מידע שימושי חרבות ברזל - חיזוקים

ר....

משתמש רשום
יום פטירתה של אמא רחל
והוא תופס את כולנו עם עצב עמוק בלב
אם קושי
עם חורבן
עם אבדן
עם תפילה

ושלא כמו אז
לפני אלפני שנים כשיצאו עם ישראל לגלות
וה' נתן להם בדרך מתנה יקרה
אמא לבכות אצלה

רחל אמנו נקברה בבית לחם
על אם הדרך כדי שילדיה היקרים
כשיצאו לגלות
כשיהיה להם מר וקשה וכואב
יוכלו לבא לבכות אצלה

כמה שווה המתנה הזו?
כמה הקריבה רחל אמנו כשלא נקברה במערת המכפלה
יחד עם כל האבות
,כי היא אמא
.אמא שאפשר לבכות אצלה

והשנה
אפילו את זה אין לנו
(קבר רחל סגור לכניסה)
(במידה מסיומת כי כמובן תפילה נכונה וטובה מכל מקום)
אפילו להגיע לקברה של אמא רחל
להשען עליו
להתרפק
ולבכות את כל צרותינו
ולבקש שתמשיך לבכות
עד שיושב במרום יגיד לנו די

אבל
בואו נהיה אנחנו אמהות כאלו
אמא שאפשר לבכות אצלה
אמא שאפשר לספר לה כל מה שכואב
שקשה
שמאכזב
כזו שיודעת רק להיות שם

בשקט
לשמוע
להרגיש
בלי לבקר
בלי לייעץ
לבכות ביחד
ולהתפלל

כן
מכל הלב
בשביל כל אחד

בואו נהיה אנחנו לסביבתנו
ילדנו, בעל, תלמידותינו, חברותינו, שכנותינו
אמא שאצלה אפשר לספר הכל

בואו נהיה אנחנו, אני ואת
אמא רחל
לפחות בשביל משהו אחד

וכמה שווה המתנה הזו
...אמא שאפשר לבכות אצלה

עד שיאסוף ה' דמעותנו
ויאמר די לצרותנו
ושבו בנים לגבולם
אמן

רוצה לקרא תכנים נוספים מעולם האימון האישי והnlp
https://merhav.ravpage.co.il/lead
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

ניק 19890

משתמש רשום
שמעתי באיזה שיחה שהרב שך זצוק''ל או רב אחר אמר על מלחמת ששת הימים שמי שאומר שהמשיח הולך להגיע זה פשוט אכזריות כי השם מביא צרות לעולם בשביל שעם ישראל יתחזק ואם אומרים שהמשיח הולך להגיע יש פחות חיזוק אם מישהו יכול לאמת או לדייק את הסיפור תודה
בצייפיה רבה לביאת המשיח בשורות טובות

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
שמעתי באיזה שיחה שהרב שך זצוק''ל או רב אחר אמר על מלחמת ששת הימים שמי שאומר שהמשיח הולך להגיע זה פשוט אכזריות כי השם מביא צרות לעולם בשביל שעם ישראל יתחזק ואם אומרים שהמשיח הולך להגיע יש פחות חיזוק אם מישהו יכול לאמת או לדייק את הסיפור תודה
בצייפיה רבה לביאת המשיח בשורות טובות
אאל"ט זה התפרסם בזמן האחרון במאמר דעה ביתד.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אזעקות צבע אדום מסביב לבני ברק
1698406652835.png

יוסי21

משתמש חדש
זה המקום לשתף את כולנו בתובנות, הרצאות, מאמרים, חידושים באמונה,
וכן, סיפורי ניסים (שיש, והמון!)
לא צריך להסביר עד כמה זה נצרך!
זה המקום לשתף את כולנו בתובנות, הרצאות, מאמרים, חידושים באמונה,
וכן, סיפורי ניסים (שיש, והמון!)
לא צריך להסביר עד כמה זה נצרך!

יוסי21

משתמש חדש
אירועי שמחת תורה תשפ"ד הם השיעור המוחשי הגדול ביותר ל'אם ה' לא ישמור עיר, שוא שקד שומר'. מיליארדי שקלים הושקעו בבניית חומה תת-קרקעית שתנטרל את אפשרות החדירה מהמנהרות שכרו אנשי החמאס. נו, אז אם מישהו חשב שאפשר לסמוך על החומה הזו, ועל הגדר מלמעלה, הנה הגיעו המחבלים 'מלמעלה' עם רחפנים, כך לעין-כל, והפתיעו את כולם.
השי"ת הוכיח לכולם בצורה הנוראה והמאוימת ביותר שאם לא סומכים עליו, אין על מי לסמוך. לאף אחד לא אודות מה שמתעתד להתרחש. לא בקו ההגנה הראשון, האמור לחסום את הפולשים, ולא בקו השני; לא תצפיתנים ולא בלוני- תצפית, לא מודיעין. כלום-כלום. אנדרלמוסיה איומה, שלא זכורה כמותה מעולם, כאשר כל ה'כוחות' נתפסו כמי שאינם מוכנים בשום דבר.
לינק לצפייה ולשיתוף: https://www.youtube.com/watch?v=SfFsn3KeJeA

ღmaximumღ

משתמש פעיל
"השם ילחם לכם"- בתנאי ש"ואתם תחרישון".

רב שמשון פינקוס אמר ליהודי בתקופת מלחמת המפרץ במה להתחזק-
הוא ענה לו:
"תחריש!!!! אל תדע, אל תתעניין, תכניס את הראש שלך לגמרא, לאמונה,
מדוע אדם משתוקק לקרוא חדשות? כיוון שזה נותן לו תחושת שליטה.
אתה רוצה להרגיש שולט? הקב"ה חלילה יתן לך לשלוט...
אתה רוצה שהקב"ה ילחם לך? תחריש!!!
תתן לו כביכול לעשות את העבודה בשקט,
אל תנסה לעזור לו, אל תנסה לחפש אשלייה של שליטה....

גם אני באופן אישי הייתי מתעניין לפעמים בחדשות", אומר רב שמשון,
"אבל כשהמצב התחיל להיות רציני הפסקתי לקרוא עיתון!
ולא בגלל רוחניות, אלא פשוט אני אבא לילדים, ואני מפחד.
אינני מעוניין לנהל את המלחמה בעצמי,
אני מבקש מהקב"ה:"'רבונו של עולם, אתה תנהל את המלחמה',
ואם כך - עלי להחריש".

ღmaximumღ

משתמש פעיל
סמח"ט גבעתי מתחנן בדמעות ממש וביקש להעביר לציבור החרדי שהציבור לא ער מספיק למצב המלחמה בעזה והלחימה מאד קשה ומסוכנת. הוא הדגיש שעיקר הלחימה בלילה מתחיל מ 11 ועד הבוקר והשעות הקשות הם 2-5. המצב הוא שנהרגו חיילים כל לילה. הסמח"ט בשטח דוחף חיילים לשטח להילחם אבל מרגיש שאין לו גיבוי מאחוריו של קהל יראים ושלמים שערים בלילות להתפלל ולהגיד תהלים בעבור החיילים. בקשתו שציבור החרדי יקח אחריות לארגן מנינים תהלים ובמיוחד בשעות הקטנות של הלילה. בהשגחה פרטית פגשתי אותו ולבקשתו, הנני מעביר את המסר

yael305

משתמש מקצוען
הודעה מחייל המשרת בחטיבת גבעתי שיש מבצע חילוץ מסיבי של בני ערובה שמתרחש ממש עכשיו ומתחנן שנתפלל. כולם צריכים להגיד תהילים עכשיו

הצדיק ר' דב קוק שליט"א שואל אם כולם יכולים בבקשה להפסיק את מה שהם עושים עכשיו ולומר את הפרקים הבאים , יש מצב חמור כרגע הם מצאו בני ערובה ונלחמים צוואר אל צוואר) נא לקרוא תהילים פרק קכ, קכא ,לז, פג ,קכד ,קמד, קנ

הם אמרו שהם איתרו את בני הערובה, אבל יש קרבות עזים. הם אמרו להגיד אבינו מלכינו עכשיו אם יש לך גישה לכל צ'אט אחר בבקשה תודיע להם שכולנו מתבקשים להתפלל חזק ולהגיד כמה שיותר תהילים ל(חיילים) עכשיו. זה אינטנסיבי ומפחיד והם צריכים את התפילים שלנו כדי להגן עליהם

ღmaximumღ

משתמש פעיל
מאמר מחזק מאוד של "אז נדברו" (שבוע חיי שרה) על החיילים שלנו שמוסרים נפש בישיבות

דע מה שתשיב... פרזיטים... יושבים רגל על רגל!!!

אני מתנצל... שוב פעם מישהו העלה לי את עצבים... שוב היה לי מפגש לא מוצלח מול מישהו שצעק לי...

אתם החרדים... לא מתגייסים... מסתובבים ברחוב... לא שותפים בנטל... החיילים עכשיו בעזה מחרפים את

נפשם... קרבות עזים... מתים בשביל המדינה.. ואתם??

וכשצועקים עלי אני לוקח ללב... אין בעיה... לקחתי את זה לתשומת לבי... אתה טוען שאנחנו לא שותפים

בנטל... חכה חכה... עוד כמה חודשים שוב מגיע היולי יוני אוגוסט שלכם

ואני הולך לשדה התעופה המפוצץ... לקניונים... לבילוים... למסיבות... לפסטיבלים... ואני מתחיל להשתולל

ולצרוח על כל הצעירים השתויים שלכם שמתגלגלים בכל פינת רחוב... הההלו... מה אתה עושה פה... מה

אתה מבלה ונמרח פה כבר חודשיים וחצי... אתה יודע שברגעים אלו יושב לו בחור ישיבה בסדר ב'... ונלחם!!!

ונאבק ונאבק יום יום שעה שעה.. אתה יודע מה זה לשבת וללמוד כל יום שלוש סדרים (גם אם זה למחצה

שליש ולרביע???)

זה לשבת ולהילחם עם המוח!! כל חצי שעה המחשבה שלו בורחת והריכוז מתפזר.. ו... והוא בכח מתניע

שוב... נאבק שוב... למסור את הלב והדעת שלהם לאילנא דחיי!! ולמה?? כי אבינו שבשמים גילה את רצונו

שהוא רוצה אותנו דבוקים בחכמה!!!! דבוקים באילנא דחיי... ובשעה שבחור מנהל קרבות עזים להצליח לגרד

עוד שעה בסדר... באותה שעה יושבים להם צעירי דורנו ומגלגלים את האצבעות על עוד ציוץ ועל עוד

קשקוש... ועל עוד סרטון חסר רמה... ואני עכשיו דורש נשיאה בנטל!!! אני רוצה שגם אתם תשרתו ביחידות

הקרביות שלנו... אני רוצה גם אתכם מנסים לנהל קרבות עזים כפי שכל בחור סנדרטי מנהל מול עצמו מידי

יום ביומו... נאבק להמשיך סדר יום ב ישיבה... נאבק להישאר שמור עם ראש נקי.. . ונאבק להתגבר ולהתעלות

מעל כל ההפקרות שמתגלגלת ברחובות...

---

וכאן מגיעה הטענה שהיא אולי קצת יותר נוגעת ללב... האמא!!! האמא של החיל... שפתאום מקבלת מידע

שבשעות אלו יש קרבות עזים בעזה ויש חיל אחד ש נהרג... ובאותו רגע הלב של 150.000 אמהות עומד

מלכת!!! אוי... מה עם הב ן שלי?? עכשיו... לך תנסה להרגיע אמא ותגיד לה... תשמעי... יש פה מאה חמישים

אלף... למה לחשוב שזה בדיוק הבן שלך... אבל זה לב של אמא!!!! ולך תנסה להתמודד עם לב דואג של

אמא... ותחשוב שהאמא של החיל נפגשת לפעמים בטעות מול האמא של הבחור ישיבה... וכאן מגיעה

ההתפרצות הבלתי נשלטת... אנחנו נמצאים יום יום בחרדה מתמדת מול הילדים שלנו שנמצאים בסכנה

מתמדת ואילו את האמא החרדית... הולכת לך בשלווה עם הילדים לגינה ... נוסעת מחתונה לחתונה... בטח...

הילד שלך נמצא בחוף מבטחים...

אז כמובן שאנחנו לא הולכים לענות להם... בפר ט בימים אל ו שאין אדם נתפס בשעת צערו... אבל עכ"פ מה

אנחנו עונים לעצמנו?? אז כן!!! האמא החרדית עונה לאמא החילונית: צר לי לומר לך... את באמת חושבת

ש-לי אין דאגות?? את חושבת שאני כן נרדמת בלילה??? אוהו אוהו... יש לי דאגות לא פחות גדולות משלך...

אני גידלתי ילד בעמל וביגיעה... ילד שמור ונקי!!! ! הורדתי עליו אינסוף דמעות בתפילות ובהדלקת נרות

שילך בדרך ישרה ושיהיה ירא שמים... ו... ואז יום אחד שלחתי אותו הרחק... הרחק לישיבה... ושם הוא ב"ה

גדל ומתפתח... ובאופן טבעי הוא מתחיל להתבגר... ושוב הוא פותח עיניים גדולות ושם!!! שם מחכה לו

קרבות עזים !!! קרבות של רדידות... שטחיות... וריקנות שרק הנשק המתקדם ביותר של דור 2023 יכול לאתגר

לו... ויש שם קרבות עזים!!!! פיצוצים עזים שאת- האמא של החיל בכלל לא מבינה במה מדובר... אין לך

דאגות שכאלו... אורבים לו מכל פינה... מכשירים... פיתויי ם... ואני רועד ת על מוטי שלי!!!! האם הוא ישרוד

בקרב...

וזה הרי לא סתם חששות... הוא פתאום חוזר לי הבייתה עם כל מיני דברים מוזרים... עם איזה סוודר מוזר...

עם שירים מוזרים בנגן שלא מוכר לי... ולרגע ים הוא לפתע מעורר לי נורה אדומה... רגע רגע מוטי... הכל

בסדר איתך... תרגיע אותי... אתה בקו?? ואז מרגיעים אותי... לא אמא יקרה... תרגעי... הכל בסדר... הילד שלך

נשמה טהורה... רק... רק תביני... זה מה שהולך היום.. הוא חייב להרגיש עדכני... בשביל להרגיש שהוא 'מבין

עניין' הוא חייב לקנות גרביים כתומות עם פסים שחורים... הוא חייב לשמוע את השירים הקצביים של דורנו

אבל לך... לך תנסה להרגיע לב של אמא!! לב דואג!!!

ואני האשה הניצבת עמך בזה- בד' אמות של תפילה... אני האמא של החייל הקרבי מול מבול ניסיונות של

דורנו... אני מפחדת!!! והרי יש לי ממה... כי אני לא רוצה שהילד שלי יראה כמו הילד שלך... אני רוצה שהעיניים

שלו יהיו טהורות!!! אני רוצה שהוא לא יגנוב את מילוי הסיפוקים שלו מה' בלי רשות... ואני דואגת!!! עכשיו:

לך תסביר כזה דבר לאמא של חיל... לך תסביר לה איזה קרבות ממתינות ואורבות לכל בחור ישיבה שמור

בדורנ ו... לך תסביר לאמא של חיל שכשאמא חרדית מקבלת רח"ל בשורה שהילד שלה מחזיק אייפון לא

חסום... אתה יודע מה זה בשבילה??? זה... זה... זה... אני בורר את המילים... לא הייתי קורא לזה בן חטוף...

אבל כן הייתי מגדיר אותו בן נעדר!!!! ! היא מקבלת קצין הבייתה שמבשר לה שהילד שלה נעדר!!! חילוני

לא יבין זאת! ! ! חילוני יגיד שאני מגזים... ואני לא מצפה ממנו שיבין... אבל לפחות שאנחנו נבין את זה... לא!!

לא האמהות שלנו... הם כבר מבינות את זה... אבל אנחנו הבחורים!!! שאנחנו נבין באיזה קרבות אנחנו

נמצאים... שאנחנו נבין עד כמה המצב נפיץ וצריך לעשות הכל כדי לא ליפול בשבי של... של "והתמכרתם

שם..."

שלפחות אנחנו נקלוט שאנחנו בקרב!!!!! וכמה שיש קרבות בעזה... אבל לפחות החיילים לבושים שם במדים

וכולם מודעים לכך שמדובר בקרבות עזים!!! כולם מודעים לכך שהם לוחמים וכולם נערכים לתת להם על

זה עיטורי גבורה... אבל אתה הבחור בן עליה... שנותר לבדך כיעקב אבינו ויאבק איש עמו... ואתה עומד לבד

לבד ואין אף אחד שיטפח לך על השכם... אין אף אחד שבאופן רשמי מודע לקרבות העזים שאתה מנהל יום

יום... אתה לא מתועד... לא מדווח בתקשורת ואף אחד לא יודע איזה שלום טובה וברכה חיים חן וחסד

ורחמים אתה מביא לעולם במלחמת היצר שאתה מגיש לאבא שבשמים מידי יום... אבל יש מי שמעריך!!!

אולי אבא ואמא שלך... ו... ו... ומי עוד?? אבינו שבשמים!!!! ואתה יודע מה... יש עוד אחד... אני!!! אתה יודע

שדיברתי עליך... אז קח את זה אישי... ואלייך האמא הדואגת הרחק מזירת הקרבות... תהיי רגועה... הבן שלך נלחם...

נאבק... וב"ה מנצח את שרו של עשיו... לפעמים הוא יוצא צולע... לפעמים יש פה ושם נפילות אבל הוא ישראל! כי שרית!!

ואתה החייל הקרבי שלנו... תעשה טובה... לך תרגיע את אמא שלך... תבטיח לה.. אני פה בשביל לנצח!!! ישראל!!

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
00:00 - אדם צריך להתבונן מה מניע אותו בחיים? 01:10 - מה עושה אותך יהודי? במה אתה יהודי? 02:00 - על פי הזוהר למה היום מקבלים את הצמצום של השפע? בדור האחרון ה' שומע. 03:00 - אלוקים לא נותן שפע כי הוא לא רוצה לקלקל אותך הוא יודע מה המסלול של האדם. 04:02 - כותב החובת הלבבות בכל מצב שאדם נמצא זה המצב הכי טוב שלו. לא להכנס ליאוש הנובע מחוסר אמונה. 05:08 - אי אפשר לקבל אמונה בלי ללחוץ על הכפתור הנכון. שים את הכבל בחשמל המכונה תתחיל לעבוד! 06:00 - מה הזו המילה יחס? מה זה להתייחס לבורא? הארה! גם כשהבורא מכה זה מתוך אהבה לא לשם דין! 07:00 - עצם זה שבאת לאימא יהודייה אתה בחיר הנבראים, אתה מושגח. וגם לדוסים... יש יצר הרע אבל... 08:03 - בשביל לאהוב צריך להכיר. איך מכירים את הקב"ה? 09:02 - ת"ח או בן תורה צריך לדעת, זכית ללמוד תורה בדור הזה! שלא יהיה כוחי ועוצם ידי! 10:05 - אדם מדבר אמונה עד שמגיע חשבון החשמל. הלו איפה האמונה שלך? הכיפה עושה אותך איש מאמין? לא! 11:07 - הקב"ה קובע לנו את המציאות של החיים. כמה אתה מוכן לוותר בשביל הקב"ה? 12:08 - להיות אדם טוב! בזה אתה מדמה לקב"ה. יודעים מה זה דקה של תורה, יודעים מה זה תורה? 13:45 - לאדם יש בחירה ושליטה ממה לפחד. 14:00 - הבחירה החופשית שניתנה לאדם היא למעשה רק לכבישת היצר, לעצור סיפוקים לעשות טוב. 15:03 - הקב"ה לא מחפש הצלחות, אלא רוצה שתהיה לוחם ולא מצליח. ה' לא יתן לך הצלחה שתקלקל אותך. 16:10 - תמיד הקב"ה יתגלה עליך דרך בני אדם. הקב"ה לא נותן לאדם הצלחה אם אין לו כלי להכיל את זה. 17:08 - אדם שלא לומד תורה, לא מקבל כלים לא מקבל שפע, ללא דעת המקשרת את האדם לבורא. 17:45 - בכל מפגש או מציאות שם מסתתר הקב"ה. הקב"ה מתגלה בהלכה. 18:37 - מה הבחירה שהאדם צריך להגיע? לדעת את המציאון האין שבו! מי מניע את הדומם? 19:32 - אדם מגלה את מידותיו בדיבור. יש עולם הדיבור ועולם המחשבה. 20:10 - אדם צריך להרגיש שהוא 'אין' כלום. וזו הסיבה שדוד המלך אמר מ'אין' יבוא עזרי! 21:30 - כל הצרות והיסורים של עם ישראל עד ביאת המשיח כתובים בספר תהילים. והוא נותן תרופה לאדם ומעור רחמים על כנסת ישראל.

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
א
מאמר מחזק מאוד של "אז נדברו" (שבוע חיי שרה) על החיילים שלנו שמוסרים נפש בישיבות

דע מה שתשיב... פרזיטים... יושבים רגל על רגל!!!

אני מתנצל... שוב פעם מישהו העלה לי את עצבים... שוב היה לי מפגש לא מוצלח מול מישהו שצעק לי...

אתם החרדים... לא מתגייסים... מסתובבים ברחוב... לא שותפים בנטל... החיילים עכשיו בעזה מחרפים את

נפשם... קרבות עזים... מתים בשביל המדינה.. ואתם??

וכשצועקים עלי אני לוקח ללב... אין בעיה... לקחתי את זה לתשומת לבי... אתה טוען שאנחנו לא שותפים

בנטל... חכה חכה... עוד כמה חודשים שוב מגיע היולי יוני אוגוסט שלכם

ואני הולך לשדה התעופה המפוצץ... לקניונים... לבילוים... למסיבות... לפסטיבלים... ואני מתחיל להשתולל

ולצרוח על כל הצעירים השתויים שלכם שמתגלגלים בכל פינת רחוב... הההלו... מה אתה עושה פה... מה

אתה מבלה ונמרח פה כבר חודשיים וחצי... אתה יודע שברגעים אלו יושב לו בחור ישיבה בסדר ב'... ונלחם!!!

ונאבק ונאבק יום יום שעה שעה.. אתה יודע מה זה לשבת וללמוד כל יום שלוש סדרים (גם אם זה למחצה

שליש ולרביע???)

זה לשבת ולהילחם עם המוח!! כל חצי שעה המחשבה שלו בורחת והריכוז מתפזר.. ו... והוא בכח מתניע

שוב... נאבק שוב... למסור את הלב והדעת שלהם לאילנא דחיי!! ולמה?? כי אבינו שבשמים גילה את רצונו

שהוא רוצה אותנו דבוקים בחכמה!!!! דבוקים באילנא דחיי... ובשעה שבחור מנהל קרבות עזים להצליח לגרד

עוד שעה בסדר... באותה שעה יושבים להם צעירי דורנו ומגלגלים את האצבעות על עוד ציוץ ועל עוד

קשקוש... ועל עוד סרטון חסר רמה... ואני עכשיו דורש נשיאה בנטל!!! אני רוצה שגם אתם תשרתו ביחידות

הקרביות שלנו... אני רוצה גם אתכם מנסים לנהל קרבות עזים כפי שכל בחור סנדרטי מנהל מול עצמו מידי

יום ביומו... נאבק להמשיך סדר יום ב ישיבה... נאבק להישאר שמור עם ראש נקי.. . ונאבק להתגבר ולהתעלות

מעל כל ההפקרות שמתגלגלת ברחובות...

---

וכאן מגיעה הטענה שהיא אולי קצת יותר נוגעת ללב... האמא!!! האמא של החיל... שפתאום מקבלת מידע

שבשעות אלו יש קרבות עזים בעזה ויש חיל אחד ש נהרג... ובאותו רגע הלב של 150.000 אמהות עומד

מלכת!!! אוי... מה עם הב ן שלי?? עכשיו... לך תנסה להרגיע אמא ותגיד לה... תשמעי... יש פה מאה חמישים

אלף... למה לחשוב שזה בדיוק הבן שלך... אבל זה לב של אמא!!!! ולך תנסה להתמודד עם לב דואג של

אמא... ותחשוב שהאמא של החיל נפגשת לפעמים בטעות מול האמא של הבחור ישיבה... וכאן מגיעה

ההתפרצות הבלתי נשלטת... אנחנו נמצאים יום יום בחרדה מתמדת מול הילדים שלנו שנמצאים בסכנה

מתמדת ואילו את האמא החרדית... הולכת לך בשלווה עם הילדים לגינה ... נוסעת מחתונה לחתונה... בטח...

הילד שלך נמצא בחוף מבטחים...

אז כמובן שאנחנו לא הולכים לענות להם... בפר ט בימים אל ו שאין אדם נתפס בשעת צערו... אבל עכ"פ מה

אנחנו עונים לעצמנו?? אז כן!!! האמא החרדית עונה לאמא החילונית: צר לי לומר לך... את באמת חושבת

ש-לי אין דאגות?? את חושבת שאני כן נרדמת בלילה??? אוהו אוהו... יש לי דאגות לא פחות גדולות משלך...

אני גידלתי ילד בעמל וביגיעה... ילד שמור ונקי!!! ! הורדתי עליו אינסוף דמעות בתפילות ובהדלקת נרות

שילך בדרך ישרה ושיהיה ירא שמים... ו... ואז יום אחד שלחתי אותו הרחק... הרחק לישיבה... ושם הוא ב"ה

גדל ומתפתח... ובאופן טבעי הוא מתחיל להתבגר... ושוב הוא פותח עיניים גדולות ושם!!! שם מחכה לו

קרבות עזים !!! קרבות של רדידות... שטחיות... וריקנות שרק הנשק המתקדם ביותר של דור 2023 יכול לאתגר

לו... ויש שם קרבות עזים!!!! פיצוצים עזים שאת- האמא של החיל בכלל לא מבינה במה מדובר... אין לך

דאגות שכאלו... אורבים לו מכל פינה... מכשירים... פיתויי ם... ואני רועד ת על מוטי שלי!!!! האם הוא ישרוד

בקרב...

וזה הרי לא סתם חששות... הוא פתאום חוזר לי הבייתה עם כל מיני דברים מוזרים... עם איזה סוודר מוזר...

עם שירים מוזרים בנגן שלא מוכר לי... ולרגע ים הוא לפתע מעורר לי נורה אדומה... רגע רגע מוטי... הכל

בסדר איתך... תרגיע אותי... אתה בקו?? ואז מרגיעים אותי... לא אמא יקרה... תרגעי... הכל בסדר... הילד שלך

נשמה טהורה... רק... רק תביני... זה מה שהולך היום.. הוא חייב להרגיש עדכני... בשביל להרגיש שהוא 'מבין

עניין' הוא חייב לקנות גרביים כתומות עם פסים שחורים... הוא חייב לשמוע את השירים הקצביים של דורנו

אבל לך... לך תנסה להרגיע לב של אמא!! לב דואג!!!

ואני האשה הניצבת עמך בזה- בד' אמות של תפילה... אני האמא של החייל הקרבי מול מבול ניסיונות של

דורנו... אני מפחדת!!! והרי יש לי ממה... כי אני לא רוצה שהילד שלי יראה כמו הילד שלך... אני רוצה שהעיניים

שלו יהיו טהורות!!! אני רוצה שהוא לא יגנוב את מילוי הסיפוקים שלו מה' בלי רשות... ואני דואגת!!! עכשיו:

לך תסביר כזה דבר לאמא של חיל... לך תסביר לה איזה קרבות ממתינות ואורבות לכל בחור ישיבה שמור

בדורנ ו... לך תסביר לאמא של חיל שכשאמא חרדית מקבלת רח"ל בשורה שהילד שלה מחזיק אייפון לא

חסום... אתה יודע מה זה בשבילה??? זה... זה... זה... אני בורר את המילים... לא הייתי קורא לזה בן חטוף...

אבל כן הייתי מגדיר אותו בן נעדר!!!! ! היא מקבלת קצין הבייתה שמבשר לה שהילד שלה נעדר!!! חילוני

לא יבין זאת! ! ! חילוני יגיד שאני מגזים... ואני לא מצפה ממנו שיבין... אבל לפחות שאנחנו נבין את זה... לא!!

לא האמהות שלנו... הם כבר מבינות את זה... אבל אנחנו הבחורים!!! שאנחנו נבין באיזה קרבות אנחנו

נמצאים... שאנחנו נבין עד כמה המצב נפיץ וצריך לעשות הכל כדי לא ליפול בשבי של... של "והתמכרתם

שם..."

שלפחות אנחנו נקלוט שאנחנו בקרב!!!!! וכמה שיש קרבות בעזה... אבל לפחות החיילים לבושים שם במדים

וכולם מודעים לכך שמדובר בקרבות עזים!!! כולם מודעים לכך שהם לוחמים וכולם נערכים לתת להם על

זה עיטורי גבורה... אבל אתה הבחור בן עליה... שנותר לבדך כיעקב אבינו ויאבק איש עמו... ואתה עומד לבד

לבד ואין אף אחד שיטפח לך על השכם... אין אף אחד שבאופן רשמי מודע לקרבות העזים שאתה מנהל יום

יום... אתה לא מתועד... לא מדווח בתקשורת ואף אחד לא יודע איזה שלום טובה וברכה חיים חן וחסד

ורחמים אתה מביא לעולם במלחמת היצר שאתה מגיש לאבא שבשמים מידי יום... אבל יש מי שמעריך!!!

אולי אבא ואמא שלך... ו... ו... ומי עוד?? אבינו שבשמים!!!! ואתה יודע מה... יש עוד אחד... אני!!! אתה יודע

שדיברתי עליך... אז קח את זה אישי... ואלייך האמא הדואגת הרחק מזירת הקרבות... תהיי רגועה... הבן שלך נלחם...

נאבק... וב"ה מנצח את שרו של עשיו... לפעמים הוא יוצא צולע... לפעמים יש פה ושם נפילות אבל הוא ישראל! כי שרית!!

ואתה החייל הקרבי שלנו... תעשה טובה... לך תרגיע את אמא שלך... תבטיח לה.. אני פה בשביל לנצח!!! ישראל!!
אחיותיי גיבורות המקלדת!

איש מעניין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
סיפור מרגש על חיזוק בשמירת שבת ע"י פעולה פשוטה:

המספר אברך שלומד בערב עם מתקרבים, הרעיון עלה
תוך כדי שיחה עם החברותה, להפיץ מגן אור לשבת.
להלן תמליל שיחת "מכירה":

נוי שלום,
"אני מוביל עכשיו פרוייקט להאיר בתים בישראל"

נוי ב"ה שומר שבת,
ההורים של נוי לא,
"האם יש מישהו במשפחה שלך שייתכן שידבר אליו הרעיון, להימנע מכיבוי האור בשבת"? שאלתי
"אני לא חושב, המשפחה ממש רחוקה"
"אבל אתה יודע", פתאום נזכר,
בשבת האחרונה אחותי התארחה אצל ההורים שלי,
שאלתי, הרי הם גרים באותה עיר, אז למה הלכה אחותי לישון אצל ההורים.

מספר לי נוי, גיסי, לוחם ביחידה מובחרת ואחותי לא ישנה בלילות,
היא לבד עם הילדים והמחשבות עם בעלה.
אמרה לי אחותי, "לא רציתי לנסוע בשבת"
מוסיף נוי "אחותי התחילה לקרוא תהילים".
בתוך כדי דיבור, התקשר נוי לאחותו, "מה את אומרת על הרעיון" שאל אותה?
מעט היה מסובך להסביר לה את כוונתו,
אבל בסוף השיחה אמרה לו אחותו,
אני לא יכולה להתחייב אבל כדי שבעלי יחזור בשלום,
אפשר בשמחה לא לכבות את האור בבית בשבת,

עוד חבילה של כיסויי "מגן אור" יצאה לדרך,
עוד בית שבזכות 9 שקלים לא יכבה בו האור של שבת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה