יש לי חלום

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
יש לי חלום שיבוא יום בו מדינות העולם לא יתנהלו על פי שיקול פוליטי זר ומוזר, כי-אם על פי המצפון והמוסר.

יש לי חלום שיבוא יום בו היהודים לא יישפטו לפי דעות קדומות, כי-אם לפי מעשים ופעולות.

יש לי חלום שיבוא יום בו החרדים לא יישפטו לפי סוג נעליהם וצבע לבושם, כי-אם לפי טוהר דרכם.

יש לי חלום שיבוא יום בו תופשי המשרות לא יהיו אנשים שזכו להן מחמת ייחוסם, כי-אם מחמת גדלותם.

יש לי חלום שיבוא יום בו אנשים - ביניהם החשובים שבנו - לא יתייחסו זה לזה בהתנשאות שקרית, כי-אם בקירוב דעת לבבית.

יש לי חלום שיבוא יום בו אנשים - כולל הטובים שבינינו - לא יישפטו לפי צבע עורם, כי-אם לפי טיב אישיותם.*

יש לי חלום היום.

יש לי חלום שיבוא יום בו יפסיק האדם לשפוט עצמו על פי הסביבה, כי-אם על פי האמת הנכונה.

יש לי חלום היום.

*מוקדש לבני עדות המזרח

[נכתב לפי הסדר, מבחוץ - פנימה...]

נערך לאחרונה ב:

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
וכבר הוסיף המוסיף:
יש לי חלום שיבוא המשיח ויתבטל היצר הרע.
כשהחלום הזה יתגשם, גם כל החלומות האחרים יתגשמו. כל עוד שהוא לא מתגשם, לא נותר אלא להמשיך לחלום...

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
אמר לי חבר בשם אחד מבעלי המוסר
אנחנו חיים ברוחניות של הרוחניות כאילו משיח בא מחר, ובגשמיות של הרוחניות כאילו משיח יבוא עוד אלפיים שנה.
תאר לך הוא אמר שהרב מפוניבז' היה אומר שמשיח בא מחר.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
(למי שלא הבין)

מתוך ויקיפדיה:
יום מרטין לותר קינג (באנגלית: Martin Luther King Day) הוא יום חג לאומי בארצות הברית, המציין את הולדתו של הכומר האפרו-אמריקאי מרטין לותר קינג ג'וניור. נחגג ביום שני השלישי בחודש ינואר, בסמוך ליום הולדתו האמיתי של קינג (15 בינואר).

ד"ר מרטין לותר קינג הבן (באנגלית: Martin Luther King, Jr ובראשי התיבות: MLK; ‏15 בינואר 1929 – 4 באפריל 1968) היה כומר בפטיסטי אפרו-אמריקאי, לוחם למען זכויות האדם של שחורים בארצות הברית, הוגה דעות מרכזי של התנועה לזכויות האזרח, וזוכה פרס נובל לשלום.
קינג הפך לפעיל זכויות אדם בשנת 1955, כאשר הוביל את חרם האוטובוסים של מונטגומרי, והיה נשיאו הראשון של ארגון זכויות האדם התאחדות ההנהגה הדרומית-נוצרית. בתפקיד זה עמד קינג החל מ-1957 בראש פעולות מחאה לא-אלימות אך מתריסות ששיאן היה באוגוסט 1963 במצעד לוושינגטון למען תעסוקה וחירות. במהלך המצעד נשא קינג את נאומו המפורסם "יש לי חלום", שבו ביסס את מעמדו כאחד מגדולי הנואמים האמריקאיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה