מידע שימושי יבלת במיתרי הקול

מתייעצת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
יבלת במיתרי הקול, מישהו מכיר? מעוניינת לשמוע על דרכי טיפול אלטרנטיביות שהוכיחו את עצמן. (במטרה להימנע מניתוח כפי שהוצע ע"י הרופא)

תזרים

משתמש מקצוען
לבן שלי היתה יבלת בערך בגיל 7 ועשינו טיפול אצל קלינאית תקשורת - ללמוד לדבר נכון (עם נשימות וכו).
בפועל הוא היה קטן בשביל תרגילי נשימות ושימוש בקול,
אבל מה שכן עזר לו היה המסביב - מבצעים (במעקב של הקלינאית, עם תגמולים וכו'!) ל:
1. לא לצעוק - לא בתפילה ולא בהפסקה, להנמיך ווליום, וגם - לא ללחוש "בקול"
2. לא לשתות / לאכול חם מאד ולא קר מאד
3. שתיית מים מרובה
4. שינה מספיקה

אני חושבת שהיו עוד כמה ברעיון הזה (נניח כמו לא לרוץ בפה פתוח מול הרוח או משהו כזה), אבל זה היה כבר לפני 6-7 שנים ואני לא זוכרת :(

בכל אופן בבדיקה אחרי כמה חודשים כבר היה רק מיתר מעובה ובלי היבלת, ונראה לי שגם זה הסתדר בסוף ב"ה

היום הוא כבר מודע גם לענין של טון נכון (לא נמוך מידי ולא גבוה מידי) ועם אויר וכו', נראה לי שזה נכנס לו למודעות בכל זאת..

רפואה שלמה!

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אחרי שדיברתי עם קלינאית תקשורת לפני כשבוע, היא אמרה לי בנוסף לכל מה שכתבו לעיל, בלי קפאין ובלי מטוגן.
צריך לשאול אם הקלינ' יכול/ה להציל משהו לפני שעושים ניתוח או שזה כבר חובה, כי הדבר הראשון שמקבלים כהוראה מה לעשות זה לגשת לקלינ'.

אפרת דר

משתמש פעיל
תזרים - את יכולה לתת לי את פרטי הקלינאית תקשורת - לבן שלי יש בעיה דומה

נעמיתוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מניסיון
הרבה מים! הרבה הרבה! ממש בקבוק שתיה צמוד. וזה עוזר פלאים.

אילה שולמן

משתמש פעיל
יש רופא בתל אביב שכחתי את שמו שנותן תרופה וזה עוזר פלאים בס"ד, ניתן לברר אצל גלינסקי מברכפלד

דורהלה

משתמש פעיל
נכתב ע"י אביחי בס;n5052594:
גלינסקי הקלינאי? הוא לא מב"ב?

גלינסקי לא קלינאי.
ביבלות במיתרי הקול שני הגורמים שאמורים לטפל הם:
רופא אא"ג (בדיקה והפנייה), או טיפול כירורגי
קלינאי תקשורת לצורך טיפול קול.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אז מיהו ה'גלינסקי' מברכפלד? מה תפקידו ומה שמו?
אני ממש זקוק לעזרה בענין.

דורהלה

משתמש פעיל
לא ברור,
אני כן יכולה לומר שקלינאי תקשורת שמטפל בקול אמור להעריך את המקור ליבלות ולתת תרגילים שמטרתם היא לא לאמץ באופן מוגזם את המיתרים ולהשתמש בהם באופן נכון. לפעמים צריך לעבוד גם על הנשימה שמשחקת תפקיד משמעותי בהפקת הקול. יש כאן הרבה גורמים אנטומיים שצריך לקחת בחשבון ושאותם קלינאי תקשורת יודע להעריך באופן מקצועי.
יש גם הרגלי חיים שצריך לאמץ: כמו שתייה מרובה כמו שכתבו כאן ודברים נוספים שקשורים לאורח החיים האינדוודואלי של הסובל מצרידות (לכן אני לא מפרטת, זה חסר טעם).
לא יודעת אם זה במקום ניתוח במקרה הנ"ל אבל כדאי לגשת לקלינאי עם הפניה מהאא"ג ותוצאות הבדיקה שערך.
לא ידוע לי על תרופה שמרפאה יבלות במיתרי הקול, וצריך לזכור שמקורן (בניגוד לציסטות על המיתרים) הוא שימוש לא נכון, כך שלו יצויר שהיתה תרופה כזו, בהעדר טיפול ושינוי הרגלים: היבלות תחזורנה.

שיר המעלות

משתמש פעיל
הבת שלי בת 10 גם כן צרודה מאד ויש לה יבלות במיתרי הקול. רופא אאג אמר שבגיל הזה לא מנתחים ולגשת לקלינאית
היינו כבר 6 מפגשים והיא מלמדת את הילדה איך להפיק קול נכון. בטון הנכון וכמובן נשימות והרבה שתיית מים.
כרגע עברו חודשיים הילדה צרודה קצת פחות אך עדיין אין שינוי ניכר.. זה לוקח זמן להתרגל לדבר נכון. מקווים בעז"ה שאכן יעזור.

יהודית ר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
נכתב ע"י אביחי בס;n5052613:
אז מיהו ה'גלינסקי' מברכפלד? מה תפקידו ומה שמו?
אני ממש זקוק לעזרה בענין.

כפי שידוע לי, גלינסקי כן מטפל ביבלות במיתרי הקול.

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עברתי ניתוח לפני הרבה שנים, והכל היה בסדר ב"ה

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י מתייעצת;n4881389:
מישהו התנסה בתכשירים של TMRG?

לי עזר ליבלות בשילוב עם קלינאית תקשורת
ממש הרגשתי את הגרון יותר משוחרר וקל יותר להפיק צליל נכון
לאחר שהשתמשתי בתמציות שלהם,
אבל בלי הקלינאית תקשורת כנראה שזה לא היה ממש עוזר כי צריך לטפל גם בגורם הבעיה שלא תחזור על עצמה

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י יהודית ר;n5052722:
כפי שידוע לי, גלינסקי כן מטפל ביבלות במיתרי הקול.

בסדר, איך אני מגיע אליו, הוא הגלינסקי היחיד בברכפלד?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה