דרוש מידע יש לי חברה שקרנית מדופלמת.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כל עוד שהוא לא פוגע באחרים
השאלה מה נקרא פגיעה באחרים? פגיעה מכוונת נניח בשביל להציל את עצמו אז מפיל את זה על מישהו אחר או פגיעה לא מכוונת שיוצאת בגלל השקרים שלו?

מרחבית

משתמש מקצוען
אמאלה!!!!!!!!
איזה תאור מדוייק.
אחד על אחד.
מהיכן זה לקוח?
זה לקוח מאתר של 'טנא', וזה רק חלק ממה שכתוב שם. יש חומר בעוד בהרבה מקומות. אפשר לעשות חיפוש 'שקרנות פתלוגית' או 'שקרנות כפייתית' ולמצוא חומר רב, אם כי די חוזר על עצמו. אני מדברת על האפשרויות בנט פרי. מסקירה מהירה הבנתי שהפיתרונות להפרעה לא פשוטים ולא קלים.
לפעמים מוצאים באנגלית חומר שלא נמצא בעברית. מי ששולטת באנגלית ומתעניינת בנושא - אולי תצליח למצוא יותר.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
השאלה מה נקרא פגיעה באחרים? פגיעה מכוונת נניח בשביל להציל את עצמו אז מפיל את זה על מישהו אחר או פגיעה לא מכוונת שיוצאת בגלל השקרים שלו?
זה לא הענין מתוך מה זה מגיע ולשם מה אלא ההתייחסות צריכה להיות פגיעה בפשטות.

האם השקר של הבנאדם הזה בסופו של דבר פגע בי ובכל צורה ובכל רמה.
כשרואים אדם שמשקר לאחרים זה צובט בלב אבל למעשה צריך להתעלם ולא להתייחס
אבל כשזה מולינו זה סיפור אחר.
בנוסף כשאדם משקר לאחרים אז למעשה שיקר גם אלינו זה אותו אדם. הכל לפי הצורך...
כלאמר כל עוד האדם מולו משחק לידיו.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
זה לקוח מאתר של 'טנא', וזה רק חלק ממה שכתוב שם. יש חומר בעוד בהרבה מקומות. אפשר לעשות חיפוש 'שקרנות פתלוגית' או 'שקרנות כפייתית' ולמצוא חומר רב, אם כי די חוזר על עצמו. אני מדברת על האפשרויות בנט פרי. מסקירה מהירה הבנתי שהפיתרונות להפרעה לא פשוטים ולא קלים.
לפעמים מוצאים באנגלית חומר שלא נמצא בעברית. מי ששולטת באנגלית ומתעניינת בנושא - אולי תצליח למצוא יותר.
היא דיברה גם על מניפולציות, לא רק על שקרים

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

מרחבית

משתמש מקצוען
אבל מה שכן לדעתי המוכשרים לא יעשו טעויות טראגיות כלאמר צריך חדי עין ממש בכדי שיבחינו בשקרים שהם שותלים והרי הם לא יאפשרו לעצמם להיות מגוחכים.
נראה לי שזה תלוי בסוגים. אלה מביניהם שלא מסוגלים להבחין בין השקרים שלהם למציאות, ובמוח שלהם זה נחווה אותו הדבר - כנראה לא יוכלו להיזהר.

מרחבית

משתמש מקצוען
תגידי לה את השקרים בפנים תראי שיותר היא לא תשקר תתפסי אותה על חם כי יכול להיות שרק לך היא עושה את זה או לאנשים טובים כמוך, מהחזקים והנוקשים היא לא תעז .
ודבר נוסף זה לא חברה טובה אם היא שקרנית! תתרחקי .
לא מדובר בשקרנות רגילה, אלא בהפרעה. חלק מהם סובלים מזה בעצמם מאוד.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
מה ההבדל בין האופציות?
לנרקסיסטיות יש מאפיינים שאחד מהם זה השימוש בשקרים ובמניפולציות.
לעומת שקרים שהם שקרים ולא קשור לנרקסיסטיות(אם כל שקר נובע מנרקסיסטיות אז זה ספור אחר אבל כפי שנראה לי אז זה לא מחייב בכלל)
כשאנחנו עומדים מול ההגדרה של נרקסיסטיות זו בעיה גדולה, זה קושי בפני עצמו שמאד קשה להתנהל מולו. ולכן חשוב להבדיל האם ההתמודדות היא מול שקר או מול נרקסיסטיות.

ובכלל אני חושבת שזה לא נכון להביא הגדרות כי במידה ויש רצון להתמודד עם בנאדם ברגע של אבחנה אז ההתמודדות הופכת להיות מול האבחנה ולא הבנאדם. כפי הנראה לי התמודדות יותר יעילה זה מול סיטואציה ואדם ולא הגדרות.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
לא מדובר בשקרנות רגילה, אלא בהפרעה. חלק מהם סובלים מזה בעצמם מאוד.
הם תמיד יסבלו מזה , ראשית המקום שהביא אותך לשם ודבר שני החוסר אמון וחוסר קשר שהם יקבלו. זה לשמור על שרירים כל הזמן ולפעמים להחליף חברים. קשר קרוב ודאי שאין להם.

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים
שתרוץ לכנסת...

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לנרקסיסטיות יש מאפיינים שאחד מהם זה השימוש בשקרים ובמניפולציות.
לעומת שקרים שהם שקרים ולא קשור לנרקסיסטיות(אם כל שקר נובע מנרקסיסטיות אז זה ספור אחר אבל כפי שנראה לי אז זה לא מחייב בכלל)
כשאנחנו עומדים מול ההגדרה של נרקסיסטיות זו בעיה גדולה, זה קושי בפני עצמו שמאד קשה להתנהל מולו. ולכן חשוב להבדיל האם ההתמודדות היא מול שקר או מול נרקסיסטיות.

ובכלל אני חושבת שזה לא נכון להביא הגדרות כי במידה ויש רצון להתמודד עם בנאדם ברגע של אבחנה אז ההתמודדות הופכת להיות מול האבחנה ולא הבנאדם. כפי הנראה לי התמודדות יותר יעילה זה מול סיטואציה ואדם ולא הגדרות.
לא אכנס לדיון על שקרים בנרקיסיזם, כי זה דיון תיאורטי בלבד.
אבל כן, חשוב להבין אם זה נרקיסיזם או "סתם" שקרים. פותחת האשכול ציינה מספר נקודות שמדליקות נורה אדומה מהבהבת. נכון, אי אפשר לתת אבחנה באשכול, אבל כן חשוב לדעת שיש את האופציה הזאת. ללמוד אותה ולבחון אם היא מתאימה למקרה הספציפי.
אם זה נרקיסיזם כדאי להכחיד את הרצון להתמודד מול האדם. לחתוך וזהו. אם אי אפשר, ללמוד את הטכניקה של "אבן אפורה".

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
הקושי האמיתי שלי-
הוא הבילבול.
משדרת כלפי הערכה גדולה אהבה ואחוה ושלום ורעות-
רגע אחר כך מסובבת אותי על אצבע קטנה בשקרים וסיפורי בדים.
והיחס הזה לדעתך הוא אמיתי?

ואגב מה התעורר בך עכשיו הענין הזה? מה היה עד היום?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הקושי האמיתי שלי-
הוא הבילבול.
משדרת כלפי הערכה גדולה אהבה ואחוה ושלום ורעות-
רגע אחר כך מסובבת אותי על אצבע קטנה בשקרים וסיפורי בדים.
לכי ללמוד על נרקיסיזם ותחזרי לפה

studio-outline

משתמש מקצוען
ואייי זה כ"כ קשה לחיות עם אנשים כאלה...:(
גם לי יש חברה כזאת!!! מעצבן לאן בן אדם יכול ללכת כדי לקבל תשומת לב...:(

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
לא אכנס לדיון על שקרים בנרקיסיזם, כי זה דיון תיאורטי בלבד.
אבל כן, חשוב להבין אם זה נרקיסיזם או "סתם" שקרים. פותחת האשכול ציינה מספר נקודות שמדליקות נורה אדומה מהבהבת. נכון, אי אפשר לתת אבחנה באשכול, אבל כן חשוב לדעת שיש את האופציה הזאת. ללמוד אותה ולבחון אם היא מתאימה למקרה הספציפי.
אם זה נרקיסיזם כדאי להכחיד את הרצון להתמודד מול האדם. לחתוך וזהו. אם אי אפשר, ללמוד את הטכניקה של "אבן אפורה".
אז אני הייתי נזהרת מלאמר בוודאות שהשקרים נובעים מנרקסיזם למרות שחשוב לדעת.
עשית לה אבחון ברגע וזה שיש כמה נורות אזהרה זה מקום לתזכר ולא לקבע סטיגמות שקשה להשתחרר מהם.

מה זה טכניקת 'אבן אפורה'?

פפרר

משתמש מקצוען
תשמחי שאת רק חברה שלה ולא כלתה / ביתה
קרה שהראית לה פעם שאת לא מאמינה לה ?
וסתם לשם הסקרנות
כתבת שהיא עובדת במשרה טובה ומכניסה
הם עובדת בשיווק קרקעות (לחקלאות) וכאלה ?

אני תפילה

משתמש פעיל
היא בוודאות אינה נרקסיסטית.
מוכרחה לומר שיש לה לב רחב כח נתינה חביבה וחברותית.
ואפילו חוש הומור מפותח.
מה קרה לאחרונה?
נוצר מצב של קשר קרוב במהלך שהייה משותפת בשבת-
ובמוצ"ש התברר לי על מספר שקרים משמעותיים שהיו בשבת.
זה הטריף אותי!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה