מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

2089233

משתמש פעיל
חכמולוג אחד בינתיים
התקין חטף דוח והוריד
ועכשיו גם שילם כפול וגם איבד אחריות קבלן
פשוט אל תנסו, אתם חתומים על זה במסירת מפתח בצורה מפורשת ביותר אין סיבה בעולם שעשרות שכנים שילמו עשרות אלפי שקלים על מזגן ויבוא חכם אחד ויכער את כל הבניין, מודע לעובדה שיש שאינם אוהבים את הטיעון של יופי חיצוני בבניין אבל גם ברמה ד יש בניינים שלא מתקינים בחוץ
יופי זה חשוב יותר בתוך הבית שמה חיים, את המחיר זה לא מוריד .המחירים של הדירות פשוט לא שמעו על זה ,
לקונה חשוב הדירה בפנים ,
והשכנים :שאולי הם בעיה ,עין צרע וכ"ו שזה מוריד את המחירים מאוד ומבריח אנשים טובים
הכותב בצער.

נערך לאחרונה ב:

אדם קדמון

משתמש פעיל
יופי זה חשוב יותר בתוך הבית שמה חיים, את המחיר זה לא מוריד .המחירים של הדירות פשוט לא שמעו על זה ,
לקונה חשוב הדירה בפנים ,
והשכנים :שאולי הם בעיה ,עין צרע וכ"ו שזה מוריד את המחירים מאוד ומבריח אנשים טובים
הכותב בצער.
למה חשוב רק הבפנים? אני חושבת שחשוב איך שהדירה נראית מבפנים וגם מאוד חשוב איך הבנין נראה חזותית.
בלי קשר לעליית מחירים. יופי של בנין אסתטיקה זה דבר חשוב.
ובמיוחד חשוב להתחשב כאשר אחרים שילמו על זה הרבה מהונם.

שמואל יצחק

משתמש צעיר
לקונה חשוב הדירה בפנים ,
הכותב בצער.
יופי הוא בעיני המתבונן, לקונה חשוב גם בחוץ אני קונה ולא אתה תגיד לי מה חשוב לי

בכל אופן בן אדם חותם על משהו ועליו לעמוד בו
עין צרה ? תשלם אתה 20 אלף ואז יבוא מישהו ויגיד לא מעניין אותי אחרים, איך תרגיש ?

אם זה מבריח אנשים כאלו טובים שלא אכפת להם מאחרים, זה די משמח אותי

בפועל באתי לתת עצה, כדי לחסוך כסף ועוגמת נפש, מי שמתעקש לשלם שכר לימוד שיערב לו

haimn

משתמש פעיל
לקונה חשוב הדירה בפנים ,
הכותב בצער.
לי חשוב גם בפנים וגם בחוץ, אני רוצה לגור בבניין מטופח ויפה, ותאמין לי, דווקא השכנים שמתחשבים באחרים ושומרים על הניקיון החיצוני יותר אנשים טובים.
אני ממש שמח שאוכפים את זה, זה יבריח אנשים לא טובים שלא אכפת להם מהשכנים.

אדם קדמון

משתמש פעיל
למה חשוב רק הבפנים? אני חושבת שחשוב איך שהדירה נראית מבפנים וגם מאוד חשוב איך הבנין נראה חזותית.
בלי קשר לעליית מחירים. יופי של בנין אסתטיקה זה דבר חשוב.
ובמיוחד חשוב להתחשב כאשר אחרים שילמו על זה הרבה מהונם.
@מרמש למה פרצוף עצוב?
יש ענין שיהיו בניינים מכוערים מלאים בחוטים?
מזה נותן?
וכן, בעלי יושב ולומד ואני חושבת שנעים לגור במקום אסתטי ומטופח.

goaty

משתמש פעיל
אולי כדאי לפתוח אשכול חדש וענייני בו לא ידחפו כל רגע ויכוח האם לכער בניינים ומה תהיה האוכלוסיה?

Zvibrunner

משתמש פעיל
לקונה חשוב הדירה בפנים ,
הכותב בצער.
זה גם ספק גזל מהשכנים - אפילו מדיירים בבניינים צמודים. צריך לבקש רשות.

Bin26

משתמש פעיל
לא כל כך הבנתי למה מי שהשקיע עשרים אלף כי חשוב לו הענין הזה של נראות המזגן על הבנין אסור להפסיד אותו ומי שלא רוצה להשקיע את הכסף בזה כי הענין הספציפי הזה פחות חשוב לו (וכן זה לגיטימי שמזגן תלוי על הבנין הוא לא בראש סדר העדיפויות של הרבה אנשים, לא צריך להיות אדם שלא איכפת לו מאסטתיקה בשביל זה) זה לא נקרא שמפסידים אותו כשמחיבים אותו לעשות את המזגן כך נשמע לי די הגיוני שהדרך היחידה להכריע בדברים כאלו הוא סוג של דעת רוב התושבים בבנין או משהו כזה וכל עוד שאין רוב כזה לא לגיטימי לחייב בן אדם להוציא כסף על דבר שבעניו לא מצדיק את זה גם אם השכן שלו כבר הוציא הרבה כי בעניו זה כן חשוב (אגב אני אישית אשמח שיהיו מזגנים מסודרים ולא כל אחד יוציא איפה שבא לו אבל זה לא רלונטי)

שמואל יצחק

משתמש צעיר
לא כל כך הבנתי למה מי שהשקיע עשרים אלף כי חשוב לו הענין הזה של נראות המזגן על הבנין אסור להפסיד אותו ומי שלא רוצה להשקיע את הכסף בזה כי הענין הספציפי הזה פחות חשוב לו (וכן זה לגיטימי שמזגן תלוי על הבנין הוא לא בראש סדר העדיפויות של הרבה אנשים, לא צריך להיות אדם שלא איכפת לו מאסטתיקה בשביל זה) זה לא נקרא שמפסידים אותו כשמחיבים אותו לעשות את המזגן כך נשמע לי די הגיוני שהדרך היחידה להכריע בדברים כאלו הוא סוג של דעת רוב התושבים בבנין או משהו כזה וכל עוד שאין רוב כזה לא לגיטימי לחייב בן אדם להוציא כסף על דבר שבעניו לא מצדיק את זה גם אם השכן שלו כבר הוציא הרבה כי בעניו זה כן חשוב (אגב אני אישית אשמח שיהיו מזגנים מסודרים ולא כל אחד יוציא איפה שבא לו אבל זה לא רלונטי)
כל מה שכתבת נכון במידה ולא היו חותמים במסירת מפתח על התחייבות.
ברגע שחתמת זה לא רלוונטי רוב, פשוט התחייבת שלא תשים ועל דעת כן כל השכנים שכבר שמו השקיעו 20 אלף

Tzipy23

משתמש רשום
כל מה שכתבת נכון במידה ולא היו חותמים במסירת מפתח על התחייבות.
ברגע שחתמת זה לא רלוונטי רוב, פשוט התחייבת שלא תשים ועל דעת כן כל השכנים שכבר שמו השקיעו 20 אלף
אינני יודע באיזה סמכות מחתימים וככל וזה נעשה בסוג של כפייה אני לא חושב שזה מחייב .
אגב אני בהחלט מסכים שזה מאוד מבאס להשקיע ואז לגלות שהמון אנשים עשו בחוץ לכן אני למשל מתכוון לחכות איזה חודש חודשיים עד שאעשה מזגנים

Tzipy23

משתמש רשום

Zvibrunner

משתמש פעיל
זה לא רצון של הקבלן. זה רצון של העירייה (דינא דמלכותא) ושל השכנים. זה גם מגביר רעש, יש בהתקנה כזו סגולה לנזילות והצנרת מכערת את הבניין. מוזר מאוד שיש כאן מטרה להקים שכונה תורנית ללא התחשבות בין אדם לחברו.

haimn

משתמש פעיל
אינני יודע באיזה סמכות מחתימים וככל וזה נעשה בסוג של כפייה אני לא חושב שזה מחייב .
אגב אני בהחלט מסכים שזה מאוד מבאס להשקיע ואז לגלות שהמון אנשים עשו בחוץ לכן אני למשל מתכוון לחכות איזה חודש חודשיים עד שאעשה מזגנים
אני לא יודע איך זה בשאר הפרוייקטים, אבל בעץ השקד חתמנו על זה כבר בחוזה הרכישה המקורי (סעיף 19.17.31 בחוזה שלנו).
אז בעצם במעמד הרכישה כבר חתמנו על זה, זה וודאי לא נחשב כפיה בכל צורה שהיא.

Tzipy23

משתמש רשום
אני לא יודע איך זה בשאר הפרוייקטים, אבל בעץ השקד חתמנו על זה כבר בחוזה הרכישה המקורי (סעיף 19.17.31 בחוזה שלנו).
גם אם זה נמצא בחוזה לדעתי דברים כאלו נקבעים על דעת הדיירים בפועל ולא על סעיף כזה או אחר בחוזה הקבלן ואני מניח שכבר החוק מנסה להסדיר את הענין מהמקום שלו וכפי שמתאים לו אבל בפועל זכותם של הדיירים להחליט איך הם רוצים שיראה הבנין שלהם (בדיוק כמו שזכותם למשל להחליט להשכיר את חזית הבנין לשלטי פרסום, דבר שקורה בהרבה מגדלים בת"א).
לגבי הטענה שעל דעת כן אנשים עשו,נראה לי שכשהמציאות ברוב השכונות הסמוכות (אגב גם בחלק קטן מהשכונה הסמוכה והיוקרתית מ3) ובאופן כללי בהמון מקומות שהרבה אנשים עושים בחוץ נראה לי שבהחלט ניתן לומר שהיה להם לחכות ולבדוק טוב יותר ולא לסמוך על חתימה מהקבלן

Tzipy23

משתמש רשום
נראה לי שאת הענין הספציפי הזה מיצינו אבל הדיון בהחלט מענין באופן כללי בהתנהלות בן שכנים (עד כמה שהוא מתנהל בצורה ענינית)

מיריומה

משתמש מקצוען

איפה אתה רואה את זה בסעיף הזה ?? להתקין יחידה חיצונית של מזגן לא נקרא שינויים
1643979049916.png

זה לא רצון של הקבלן. זה רצון של העירייה (דינא דמלכותא) ושל השכנים. זה גם מגביר רעש, יש בהתקנה כזו סגולה לנזילות והצנרת מכערת את הבניין. מוזר מאוד שיש כאן מטרה להקים שכונה תורנית ללא התחשבות בין אדם לחברו.
בכל העיר בית שמש כולל כל השכונות החדשות יש מזגנים בחזית הבניין, כך שאם העייריה תתן קנסות בעניין זה אכיפה בררנית שהיא לכשעצמה אסורה ע"פ חוק,

בנוסף, לחייב אדם להוציא אלפי שקלים יותר בשביל "היופי שלך" זה לא התחשבות בבין אדם לחברו...

haimn

משתמש פעיל
אני באמת חושב שהדיון כאן מיצה את עצמו בנושא, כל אחד מודע לדעות של השני.
לא נראה לי שמישהו ישנה את דעתו בגלל התגובות כאן, אז כדאי להפסיק.

יעל א

משתמש רשום
מישהו יודע מה הסיפור עם הקבלן מרדכי אביב שאמור לבנות בבת שמש בנוה שמיר דירות ממחיר למשתכן??

מרדכי אביב נתבעת ב-38.8 מיליון שקל סביב הצעות רכישה בפרויקט בבית שמש; התחייבה לא למכור את הדירות עד להחלטת ביהמ"ש
התובעים – רוכשים פרטיים ומתווכים – דורשים שהחברה תספק להם הסכמי רכישה בגין 38 דירות שעבורן הגישו הצעות רכישה, וטוענים לנזק כתוצאה מעיכוב במשלוח ההסכמים • החברה: "מדובר בהצעות שאביב רשאית שלא לקבלן"
מאת יובל ניסני
30.11.21 | 14:46
חברת מרדכי אביב מפעלי בניה, חברה בת של מרדכי אביב תעשיות בניה, נתבעת בסכום של כ-38.8 מיליון שקל על ידי רוכשים פוטנציאליים בפרויקט שהיא מקדמת, "פרויקט בית שמש". התובעים הגישו בתחילת השנה הצעות לרכישת 38 יח"ד בפרויקט, והם מבקשים לחייב את ....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה