התייעצות יש לי רישיון ועדיין חוששת

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
זה באמת נשמע מאוד מתאים לנשים אבל נראה לי שגברים יותר טובים בתפיסה מרחבית וזה גם חשוב.
(אישית אני מאוד חוששת לנהוג בגלל משפט אחד שמישהו פלט לי לפני כמה שנים שכנראה חדר עמוק מדי.
הייתי עם הבן שלי במחלקת שיקום ויצאתי איתו מהחדר שלו כשהוא בכסא גלגלים.
באותו רגע הגיע אבא אחד עם בתו גם בכסא גלגלים ורצה להכנס לאותו חדר.
פניתי לצד בדיוק כשהוא פנה לאותו צד אז פניתי לצד השני ואיכשהו עשינו מין ריקוד עם הכסאות גלגלים עד שהוא הצליח להכנס.
וכשסוף סוף עברנו אחד את השני, הוא אמר לי "בחיים את לא תהי נהגת."
ואני מאמינה לו עד היום.)
פה טמון הכלב!!
ראשית, הריקוד הזה קורה לא אחת בכל מיני מצבים עם כל אחד בהמון סיטואציות ויעידו על כך כוווולם!
שנית, אי לכך ובהתאם לזאת את לא צריכה להאמין לו. ואם הוא אמר אז מה....

פעם שמעתי מהרב אבנר קוואס משפט חמוד שעד היום נתפס לי.
המעשה היה בחתן שחמיו היה קצת חטטן בעניניהם.. ובכל ענין היה לו מה לומר ולגלות את דעתו.
בקיצור הגיע לרב, והרב אמר לו אז מה אם הוא אמר "הוא אמר - ג'ו עמר" (ג'ו עמר הוא פייטן מרוקאי שנפטר לאחרונה).
כמובן שלא צריך להתרגש מכל משפט שמישהו אומר...

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
פה טמון הכלב!!
ראשית, הריקוד הזה קורה לא אחת בכל מיני מצבים עם כל אחד בהמון סיטואציות ויעידו על כך כוווולם!
שנית, אי לכך ובהתאם לזאת את לא צריכה להאמין לו. ואם הוא אמר אז מה....

פעם שמעתי מהרב אבנר קוואס משפט חמוד שעד היום נתפס לי.
המעשה היה בחתן שחמיו היה קצת חטטן בעניניהם.. ובכל ענין היה לו מה לומר ולגלות את דעתו.
בקיצור הגיע לרב, והרב אמר לו אז מה אם הוא אמר "הוא אמר - ג'ו עמר" (ג'ו עמר הוא פייטן מרוקאי שנפטר לאחרונה).
כמובן שלא צריך להתרגש מכל משפט שמישהו אומר...
הכל נכון, אבל במקרה שלי נראה לי שהוא באמת צדק.

הגולם מפראג

משתמש פעיל
פניתי לצד בדיוק כשהוא פנה לאותו צד אז פניתי לצד השני ואיכשהו עשינו מין ריקוד עם הכסאות גלגלים עד שהוא הצליח להכנס.
ואני מאמינה לו עד היום.)

לא הצלחתי להבין מה ההבדל בינך לבינו, או שהוא גם לא יכול לנהוג?

יעקב אב

משתמש מקצוען
1683478677721.png

כנראה שאני הייתי אשמה בריקוד המוזר הזה.
הוא נהג כבר הרבה שנים לפני זה.
מי אומר שאת אשמה?
הריקוד המפגר הזה מוכר מאוד.
רק אציין שבכביש כשאת נוהגת בנתיב שלך ואין שום אופציה לזגזג בקלות כמו בצעידה, הריקוד לא קיים.
פעם באיזה אירוע משפחתי העברנו שולחן ערוך ממקום למקום אני בנוסף לכמה נוספות אחזתי את השולחן והתקדמתי עם הגב ברוורס.. ודודה אחת חצתה אותנו עם הנכדה שלה בלי להסתכל לאן היא הולכת ודרכתי על הרגל של הקטנה, הדודה ציקצקה בלשונה שאת כבר לא תהיי נהגת עברו מאז שנים ובגלל כל מיני אילוצים אני נוהגת, לא צדקה הדודה!
ובכלל בגלל משפט של איזה מאן דהו ברגע קשה שלך בבי”ח לא אמור לנהל לך את החיים.
לא אומרת שתהפכי מחר לנהגת.
אבל בכללי אני חושבת שבחיים, משפט שאמר הזולת, בטח משפט מחליש לא אמור לנהל אותנו.
אם ננהל את חיינו בהתאם למידות המגונות וההתבטאויות של הזולת, החיים שלנו יהיו ’אויף כפרות’.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
מי אומר שאת אשמה?
הריקוד המפגר הזה מוכר מאוד.
רק אציין שבכביש כשאת נוהגת בנתיב שלך ואין שום אופציה לזגזג בקלות כמו בצעידה, הריקוד לא קיים.
פעם באיזה אירוע משפחתי העברנו שולחן ערוך ממקום למקום אני בנוסף לכמה נוספות אחזתי את השולחן והתקדמתי עם הגב ברוורס.. ודודה אחת חצתה אותנו עם הנכדה שלה בלי להסתכל לאן היא הולכת ודרכתי על הרגל של הקטנה, הדודה ציקצקה בלשונה שאת כבר לא תהיי נהגת עברו מאז שנים ובגלל כל מיני אילוצים אני נוהגת, לא צדקה הדודה!
ובכלל בגלל משפט של איזה מאן דהו ברגע קשה שלך בבי”ח לא אמור לנהל לך את החיים.
לא אומרת שתהפכי מחר לנהגת.
אבל בכללי אני חושבת שבחיים, משפט שאמר הזולת, בטח משפט מחליש לא אמור לנהל אותנו.
אם ננהל את חיינו בהתאם למידות המגונות וההתבטאויות של הזולת, החיים שלנו יהיו ’אויף כפרות’.
את כנראה צודקת.
ובכ"ז זה מפחיד אותי.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
@אם הבנים שמחה! היקרה!
סיפור כמו שלך מוכיח לי שוב ושוב עד כמה אנשים משתמשים בפה שלהם בצורה שלא צריך בכלל.
ודעתי האישית (היום, כן? גדלתי קצת) אני אוציא לו לשון, אמרת ככה אני ייעשה הפוך!!
אני מרגישה שהוצאתי את האבא הזה ממש רשע וזה בכלל לא נכון
היינו באותו חדר לארבעה חודשים ברצף והוא אדם עדין ונחמד
הוא צחק כשהוא אמר את זה
למרות שהוא באמת התכוון לזה

רפרפת

משתמש פעיל
האמת שאני קוראת את האשכול ודי נדהמת,
מאשכול עניני הוא הפך לאשכול מגדרי,
וההלם הרציני שחלק מהמשתתפים הנלהבים בדיון לא נהגו מעולם, ולטענתם גם לא ינהגו... (משתתפות...)
נשגב מבינתי איך אפשר לפסוק בנחרצות בלי לנהוג, אולי תחכימו אותי..

ולמרות שאני נוהגת, לא ראיתי לנכון עד כה להביע דעה,
הבנתי שדעתי המלומדת אינה רלוונטית לפותחת הנושא, כי לא חוויתי את אשר היא מתארת

רפרפת

משתמש פעיל
אני מרגישה שהוצאתי את האבא הזה ממש רשע וזה בכלל לא נכון
היינו באותו חדר לארבעה חודשים ברצף והוא אדם עדין ונחמד
הוא צחק כשהוא אמר את זה
למרות שהוא באמת התכוון לזה
יקרה, ממה שאת כותבת נשמע שזה רק טריגר שכביכול בגללו את לא מוציאה,
הרי לצורך הענין אם אני אגיד לך 'את חייבת להוציא רשיון ותהיי נהגת מעולה!!' זה לא ישפיע,
לכן אני ממליצה לך לחשוב עם עצמך אם באמת את רוצה רשיון, ואז תוכלי להתעלם מרעשי הרקע, ולנהוג מעולה.

ולצורך הענין רק בשביל הפן השכלי: בכביש אין שום משמעות לסיטואציה כמו שתיארת,
יש שפה מוסכמת בין נהגים, וכן יש כללים למי זכות הקדימה, ומי צריך לסגת ולתת מעבר במקום צר.

משתמש מקצוען

משתמש חדש
אם תרצו באזור אשדוד ישנם שניים מיוחדים לזה מוכח מניסיון של עשרות תלמידים ותלמידות
1. מורה גבר אבל אחד שמשרה כזה בטחון מלא על הכביש שתוך 2-3 שיעורים רק רוצים להרגיש לבד את הכביש / הוא עושה זאת ממש בחכמה ובהדרגה מלאת שלווה.
2. מורת נהיגה מיוחדת שגם יודעת ממש טוב איך להשרות ביטחון ורוגע ובשלבים איטיים יותר
אם תרצו אוכל לתת יותר פרטים .
תוכל לתת לי פרטים של מורת הנהיגה?

זבנג

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה באמת נשמע מאוד מתאים לנשים אבל נראה לי שגברים יותר טובים בתפיסה מרחבית וזה גם חשוב.
(אישית אני מאוד חוששת לנהוג בגלל משפט אחד שמישהו פלט לי לפני כמה שנים שכנראה חדר עמוק מדי.
הייתי עם הבן שלי במחלקת שיקום ויצאתי איתו מהחדר שלו כשהוא בכסא גלגלים.
באותו רגע הגיע אבא אחד עם בתו גם בכסא גלגלים ורצה להכנס לאותו חדר.
ואני מאמינה לו עד היום.)
סתם שאלה,
אם הלכתם שניכם לימין ואח"כ לשמאל וכו'
מי אמר שאת לא יכולה להיות נהגת, אולי הוא?? (הוא לא אותת כשהוא רצה לפנות שמאלה, לכן גם את פנית שמאלה...;))
גם הוא הלך כמו טמבל ימינה ושמאלה...
(ודרך אגב זה קורה המון במדרכות, אז כל מי שקרה לו לא יכול להיות נהג?? אם כך הכבישים ריקים...)

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
סתם שאלה,
אם הלכתם שניכם לימין ואח"כ לשמאל וכו'
מי אמר שאת לא יכולה להיות נהגת, אולי הוא?? (הוא לא אותת כשהוא רצה לפנות שמאלה, לכן גם את פנית שמאלה...;))
גם הוא הלך כמו טמבל ימינה ושמאלה...
(ודרך אגב זה קורה המון במדרכות, אז כל מי שקרה לו לא יכול להיות נהג?? אם כך הכבישים ריקים...)
כי יש לו כבר רשיון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה