, שיפוצים וכו')
וחברות חוץ בנקאיות נותנות בד"כ יותר אחוזי מימון

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הכי פשוט, לדווח ברשות המיסים את המכר, 18 חדשים אחרי שקניתם את הדירה.
מה אני מרוויח מלעדכן אותם מאוחר, הרי בין כה אפטר ממס שבח אם זה לאחר 18 חודש?

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מישהו שחייב למכור את הדירה עכשיו, ולא יכול לחכות שנה וחצי....
אחרי שנה וחצי יש פטור מלא ממס שבח
אבל מה בעצם הטכניקה ב- "פריסה" - מה החישוב?
וכן, דירה על הנייר, ממתי הדירה נקראת ברשות הקונה לעניין המס שבח?

תמר ברנשטיין

מאסטרית בעיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מה אני מרוויח מלעדכן אותם מאוחר, הרי בין כה אפטר ממס שבח אם זה לאחר 18 חודש?
זה לא שאחרי 18 חודש אתה נפטר ממס שבח. אם מכרת את הדירה אחרי 18 חודש אתה פטור, אבל אם תמכור את הדירה קודם, אז אפי' אם תחכה, זה לא יעזור ותצטרך לשלם מס שבח.
מי שבכל זאת צריך לשלם מס שבח, יכול לפרוס את זה לתשלומים, ואז אולי גם להזדכות על חלק מהמס.

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
זה לא שאחרי 18 חודש אתה נפטר ממס שבח. אם מכרת את הדירה אחרי 18 חודש אתה פטור, אבל אם תמכור את הדירה קודם, אז אפי' אם תחכה, זה לא יעזור ותצטרך לשלם מס שבח.
מי שבכל זאת צריך לשלם מס שבח, יכול לפרוס את זה לתשלומים, ואז אולי גם להזדכות על חלק מהמס.
מה שלא הבנתי זה למה לעדכן שקניתי את הדירה 18 חודשים לאחר שקניתי אותה, מה אני מרוויח מזה בעצם?
הרי בין כה אם ארצה למכור אותה לאחר 18 חודש אפטר ממס, גם אם עדכנתי את רשות המסים באותו יום שקנית אותה, לא?
הכי פשוט, לדווח ברשות המיסים את המכר, 18 חדשים אחרי שקניתם את הדירה.

תמר ברנשטיין

מאסטרית בעיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מה שלא הבנתי זה למה לעדכן שקניתי את הדירה 18 חודשים לאחר שקניתי אותה, מה אני מרוויח מזה בעצם?
הרי בין כה אם ארצה למכור אותה לאחר 18 חודש אפטר ממס, גם אם עדכנתי את רשות המסים באותו יום שקנית אותה, לא?
את לא הבנת אותי.
כשאת קונה את הדירה את צריכה לדווח על זה מיידית ברשות המיסים.
כשאת מוכרת את הדירה, תדאגי שהדיווח של המכירה יהיה 18 חדשים אחרי שקנית את הדירה, וכך תפטרי ממס שבח.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
על הדירה החדשה ניתן לקבל 50%
על הדירה הקיימת שלך זה משתנה ותלוי לצורך מה אתה לקוח את ההלוואה (הלוואה לכל מטרה, שיפוצים וכו')
וחברות חוץ בנקאיות נותנות בד"כ יותר אחוזי מימון
אפשר להצהיר חליפית ולקבל אפי' 70% על השניה.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
יש עו"ד שיודעים להקל ממס השבח, לא להיפטר לגמרי אבל נניח אם היו הוצאות על הדירה.
זה לא עו"ד מיוחד, זה באופן רשמי כל ההוצאות שיש על מכירת הדירה - כולל תיווך, מיסים וכו'.

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
את לא הבנת אותי.
כשאת קונה את הדירה את צריכה לדווח על זה מיידית ברשות המיסים.
כשאת מוכרת את הדירה, תדאגי שהדיווח של המכירה יהיה 18 חדשים אחרי שקנית את הדירה, וכך תפטרי ממס שבח.
אז מה הבעיה והעניין א"כ סביב מס שבח, תמיד אפשר למכור מתי שרוצים ולעדכן בזמן הרצוי, הלא כן?!

תמר ברנשטיין

מאסטרית בעיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אז מה הבעיה והעניין א"כ סביב מס שבח, תמיד אפשר למכור מתי שרוצים ולעדכן בזמן הרצוי, הלא כן?!
האמת שבד"כ הבעיה סביב מס שבח זה בדירה שניה, שאז צריכים לשלם גם אם מוכרים אחרי שנה וחצי.

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
אפשר להצהיר חליפית ולקבל אפי' 70% על השניה.
מה פרק הזמן שצריך למכור את הדירה? ואם בסוף לא מצליחים למכור בפרק הזמן הזה?
ובנוסף, האם ניתן לקחת משכנתא על דירה נוכחית כשמצהירים במשכנתא השניה שקונים דירה חליפית? (יעבור את ה BDI?)

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
מה פרק הזמן שצריך למכור את הדירה? ואם בסוף לא מצליחים למכור בפרק הזמן הזה?
כעיקרון מצהירים על מכירה תוך 18 חודש, ואז אם לא מוכרים צריך לשלם מס רכישה עם ריבית והצמדה, מה שעושים בפועל זה תיקון הדיווח מיד לאחר קבלת המשכנתא ואפי' ריבית והצמדה לא משלמים.
ובנוסף, האם ניתן לקחת משכנתא על דירה נוכחית כשמצהירים במשכנתא השניה שקונים דירה חליפית?
בבנקים אפשר לקחת רק גישור שנהפך כעבור שנה וחצי לשפיצר לכל מטרה, בחוץ בנקאי אפשר דיור רגיל.
(יעבור את ה BDI?)
לא הבנתי איך זה קשור.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה