ילד שלא מצליח להעסיק את עצמו...

געציל

משתמש פעיל
ילד בן 5 וחצי, (ללא בעיות קשב וריכוז ב"ה...) שלא מצליח להעסיק את עצמו בתעסוקה ביתית מעבר לכמה דקות, בחוץ הוא מסתדר יופי, מוציא מרץ, אולם הוא לא נהנה ממשחקים עדינים כציור, פלסטלינה וכו'.

לאיזה תחום זה שייך? ריפוי בעיסוק?
אשמח לשמוע מבעלי ידע וניסיון!

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
למה את חושבת שזה בעיה??? רוב הבנים אוהבים הרבה יותר לשחק בחוץ ואין להם בכלל סבלנות להעסיק את עצמם בבית, רק ילדים אומנים במיוחד או שחיים עם בנות וזה מה שהם רואים כל הזמן יהנו לשחק עם משחקים עדינים בבית, מכל 5 הבנים שלי, רק אחד שאוהב במיוחד לצייר יכול לשבת בבית ולצייר, השאר..... עדיף לא לספר מה קורה כשהם בבית..........
(אתמול לדוג' אספנו קרטונים לעשות עבודות כמו שהציעו באשכול שכן, קודם כל הבית התמלא בקרטונים, אח"כ ניסו לראות באיזה מהקרטונים עדיף להתגלגל ולהתחבאות,ואח"כ אמא היתה צריכה להעמיד להם יפה מטבח כמו בתמונה, אבל כבר לא היה קרטון ראוי לשימוש א"כ היה מבצע איסוף קרטונים מהבית, זורקים מהמרפסת (קומה 4) ואח"כ תהלוכה לפח הקרטונים, - כך פחות או יותר נגמרים כל המשחקים.....)

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
באמת מלחיץ המצב כאן...
ילד בן 5 שאין לו חשק וכוח לצייר, ישר שולחים אותו לריפוי בעיסוק, לקופ"ח. תגידו מה עובר עליכם?
הוא טיפוס שמוצא את עצמו בדברים אחרים. זה בעייתי בעיני מישהו?

5959

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כל עוד הגננת לא דיווחה על משו חריג בהתנהגות שלו את יכולה להיות רגועה

yudb

משתמש סופר מקצוען
רררר לא אומרת סתם (אני מכירה אותה ויש על מי לסמוך).
ואסביר מדוע.
לפעמים המנעות מתחום מסויים מצביעה על קושי.
זה יכול להיות קושי במוטוריקה עדינה שהילד נתקל בו בתפקודי היומיום ואתם אינכם שמים לב או שלא קישרתם ויכול להיות קושי בתחום אחר.
וגם יכול להיות שאין שום קושי.

אבל---
כדאי לראות מרפאה בעיסוק.
תאמינו לי שאם אין קושי, מרפאה בעיסוק לא תטפל.
המצב היום הוא שאין תורים ויש עומס לא רגיל במכונים.
יעידו על כך האשכולות החדשים שנפתחים פה חדשים לבקרים.

ולמה חשוב לבדוק זאת עכשיו תשאלו?
הילד בן חמש.
לפעמים לקראת גיל שמונה, כאשר הדרישות עולות, הקושי צף ונראה באופן ברור ואז מחכים לתור במשך שנה.
והופ,
הילד בן תשע, כבר לא זכאי לטיפול מטעם הקופה.
כך ילדים מתפספסים......
וחבל!!
מקווה שהובנתי - כותבת מנסיון של כמה ילדים שהכרתי.
חלקם ילדים לאמהות מהפורום.
סליחה על המגילה.

געציל

משתמש פעיל
אני רגוע ולא בלחץ מזה בכלל, אני בודק אם יש לי איך לעזור לילד להעסיק את עצמו גם בימים שא"א להיות בחוץ כמו השבוע השרבי הזה, או כמו ימי חורף קרים וגשומים, אז אם זה קושי מוטורי כלשהוא שניתן לפתור, זה לא כדאי?

yudb

משתמש סופר מקצוען
לא הבנתי.
אתם רוצים לדעת אם זו בעיה או רוצים רעיונות לפעילויות?

געציל

משתמש פעיל
רעיונות כבר ניסינו למכביר, עכשיו אנחנו מנסים לבדוק אם זו בעיה שניתן לפתור אותה או שהגיל יעשה את שלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה