יועצי משכנתאות, כן או לא?

בציניות

משתמש מקצוען
מה אתם יודעים בתחום?
שווה לקחת יועץ או ללכת לבד?
זה יוצא יותר זול? יותר מהיר?
מה הרווח, כסף / זמן? או שהשאלה היא בכלל מה ההפסד...
האם אפשר להשיג לבד את התנאים של היועץ? הוא באמת דואג לי?
כמה מקובל ושווה לשלם על שירות זה?
איך נדע אם הוא שווה את המחיר?
בקיצור, מה דעתכם (יותר נכון: ידיעתכם) על תחום זה, מה הטיפים / עצות / אזהרות, שתוכלו לתת לי, ולכל מי (בטח המון!) שמציקה לו השאלה הזו, הואילו נא לתרום לנו מנסיונכם העשיר (....).
תודה רבה.

עצם הטוב

משתמש פעיל
מספיק שתענה תשובה אחת לא נכונה והבנק פוסל אותך לשנים הקרובות מלקבל משכנתא - קח יועץ!

רחשי הלב

משתמש מקצוען
תלוי כמה אתה חברה'מן, וכמה המשכנתא שלך אמורה להיות מסובכת.
אני הוצאתי משכנתא סטנדרטית, מתחילת התהליך עד הרגע שהכסף היה בחשבון של המוכר - 12 יום.

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
יועץ יכול להשיג משכנתא טובה עד גבול מסויים. אם יש לך את זה לעשות 'שוק' בין כמה בנקים תוכל להגיע להצעה יותר טובה.
במקרה של יועץ - תבדוק עבר של אמינות ומקצועיות.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לקחתי עכשיו יועצת משכנתאות וזה שווה כל שקל.
במקום להתרוצץ כל פעם עם מסמך אחר, היא אמרה לנו פעם אחת ללכת לבנק לחתום וזהו. כל השאר היא עושה
כמובן שחייבים לקחת מישהו ששמעתם עליה/עליו המלצות ולא מי שממליץ על עצמו.
אנחנו שילמנו עכשיו 5500 ש"ח וזה לאברכים. היא לוקחת לפעמים גם סביב 7000 ש"ח אבל שווה כל שקל בעיקר בגלל שהיא בסופו של דבר משיגה משכנתא עם ריביות מעולות ושם החיסכון העיקרי והחשוב.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
נכתב ע"י פיטפוט;n5067859:
אני לקחתי עכשיו יועצת משכנתאות וזה שווה כל שקל.
במקום להתרוצץ כל פעם עם מסמך אחר, היא אמרה לנו פעם אחת ללכת לבנק לחתום וזהו. כל השאר היא עושה
כמובן שחייבים לקחת מישהו ששמעתם עליה/עליו המלצות ולא מי שממליץ על עצמו.
אנחנו שילמנו עכשיו 5500 ש"ח וזה לאברכים. היא לוקחת לפעמים גם סביב 7000 ש"ח אבל שווה כל שקל בעיקר בגלל שהיא בסופו של דבר משיגה משכנתא עם ריביות מעולות ושם החיסכון העיקרי והחשוב.

שימו לב, שבחלק מהמקרים, הריביות ה'מעולות' מביאות בסופו של דבר לחסכון של כמה אלפי שקלים, שזה בדיוק הסכום ששילמתם ליועץ...
אם אתם בחרדות מטופסולוגיה וניירת וכל הבלגן הזה, אתם הלקוחות הפוטנציאליים של היועצים. מי שאוהב את זה יכול להסתדר מצויין עם עצות מבעלי נסיון, בלי לשלם הון ליועץ.
הכל בתנאי שמדובר במשכנתא רגילה, בלי טריקים ובלי שטיקים.

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י בבא קמא;n5067838:
אני הוצאתי משכנתא סטנדרטית, מתחילת התהליך עד הרגע שהכסף היה בחשבון של המוכר - 12 יום.

שלא תבין אותי לא נכון. גם אם הצלחת לעשות את זה, זה לא מקרה נורמלי בכלל. וחבל שאנשים יקבלו אשליה.
בשביל לקבל הצעה מוצלחת לוקח הרבה זמן וכח.

brur

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י בציניות;n5067788:
מה אתם יודעים בתחום?
בקיצור, מה דעתכם (יותר נכון: ידיעתכם) על תחום זה, מה הטיפים / עצות / אזהרות, שתוכלו לתת לי, ולכל מי (בטח המון!) שמציקה לו השאלה הזו, הואילו נא לתרום לנו מנסיונכם העשיר (....).
תודה רבה.

בעיני מי שלא מבין הרבה בביורקטיה של בנקים ואין לו זמן להתעסק עם ניירת וטפסים
ותכלס לרובינו אין את הידע הדרוש...

אנחנו לקחנו משכתנא עם יועצת
וברור שהיא דאגה לנו כי ניגשו אליה אחרי בירור...
והיא הוציאה תנאים שאנחנו לא בצלחנו להוציא בשום בנק
והיה שווה כל שקל
בעיני לכו רק על יועץ/ת ישר כי מי שעושה פולישטיקים על הבנק בסוף עושה גם עליך...
ואותה יועצת יעצה לחבר של בעלי אחרי ששמעה ממנו את הפרטים
אמרה: אתה לא צריך אותי תעשה כך וכך וכך ואל תשלם לי שקל חבל על הכסף שלך...
זה בעיני מישהו שדואג הכי הרבה לאינטרסים שלך..
וזה צריך להיות יועץ משכנתאות

בהצלחה רבה רבה

בציניות

משתמש מקצוען
נכתב ע"י פיטפוט;n5067859:
5500 ש"ח על כמה? זה לא עובד לפי אחוזים בד"כ?

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בציניות;n5067788:
מה אתם יודעים בתחום?
תודה רבה.

בתנאי שיש לך זמן וכח להתעסק עם זה ולדעת להתמקח
אז זה מאוד שווה
אני הלכתי לבד (ולדוגמא ברחוב מדברים על 500 שח החזר לכל 100000 ל25 שנה ולי יצא 440 שח)
ליועץ בדרך כלל יש גם אינטרס מול הבנק שלא יגיד לו יותר אל תבוא אלי אתה סוחט אותי מידי.....
וגם הלכתי לכמה בנקים והבאתי הצעות מחיר והורדתי למחיר 0 מה שיועצים אח"כ אמרו לי שבחיים לא היה יכולים להגיע לכאלו ריביות
בכל אופן הרבה הצלחה
אשמח לעזור באישי

חיה דרליך

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שמחה הלוי;n5068100:
בתנאי שיש לך זמן וכח להתעסק עם זה ולדעת להתמקח
אז זה מאוד שווה
אני הלכתי לבד (ולדוגמא ברחוב מדברים על 500 שח החזר לכל 100000 ל25 שנה ולי יצא 440 שח)
ליועץ בדרך כלל יש גם אינטרס מול הבנק שלא יגיד לו יותר אל תבוא אלי אתה סוחט אותי מידי.....
וגם הלכתי לכמה בנקים והבאתי הצעות מחיר והורדתי למחיר 0 מה שיועצים אח"כ אמרו לי שבחיים לא היה יכולים להגיע לכאלו ריביות
בכל אופן הרבה הצלחה
אשמח לעזור באישי

ב"ה

אולי תסביר לציבור המבקשים לדעת
מה נקרא "כאלו ריביות"
מה נקרא טוב ומה נקרא גרוע (אפי' כדי שנדע מתי היועץ עושה לנו עבודה טובה ומתי לא)
וכן מה זה הצעות מחיר, ומה זה מחיר 0
סליחה על הבורות אבל רובינו לא מבינים בזה, ולצערנו צריכים להתעסק בזה

בהערכה
דוד

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י חיה דרליך;n5068573:
ב"ה

אולי תסביר לציבור המבקשים לדעת
מה נקרא "כאלו ריביות"
מה נקרא טוב ומה נקרא גרוע (אפי' כדי שנדע מתי היועץ עושה לנו עבודה טובה ומתי לא)
וכן מה זה הצעות מחיר, ומה זה מחיר 0
סליחה על הבורות אבל רובינו לא מבינים בזה, ולצערנו צריכים להתעסק בזה

בהערכה
דוד

הצעות מחיר - זה מה ההצעה שהבנק נותן כמה ריביות
טוב וגרוע - זה מאוד תלוי למצב השוק היום הרבה יותר יקר מפעם
ומחיר 0 - זה מחיר נמוך
ולעניינינו צריך ללכת ל 4-5 בנקים ולראות מה הם נותנים ואז אתה יודע מה יקר ומה זול וככה מתמחירים איתם

בהצלחה

יחשבאף

משתמש מקצוען
למי שיש סבלנות וכח- עדיף לעשות את זה לבד, עוברים בין הבנקים, משווים הצעות מחיר ולפעמים אפשר לחזור לבנקים שכבר היית אצלם ולקבל מהם מחיר טוב יותר מול הצעה מבנק אחר.
זה מה שעשינו בפעם הקודמת אבל צריך זמן והרבה סבלנות וקצת הבנה וידע בסיסיים.
הפעם אנחנו לוקחים שוב אבל התנאים שלנו השתנו ולכן הבנקים מאוד סיבכו אותנו ולא רצו לאשר לנו ולכן בלית ברירה נאלצנו לקחת יועץ.
היועץ הצליח להשיג לנו משכנתא בתנאים לא רעים בכלל מכיוון שהוא מביא הרבה לקוחות לבנק אז הוא מוכן להעלים עין מכל מיני דברים שיכולים להפריע כשאתה מגיע לבד לקחת את המשכנתא.
אבל מי שיכול לבד יכול להישג גם דברים טובים בתנאי שהמשכנתא שלו פשוטה, יש לו תלושים טובים, אין לו הלוואות אחרות או שעבודים אחרים אז אין סיבה לקחת יועץ.

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
1. עדיף להשיג משכנתא שאינה צמודת מדד, כי המדד עולה כל הזמן
2. יכול להיות שעדיף ריבית קבועה, אומנם זה גבוה יותר, אבל לפחות ההחזרים קבועים
3. בבחירת יועץ משכנתאות, תחפרו אצל הממליצים, מה הם עשו ומה עשה היועץ.
אני עובדת בחברת בניה, ואני מתפוצצת לפעמים מיועצי המשכנתאות שלוקחים כסף מהלקוח אבל הטיפול הטופסולוגי, כשיש שאלה הם לא מוכנים לעשות כלום, הם שולחים את הלקוח לרוץ לחברה להעביר את הטפסים, הוא אחראי להחזיר אותם אליו חתומים, מאבדים טפסים.
ואני משתגעת איך שוב ושוב אנשים לוקחים את אותם יועצים מזעזעים, כיש אחרים באותו מחיר מעולים ומוצלחים.

SN

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גדי ישראלי;n5067884:
שלא תבין אותי לא נכון. גם אם הצלחת לעשות את זה, זה לא מקרה נורמלי בכלל. וחבל שאנשים יקבלו אשליה.
בשביל לקבל הצעה מוצלחת לוקח הרבה זמן וכח.

למה זה לא מקרה נורמלי?
גם אני הוצאתי כך וגם אחותי עשתה בחודשים האחרונים בלי בעיות מיוחדות
אפשר בהחלט לעשות את זה לבד אם מדובר במשכנתא סטנדרטית
כדאי לקרוא לפני זה הרבה חומר ולעשות סקר שוק אצל אנשים שלקחו לאחרונה וכן יש את אתר משכנתאמן שנותן המון מידע

אני עשיתי לבד ודיברתי אחכ עם יועץ לראות אם יש לו מה לשפר לי והוא אמר שהוא לא יכול להשיג משהו יותר טוב

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י SN;n5070103:
למה זה לא מקרה נורמלי?
גם אני הוצאתי כך וגם אחותי עשתה בחודשים האחרונים בלי בעיות מיוחדות
אפשר בהחלט לעשות את זה לבד אם מדובר במשכנתא סטנדרטית
כדאי לקרוא לפני זה הרבה חומר ולעשות סקר שוק אצל אנשים שלקחו לאחרונה וכן יש את אתר משכנתאמן שנותן המון מידע

אני עשיתי לבד ודיברתי אחכ עם יועץ לראות אם יש לו מה לשפר לי והוא אמר שהוא לא יכול להשיג משהו יותר טוב

תקרא טוב. בשביל לקבל 'הצעה מוצלחת'...!!!
קרי - ללכת לבנק אחד, להוציא ממנו הצעה. ללכת לבנקים אחרים ולגרום להם להתמודד, ולחזור שוב לבנק הראשון כדי שיוריד עוד... וכן הלאה. בס"ד הצלחתי להגיע לריבית רצפה. כמובן שצריך להיות ערני שלא מסבנים אותך מהצד.
כל זה לוקח הרבה זמן. פגישת משכנתאות לא נקבעת מהיום להיום, לא כ"ש מספר פגישות.
אגב, לכל המקמבנים הכנסות נוספות לחשבון, תתחילו מוקדם. לאחרונה הבנקים מקשיחים נהלים לחרדים.
ו... הכי חשוב, להשקיע בגבול ולא יותר מדי!

בציניות

משתמש מקצוען
נערך על ידי בבא קמא; אתמול, 14:01.

• [IMG2=JSON]{"alt":"\u05d1\u05d1\u05d0 \u05e7\u05de\u05d0","data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/cdn.prog.co.il\/core\/images\/default\/default_avatar_thumb.png"}[/IMG2]
    #3.3
    בבא קמא הגיב
    אתמול, 14:00
    בתנאי שיש לך עו"ד פצצה.
מה קשור עו"ד לעסק הזה?

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
יש עו"ד שגם מטפלים במשכנתא, בפרט אם מדובר בעו"ד של הבנק. קרוב משפחה שלי עשה זאת פעמיים, ובהצלחה. וגם שילם בהתאם.

SN

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גדי ישראלי;n5071116:
תקרא טוב. בשביל לקבל 'הצעה מוצלחת'...!!!
קרי - ללכת לבנק אחד, להוציא ממנו הצעה. ללכת לבנקים אחרים ולגרום להם להתמודד, ולחזור שוב לבנק הראשון כדי שיוריד עוד... וכן הלאה. בס"ד הצלחתי להגיע לריבית רצפה. כמובן שצריך להיות ערני שלא מסבנים אותך מהצד.
כל זה לוקח הרבה זמן. פגישת משכנתאות לא נקבעת מהיום להיום, לא כ"ש מספר פגישות.
אגב, לכל המקמבנים הכנסות נוספות לחשבון, תתחילו מוקדם. לאחרונה הבנקים מקשיחים נהלים לחרדים.
ו... הכי חשוב, להשקיע בגבול ולא יותר מדי!

אכן הצעה מוצלחת! בדיוק לזה התכוונתי גם אני
ואין צורך ללכת כל פעם לסניף
הלכתי לשני בנקים גדולים פעם אחת (במקרה שלי מזרחי ופועלים)
בפעם הראשונה לקחתי מייל וטלפון ואחכ המשכתי את כל המשחקי פינג פונג דרך המייל/פקס/טלפון עד שהגעתי להצעה הזולה שלא היה אפשר לרדת יותר
(וכמו שרשמתי, יועץ משכנתאות אמר לי שאין לו אפשרות לשפר יותר מזה)
וברור שזה דורש השקעה וזמן אבל היה שווה מאשר להוציא 5000 שקל

רחשי הלב

משתמש מקצוען
נכתב ע"י בציניות;n5071159:
נערך על ידי בבא קמא; אתמול, 14:01.

• [IMG2=JSON]{"alt":"\u05d1\u05d1\u05d0 \u05e7\u05de\u05d0","data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/cdn.prog.co.il\/core\/images\/default\/default_avatar_thumb.png"}[/IMG2]
    #3.3
    בבא קמא הגיב
    אתמול, 14:00
    בתנאי שיש לך עו"ד פצצה.
מה קשור עו"ד לעסק הזה?

אחרי שאתה מצליח לקבל הצעה מצויינת מהבנק היא תקפה לזמן מוגבל, כידוע (לפני שנתיים זה היה 12 יום, ראיתי בעיתון ששינו את זה). לי היתה הצעה טובה ממזרחי, וכשבאתי למחרת לפאג"י לקבל הצעה נוספת אמר לי מנהל הסניף בבני ברק שמאמש יש אנדרלמוסיה בשוק המשכנתאות והריביות זינקו באחת, לפיכך לעת עתה הבנק לא נותן הצעות עד להתבהרות הענינים. במזרחי אמרו לי שאם כבר קיבלתי הצעה - על הכיפאק, אבל יש לי רק 12 יום לבצע את כל התהליך. הצעה חדשה כבר תהיה יקרה הרבה יותר.
בזכות העו"ד שלי, הספקתי להתחיל ולסיים את כל התהליך (שמאי, להביא את כל האישורים מכל המקומות, רשות המשכונות ועוד המון פרוצדורה) כך שביום ה-12 הכסף כבר היה בחשבונו של המוכר.
על הנקודה הזו דיברתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה