יועצי משכנתאות, כן או לא?

124578

משתמש צעיר
כמה באמת פלוס מינוס מחזירים על משכנתא של 800000 לפריסה של 25 שנים?

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י SN;n5071534:
אכן הצעה מוצלחת! בדיוק לזה התכוונתי גם אני
ואין צורך ללכת כל פעם לסניף
הלכתי לשני בנקים גדולים פעם אחת (במקרה שלי מזרחי ופועלים)
בפעם הראשונה לקחתי מייל וטלפון ואחכ המשכתי את כל המשחקי פינג פונג דרך המייל/פקס/טלפון עד שהגעתי להצעה הזולה שלא היה אפשר לרדת יותר
(וכמו שרשמתי, יועץ משכנתאות אמר לי שאין לו אפשרות לשפר יותר מזה)
וברור שזה דורש השקעה וזמן אבל היה שווה מאשר להוציא 5000 שקל

נו, גם במייל, כל הפינג פונג הזה לקח 12 יום? כל הכבוד!!!
אגב, גם במקרה שלי זה היה מזרחי ופועלים. כשהגעתי לריבית רצפה ואחד מהם מאד נלחם שאקח אצלו, המקרה עבר לטיפול המנהלת תחום ואיתה זה רק אחד על אחד. בסוף קרה הלא יאומן, והשני הצליח להוריד אפילו יותר מהראשון. ללמדך, כשעובדים איתם טוב אפשר להגיע רחוק מאד.
וזה היה שווה לא בגלל החיסכון של היועץ, יותר מזה - גם יועץ לא היה מגיע לכזאת משכנתא. [יועץ מוכר באזור שלי אמר לי זאת]. ולכן אמרתי מהתחלה שמי שבנוי לזה, ירוויח בעבודה עצמית יותר מיועץ שהדיל שלו מוגבל.

נעמי שיר

משתמש רשום
אגב, גם במקרה שלי זה היה מזרחי ופועלים. כשהגעתי לריבית רצפה ואחד מהם מאד נלחם שאקח אצלו, המקרה עבר לטיפול המנהלת תחום ואיתה זה רק אחד על אחד. בסוף קרה הלא יאומן, והשני הצליח להוריד אפילו יותר מהראשון. ללמדך, כשעובדים איתם טוב אפשר להגיע רחוק מאד.
וזה היה שווה לא בגלל החיסכון של היועץ, יותר מזה - גם יועץ לא היה מגיע לכזאת משכנתא. [יועץ מוכר באזור שלי אמר לי זאת]. ולכן אמרתי מהתחלה שמי שבנוי לזה, ירוויח בעבודה עצמית יותר מיועץ שהדיל שלו מוגבל.
אשמח לדעת מה אתם אומרים לבנק לאחר שנתן לכם הצעה כדי להוריד את הריבית?

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
אשמח לדעת מה אתם אומרים לבנק לאחר שנתן לכם הצעה כדי להוריד את הריבית?
כמו שכתבתי, תלכו לבנק אחר עם ההצעה הזו תראו להם אותה וברוב מוחלט של המקרים תקבלו הצעה יותר טובה. אין לכם מה להתבייש. זה ביזנס והם מכירים את זה.
חשוב כל הזמן לשדר אמינות ורצינות, הן בהתנהלות מול הבנק והן מצד נתוני לקוח.
בהצלחה!

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אני קבלתי המלצות כאן בפרוג על יועץ משכנתאות מוצלח במיוחד ואכן לא התאכזבנו. הביא לנו הצעת משכנתא מעולה שעד היום עדיין רווחית עבורנו, 4 שנים אחרי.

ריבת חלב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לגבי יועצים, חשוב מאוד לברר סופית כמה הם יקחו לבסוף.
מכרה שלי הסתמכה של קרוב משפחה שלה (הלכה אליו רק בגלל שהוא משפחה) ולקח מהם 15,000 ש"ח :eek:

היועץ

משתמש צעיר
לכל המגיבים הנכבדים שהועילו לתרום מניסיונם העשיר, על מנת לנסות ולשפוך אור על השאלה הבסיסית המעסיקה כל מי שעומד כיום לפני "לקיחת המשכנתא"
האם ההשקעה ביועץ משכנתאות היא כדאית או לא.
ובכן:
מניתם לעיל מספר נושאים בו אמור יועץ המשכנתאות לסייע
1. ריצות אל הבנקים
2. השגת ריביות טובות
3. התמודדות עם בעיות של הלווים או של העסקה
4. הבנה בטפסים שהבנק דורש
5. וכו' וכו'

אלא שנושא אחד כלל לא עלה בטיפים שכתבתם.
נושא זה נקרא "תמהיל המשכנתא"
כלומר מהם המסלולים המרכיבים את המשכנתא ,
איך תהיה חלוקת הכספים בכל מסלול, ולכמה שנים ייפרס שכל מסלול.
אם מדברים על רווח כספי משמעותי - הוא טמון בתמהיל נכון המותאם באופן אישי ללווים הספציפיים.
גם אותם לווים שמסוגלים להתמודד ישירות מול הבנק, אין לההם את הידע המספיק ולא את הכלים הטכניים על מנת לבדוק האם אכן התמהיל שהציע להם פקיד בנק פלוני הוא המתאים להם ביותר.
והאם תמהיל שונה במעט שהוצע ע"י בנק אלמוני, הוא טוב יותר או רע יותר.
גם אם ההחזר החודשי בתמהיל מסוים, נמוך יותר ,אין זה אומר שהתמהיל זה אכן טוב יותר.
כלל האצבע אומר שיש לבדוק שני פרמטרים עיקריים.
מהם השינויים שיכולים לחול בתנאי ההלוואה במשך תקופת ההלוואה ועד לסיומה.
ומה הוא הסכום בכולל אותו נשלם בגין המשכנתא עד לתום תקופת ההלוואות.
הרעיון להיעזר בחברים ,או באתרי משכנתאות, דומה למי שזקוק לעו"ד או לרופא
ומנסה להסתייע בפורומים שונים באתרי האינטרנט המתייחסים לנושא שלו.
קריאת חומר מקצועי באתרים יכולה לסייע להבין טוב יותר את התמהיל אותו מציע יועץ המשכנתאות
אך לא מעבר לכך. היות וכידוע ,גם מי שסיים את לימודיו האקדמיים, עדין אינו מתמחה בתחום עד שיסיים את העבודה המעשית.....
אני מצעי ללקוחותי ניסיון של 27 שנה !! בעבודה בנקאית בתחום המשכנתאות
מתוכם 7 שנות ניהול התחום בבנק בו עבדתי.
פרסמתי בשנה האחרונה עשרות תשובות מקצועיות ומפורטות לגולשי הפורום של "פרוג"
ניתן לחפש אותם תחת שם המפרסם "היועץ"
מי שמעוניין מוזמן לפנות באמצעות הפורום
בהצלחה

מירי חן

משתמש פעיל
אני מכירה יועץ שלוקח 4000 ש"ח לייעוץ אם את מעוניינת פני באישי

SN

משתמש מקצוען
.

יש לך טעות קטנה
12 יום אתה צריך מהרגע שקיבלת אישור עקרוני על הצעה
כשאתה בפינג פונג, כל פעם שמקבלים הצעה טובה יותר יש לך עוד 12 יום
בפועל לקח לי קרוב לחודש
ולגבי הוצאה של כל האישורים שמאי, מקרקעין וכו' צריך 12 יום מפתיחת התיק (אחרי שהחלטת על איזה הצעה אתה הולך) עד קבלת הכסף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה