טיפול בחרדות בילד בן 10

עין כחולה

משתמש צעיר
D I G I T A L
האם מישהו יכול להמליץ על טיפול/יעוץ בילד הסובל מפחדים.
אשמח לקבל אינפורמציה מבעלי נסיון.

תודה

נעמה כץ

משתמש רשום
תפני לארגון 'נפש לנפש' בבני ברק הם מטפלים בחרדות בילדים במחיר מסובסד! טל. 0722555660

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
"בית חם" בניגוד לתדמית שלהם, מטפלים גם בבעיות רגשיות קלות.
הם יכולים להפנות למטפלים מקצועיים ומוסמכים באמת (זה תחום ששורץ אין ספור שרלטנים). ככל הידוע לי הם פועלים בבני ברק, ירושלים, אלעד ומודיעין עילית. אולי יש גם מקומות נוספים, אבל זה מה שידוע לי.

נחל

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נעמה כץ;644572:
תפני לארגון 'נפש לנפש' בבני ברק הם מטפלים בחרדות בילדים במחיר מסובסד! טל. 0722555660

מי אלה?
אולי הם טובים, אני לא מכירה, אבל מפחיד ללכת למטפל שלא יודעים במאה אחוז שהוא באמת מקצועי. בפרט כשמדובר בילד. בגיל הזה אפשר די בקלות לעזור, ובקלות מפחידה להרוס.

עין כחולה

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י מי;644582:
"בית חם" בניגוד לתדמית שלהם, מטפלים גם בבעיות רגשיות קלות.
הם יכולים להפנות למטפלים מקצועיים ומוסמכים באמת (זה תחום ששורץ אין ספור שרלטנים). ככל הידוע לי הם פועלים בבני ברק, ירושלים, אלעד ומודיעין עילית. אולי יש גם מקומות נוספים, אבל זה מה שידוע לי.

האם ידוע לך על מישהו שהתנסה אתם?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י עין כחולה;644597:
שאלות כאלה שואלים באישי...

נעמה כץ

משתמש רשום
מכירה גם את נפש לנפש וגם את בית חם. נפש לנפש מחזיקים אצליהם במקום אנשי מקצוע ולא שולחים אתכם לאנשי מקצוע בחוץ ולכן גם המחיר יותר זול. אני יודעת שהם מוצפים בפניות.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י עין כחולה;644597:

לא אכפת לי לענות בפומבי...
כן, ידוע לי, לא ממש באופן אישי. אבל בהחלט שמעתי מאנשים שהיו אצלם פידבקים חיוביים מאד.
לגבי הרמה המקצועית, אוכל להמליץ מידיעה ברורה שהם מחזיקים אך ורק אנשי מקצוע אמינים ומקצועיים לחלוטין. אין שרלטנים, אין יועצים חינוכיים שלמדנו רק "בערך", ואין כל מיני שיטות תמהוניות שמי יודע מה מקורן.

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נוי;644604:
שאלות כאלה שואלים באישי...
למה? דווקא נראה לי שזה דבר ממש נפוץ בימינו.
כל ילד שעבר לו קסאם או גראד מעל הראש יכול להצטרך לזה
ויש עוד רשימה ארוכה.
באמת גם אני חיפשתי עיצה בשביל הפחדן שלי וממש לא ידעתי לאן לפנות (לא עלה בדעתי להעלות כאן שאלה)
בסוף זה עבר לו (כמעט לגמרי, אבל ברמה הנורמלית של פחדים של ילדים)
בכל אופן אשמור את המספרים ליתר ביטחון.
הנ"ל גם מייעצים טלפונית?

uman_travel

משתמש פעיל
ישנה מטפלת באלעד עם נסיון בתחום הזה, אם זה מענין אותך אתן לך פרטים באישי

עין כחולה

משתמש צעיר
D I G I T A L
תודה לכל המגיבים
מהתגובות שנכתבו עד עכשיו מובן לי שהטיפול המומלץ הוא דווקא בשיחות (פסיכולוג), האם זה באמת הטיפול המומלץ או שיש טיפולים נוספים מומלצים לא של "מביני דבר" למיניהם?

אשמח לתגובות נוספות.

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
בתגובות דובר על 'מטפלים'. הגיוני שבארגון או מכון גדול יוכלו להציע מטפלים מסוגים שונים שלהם שיטות טיפוליות שונות, ולא רק מטפלים בשיחות.

נחל

משתמש מקצוען
בעיות חרדה בגיל הזה יכולות להיות מטופלות במידה רבה על ידי גישה הורית נכונה יותר. לא שמקור הבעיה הוא ההורים, כמובן, אבל ההורים הם אלה שנמצאים עם הילד רוב הזמן, ויש להם הרבה השפעה עליו, כולל גם במצבים בהם הוא חרד. לפעמים יעוץ הורי מספיק כדי לפתור את הבעיה לגמרי, או את חלקה הגדול.
אגב, חכם מאד לטפל בגיל הזה. בדרך כלל אפשר לעזור המון. שנים ספורות אחר כך, זה מסובך הרבה יותר. יש הרבה בעיות שרוב האנשים מחליקים עליהן, אבל באיזשהו מקום הן נותרות קיימות, וחבל לא לעזור לילד בשלב מוקדם, לפני שהבעיה מתפתחת הלאה.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י עין כחולה;644888:
תודה לכל המגיבים
מהתגובות שנכתבו עד עכשיו מובן לי שהטיפול המומלץ הוא דווקא בשיחות (פסיכולוג), האם זה באמת הטיפול המומלץ או שיש טיפולים נוספים מומלצים לא של "מביני דבר" למיניהם?

אשמח לתגובות נוספות.

ישנם טיפולים רגשיים מקצועיים שנעשים בצורה אחרת מאשר שיחות. תרפיה באומנות, תרפיה על ידי משחק, תרפיה במוזיקה, טיפול בבע"ח, ועוד. באמת, לילדים לפעמים מתאים יותר הסגנון הזה. גם פסיכולוגים "רגילים" שעובדים עם ילדים משלבים הרבה מאד פעמים במהלך הטיפול קלפים, ציורים, וכדו'.
חשוב מאד מאד ללכת למישהו אמין ומקצועי, ולא להסתפק בכל מיני אנשים נחמדים ובעלי רצון טוב שעשו קורס של חצי שנה. לא מעט מטפלים מקצועיים מטפלים אחר כך בנזקים...

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נחל;645008:
בעיות חרדה בגיל הזה יכולות להיות מטופלות במידה רבה על ידי גישה הורית נכונה יותר. לא שמקור הבעיה הוא ההורים, כמובן, אבל ההורים הם אלה שנמצאים עם הילד רוב הזמן, ויש להם הרבה השפעה עליו, כולל גם במצבים בהם הוא חרד. לפעמים יעוץ הורי מספיק כדי לפתור את הבעיה לגמרי, או את חלקה הגדול.
אגב, חכם מאד לטפל בגיל הזה. בדרך כלל אפשר לעזור המון. שנים ספורות אחר כך, זה מסובך הרבה יותר. יש הרבה בעיות שרוב האנשים מחליקים עליהן, אבל באיזשהו מקום הן נותרות קיימות, וחבל לא לעזור לילד בשלב מוקדם, לפני שהבעיה מתפתחת הלאה.

אכן, לא מעט פעמים מטפלים בילד בעקיפין, דרך הדרכה הורית.
בהרבה מקרים זה עשוי לעבוד מצויין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה