חרדיה יחידה בחברה חילונית? אשמח שתיכנסי...

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אולי כאישה זה יותר מעצבן.
כנראה

אבל התגובות אצלי זה בלרדת עליהם,
אני מכיר היטב את אורח החיים הלא דתי, שומע מהם את הקשיים,
ובשעה שמישהו או מישהי מעיזים לפתוח מילה, אני מוציא בעוקצנות את כל המידע שיש עליהם,
והשקט מגיע ברגע.

לימונצ'לו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
"תתני לי לאכול אם אני לא מברכת? אני לא מברכת כי..."
"מי זה בטלפון, בעלך? מה הוא רוצה לבדוק, שאני..."
וזה ממש העדינים הנחמדים שאפשר לכתוב כאן.

אולי זה פינוק להתייחס לזה ביחס לעבודה יום-יומית במוסד חילוני. ודווקא לכן אני מבקשת: תשמרו על הנשמה שלכם ותבדקו טוב- טוב במה מדובר.
גם אם אתם הכי חזקים בעולם.
סורי שאני אומרת אבל אם זה המשפטים שנשמעים אצליכם בעבודה אז אתם בבעיה כללית בלי קשר אליך....

נערך לאחרונה ב:

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
כנראה

ובשעה שמישהו או מישהי מעיזים לפתוח מילה, אני מוציא בעוקצנות את כל המידע שיש עליהם,
והשקט מגיע ברגע.
לא מרגישה שנכון לי כאישה מבחינת דתית לעקוץ אותם
אבל בכלל לא נכנסת איתם לוויכוח על זה
הם מאד מכבדים אבל כשהם זורקים פה שם משפט אני לא עונה
הם כבר רגילים זה קורה הרבה שאני לא עונה מידי למשפטים

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לא מרגישה שנכון לי כאישה מבחינת דתית לעקוץ אותם
אבל בכלל לא נכנסת איתם לוויכוח על זה
הם מאד מכבדים אבל כשהם זורקים פה שם משפט אני לא עונה
הם כבר רגילים זה קורה הרבה שאני לא עונה מידי למשפטים
אני אישית לא אוהב לשתוק, אולי זה שונה בגלל המגדר,
וכן, כמו שהם מסוגלים לעקוץ, אני יודע לענות.

ומי שלא נהנה לסבול, שלא יעיז לדבר נגד נזר הבריאה, מחזיקי העולם, עבדים נאמנים לאבא שבשמים.

לא יודע כיצד זה אצל נשים.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
**SARCASM ALERT**
כולם כותבים כמה שזה גרוע וכמה שצריך להיזהר מהמקומות האלה.
אבל אני רואה שבסה"כ כולם פה כותבים שהיו שם, ונשארו חרדים כדי לספר על זה, כנראה שזה לא כזה נורא :)
**SARCASM ALERT**

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
**SARCASM ALERT**
אבל אני רואה שבסה"כ כולם פה כותבים שהיו שם, ונשארו חרדים כדי לספר על זה, כנראה שזה לא כזה נורא :)
**SARCASM ALERT**

ומי שאכל שום יחזור ויאכל שום
או ישלח את חבירו לאכול שום?

ברבור באגם

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כנראה

והשקט מגיע ברגע.
גם אני כך התנהגתי, אבל עדין השפה, ההיתנהגות, הרגישות לנושאים בעיתיים, אני ממש לא ממליצה!
רגעים בעיתיים ( לקוח מאוד רציני שרצה ללחוץ יד ולא הבין מדוע אני לא לוחצת לו....)
ברחתי תקופה קצרה.

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

כי מי שהשתנה - ויש רבים- פשוט לא נמצא בפרוג....

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
**SARCASM ALERT**
**SARCASM ALERT**
א. מי אמר שנשאר אותה רמת חרדיות?
ב. האם אין ראש השנה/יום הכיפורים לשוב בתשובה? ולא להמשיך להיות שם.
ג. לא כולם מצליחים לקום אחרי נפילות, אלו שכן - כתבו כאן :)

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לא בטוח שלהיות חרדית יחידה זה הכי גרוע
אני עבדתי בחברה חילונית (לאחר התייעצות עם הרב גואלמן שביקש כמה תנאים) שהיו שם עוד כמה חרדיות אבל רוב העובדים חילוניים. ובמובן מסויים זה היה יותר קשה. כי אני ממש שמרתי על עצמי והיו חרדיות שיכלו לשבת בקפיטריה לאכול בשולחן עם גבר שבדיוק ישב שם/ הצטרף.
עכשיו להסביר בכל מיני סיטואציות שאני חרדית ולא עושה כך וכך זה היה קצת מוזר. כי זאת וזאת חרדית ואין לה עם זה שום בעיה.
מודה לה' על היום שעזבתי שם והלכתי למקום חרדי.סוף סוף אפשר להנות גם בעבודה ולא להיות פריזרית כמו שהייתי שם.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
**SARCASM ALERT**
**SARCASM ALERT**
חושבת שהאשכול הזה הוא אמתי ורגיש, להפוך אותו לציני ומקנטר זה פשוט חבל.
לא הכל מסתכם ב"חרדי או לא חרדי". יש הרבה נשים (ולא רק) שאיבדו משפחה, בן/ת זוג, ילדים וחיים שלמים בגלל עבודה במקום חילוני. עוד הרבה לפני שמדברים על הרוחניות שלהם.
זה לא הפחדות של יתד, זה לא שיעור מחנכת, זאת מציאות.
לא כל מקום הוא כזה! אבל מקומות שהם כאלו- אסור לעבוד בהם. לא משנה כמה מקבלים שם, עד כמה הם נוצצים וכיפיים.
החיים שווים יותר.

אילה ר.

משתמש פעיל
חושבת שהאשכול הזה הוא אמתי ורגיש, להפוך אותו לציני ומקנטר זה פשוט חבל.
לא הכל מסתכם ב"חרדי או לא חרדי". יש הרבה נשים (ולא רק) שאיבדו משפחה, בן/ת זוג, ילדים וחיים שלמים בגלל עבודה במקום חילוני. עוד הרבה לפני שמדברים על הרוחניות שלהם.
זה לא הפחדות של יתד, זה לא שיעור מחנכת, זאת מציאות.
לא כל מקום הוא כזה! אבל מקומות שהם כאלו- אסור לעבוד בהם. לא משנה כמה מקבלים שם, עד כמה הם נוצצים וכיפיים.
החיים שווים יותר.
זה גם לא חייב להיות כזה טראומטי, יכול להיות מלא התקררות באמונה.

RRRRR

משתמש מקצוען
"תתני לי לאכול אם אני לא מברכת? אני לא מברכת כי..."
"מי זה בטלפון, בעלך? מה הוא רוצה לבדוק, שאני..."
וזה ממש העדינים הנחמדים שאפשר לכתוב כאן.

אולי זה פינוק להתייחס לזה ביחס לעבודה יום-יומית במוסד חילוני. ודווקא לכן אני מבקשת: תשמרו על הנשמה שלכם ותבדקו טוב- טוב במה מדובר.
גם אם אתם הכי חזקים בעולם.
זה סתם סגנון מקנטר ולא מכבד
גם אם לא היית חרדיה אין לה זכות לדבר אליך ככה
ולא אם היא לא רוצה לברך את לא תתני לה לאכול(יש מצבים שמותר לתת , שאלת רב) ולא אמור ממש לענין אותך למה היא לא מברכת
ועל בעלך בכלל היא לא אמורה לדבר
סתם עניין של טקט

מחלימה

משתמש מקצוען
בלת"ק
בסיטואציות כאלה חשובה מאד הגאוה היהודית מחד -כלפי עקרונות היהדות, בצורה אסרטיבית.
חוץ מזה - להיות נחמדה בגבולות הנכונים .
ואין מקרה דומה לחברו
כי יש חילונים שמקנטרים כל הזמן את החרדים
ויש כאלה שאוהבים את היהדות גם אם לא נראים חזותית כך
הרבה תפילות בכל מקרה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נראה לי שיש חברות חילוניות מאוד שונות. אולי בסטארטפים קטנים מקובל סגנון ה״סחבק״ שהוזכר כאן.
אני עובד בחברה גדולה. יש מלא כללים לא כתובים (וחלקם אף כתובים) איך העובדים צריכים להתנהג ולכבד אחד את השני. הדוגמאות שהוזכרו כאן, פשוט הזויות בעיני, ואצלנו לגמרי מוגדרות כהטרדה על כל המשתמע בלי טיפת רחמים.
כן, יש ששואלים (וגם מקשים) על אורח חיים החרדי, אבל תמיד בשיא העדינות ואמפטיות (לפחות למראית העין).

פעם, מישהו נדבק אלי עם טענות על התנהלות הצבור החרדי בקורונה ודיבר בצורה ממש בוטה (מודה שאמרתי מילה או שתיים שנועדו לעצבן). הנוכחים האחרים היו פשוט בהלם מהתנהגות שלו. ראש הצוות שלי ניגש אלי אחר כך ושאל ״מה התפקיד של הברנש הזה בחברה, אני לא מאמין שהוא מפתח (כוונתו: מרוב שהתנהג בצורה בלתי אנטליגנטית)״

יותר מזדהה עם החשש האחר שהוזכר כאן. אתה רואה אנשים שסך הכל ברובם נחמדים (חלקם אפילו מגניבים, כמו שאמרו כאן), אפשר למצוא לא מעט נושאים משותפים. בקיצור, גם אנשים, ״רק״ שיש להם אורח חיים אחר. וכאן צריך מאוד להיזהר שלא להיות מושפע.

לימונצ'לו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נראה לי שיש חברות חילוניות מאוד שונות. אולי בסטארטפים קטנים מקובל סגנון ה״סחבק״ שהוזכר כאן.
אני עובד בחברה גדולה. יש מלא כללים לא כתובים (וחלקם אף כתובים) איך העובדים צריכים להתנהג ולכבד אחד את השני. הדוגמאות שהוזכרו כאן, פשוט הזויות בעיני, ואצלנו לגמרי מוגדרות כהטרדה על כל המשתמע בלי טיפת רחמים.
כן, יש ששואלים (וגם מקשים) על אורח חיים החרדי, אבל תמיד בשיא העדינות ואמפטיות (לפחות למראית העין).

פעם, מישהו נדבק אלי עם טענות על התנהלות הצבור החרדי בקורונה ודיבר בצורה ממש בוטה (מודה שאמרתי מילה או שתיים שנועדו לעצבן). הנוכחים האחרים היו פשוט בהלם מהתנהגות שלו. ראש הצוות שלי ניגש אלי אחר כך ושאל ״מה התפקיד של הברנש הזה בחברה, אני לא מאמין שהוא מפתח (כוונתו: מרוב שהתנהג בצורה בלתי אנטליגנטית)״

יותר מזדהה עם החשש האחר שהוזכר כאן. אתה רואה אנשים שסך הכל ברובם נחמדים (חלקם אפילו מגניבים, כמו שאמרו כאן), אפשר למצוא לא מעט נושאים משותפים. בקיצור, גם אנשים, ״רק״ שיש להם אורח חיים אחר. וכאן צריך מאוד להיזהר שלא להיות מושפע.
כל מילה!

לעניות דעתי

משתמש פעיל
שלום,
אני מפתחת ג׳וניורית עם ניסיון של שנה,
לאחר תקופה מייגעת של חיפוש עבודה הציעו לי משרה במקום חילוני ללא שום חרדיה,
כאחת שמכירה את השוק של הג׳וניורים מתלבטת מאד אם ללכת על המשרה,
אשמח אם יש כאן נשים במצב כזה או דומה שיכולות לתרום מניסיונן - מה צריך לדרוש, נקודות שיכולות להיות בעייתיות, מה עושים עם סינון וכל תובנה נוספת.
תודה רבה!!
הרמב"ם בהלכות דעות מתייחס לזה:
"1דרך ברייתו של אדם להיות נמשך בדעותיו ובמעשיו אחר רעיו וחבריו, ונוהג כמנהג אנשי מדינתו. לפיכך צריך האדם להתחבר לצדיקים ולישב אצל החכמים תמיד כדי שילמוד ממעשיהם. ויתרחק מן הרשעים... אם היה במדינה שמנהגותיה רעים... ילך למקום שאנשיה צדיקים... אם היו רעים וחטאים שאין מניחים אותו לישב במדינה אלא אם כן נתערב עמהן ונוהג במנהגם הרע, יצא למערות ולחוחים ולמדברות".

לעניות דעתי

משתמש פעיל
דוקא היה לי שם חבר אחד, ואני עדיין שומר איתו על קשר, הוא באמת משהו מיוחד, הן מבחינת מידות והן מבחינת צורת החשיבה, אבל נראה לי שהוא נקרא "חריג" ביחס להוואי החילוני.
בעיניי המשפט הזה הכי מסוכן מכל המדובר.

כי חילוני הכי נעים שיש, הוא חוטא ועובר עבירות.
ואם אתה מסמפט אותו, זה ברור מזיק.
כי ברגש זה אומר "מחלל שבת, אבל סחבק".
"אוכל נבילות, אבל וואו של בן אדם".
"קרפקתא דלא מנח תפילין, אבל מענטש".
ודוק.

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען

ממש מסכימה
יש הבדל גדול בין האוכלוסיות בסטארט אפ או בחברות גדולות/ ממשלתיות.
ובמיוחד אם יש עובדים דתיים בחברה (גם אם לא חרדים) והבנה לצרכים שלהם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה