מדריך טיפים עלי אקספרס- טיפ מס 1- סכסוך מוצלח- רווח מובטח

RachelMe

משתמש מקצוען
האם ניתן לפתוח סכסוך על הזמנה שהזמנתי לפני שבועיים, והמוצר עדיין לא נשלח? ליתר דיוק - בסטטוס המשלוח כתוב שהמוצר נשלח, אך לאחר כמה ימים המשלוח בוטל על ידי המוכר. המוכר לא עונה לפניותי... אציין שבדף המוצר כתוב שהמוצר יישלח תוך שבעה ימים.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
האם ניתן לפתוח סכסוך על הזמנה שהזמנתי לפני שבועיים, והמוצר עדיין לא נשלח? ליתר דיוק - בסטטוס המשלוח כתוב שהמוצר נשלח, אך לאחר כמה ימים המשלוח בוטל על ידי המוכר. המוכר לא עונה לפניותי... אציין שבדף המוצר כתוב שהמוצר יישלח תוך שבעה ימים.
אם כתוב מפורש שהמשלוח בוטל
אז כן.
תכתוב את זה בהערות שלך
ואליאקספרס יראו לבד שהמשלוח בוטל ויזכו אותך
קרה לי כמה פעמים.

אולי זה קשור לחג שלהם עכשיו...

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
מה עושים
רכשתי טלפון נייד עם מטען באליקאספרס,
המטען מקולקל
ביקשתי זיכו (חלקי, רק על המטען) המוכר התנגד
אך עם הוכחה מצולמת
אלי התערבו והציעו זיכוי, אבל הוא כשליש ממה שאני ביקשתי...
מה כדאי לעשות?
לדחות או להסכים?
אם אדחה ואבקש יותר, יש סיכוי שאלי אקספרס יסכימו לתת יותר... או שהצעתם היא הצעה סופית?
@קופצנית
@הכלבויניק
תודה

אלימירי

משתמש רשום
אני מאוד שמח לראות את כל ההתלהבות בנושא,
אבל בררתי את הנושא כמו שצריך עם כמה דיינים מומחים ואמרו לי שאפילו שעל פי כללי הסחר בעלי אקספרס הוא מחוייב להחזיר לך את הכסף אחרי שעבר ימי ההגנה,
אבל יש פה איסור שאתה מחזיק ממון שלא שלך.
נכון שאתה לא צריך לשלם לו, אבל מהיכן יש לך רשות להחזיק ממון ששייך למשהו (סיני) אחר.
זה מוגדר בהלכה '' ממוני גבך''
אין זה נחשב 'אבדת עכו"ם' ולא 'גזל עכו"ם' ולא 'טעות עכו"ם'
וכל אחד יבדוק וישאל אצל רבותיו.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אבל בררתי את הנושא כמו שצריך עם כמה דיינים מומחים ואמרו לי שאפילו שעל פי כללי הסחר בעלי אקספרס הוא מחוייב להחזיר לך את הכסף אחרי שעבר ימי ההגנה,
נכון שאתה לא צריך לשלם לו, אבל מהיכן יש לך רשות להחזיק ממון ששייך למשהו (סיני) אחר.
תנאי 'בממון' קיים, וברגע שהוא לא עמד בתנאי המכירה שהחפץ יגיע אלי תוך 60 יום, אז כספי חוזר אלי,
ככל תנאי אחר, אין חוזה שאין בו סעיף על קנסות באי עמידה בזמנים... מאי שנא?

לגבי המוצר, האם הוא נחשב שייך למוכר או לא, לכאו' ברגע שקניתי אותו הוא שלי, ואפי' שילמתי עליו, הכסף שחוזר הוא כעין קנס בעלמא.
ואפי' אם הוא שייך למוכר, הרי זה בדיוק 'אבידת עכו"ם' בהרבה מן המקרים אין לו מושג איפה החבילה, וגם אם כן, אז נאבדה לו חבילה ב'שטראוס 12 ירושלים' הוא יבוא לקחת את זה? למה שיהא מותר להחזיר לו?

אני רק מעלה סברות כנגד,
אבל היות והנושא נוגע כמעט לכל אחד שהזמין לפני חודשיים...
כדאי לברר את הנושא בעצמכם, כי יש דעות לכאן ולכאן.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מה עושים
רכשתי טלפון נייד עם מטען באליקאספרס,
המטען מקולקל
ביקשתי זיכו (חלקי, רק על המטען) המוכר התנגד
אך עם הוכחה מצולמת
אלי התערבו והציעו זיכוי, אבל הוא כשליש ממה שאני ביקשתי...
מה כדאי לעשות?
לדחות או להסכים?
אם אדחה ואבקש יותר, יש סיכוי שאלי אקספרס יסכימו לתת יותר... או שהצעתם היא הצעה סופית?
@קופצנית
@הכלבויניק
תודה
לא יודע.
איך את מתמחרת את המטען מול המכשיר עצמו?
אני הייתי מתמחר לפי העלות אצל המוכר הזה למכשיר עם מטען ובלי מטען, ומסביר בתוך הטענות בסכסוך את החישוב,
תנסו לערוך את הטענה שלכם (אפי' בלי להתייחס להצעת הפשרה)
ניתן עדיין לערוך או שזה כבר נסגר?

אברך צעיר

משתמש רשום
בפרטי משלוח יש 2 קוביות -
משלוח 1 = המשלוח בוטל
משלוח 2 = נשלח מארץ המוצא
מה זה אומר?

אברך צעיר

משתמש רשום
הזמנתי אוזניות ושלמתי על משלוח בכדי שזה יגיע מהר הם הבטיחו שזה יגיע תוך 18 יום, באתר רשום שזה הגיע לארץ אבל תכל'ס כבר עברו שבועיים וזה עדיין לא הגיע, אני זכאי להחזר כלשהו?

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
צריך לדעת את הפרטים כדי לשאול, זאת לא טענה נכונה מכיוון שעלי אקספרס עובד בצורה כזאת וזה השירות שלו,
שאם לא קיבלת בזמן הכסף שלך, ואתה יכול לשאול אותם בשירות לקוחות, אז מאיפה מגיעה הטענה הצדקנית הזאת שזה כסף לא שלך??
אני יכול לומר לך באופן אישי, שאם לא היתה להם את הגנת הרכישה, הם לא היו כאלה פופולריים!

נערך לאחרונה ב:

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
משלוח 1 = המשלוח בוטל
מה זה אומר?
ייתכן שהמשלוח בוטל והמוכר שלח מחדש ,אבל השאלה לא כ"כ ברורה מה הכוונה 2 קוביות אולי תעלה תמונה.

אביר88

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
הזמנתי אוזניות ושלמתי על משלוח בכדי שזה יגיע מהר הם הבטיחו שזה יגיע תוך 18 יום, באתר רשום שזה הגיע לארץ אבל תכל'ס כבר עברו שבועיים וזה עדיין לא הגיע, אני זכאי להחזר כלשהו?
שים לב שטרם עברו 18 יום.
הגיוני שזה בארץ תקוע בדואר איפשהו..
אפשר לבדוק באתר של דואר ישראל היכן זה.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
משלוח 1 = המשלוח בוטל
מה זה אומר?
מה לגבי התאריכים, אני מאמין שהמשלוח בוטל בתאריך יותר מאוחר
וזה אומר שהמוכר לא שלח
תפתח סכסוך ואלי' יראו שבוטל ויזכו אותך מיד.

(אולי הוא יצא לחופשה, והבין שהמוצר לא יגיע תוך 60 יום, אז העדיף שתבטל ולא לשלוח מבלי שיקבל את הכסף בסוף)

אברך צעיר

משתמש רשום
upload_2020-1-14_21-56-33.png
upload_2020-1-14_21-57-25.png

ייתכן שהמשלוח בוטל והמוכר שלח מחדש ,אבל השאלה לא כ"כ ברורה מה הכוונה 2 קוביות אולי תעלה תמונה.

שים לב יש שתי משלוחים!

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בדיוק!
וזה מה שמוזר לי בכל ההזמנה הזאתי...
אז כמו שאמרתי הוא שלח פעם ראשונה והמוצר חזר לו, אז הוא שלח פעם שניה כדי לא להפסיד אותך...
וכדי שלא תאמר לו המוצר חזר, ותדרוש החזר, אז הוא העלה את המספר מעקב השני להוכחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה