טיפטיפות

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י איציק'ל;385989:
מה שרבקה התכוונה (אני מקווה..),
זה שעניין קדמת הפריים שייך בשני אובייקטים השונים במרחקם ממקום הצילום,
מה שאין כן בתמונות האלו,
שהמרחק בין הטיפות הוא לא במרחק כלפי עמדת הצילום אלא בגובה שלהם,
לכן בעצם לא שייך קדמת פריים כאן,
אולם,
בכל זאת היות ובמציאות הרחוק תמיד גבוה יותר מהקרוב,
לכן העין מדמה כאן את הנמוך יותר כקרוב יותר,
ובמילא כן שייך כאן קדמת פריים,
זו דעתי.

אהה, עכשיו אני מבינה למה בכלל חשבתם שהטיפות המטושטשות קרובות יותר. (שרול, הן לא.)
לא חשבתי על זה שבד"כ אנחנו מסתכלים על דברים מלמטה ולכן החלק העליון רחוק מאיתנו יותר.

בכל מקרה, אני צילמתי בזווית כזו בה הטיפות העליונות היו הכי קרובות אלי (צילמתי באלכסון לעומת הכוס), ולכן כן התפקסתי על קדמת הפריים.

גם ההודעה של מאיר עוזרת קצת לפתור את שיח החרשים... תודה. :)

dalit

משתמש צעיר
צילום מקצועי
בהצתה מאוחרת... גם אני מגיבה.

תודה על ההשקעה בפירוט! זה מעניין מאוד כניסוי. כצילומים, פחות התחברתי. 

אבל השלישי מקסים, והכי מוצלח בעיניי מכל הבחינות - צבעים, קומפוזיציה, עומק שדה... 

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י Srool;385830:
סדרה מעניינת.
הראשונה ממש יפה, אם כי אני מעדיף את הפוקוס בקדמת התמונה ולא בחלק האחורי.
ממש אהבתי את הג'לים הצבעוניים!
איפה קונים כאלו? זה משהו כזה? : http://www.photofreak.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=1023785
אני קיבלתי יחד עם ה-SB 900 כיסוי שקוף (בנוסף למרכך הלבן) ודפים צבעוניים שקופים.

לא מכיר את אלה שפה ולא מכיר את ההבדלים ביניהם.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מנחם הלוי;386953:
אני קיבלתי יחד עם ה-SB 900 כיסוי שקוף (בנוסף למרכך הלבן) ודפים צבעוניים שקופים.

לא מכיר את אלה שפה ולא מכיר את ההבדלים ביניהם.

ה"כיסוי השקוף" זה מפזר (דיפיוזר), שתפקידו ליצור אלומת אור רחבה יותר, כך שאם אתה מקפיץ את הפלאש מקיר/תקרה, יתקבל עיגול אור גדול יותר על הקיר/התקרה, ובהתאם האור שיוחזר יהיה רך יותר.
הדפים הצבעוניים הם אכן פילטרים (נקראים גם ג'לים) לפלאש, אבל הם רק בצבע ירוק וכתום. הירוק נועד לאיזון עם תאורת פלורוסנט, והכתום לאיזון עם תאורה חמה (טונגסטון). כשאתה מצלם בתאורה חמה וגורם לפלאש להיות כתום גם כן - אתה יכול לכוון את ה-WB במצלמה למצב "נורת להט" ולקבל תאורה מאוזנת בכל הפריים. כנ"ל על פלורוסנט.

הפילטרים שקיבלתי מא.ב. אלקטרוניקה נועדו לאפקטים שונים (כמו באשכול הנוכחי), ולא לאיזון רגיל עם התאורה הסביבתית.
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה