קורונה חשיפה ראשונית!!! נדבק בקורונה פעם שניה!!!

לילי 1

משתמש מקצוען
גיס שלי חלה ללא תסמינים, הבריא והספיק לתרום פלזמה שלוש פעמים.
עכשיו קיבל מכתב שכבר אין לו נוגדנים ולא יוכל לתרום יותר.
לכאורה, יכול לחלות שוב.

אהרןאהרן

משתמש פעיל
הייתי עם קרוב משפחה בתרומת פלסמה ושאלתי מה קורה במדה ורמת הנוגדנים יורדת או שנעלמת לגמרי? אז ענו לי דבכל אופן לגוף יש את השטנצ' של הנוגדן הנדרש ובמדה והנגיף שוב תוקף הגוף לא צריך ללמוד איך להתמודד איתו אלא יש למערכת החיסונית כבר את הידע הנדרש.

חזקי חדד

משתמש פעיל
גיס שלי חלה ללא תסמינים, הבריא והספיק לתרום פלזמה שלוש פעמים.
עכשיו קיבל מכתב שכבר אין לו נוגדנים ולא יוכל לתרום יותר.
לכאורה, יכול לחלות שוב.
זה שאין נוגדנים, לא אומר שאפשר לחלות שוב, עובדה שאחוז גבוה של חולי קורונה לא מפתחים נוגדנים, וכמעט אין מי שחלה פעמים אם בכלל.

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
אני יודע שאתחרט שהגבתי, אבל לא מסוגל להתאפק.

שירותי הבריאות בעולם עדיין לא הגיעו לשום מסקנה בנושא זה.
זה אחד הנעלמים הגדולים והחשובים במגיפה זו.
היה מחקר בריטי שהראה שכמות הנוגדנים נחלשת, אך בראותם ימים פורסם מחקר ישראלי שלמרות ההיחלשות, הנוגדן העיקרי נשאר בכמות גבוהה.

בשבוע שעבר אמרו עורכי המחקר של אוקספורד, שהם עדיין לא יודים לכמה זמן החיסון יהיה יעיל.
פה בפרוג כבר יודעים, ומצטטיםפ את זה בשם 'שירותי הבריאות בעולם'.

היו כמה מקרים כאלו, והמדעניםן הסבירו שיש נוגדני על שדוחים את הוירוס מיד בהופעתו, והגוף אינו צריך להפיל את הנוגדנים.
למה להתחרט? כל מילה פנינה

חיימוש

משתמש פעיל
מחקר חדש שאין דבר כזה נוגדנים לקורונה.
מי שחלה, סביר שתוך כמה זמן יחלה שוב כי המחלה עדיין אצלו.
יש למישהו מידע על זה?

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
לדעתי הנגיף משנה את צורתו במשך הזמן והגלגול שהוא עובר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה