יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
שלום, לקחנו משכנתא לפני שלוש שנים ובינתיים ערך הדירה עלה כמו כל הדירות בארץ, אנחנו רוצים לשפץ את הדירה ולכן צריכים סכומים גדולים, השאלה האם ישנה אפשרות להגדלת המשכנתא כאשר לקחנו כבר 75 אחוז מהערך המקורי, ואם כן האם צריך להביא שמאי חדש או מטעם הבנק, וכן האם צריך או כדאי לקחת עוד פעם יועץ משכנתא לצורך זה?
תוכלו לקבל עד 75% מערך הדירה אחרי השיפוצים!!
בשביל זה - חייב שמאות חדשה. אחרת יתחשבו בשמאות ההיא, שכבר ניצלתם.
יועץ - אני לא אובייקטיבי, אבל כמו בכל רכישה ולקיחת משכנתא, אין הבדל !!

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שלום, לקחנו משכנתא לפני שלוש שנים ובינתיים ערך הדירה עלה כמו כל הדירות בארץ, אנחנו רוצים לשפץ את הדירה ולכן צריכים סכומים גדולים, השאלה האם ישנה אפשרות להגדלת המשכנתא כאשר לקחנו כבר 75 אחוז מהערך המקורי, ואם כן האם צריך להביא שמאי חדש או מטעם הבנק, וכן האם צריך או כדאי לקחת עוד פעם יועץ משכנתא לצורך זה?
לחלוטין אפשר לקחת עד 70-75 אחוז מהערך העכשווי. חייב שמאות חדשה.
יועץ??? אני לא אוביקטיבי לענות על זה.

ברור לכם מה דעתי
חחח רק עכשיו שמתי לב שענו לכם אותו תשובה..

שוחר בינה

משתמש פעיל
האם ביום בצוע המשכנתא, אני אראה את הכסף בחשבו באותו יום?
כמובן כשמדובר באותו בנק, משכנתא של מזרחי שנכנסת לחשבון במזרחי,
הכסף יראה ביום הבצוע?
@ari1980 @הון ובית
תודה

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

yosy

משתמש פעיל
חייבים זה בדיוק כמו לקחת משכנתא חדשה
ממליץ מאוד על @ari1980

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

E_Y

משתמש פעיל
חייבים זה בדיוק כמו לקחת משכנתא חדשה
ממליץ מאוד על @ari1980
מצטרף לכל מילה
דווקא בשיפוץ נדרש יותר תכנון והכרה של הנהלים הבנקאיים הקיימים.. וד"ל
יש הבדלי תמחור די משמעותיים בין הבנקים
מומלץ מאוד להיעזר ב @ari1980 המקצוען

ami2405

משתמש חדש
תודה על התגובות וההמלצות, במצב הריביות של היום האם עדיף למחזר את כל המשכנתא לפי ערך הדירה החדש או לקחת פשוט תוספת שיפוצים למשכנתא קיימת? חשוב לציין שעוד לא התחלנו לחשוב על התקציב הנדרש (בין 100 ל200 אלף כנראה) וכן חשוב שלא תהיה בירוקרטיה יותר מדי כי להבנתי אם זו משכנתא לשיפוצים אז צריך להוכיח את כל ההוצאות מה גם שחלק מזה זה ריהוט וכו'..

ראובן 23

משתמש מקצוען
תודה על התגובות וההמלצות, במצב הריביות של היום האם עדיף למחזר את כל המשכנתא לפי ערך הדירה החדש או לקחת פשוט תוספת שיפוצים למשכנתא קיימת? חשוב לציין שעוד לא התחלנו לחשוב על התקציב הנדרש (בין 100 ל200 אלף כנראה) וכן חשוב שלא תהיה בירוקרטיה יותר מדי כי להבנתי אם זו משכנתא לשיפוצים אז צריך להוכיח את כל ההוצאות מה גם שחלק מזה זה ריהוט וכו'..
לכאורה תוספת (לכזה סכום אפשר לבדוק אלטרנטיבות נוספות) כגון הלוואה על חשבון קרן פנסיה)

מושי גרין

משתמש חדש
יש לי חבר שקנה דירה בבניה ויש לו משכנתא של 70% מהקניה והוא צריך עוד 100 א' בגלל כל המדדים וריביות וכו
המשכנתא שלו במזרחי והערך של הדירה עלה בכמה מאות אלפי ש''ח
יש מצב להוציא לו לפני שהדירה מוכנה עוד 100א בבנק מזרחי ?
הוא מקבל את הדירה עוד כחצי שנה אך זקוק כעת לכסף לתשלום לקבלן

ראובן 23

משתמש מקצוען
יש לי חבר שקנה דירה בבניה ויש לו משכנתא של 70% מהקניה והוא צריך עוד 100 א' בגלל כל המדדים וריביות וכו
המשכנתא שלו במזרחי והערך של הדירה עלה בכמה מאות אלפי ש''ח
יש מצב להוציא לו לפני שהדירה מוכנה עוד 100א בבנק מזרחי ?
הוא מקבל את הדירה עוד כחצי שנה אך זקוק כעת לכסף לתשלום לקבלן
מתוך האתר של מזרחי
"אם יש לכם כבר משכנתא אצלנו, באפשרותכם לקבל הלוואה לכל מטרה בתנאים אטרקטיביים ובפריסת תשלומים לתקופה ארוכה.
את ההלוואה ניתן לממש באחת מהאפשריות הבאות- קבלת כל הסכום בתשלום חד פעמי או על בסיס טעינת סכום ההלוואה לכרטיס טפחות בו משלמים בשיטת - לא ניצלת, לא שילמת!"

א. גולד

משתמש פעיל
נדמה לי שהכרטיס אשראי טפחות, זה רק עד 50% משווי הנכס,
אבל אפשר לקבל הלוואה בתנאים טובים ללא קשר לכא''ט.

ראובן 23

משתמש מקצוען
נדמה לי שהכרטיס אשראי טפחות, זה רק עד 50% משווי הנכס,
אבל אפשר לקבל הלוואה בתנאים טובים ללא קשר לכא''ט.
דיברתי לא על הכרטיס אלא על זה שהם נותנים הלוואה משלימה למי שלקח משכנתא בתנאים טובים.
כמדומני שצריך בשביל זה לפתוח שם חשבון ואז מקבלים הלוואה בריבית פריים+חצי אבל לא מתחייב על זה

מושי גרין

משתמש חדש
מתוך האתר של מזרחי
"אם יש לכם כבר משכנתא אצלנו, באפשרותכם לקבל הלוואה לכל מטרה בתנאים אטרקטיביים ובפריסת תשלומים לתקופה ארוכה.
את ההלוואה ניתן לממש באחת מהאפשריות הבאות- קבלת כל הסכום בתשלום חד פעמי או על בסיס טעינת סכום ההלוואה לכרטיס טפחות בו משלמים בשיטת - לא ניצלת, לא שילמת!"
הוא כבר ניצל את ההלואה כעת הוא צריך עוד 100 אלף ש''ח תוספת למשכנתא האם זה אפשרי לפני קבלת הדירה

RSR

משתמש פעיל
יש לי מסלול של ריבית פריים לא צמודה.
עלה מאד לאחרונה תשלומי המשכנתא שלי בגלל שריבית הפריים עלתה.
האם שווה לי למחזר את המשכנתא או לפרוע אותה?
או שהמסלול הזה יחיסת טוב?

ראובן 23

משתמש מקצוען
יש לי מסלול של ריבית פריים לא צמודה.
עלה מאד לאחרונה תשלומי המשכנתא שלי בגלל שריבית הפריים עלתה.
האם שווה לי למחזר את המשכנתא או לפרוע אותה?
או שהמסלול הזה יחיסת טוב?
למחזר כרגע לא יעזור כי המסלולים האחרים עולים בהתאם.
לגבי לפרוע ע"י מה?

RSR

משתמש פעיל
למחזר כרגע לא יעזור כי המסלולים האחרים עולים בהתאם.
לגבי לפרוע ע"י מה?
לא כתבתי את השאלה כ"כ ברור.
יש לי 2 מסלולים במשכנתא
* ריבית פריים לא צמודה
* ריבית קבועה צמודה למדד

אם יש לי סכום כסף לפרוע, האם שווה לי לפרוע את החלק של המסלול הראשון או השני?
אשמח לתשובות מקצועיות ומידע.
תודה רבה!!!

ראובן 23

משתמש מקצוען
לא כתבתי את השאלה כ"כ ברור.
יש לי 2 מסלולים במשכנתא
* ריבית פריים לא צמודה
* ריבית קבועה צמודה למדד

אם יש לי סכום כסף לפרוע, האם שווה לי לפרוע את החלק של המסלול הראשון או השני?
אשמח לתשובות מקצועיות ומידע.
תודה רבה!!!
תכתוב ריביות בשתיהם

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה