יש לכם ילד שנולד בשבוע 27?

מצב
הנושא נעול.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לאחי נולד ילד כזה עכשיו והוא מאד לחוץ. אשמח לשמוע מזה אומר ..הבטחתי שאני מעודדת אותו

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לא קשור עדיין, אבל אני מכירה פיזיותרפיסטית התפתחותית עם התמחות מיוחדת לפגים.
אז תשמרי לך את המידע הזה עבורו, אל תגידו לו את זה עכשיו ;)

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
דודה שלי ילדה לפני 4 חוד' תינוקת בשבוע 24
ב"ה עכשיו התינוקת ממש בסדר.

טלית

משתמש פעיל
D I G I T A L
בת דודה שלי ילדה 3 חודשים לפני הזמן. עכשיו התינוק כבר בן חצי שנה.
פג זה אומר מערכות לא לגמרי מפותחות, לפעמים קשה להם לאכול ולנשום יחד, לפעמים הם מעדיפים בקבוק, זה אומר אשפוז ארוך בפגיה ומסירות של ההורים, זה אומר תרגילים ובדיקות שעורכים לפגים במועדים קבועים, ולהמשיך לבוא ולקבל חיסונים חשובים כל שבוע גם בחודשים הבאים, אבל סך הכל הם מתפתחים מקסים ואוהבים אותם מליונים. ולאט לאט הם מדביקים את הפער עם השנים...

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י קשר כשר;1965416:
דודה שלי ילדה לפני 4 חוד' תינוקת בשבוע 24
ב"ה עכשיו התינוקת ממש בסדר.

מעודד. !!תודה רבה

100ZEVET

משתמש רשום
מכירה ילדה שנולדה בשבוע 26 . היום בכיתה א'
מי שלא יודע לא יכול להאמין, היא ילדה גבוהה יפה וחכמה.
בחודשים הראשונים היתה מאושפזת.
כל שלב בהתפתחות הוא מאד איטי וצריך הרבה סבלנות. ואין ספק שצריך להקדיש הרבה מצד ההורים.
לרוב יש עיכוב כלשהוא, גם הילדה הזו נעזרת במורת שפה וכדו'. אבל אני מאמינה שגם בזה תשלים את הפער.
העיקר תעודדו אותו שבעז"ה יהיה בסדר. וב"ה שהוא נולד בתקופה שלנו, שהכל מאד מפותח ונגיש עבור הפגים. לפני עשור ויותר תינוקות בשבוע זה לא היו שורדים.

רק בריאות!

אא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני מכירה שני תינוקות, אחת נולדה בשבוע 26 ואחד נולד ב-29.
שניהם שהו חודשים ארוכים בפגייה, אבל ברוך השם בסדר גמור. ילדים מתוקים ומפותחים.

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לפני שבועיים הייתי בבר מצווה של ילד 23 או 24. נמוך (אף אחד במשפחה שלו לא גבוה), אבל מקסים!!

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אחיינית שלי נולדה בשבוע 26-27
4 חודשים הייתה מאושפזת בפגייה

היום היא בכיתה ג' ילדה חרוצה,(איזה תעודה קיבלה השבוע :) וואו)
עוזרת , בוגרת

ב"ה

gg

משתמש מקצוען
בנוסף לשבוע שהיא נולדה יש מרכיב חשוב נוסף שהוא אם יהיו דימומים מוחיים בזמן השהות בפגיה. לדימומים יש השלכות רבות תלוי מה דרגתם...
רפואה שלימה וגידול קל!

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אסתי שלי נולדה בשבוע 28 וחוגגת בקרוב 7 ב"ה, בכל שאלה או התלבטות הם מוזמנים לפנות ואשמח לעזור.

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
חברה שלי ילדה בשבוע 22 (תחילת חמישי) תינוקת במשקל 600 גרם.
הרופאים היו בטוחים שהיא לא תשרוד, אבל ה' חשב אחרת...
היום היא בת 3 וחצי, בריאה לחלוטין, ילדה מקסימה וחכמה...

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אחי הגדול נולד בשבוע 28 עם אפגר 0.5! ז"א - לא נושם והלב בקושי פועם..- הכניסו אותו לטיפול נמרץ עם החייאה של מכונת לב-ריאות.
בזמנו זה היה השבוע המינימלי שניסו להציל פג ( והשבוע נולד לו בן!! )

אמא שלי ספרה שהיה לו דימום תוך מוחי דרגה 2.5, והפציצו אותו באנטיביוטיקה בגלל זיהום,והרופאים לא הסכימו להבטיח שום דבר, הם טענו שהם לוקחים כל יום ויום - ולא חושבים על מחר. ההתפתחות שלו הייתה איטית יותר משל תינוקות אחרים, אבל עד גיל שנה וחצי הוא השלים את הפערים.היום הוא אברך מצליח ומוכשר מאד, ואף אחד לא זוכר שהיה פעם פג.

היום יש תרופות שמבשילות לפגים את הריאות תוך 24 שעות, וחמצן ממוחשב כדי שלא יפגעו הראיה והשמיעה - מה שלא היה אז,והכל מאד משוכלל אבל תינוק שנולד בשבוע 27 עדיין צריך הרבה מאד תפילות וברכות של צדיקים!!!!!
ושיהיה במזל טוב, ושיזכו להכניסו בבריתו של א"א ולגדלו לתורה לחופה ולמעשים טובים!

אסנת לוי

משתמש צעיר
חברה טובה שלי ילדה בשבוע 27..
הוא נמוך אבל חוץ מיזה הוא מתפתח יפה..
צריך הרבה להשקיע בהם..

יחשבאף

משתמש מקצוען
מכירה מישהי שילדה בשבוע 26 והילד שלה היום בן חמש גבוה, מפותח, ובריא לחלוטין.

7880

משתמש פעיל
אני יודעת שכתבת שאת בתפקיד המעודדת אבל אני ממליצה לך לא להגזים ולהכניס אותם לאופוריה שהכל בסדר.
פג בשבוע כזה זה לא עניין פשוט ואני בטוחה שכל אלו שספרו את ספורי ההצלחה יודעות גם על הבכי, הלחץ, התפילות וההחמרות במצב שקדמו להצלחה... להיות הורים לפג קטן כל כך זה לא פשוט. ברור שהם צריכים עידוד ומישהו שיביא להם תקוווה, אך לא פחות מכך הם צריכים הכלה, מקום לפרוק ומקום להביע את הקושי.
רק להכניס לפורפורציה...
בהצלחה! נשמח להתפלל עליו!

לבן

משתמש סופר מקצוען
התגובות כאן קצת נאיביות...
רוב התינוקות שנולדים כפגים סובלים בעתיד מלקויות כלשהן,
גם אם זה לא משהו ממש דרמטי אלא ריבוי מחלות חורף, דלקות אזניים נשנות, ולאחר מכן עיכובים התפתחותיים קלים, זה משמעותי.
לגדל פג זה לא קל.
יש לי אחיין שנולד בשבוע 26 במשקל 500 גרם
כיום בן 17, בחור מקסים אך סובל מבעיות התפתחותיות שונות (לקויות למידה ועוד). מבחינת תפקוד חברתי ושכלי הוא עשר.
בנוסף מכירה אישית תינוקת שנולדה בשבוע 32 במשקל 1200 וכיום סובלת מADD והתפתחות איטית. שוב, מבחינת תפקוד שכלי, חברתי וסביבתי, אין פגיעה.

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
אחיינית שלי נולדה לפני 7 וחצי שנים, בשבוע 27, כשכבר היה לה איחור בהתפתחות, והיא נולדה מתאימה לשבוע יותר נמוך - 470 גרם.
היום ב"ה היא בריאה. יש לה פעיות מוטוריות וגם איזושהי בעיה לימודית שעדיין לא הוגדרה בוודאות. אבל מעבר לזה היא ילדה בריאה, מקסימה ושמחה.
אין ספק שזה אתגר. היא היתה 4 חודשים בבי"ח, והרבה זמן לא ידעו אם היא תשרוד. ה' עזר והיום אי אפשר להאמין איך היא נולדה...
מה שלא ציינו פה עדיין, זה שמעבר להתפתחות בריאותית ופיזית, שהיא אתגר בפני עצמו, וצריך הרבה ס"ד, חשוב לשים לב גם לנושא הרגשי. לא פשוט לתינוק לצאת לאוויר העולם כ"כ מוקדם, להיות מנותק מההורים ולעבור בדיקות, דקירות, טיפולים לא נעימים... חשוב כמה שיותר לאפשר מגע קרוב של ההורים, ולזכור שהתקופה הזו היא טראומה לתינוקות לא פחות מלהורים, ובהמשך בעז"ה לדאוג לטיפול רגשי בעת הצורך.

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י לבן;1965722:
התגובות כאן קצת נאיביות...
רוב התינוקות שנולדים כפגים סובלים בעתיד מלקויות כלשהן,
גם אם זה לא משהו ממש דרמטי אלא ריבוי מחלות חורף, דלקות אזניים נשנות, ולאחר מכן עיכובים התפתחותיים קלים, זה משמעותי.
לגדל פג זה לא קל.
יש לי אחיין שנולד בשבוע 26 במשקל 500 גרם
כיום בן 17, בחור מקסים אך סובל מבעיות התפתחותיות שונות (לקויות למידה ועוד). מבחינת תפקוד חברתי ושכלי הוא עשר.
בנוסף מכירה אישית תינוקת שנולדה בשבוע 32 במשקל 1200 וכיום סובלת מADD והתפתחות איטית. שוב, מבחינת תפקוד שכלי, חברתי וסביבתי, אין פגיעה.

למה נאיבי
כן יש ניסים !
וכן יש גם כאלו שלא...
תלוי מה המצב של כל אחד

וכרגע חייבים לעשות את המצב הכי וורוד ומבטיח
שיהיה עתיד טוב! שישקיעו ולא חלילה ירפו,
לשמח אותם, ולעזור להם

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גמני הייתי פגית:)
ומכירה עוד הרבה פגים/יות מסביבי במגוון שבועות נרחב
לא מכירה פגועים מהעניין
אין צורך להלחיץ עם הרופאים לא עושים זאת (הם מבטחים את עצמם על כל חשש קל ומיד אומרים)
מה שכן הפגיעה בד"כ תלויה בסיבה שבה הילד נולד מוקדם אם זה בגלל האם
בד"כ הילד בריא ובסדר וכמובן שזה אינדיווידואלי
אם בגלל מצוקה של התינוק זה... הבעיה
וטוענים שפגים חכמים במיוחד
יש להם פחות "שעווה " על המוח:D:D

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה