דרוש מידע יש לי חברה שקרנית מדופלמת.

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
יוצרי ai
כותבת בזהירות, לפעמים זה מתבטא גם בגניבות קטנות לכאורה, אז כן כדאי לנתק קשר

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
תגידי לה את השקרים בפנים תראי שיותר היא לא תשקר תתפסי אותה על חם כי יכול להיות שרק לך היא עושה את זה או לאנשים טובים כמוך, מהחזקים והנוקשים היא לא תעז .
ודבר נוסף זה לא חברה טובה אם היא שקרנית! תתרחקי .

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אגב, גם היא החל מכיתה ז' יסודי!!!
משקרת מבלי למצמץ.
מה זה הדבר הזה????
ממה הוא נובע???
יש לזה הרבה הסברים אבל זה פחות רלוונטי
לפעמים אחד כזה גדל בבית מאד ביקורטי ואז השקרים עזרו לו לברוח מהביקורת
זה יכול להיות בעקבות טראומות שעברה ואז השקר הוא כמו נסיון להמציא מציאות זנוחה לה יותר
ויש עוד סיבות.

השאלה אם זה שקרים בכדי להשיג דברים ולרמות בני אדם או שזה סוג של התגוננות או סתם פנטזיות כאלו למשל לקבל רחמים או איזה אהדה ותשומת לב להיות מענין ובמרכז.
השאלה העיקרית שאת צריכה לשאול את עצמך איפה זה פוגש בך השקרים שלה ואיך את מתגוננת מולה.
את יכולה לאמר לה בצורה שאין לה שתי פנים שאצלך שקרים לא יעבדו, והיא תמצא את עצמה שהחברות ביניכם תפסיק לגמרי, ותוכיחי לה שאת רצינית בזה וזה לא סתם איום.
מן הסתם זה לא ישתנה מידי כי מי ששקוע בזה ואת אומרת שהיא סבתא זה לא נערה בסמינר מורכב מאד. אבל אם תהיי נחושה כי החברות חשובה שלך היא תלמד אט אט אם אפשר לשקר עליך או לא.
השאלה היותר גדולה זה איך את מסבירה לעצמך את הצורך להיות חברה של מי שהיא כזו? האם את מודעת לזה בצורה ברורה שהיא משקרת או כל פעם 'תופסת' אותה? האם יש לה עוצמות שאת תלויה בה ואז ממילא את נזקקת לה והיא מנצלת את זה?

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
לחזור על מה שהיא אומרת כמו פסיכולוגית ודיוק פרטים לדוגמא:
אתמול כשהיית בקידישיק היה 90 אחוז הנחה. קנית סוודר שעולה 150 שח ב 15.
כשהיא תשמע את זה ממך עם חידוד המשמעות של מה שהיא אמרה היא תדייק את עצמה

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
זה סוג של הפרעה :(
מכירה מישהי כזו, זה מתסכל אותה גם, היא באמת לא מבחינה בין הדמיון של עצמה למציאות ואיך היא אמרה לי בכאב- אני אף פעם לא יכולה להאמין לעצמי אפילו מה נכון ומה רק בדמיון שלי :(
מי שאני מכירה עובדת על זה הרבה אבל היא שיתפה אותי שלמרות שכבר 10 שנה היא עובדת לשנות את זה, יש לה יותר כשלונות מנצחונות.
רק טיפול רציני יכול לעזור
לפעמים אנשים משתמשים בזה בתור הגנות וככל שהקושי בפנים גדול יותר כך השימוש בזה גדל. סוג של הגנות שקשה מאד להשתחרר.

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
יוצרי ai

אני תפילה

משתמש פעיל
השאלה אם זה שקרים בכדי להשיג דברים ולרמות בני אדם או שזה סוג של התגוננות או סתם פנטזיות כאלו למשל לקבל רחמים או איזה אהדה ותשומת לב להיות מענין ובמרכז.

כל התשובות נכונות.

מרחבית

משתמש מקצוען
ציטוט:
שקרנות פתולוגית, או שקרנות כפייתית, היא סוג של התנהגות כפייתית.
למרות שהיא מוכרת שנים רבות, היא אינה מופיעה תחת המדריך לאבחון הפרעות נפשיות של האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית (ה- DSM 5).

שקרנים פתולוגיים נוטים לשקר בצורה תדירה ללא סיבה ומבלי חשש מההשלכות של השקר. כלומר, מבלי שהשקר מביא איתו תועלת (הגנה מסכנה, שמירה על אחרים, פחד מחשיפה, שמירה על יחסים טובים וכו'). או במילים אחרות, מבלי שהשקר משמש ככלי להשגת מטרה.

שקרנים פתולוגיים משקרים באופן תדיר, והשקרים שלהם הם לרוב מקיפים ומפורטים. הדחף להמציא סיפורים משתלט עליהם על אף שהשקרים שלהם עלולים לסבך אותם ולגרום להם להרוס קשרים, לאבד אנשים שקרובים אליהם ואף את מקום עבודתם.

נראה כי חלק מהשקרנים הפתולוגיים לא מסוגלים להבחין בין הסיפורים שהם מספרים לעצמם (ולאחרים) ובין המציאות החיצונית.
אחרים עשויים להודות בכך שהם משקרים רק לאחר שנתפסו בעת מעשה.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!

כל התשובות נכונות.
הבעיה מול אדם כזה הוא שהוא לא יכול בלעדי זה והוא יכול להיהפך לאלים ואפילו אלים מרגוזה תלוי עד כמה הוא תלוי בשקרים האילו.
זו בעיה המקום שאת נמצאת ענין למומחים איך להתמודד בצורה כזו שלא להינזק מהם.

היא טיפוס כזה שחייבת שהכל יהיה כמו שהיא רוצה?

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
התגובות פה מתחלקות בין אלו שבכלל לא מכירים את התופעה מקרוב לבין אלו שכן.

זה לא שקרים, מדובר בחולנות כרונית והיא סוג של חשוכת מרפא כי לחולה אין עניין לשנות את זה.
צריך להכניס אותם בעקיפין לטיפול ומהשורש הבעיה תיפטר.

תפילות ורחמנות.

מניסיון של חבר כזה, שנים התנתקתי וראיתי בסיפורים שלו כספר פנאי קלאסי.
כשהגיע לנקודת שבירה ניתקתי קשר בעדינות.
כיום יש שלום שלום לפעמים מספיק להשחיל סיפורון ובזה מסתיים הקשר בינינו.

אם הגעתם לנקודת שבירה, לחתוך.

עניי עירך קודמים.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
ציטוט:
למרות שהיא מוכרת שנים רבות, היא אינה מופיעה תחת המדריך לאבחון הפרעות נפשיות של האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית (ה- DSM 5).

שקרנים פתולוגיים נוטים לשקר בצורה תדירה ללא סיבה ומבלי חשש מההשלכות של השקר. כלומר, מבלי שהשקר מביא איתו תועלת (הגנה מסכנה, שמירה על אחרים, פחד מחשיפה, שמירה על יחסים טובים וכו'). או במילים אחרות, מבלי שהשקר משמש ככלי להשגת מטרה.

שקרנים פתולוגיים משקרים באופן תדיר, והשקרים שלהם הם לרוב מקיפים ומפורטים. הדחף להמציא סיפורים משתלט עליהם על אף שהשקרים שלהם עלולים לסבך אותם ולגרום להם להרוס קשרים, לאבד אנשים שקרובים אליהם ואף את מקום עבודתם.

נראה כי חלק מהשקרנים הפתולוגיים לא מסוגלים להבחין בין הסיפורים שהם מספרים לעצמם (ולאחרים) ובין המציאות החיצונית.
אחרים עשויים להודות בכך שהם משקרים רק לאחר שנתפסו בעת מעשה.
אבל מה שכן לדעתי המוכשרים לא יעשו טעויות טראגיות כלאמר צריך חדי עין ממש בכדי שיבחינו בשקרים שהם שותלים והרי הם לא יאפשרו לעצמם להיות מגוחכים.

אני תפילה

משתמש פעיל
ציטוט:

אמאלה!!!!!!!!
איזה תאור מדוייק.
אחד על אחד.
מהיכן זה לקוח?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
קחי מרחק
ותגיבי לה בחוסר אמון
לעזור זה לא יעזור כנראה
אבל שהיא תרגיש שבכזאת צורה הקשר הזה לא רצוי.

חדזי

משתמש מקצוען
יש הבדל בין שקר לדמיון. יש ילדים שמדמיינים דברים ומספרים אותם. זה קרה לי בכתה א' שדמיינתי שאמא שלי תלד תאומים וסיפרתי את זה למורה שלי שהתקשרה בהתרגשות לאחל לאמא שלי מזל טוב. מאז עברתי רדיפה חסרת רחמים וכל דבר שסיפרתי לא האמינו לי . אבל גדלתי מזה עד כדי כך שהייתה תקופה שהייתי אומרת שאני מקוה שלא הגזמתי ובדקתי את עצמי כל הזמן אם אני מדמיינת. ב"ה שלא התפתחה אצלי הפרעה כזו . ולמדתי שיש הרבה אנשים שמדמיינים ומתרגמים את הדמיון לסיפור עד כדי כך שהם מאמינים לעצמם. בד"כ זה ילדים אבל יש אנשים שלא גודלים. לא בטוח שכל אדם כזה רוצה לשקר . הוא פשוט מדמיין וחוש דמיון מפותח מביא אותו להמציא סיפורים. לא הייתי מתרחקת מכזה בנ"א . הייתי מרחמת עליו ושולחת לטיפול .

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
יש הבדל בין שקר לדמיון. יש ילדים שמדמיינים דברים ומספרים אותם. זה קרה לי בכתה א' שדמיינתי שאמא שלי תלד תאומים וסיפרתי את זה למורה שלי שהתקשרה בהתרגשות לאחל לאמא שלי מזל טוב. מאז עברתי רדיפה חסרת רחמים וכל דבר שסיפרתי לא האמינו לי . אבל גדלתי מזה עד כדי כך שהייתה תקופה שהייתי אומרת שאני מקוה שלא הגזמתי ובדקתי את עצמי כל הזמן אם אני מדמיינת. ב"ה שלא התפתחה אצלי הפרעה כזו . ולמדתי שיש הרבה אנשים שמדמיינים ומתרגמים את הדמיון לסיפור עד כדי כך שהם מאמינים לעצמם. בד"כ זה ילדים אבל יש אנשים שלא גודלים. לא בטוח שכל אדם כזה רוצה לשקר . הוא פשוט מדמיין וחוש דמיון מפותח מביא אותו להמציא סיפורים. לא הייתי מתרחקת מכזה בנ"א . הייתי מרחמת עליו ושולחת לטיפול .
כל עוד שהוא לא פוגע באחרים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה