עזרה חרדת טסטים

• פותח הנושא SHB
  • פורסם בתאריך

SHB

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני אמורה בעז"ה לעבור טסט בשבוע הקרוב (שלישי במספר, כשהשניים הקודמים היו לפני כשש שנים ואז פג תוקף התאוריה...)
הבעיה היא שרק מלחשוב על הטסט נהיה לי דופק מהיר יחד עם דריכות ומתח בלתי נסבלים, לא רוצה לחשוב איך אני ירגיש ב"רגע האמת"... אני יודעת שאף אחד כמעט לא נשאר שלו ורגוע בטסטים, אבל אשמח לשמוע בכל זאת עצות שעזרו מנסיון אישי...

ועוד שאלה, הנהיגה שלי באופן כללי לפי דעתו של המורה נהיגה ומורים שעשו החלפות היא ממש טובה, הבעיה היא שבכל שיעור יש כמה דברים קטנים שמספיקים כדי לפסול את הטסט. (התחלתי לסוע מוקדם מידי בעצור, חיכיתי יותר מידי בעצור, לא נצמדתי לימין וכו') ואגב, גם שתי הטסטים הקודמים היו חלקים ונפלו על טעויות טיפשיות, איך אפשר להימנע מהם????

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
פרק תהילים, תפילת הדרך. לקחת חצי שעה לפני רסקיו או רגיעון(במודיעין עילית אפשר לקנות בבודדים, 1 ש"ח לכמוסה) - מאד עוזר לחרדת בחינות
ו - לזכור!!!! שהבוחנים הם רק שליחים, אין עוד מלבדו!!!!!!!!!!!!

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לי המורה המליץ על רסקיו
אבל צחקתי עליו
ועכשיו תצחקו גם עלי
אבל צוחק מי שצוחק אחרון
והכל אמיתי

תרמתי כמנין 'טסט 1'-
79 ש"ח לקופת העיר
ו..
עברתי בטסט הראשון
בלי שיעור חימום
עם טסטרית מאד עצבנית ונוקשה

בס"ד.

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
חרדה היא משהו לא הגיוני, פחד גדול ממשהו הרבה יותר מפחיד מהטסט.
הפחד מכישלון?
הפחד מערך עצמי נמוך בעקבות הכשלון?
מה יקרה לך אם תכשלי?
מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לך בטסט?

תשאלי את עצמך את השאלות האלו, בלי פחד.

יהודה וולף

משווק מכשירי הדרן וטלפונים כשרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לי המורה המליץ על רסקיו
אבל צחקתי עליו
ועכשיו תצחקו גם עלי
אבל צוחק מי שצוחק אחרון
והכל אמיתי

תרמתי כמנין 'טסט 1'-
79 ש"ח לקופת העיר
ו..
עברתי בטסט הראשון
בלי שיעור חימום
עם טסטרית מאד עצבנית ונוקשה

בס"ד.
לא מזלזל... אבל אני לא תרמתי כלל ועברתי בטסט ראשון...

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
רסקיו
או פשוט לדמות טסט לפני לדוגמא-אם זה שייך לקחת מורה אחר לכמה שיעורים ...
לי חלק מהלחץ היה שהייתי רגילה למורה אנושית כמו חברה וברגע אחד פתאום מושיבים אחד שלא מדבר ועושה אוירה מלחיצה !

• תודה
Reactions: SHB

שירת הלווים

משתמש פעיל
א. לא להצמד לימין זה לא דברים פשוטים.
ב. כדאי מראש לקחת את האופציה של כשלון בטסט, ולא יקרה שום דבר.
לא צריך כל-כך לפחד מהכישלון.
זה לבד יוריד חצי מהלחץ.
החצי השני ירד עם תהילים.15 שיר המעלות.

• תודה

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
א. תהיי בטוחה בעצמך, ואם המורה אמר שאת מצויינת- אז כנראה שיש בזה מן האמת... כמובן לזכור להקפיד על כל הדברים הקטנים (והחשובים), אבל צריך לזכור שהשפשוף האמיתי הוא רק לאחר הטסט...
ב. אני תמיד אהבתי להיות הראשונה. היציאה מאזור הטסטים כבר מוכרת, וגם זו הרגשה של התפטרות מהעול...
ג. תחשבי שהטסטר הוא בסה"כ נוסע פרטי שלך ואת הנהג מונית שלו. בלי לחץ...
ד. כמובן שאם את עושה משהו שמבחינתך הוא הגיוני אבל נראה לך שהטסטר מעקם את האף- פשוט תסבירי את עצמך. שלא יחשוב דברים אחרים.
ה. וגם אני תרמתי כמניין טסט ועברתי...
בהצלחה!

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הסגולה הכי טובה היא לעשות עוד שיעור או שניים עד שנופל האסימון ומרגישים ביטחון בנהיגה.

אני עברתי כמה טסטים.
פעם היה גשום ולא הפעלתי את המפשיר אדים. השמשה הקדמית התמלאה אדים ולא ראינו כלום. הטסטר פסל אותי על נהיגה בתנאים מסוכנים. נראה לי שאני היחיד בארץ שנפסל על הסעיף הזה.

ככה כל טסט הקפדתי לעשות פאשלה קטנה...סתם טעות טפשית כזאת.
גם בטסט האחרון הקפדתי אבל כנראה זה היה מדי קטן, אז עברתי.

מי שנוהג בסדר בסופו של דבר יעבור. הטסט בסך הכל עשרים דקות ואם אתה יודע לנהוג אין סיבה שבדיוק בזמן הזה תפשל

עוד כמה שנים כבר לא תזכור בדיוק איזה טסט זה היה וזה גם לא משנה.
בהצלחה!!

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
אני אמורה בעז"ה לעבור טסט בשבוע הקרוב (שלישי במספר, כשהשניים הקודמים היו לפני כשש שנים ואז פג תוקף התאוריה...)
הבעיה היא שרק מלחשוב על הטסט נהיה לי דופק מהיר יחד עם דריכות ומתח בלתי נסבלים, לא רוצה לחשוב איך אני ירגיש ב"רגע האמת"... אני יודעת שאף אחד כמעט לא נשאר שלו ורגוע בטסטים, אבל אשמח לשמוע בכל זאת עצות שעזרו מנסיון אישי...

ועוד שאלה, הנהיגה שלי באופן כללי לפי דעתו של המורה נהיגה ומורים שעשו החלפות היא ממש טובה, הבעיה היא שבכל שיעור יש כמה דברים קטנים שמספיקים כדי לפסול את הטסט. (התחלתי לסוע מוקדם מידי בעצור, חיכיתי יותר מידי בעצור, לא נצמדתי לימין וכו') ואגב, גם שתי הטסטים הקודמים היו חלקים ונפלו על טעויות טיפשיות, איך אפשר להימנע מהם????
יש שיטה ידועה לגבי חרדות שאומרת לחשוב מה הכי גרוע שיכול לקרות? שתצטרכי עוד טסט? תשכנעי את עצמך שזה לא נורא בכלל וככה החרדה תרד.
ורק ככה

• תודה

נהג חדש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
רסקיו לילה לפני וחצי שעה לפני ואת מסודרת!

• תודה

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
עדיף להמתין יותר זמן בעצור ובתמרור זכות קדימה מאשר לא לתת כיאות.
לחזור תמיד לימין.
אם הטסטר אומר לעבור נתיב, ויש מכוניות בנתיב השני, לאותת ולחכות.
גם אם 1000 יצפרו מאחור.
פשוט לחכות שהמכוניות יעברו.
כנ"ל בכניסה לכיכר.
לא להתפרץ, אלא להמתין למרות הלחץ.
לנסוע על 40 בתוך העיר. לא מדי לאט ולא מהר מדי.
ולהתפלל.

לדעתי רוב הלחץ מהטסט הגיע לי כי קראתי יותר מדי על כך שצריך לחשוש לפני טסט.
הטסטר אינו יכול להכשיל אם לא נכשלים. נקודה.
פשוט לנהוג לפי הכללים, כולה 20 דקות להיות ילדים טובים, לתת זכות קדימה לאחרים, לעמוד בעצור ורק אז לגלוש, ובע"ה עוברים.

ג'וני ווקר

משתמש רשום
תחשבו על זה: בישראל קיימים כ-4 מליון איש בעלי רשיון נהיגה, (כ- 45% מהם נשים!!) וכולם עברו טסט בהצלחה!!
חלס עם הפחדים, מצטרף לדבריו של @קיש "יש שיטה ידועה לגבי חרדות שאומרת לחשוב מה הכי גרוע שיכול לקרות? שתצטרכי עוד טסט? תשכנעי את עצמך שזה לא נורא בכלל ורק ככה החרדה תרד"

כמובן שאם את עושה משהו שמבחינתך הוא הגיוני אבל נראה לך שהטסטר מעקם את האף- פשוט תסבירי את עצמך. שלא יחשוב דברים אחרים.
לדעתי לא מומלץ. הטסטרים לא סובלים הססנות!!
הטסט בסך הכל עשרים דקות
כולה 20 דקות
במציאות זה 10 דקות

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
גם אני שמעתי.
ושמעתי גם כל מיני סיפורים שגרמו לי לחרדות.
ואז עשיתי טסט עם עוד אחת.
וגם היא נסעה חלק בלי בעיה,
ואמרתי לעצמי שרק אחת מאיתנו תעבור, כי הרי טסטרים מעבירים רק אחד.
אבל שתינו עברנו כי שתינו הצלחנו.
אז כל הסיפורים הללו, אולי יפים לספר,
אבל המציאות היא שהם רק זורים בהלה ולא נכונים.
טסטר זה מקצוע,
כל אלו שלא עברו באשמתם, אוהבים להאשים את הטסטרים בחוסר הגינות,
רק כדי שלא הם יצאו הדפוקים.
אלא הטסטר עשה בכוונה.
אז תצאו מזה.
הטסטר לא מכיר אתכם ואין לו ענין להכשיל.
הוא בוחן, ואם הוא מרגיש רגיעה, הוא מעביר.
ואם לא, הוא יפסול.
זה הכל.

נהג חדש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
גם אני שמעתי.
ושמעתי גם כל מיני סיפורים שגרמו לי לחרדות.
ואז עשיתי טסט עם עוד אחת.
וגם היא נסעה חלק בלי בעיה,
ואמרתי לעצמי שרק אחת מאיתנו תעבור, כי הרי טסטרים מעבירים רק אחד.
אבל שתינו עברנו כי שתינו הצלחנו.
אז כל הסיפורים הללו, אולי יפים לספר,
אבל המציאות היא שהם רק זורים בהלה ולא נכונים.
טסטר זה מקצוע,
כל אלו שלא עברו באשמתם, אוהבים להאשים את הטסטרים בחוסר הגינות,
רק כדי שלא הם יצאו הדפוקים.
אלא הטסטר עשה בכוונה.
אז תצאו מזה.
הטסטר לא מכיר אתכם ואין לו ענין להכשיל.
הוא בוחן, ואם הוא מרגיש רגיעה, הוא מעביר.
ואם לא, הוא יפסול.
זה הכל.
לא מסכים איתך לגמרי..
קורה שטסטר קם בבוקר על צד שמאל וכל פיפס שאתה עושה בטסט ואתה לא נוהג כמו נהג שודים ותיק עם ניסיון אז הוא מפיל אותך...

• תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה