התייעצות טרום סוכרת

ככר השוק

משתמש מקצוען
הרבה מהדיאטניות עובדות בשיטות מיושנות.
לעומת זאת, הידע בתחום הסכרת מתקדם מאד.

מה שצריך להוריד זה פחמימות. אפשר וכדאי לאכול שומנים, וחלבונים. אנשים מצליחים לרדת מתרופות כשהם כבר עם סכרת 2 באמצעות תזונה דלת פחמימות (פחות מ50 פחמימות ביום, כולל הפחמימות שבירקות ובחלבונים) ולא בספירת קלוריות.

למי שיש גישה, יש כמה קבוצות פייסבוק מדהימות לטרום סכרת וסכרת. בכולן עובדים באותה גישה- להוריד פחמימות למינימום אפשרי, להגביר שומנים טובים וחלבונים, ופעילות אירובית.

תחליפים נטולי גלוטן הם מלאים בפחמימות ריקות וממש לא טובים לסכרת.

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
אוקיי
אצלי הדיאטנית בנתה תפריט כזה מאמינה שיש לה נסיון יותר ממך...........
מי אמר לך שאני לא דיאטנית?
ואגב, לא הבנתי על איזה תפריט את מדברת.
לא הגבתי על שום תפריט. הבעיה בסכרת היא הפחמימה שהופכת לסוכר בגוף.

ככר השוק

משתמש מקצוען
אם אין פחמימות
אז מה כן אוכלים?
ירקות לא פחממיתיים או עם מעט פחמימות
חלבונים- ביצים, דגים, עופות, בשר, חלק ממוצרי החלב, בעיקר שמנים
שומנים

יש גם פה בפרוג מתכונים מתאימים לעוגות וקינוחים. עם קמח שקדים, שמנת וכד'

כדאי להתרחק מדיאטניות שנותנות תפריט של "5 ארוחות ביום, פרוסה עם ריבה ופרי לארוחת ביניים"

זה כל כך מיושן ולא עובד

חסיד אמיתי

משתמש מקצוען
ירקות לא פחממיתיים או עם מעט פחמימות
חלבונים- ביצים, דגים, עופות, בשר, חלק ממוצרי החלב, בעיקר שמנים
שומנים

יש גם פה בפרוג מתכונים מתאימים לעוגות וקינוחים. עם קמח שקדים, שמנת וכד'

כדאי להתרחק מדיאטניות שנותנות תפריט של "5 ארוחות ביום, פרוסה עם ריבה ופרי לארוחת ביניים"

זה כל כך מיושן ולא עובד
מותר לאכול פחמימה אבל ממש במידה.(קמצנית יש לומר)
אני אשמח לדוגמאות
חוץ מביצה ובשר וחלב
מה אפשר להזין אותי חוץ מפחמימות ?

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
אני אשמח לדוגמאות
חוץ מביצה ובשר וחלב
מליוני וריאציות של תוספות ירק, ופשטידות עם תכולת קמח קטנה.
ודג כמובן.
למשל ביצה זה לא רק סתם ביצה, זה יכול להיות שקשוקה, אומלט, פריטטה ועוד מלא אפשרויות.
דיאטת הרזיה למשל, קשה פי מליון, כי גם המאכלים שמותר חופשי כגון ירקות, אי אפשר לעשות אותם טעים כיוון שצריך לקמצן בשמן וכד'
אוכל לתת גם מתכונים מפורטים יותר, מנסיון וטעימים מאוד!!
גם קטניות יש כל כך הרבה אפשרויות טעימות. אמנם יש להם תכולת פחמימות מעט גבוהה יותר מחלבון אחר, אבל עדיין הם לא ממש פחמימה ואפשר לצרוך אותם.
כמו"כ פיצוחים כמעט מכל הסוגים, אגוזים שקדים קשיו מקדמיה וכו'

נערך לאחרונה ב:

ככר השוק

משתמש מקצוען
אני אשמח לדוגמאות
חוץ מביצה ובשר וחלב
למשל ארוחה של 2 ביצים מטוגנות בחמאה, זיתים, סלט חסה וירקות, אבוקדו, גבינה צהובה. משביעה מאד מאד, לא חייבים הכל באותה ארוחה, ואין הרבה פחמימות.
כמובן שאם מכניסים לסלט גזר ובטטה ותפוח אדמה יש המון פחמימות....

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
לארוחת בוקר וצהריים וערב
כמעט כל מנה עיקרית רגילה.
תוספת פחמימתית 5 כפות בערך, (עדיף מדגן מלא/קינואה)
תוספת ירק חופשי. (לא ברסק, מלא סוכר)
כגון שעועית ירוקה/קישואים/חצילים/פלפלים/גזר/פטריות/כרוב מאודה/פשטידת ירק עם מעט קצח או פ. לחם/סלט חי וכד'

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
אשמח למתכונים לא.צהריים לאלו שלא אוהבים בשר ודגים וצריכים להפחית פחמימות.
הבנתי שגם קיטניות נחשבות כפחמימות בסוכרת וצריך להגבילן, אז זה ממש מקשה על הצימחונים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה