עזרה יצירת 'מורה שיעור' בסיסי

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
שלום, שאלתי היא:
כיצד ניתן לחלק מסמך וורד בחלוקה גסה (אך מבלי לחתוך באמצע מילה) לX חלקים שווים? לצורך העניין, ל355 חלקים.
(בעדיפות שהחלוקה תסומן בתוך המסמך, ולא שהמסמך יתפצל למאות מסמכים קטנים)
אני נצרך לזה כדי לתת בסיס לעורך לעבוד על 'מורה שיעור' עבור ספר מסויים, ואני רוצה לתת לו תבנית עם מה לעבוד, ויישאר לו רק לשנות בסיום משפט או סיום נושא.
תכל'ס, איך עושים דבר כזה בוורד/אינדיזיין/תג או כל תוכנה אחרת?

אני מקווה ששאלתי הובנה, ותודה מראש לעונים, וחג חנוכה שמח!

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תודה רבה לכל העונים והמסייעים!!!! :cool:
דרך בסיסית שמצאתי, באמצעות חיפוש והחלפה בתווים כלליים:
1. לבדוק כמה תוים יש במסמך שרוצים לחלק לשנה, כולל תוים
2. לחלק במחשבון את מספר התוים למניין ימות השנה, לצורך העניין 355
3. את המספר שיצא, להציב בסוגריים המסולסלים בנוסחת החיפוש שבתמונה למטה
4. בהחלפה, הנוסחה המוצגת תוסיף מעבר פסקה וסימוני ###### בין כל קטע לימוד.

(אגב, דבר דומה אפשר לעשות גם בנוטפד++ ובאינדיזיין, אבל אני לא רואה צורך)

יתרונות:
1. זה נותן בסיס לעורך לעבוד על חלוקה יותר טובה למורה שיעור.
2. נראה לי (לא ניסיתי) שאת ה##### אפשר אח"כ להחליף באינדיזיין לתאריכים של ממש, באמצעות שיבוץ נתונים מקובץ אקסל.
3. זה לא מפצל את הקובץ לקבצים נפרדים

חסרונות:
1. זה חותך באמצע מילה, לא מצאתי עדיין נוסחה שתתחשב גם במילים וגם בסימני פיסוק, הפניות להערות, ושבירות פסקה
2. יכול להיות שזה יכול למחוק דברים - אני לא ראיתי משהו, אבל אני לא לוקח אחריות.
3. אם יש הערות שוליים ארוכות - זה מחלק גם אותן.
4. כמובן, החיפוש והחלפה מתחשב גם בטקסט מחוק של 'עקוב אחר שינויים' וזה יכול לעשות בלאגן לא קטן.
5. זה לא עושה קפה.

אשמח אם מישהו יוכל לעזור עם החסרונות, במיוחד עם סעיף 5.
תודה!

1638920973713.png

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

ישורון קובי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
פתחתי אשכול הקשור לעניין הכולל מאקרו לוורד להכניס סימון אחרי כמות מילים מסויימת:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה