התייעצות ילד בן שבע שלא מוכן לאכול פרות וירקות

שפרינצלה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
בשום צורה שהיא
חוץ מבננה ותפו"א בלבד וגם זה הוא עושה חסד
מה עושים???

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
מסתבר שלהילחם בו זה לא יעזור.
שמעתי פעם עצה להנגיש את הפירות והירקות. כלומר, שבארוחה תמיד יהיה ירקות על השולחן, עדיף חתוכים יפה ושגם ההורים ושאר המשפחה יאכלו. זה יקח זמן אבל אולי בסוף כשזה יהיה מול העיניים משהו יזוז.
ודבר נוסף לילדים קטנים, להשים לב שהירקות לא קרים, בגלל שבדר"כ הם קרים מהמקרר זה לא נעים לילדים קטנים, ואז הם נמנעים מהירקות.

רוחיש

משתמש פעיל
לי יש בעיה כזו עם עצמי,
אני לא אוהבת בכלל ירקות חיים
ובקושי פירות, וזה משליך גם על בני בן השנתיים- לא מספיק הצעתי לו וגם הוא לא מוכן כ"כ לאכול ירקות
ירקות מבושלים זה מספיק או שיש עניין בירקות חיים ?

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רסק תפו"ע - קומפוט הוא אוהב?
שייקים בד"כ עובר, אבל לא עם עלים... אלא דברים נסבלים כמו תפוח בננה מילון מיץ תפוזים וכו'

צלמת אלופה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אצלינו אוהבים "לשחק" עם הירקות
חותכחת להם פרוסות\ מקלות וכו ממלפונים \ קולרבי\ גזר\ פלפל ומה שעוד מתחשק ויש
והם עושים אם זה בתים\ פרצופים וכו'
ותוך כדי הם טועמים "בטעות" ואח"כ נהנים לאכול חלק מיזה

mend

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בשום צורה שהיא
חוץ מבננה ותפו"א בלבד וגם זה הוא עושה חסד
מה עושים???
ואוווו

בדיוק כמו הבן שלי
רק תפו"א ובננה. לא מעבר.

ממש לאחרונה גיליתי שמרקים טחונים חלק חלק הוא כן אוהב,
אז אני מכינה לו מרק ירקות ושם מכניסה הרבה ירקות כמו דלעת קישוא גזר וכו' וכן מרק אפונה.

ועוד משהו אחד שהצליח לעבור אצל הפה המפונק שלו זה קציצות עוף מטוגנות בפרורי לחם, שלעיסה אני מוסיפה פירה בטטה...

פה מתחיל ונגמר נושא הירקות אצלו

והאמת, אני די בלחץ ממנו, הוא ממש קטנציק, רזה מאד מאד וגם נמוך.... :(

sheen

משתמש מקצוען
יש כאן שני נושאים.
יש את החלק התזונתי, שאכן חשוב שיאכל פירות וירקות. אפשר לחשוב איפה לדחוף לו - במרקים טחונים, שייקים וכו', ואם לא הולך בשום צורה אז להשלים בתוספי תזונה.
ויש את החלק של הבררנות וההימנעות. כן חשוב לנסות להרחיב את המגוון.
כדאי לנסות לחשוף אותו בהדרגה - פירות וירקות על השולחן כחלק מארוחה משפחתית, בהמשך לנסות לשחק איתם ואולי בהמשך גם לשחק איתם בפה, אפילו רק לנסות להכניס ולהוציא.
לשכנע ולהכריח פחות עובד, מניסיון :)

lgold147

משתמש מקצוען
ואוווו

בדיוק כמו הבן שלי
רק תפו"א ובננה. לא מעבר.

ממש לאחרונה גיליתי שמרקים טחונים חלק חלק הוא כן אוהב,
אז אני מכינה לו מרק ירקות ושם מכניסה הרבה ירקות כמו דלעת קישוא גזר וכו' וכן מרק אפונה.

ועוד משהו אחד שהצליח לעבור אצל הפה המפונק שלו זה קציצות עוף מטוגנות בפרורי לחם, שלעיסה אני מוסיפה פירה בטטה...

פה מתחיל ונגמר נושא הירקות אצלו

והאמת, אני די בלחץ ממנו, הוא ממש קטנציק, רזה מאד מאד וגם נמוך.... :(
ככה הייתי עד החתונה
לא נגעתי בפירות וירקות למעט בננה , תפוח עץ (ולפעמייים מלפפון)
לא נגעתי בבשרי למעט מרק עוף ושניצל מטוגן

נראה לי שגדלתי סבבה :)

היום אוכלת הרבה ירקות , פירות עדין לא בפרשה
ובשרי - הכל

רב פעלים

משתמש מקצוען
אולי כדאי לבדוק אם זה עניין מרקמי, כי יש כאלו שלא מסוגלים לאכול טחון טחון ג כשאין להם כבר שיניים ....
ויש כאלו להפך החלק המרקמי אצל ילדים יכול להיות עדות לתחושתיות יתר, תחום שלפעמים כדאי לטפל בו מקצועית.

קפה קפה

משתמש מקצוען
גם אצלי ככה, עד גיל 10 בערך הם לא נוגעים כמעט בכלום, אני חושבת שזה קשור לזה שהם ינקו הרבה זמן וזה מחזיק אותם בריאים וחזקים. ברוך השם.
יש לי בת גדולה (20) שגם היתה ככה בתור ילדה, והיום היא מאדדדד אוהבת סלטים כאחד האדם.

גילי שוהם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מזדהה.

בני בן ה14, לא נוגע בשום פרי וירק!
כלוםםםם

זה לא קשור להפחית ממתקים( כי אין בבית חוץ משבת)

זה לא קשור להנגשה, כי יש בבית זמין רחוץ נקי בהישג יד כל הזמן, ואצל שאר בני הבית זה ממתק בה' הידיעה.

הוא פשוט לא מתקרב לזה, לא ב-טחון, ולא ב-שלם, ולא חתוך.

כשהוא יסכים לאכול תפוח, וואו איזה אושר יציף אותי.

אין טעם להכריח זה פשוט ייצור עוד יותר אנטי.

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
אצלי שותים מרק טחון בקשית. יעיל מאד כנגד סרבנים ובדרכי נועם.

בנוסף, יש רפרטואר עשיר של פירות וירקות, לפעמים אנחנו תקועים על סוג מסוים ולא מנסים להנגיש סגנונות נוספים.
אנחנו גילינו בר"ה שבני בן השלוש שלא אוכל כלל פירות וירקות אוהב מאד תמרים. מאז המוצר נכנס אצלנו בבסיס.
בן השמונה שלי גילה שאוהב חסה, מאז כל ארוחת ערב יש סלט חסה עם מתבל.

חוצמזה אצלנו כל הירקות עובדים עם קטשופ. מלפפון עם קטשופ, גמבה עם קטשופ, אם זה מה שעוזר להם לאכול- שיערב להם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה