יש גבול????

אילה שולמן

משתמש פעיל
ואני דווקא חושבת שאם לא יבררו כאן אז לאן יגלשו...
כמובן הכל צריך להיות במקסימום הזהירות, ואני חושבת שבמקרה המדובר מי שלא אמור להבין לא הבין... ומי שלא נורא שהבין... גם לא קרה כלום כי הכל היה בצורה מאד מכובדת ועדינה, תחשבו בבקשה על הצד השני של המטבע, רוצים אינטרנט מסונן ופורום נקי אז חייבים לספוג גם שאלות כאלו וכמובן הכל במשנה זהירות, ואני חושבת שהיה כאן הרבה זהירות.

קשה כבר מכל אלו שחייבים כל הזמן לקטול את השני, צריך לזכור שבין אדם לחבירו זה גם מצוה מהתורה לא פחות משאר מצוות

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית

במקרה הזה הייתי אומרת: אי אפשר לחנך את כל העולם.
וזה גם לא התפקיד שלנו.
מי שכותב בצורה לא מכובדת, הוא זה שיוצא לא מכובד בכל הסיפור.

אבל להעלות נושאים שלא מתאימים,
או לתת תגובות מפורטות יתר על המידה תחת אשכולות כאלה-
על זה אי אפשר בשום אופן לעבור לסדר היום. וטוב שלאחרונה הנושא הזה עולה חזק,
כי אני מאוד מקווה שזה אחת ולתמיד.

קרן אורה

משתמש צעיר
נכתב ע"י אילה שולמן;2420224:
ואני דווקא חושבת שאם לא יבררו כאן אז לאן יגלשו...
כמובן הכל צריך להיות במקסימום הזהירות, ואני חושבת שבמקרה המדובר מי שלא אמור להבין לא הבין... ומי שלא נורא שהבין... גם לא קרה כלום כי הכל היה בצורה מאד מכובדת ועדינה, תחשבו בבקשה על הצד השני של המטבע, רוצים אינטרנט מסונן ופורום נקי אז חייבים לספוג גם שאלות כאלו וכמובן הכל במשנה זהירות, ואני חושבת שהיה כאן הרבה זהירות.

קשה כבר מכל אלו שחייבים כל הזמן לקטול את השני, צריך לזכור שבין אדם לחבירו זה גם מצוה מהתורה לא פחות משאר מצוות

את צודקת בכל מילה, לכן כתבתי שהשאלה צריכה להישאל, אבל התשובות יכולות להשלים בפרטי.

up

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לפני הכל,
לפני שאתם פותחים נושא חדש תעשו חיפוש יש המון חומר כאן(בנושא הנ"ל ראיתי כל מיני בעבר)
אני מאוד משתדלת לעשות את זה (למשל חיפשתי ייעוץ על מיקרוגל בתחילה לא ככ מצאתי רק אח"כ כשהשתמשתי בחיפוש הטוב יותר הצלחתי)

קרן אורה

משתמש צעיר
נראה לי הכוונה גם אלי, שלא יחשבו שאני בן שדוחף את האף שלו.
ודרך אגב נכון אנחנו זוג.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י יעקב יש;2420249:
נראה לי הכוונה גם אלי, שלא יחשבו שאני בן שדוחף את האף שלו.
ודרך אגב נכון אנחנו זוג.

כן, בהתחלה זה היה מבלבל :eek:
טוב שהסברת.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכנס ניק לפורום מסתובב בו כמה חודשים ומתחיל להעביר ביקורת על כל דבר שלא בדיוק לפי השקפת עולמו המסוימת מאוד.
לא יודעת על מה יצא עכשיו הקצף, אבל אשכולות רגישים נפתחים בגלל צורך אמיתי, וכל אדם שבוחר לשתף בהם מידע צריך לנהוג בזהירות, יש כאן נורמה מסוימת בפורום שבד"כ לא זולגים ממנה, יש כפתור דיווח להנהלה וזו דרך יותר מכובדת להתייחס למקרים שכן גלשו.
אם סגנון הפורום מרגיש למישהו פתוח מדי הוא מוזמן להפסיק לגלוש בו,

*גברים שנכנסים לנושאים נשיים מתבקשים להתבייש על עצם הכניסה ולא לספר זאת בקול רם.
**רווקים ורווקות שבוחרים להשתמש באינטרנט גם מסונן חייבים לקחת בחשבון שיחשפו לעוד דיעות וידיעות.

אלישבע גרין

משתמש רשום
**רווקים ורווקות שבוחרים להשתמש באינטרנט גם מסונן חייבים לקחת בחשבון שיחשפו לעוד דיעות וידיעות.[/QUOTE]

זה לא שיטה לומר כזה משפט ומעתה הכל מותר!

אפשר אם כן גם להוציא עיתון חרדי עם ידיעות וכו' ולומר מי שלא רוצה שלא יקרא, זה שטויות!

העובדה היא שפרוג הוא פורום חרדי, ועובדה שיש בנות רבות רווקות שגולשות

וכן, יש אחריות מסויימת לדבר באופן שמור.

קרן אורה

משתמש צעיר
נכון, מה שמחייב אותנו לראש גדול, ולא לתפוס ראש קטן ולהגיד בעייתם, אחרת אני יכולה להסתובב ברחוב כמו חילוניה ולהגיד בעייתם.
יש לנו ערבות אחד על השני.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אלישבע גרין;2420286:
**רווקים ורווקות שבוחרים להשתמש באינטרנט גם מסונן חייבים לקחת בחשבון שיחשפו לעוד דיעות וידיעות.

אז רווקה שמעה שד"ר חסה וד"ר גזר מומחים להיפוכים.
עדיין לא ראיתי את הטרגדיה.

מירי סלומון

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י efrat1;2420314:
אז רווקה שמעה שד"ר חסה וד"ר גזר מומחים להיפוכים.
עדיין לא ראיתי את הטרגדיה.

גם אני לא ראיתי את הבעיה!!!!
אבל לפי מה שראיתי כאן, הבעיה אצלי.... :)

קרן אורה

משתמש צעיר
לא באנו להתווכח על שיטות חינוך, אבל גם את מודעת לכך שיש אנשים שלא רוצים לחשוף את ילדיהם לכאלו דברים, אז אפשר להתחשב ולא להיות נגדם.

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י up;2420247:
לפני הכל,
לפני שאתם פותחים נושא חדש תעשו חיפוש יש המון חומר כאן(בנושא הנ"ל ראיתי כל מיני בעבר)
אני מאוד משתדלת לעשות את זה (למשל חיפשתי ייעוץ על מיקרוגל בתחילה לא ככ מצאתי רק אח"כ כשהשתמשתי בחיפוש הטוב יותר הצלחתי)

אף פעם לא ידעתי על שיטת החיפוש הזאת, תודה רבה!

efrat1

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י יעקב יש;2420339:
לא באנו להתווכח על שיטות חינוך, אבל גם את מודעת לכך שיש אנשים שלא רוצים לחשוף את ילדיהם לכאלו דברים, אז אפשר להתחשב ולא להיות נגדם.

אולי שהם יתחשבו בנו ולא ישלחו את הילדים שלהם להסתובב פה?

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעקב יש;2420339:

הם מוזמנים לא לתת להם גישה לאינטרנט, בציבור החרדי הנורמה המקובלת היא שמשתמשים באינטרנט רק אנשים מבוגרים ולכן אין צורך לצנזר את כל הדברים שלא היינו מפרסמים בעיתון.

הפורום הזה בפרוג הולך על חבל דק בין לספק מידע עשיר ועדכני בנושאים שונים לאנשים שאין להם עוד אתרים פתוחים לבין לשמור על גדרים, בד"כ כולם יודעים מצוין את הגבולות, וכולם מרוצים וחרדים ושמורים.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
קחו בחשבון שבפורום מסתובבים כאן כל מיני אנשים מכל קצוות הציבור:
דתיים, חרדים לייט וחרדים סגורים מאוד וכו' וכו'...
מה שמציק לאחד וממש אכפת לו - השני בכלל לא יבין על מה המהומה!
יש נושאים שקשורים לרגישות פנימית - שלא כל אחד נמצא באותו דרגה, ולכן גם לא יבינו מה הבעיה לדבר על נושא מסויים - כשאפשר להיעזר ע"י אחרים.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני רוצה לציין שאני ממש לא אוהבת בלשון המעטה לערב את הגננות שבפורום.
ולא ללחוץ על הודעה רעה.
מבחינתי לכל אחד יש זכות ביטוי וכל עוד אין חריגה רוחנית, הכל בסדר.
כל אחד מתבטא אחרת, ורגיל אחרת, ואם לא מעליבים, לכל אחד זכות לומר מה שבא לו.
אלא שאתמול לא התאפקתי.
היה כאן אשכול מזעזע, שאחד הניקים השתמש במילים ממש לא לענין, בתור בדיחה, וזה עבר כל גבול.
לא רוצה לחזור על מילים אנטישמיות,
אבל יש לדעת שיש דברים שיש דברים שהם קו אדום.

רוב הניקים מתנהלים לענין, וגם ניקים בשמות חסויים עומדים מאחורי דבריהם ורובם מוכרים לפחות לכמה אנשים ומקפידים על התנהלות מכבדת את עצמם ואת הסביבה.

הבעיה היא עם כניסת כמה ניקים לאחרונה שלא מכבדים, ולכן לא אכפת להם לעשות קצת שמח.
ואני כל הזמן מסתפקת אם לא מדובר בניק אחד בודד שפתח לו עודף ניקים בשביל לספק תעסוקה נחמדה לשעות הבוקר המשמימות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה