חצי שנה בלי שמן - הייתם מאמינים?!

טעמו וראו

משתמש פעיל
אמנם יש סוגי קקאו דלי שומן אבל הם לא עומדים במכסה שהוזכרה קודם :(
זה אחד הדברים שהכי חסרים... שוקולד, קקאו לאפיה וכו' (התחליף = פודינג או א. שוקו)
אגב - במבה אדומה מחברות מסוימות ג"כ לא מכילות כמעט שומן.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
הי, הגיע לי בזמן.
גם אני עם אבנים בכיס המרה - מאובחנת לפני כמעט שנה. עלינו על זה כאשר היתה לי דלקת. כאשר יש התקף - מתקפלים מכאבים. בינתיים אחרי חודש / חודשיים עבר לי ועד היום ב"ה...

אשמח לדעת מה הקשר בין שומן ואבנים בכיס המרה. כי מה ששמעתי מכל הרופאים זה רק ניתוח. בלי שום מידע נוסף.

טעמו וראו

משתמש פעיל
צהריים טובים!!
כיס המרה הינו איבר ששייך למערכת העיכול, האוכל עובר דרך הכיס ומשם הלאה (נראה לי לכבד) צורת העיכול של השומן הוא ע"י התכווצויות של כיס המרה. ואשר על כן אם יש אבנים = התקף. ואין צורך להרחיב על הכאבים שכרוכים בזה... ההתקף עובר אחרי זמן מה וזהו. אבל אם יש אבנים קטנות - הן זזות ממקומן בגלל התכווצויות ויכולות לחסום או להתקע באיזשהו צינור בדרכי המרה ח"ו או ליצור דלקת ומדובר בסכנת חיים ממש!!!!!!!! ואכן, אין שום דרך להתפטר מהן בלי ניתוח. (כמו שאין שום דרך למנוע את קיומן) אמנם, יש דרכים טבעיות ודיאטות שונות אבל הם פתרונות זמניים בלבד ואם יש אבנים משמע שיש תפקוד לקוי והאבנים יחזרו!! הניתוח הוא ניתוח לפרוסקופי קצר שבו מוצא הכיס ונותרים 4 חתכים קטנטנים (עדיין יש לי צלקות... אולי הם יעלמו...) במצבים בהם א"א/אסור לנתח שומרים על תזונה דלת שומן במטרה למנוע התקפים ושוב- זה זמני בלבד. עד הניתוח.
מקווה שהובנתי.

לגבי האחוזים של השומן - תסתכלי על ערכים ל100 גרם. (ולא למנה, לכוס, לפרוסה וכו') ותקראי שוב את ההודעה הראשונה בנושא.

אגב בישקוטים הם סוג של עוגיות ביצים ואין בהם שומן כמעט... בשבועות, פוררתי אותם לבסיס של עוגת גבינה וגם ערבבתי בכדורי גבינה במקום ביסקויטים... וכן, הכנתי ריבת חלב לפי המתכון שרשום על החבילה של פודינג ריבת חלב של אוסם (מכיל רק פודינג חלב וסוכר) וגם השתמשתי בה לציפוי קישוט ומילוי.

טעמו וראו

משתמש פעיל
האא שכחתי עוד מאכל - פופקורן. מרססים טיפ'לה שמן על סיר או מנגבים עם טישו שטבול במעט שמן. מוסיפים גרעינים, הם תופחים וקופצים, מוסיפים מלח והנה פופקורן מושלם בלי שמן!
וגם ארבעס -חומוס הם בלי שמן.
יש ביקוש לעוד? - אני כל הזמן נזכרת במוצרים נוספים...

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
טעמו וראו - תודה על התשובה המפורטת. החכמתי.
הגיוני שהיתה לי דלקת אחת לפני כשנה - במשך חודשיים התקפות בלי סוף. ומאז שום זכר? (מבחינה רפואית כמובן)

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
האא שכחתי עוד מאכל - פופקורן. מרססים טיפ'לה שמן על סיר או מנגבים עם טישו שטבול במעט שמן. מוסיפים גרעינים, הם תופחים וקופצים, מוסיפים מלח והנה פופקורן מושלם בלי שמן!
וגם ארבעס -חומוס הם בלי שמן.
יש ביקוש לעוד? - אני כל הזמן נזכרת במוצרים נוספים...
מאד מאד חסר לי פחמימה מתוקה קנויה, (כשאין זמן/חשק לאפות עוגה עם רסק תפוחים במקום שמן). מלוח מצאתי את האובלטים, והם ממש מוצלחים ובלי שומן כמעט. אבל מתוק בדקתי את כל סוגי הוופלים, עוגיות וכו, הכל עם מלאאאאאאאא שמן.
מה זה הבישקוטים הנ"ל? איפה מוכרים אותם?

טעמו וראו

משתמש פעיל
שלום וברכה פקאן (אוי איך ששם הניק שלך לא מאפיין את הנושא המדובר...)
נכון - ופלים וביסקוויטים מלאים שומן
אבל -יש קצפיות ("נשיקות") שלא מכילות שומן כלל יש אותן בטעמים שונים כמו בננה קפה תות וניל
משו מרענן = כוס ברד
פעם מצאתי ביש חסד עוגת טורט שיש ללא סוכר ובקושי היה בה שומן... לא האמנתי למראה עיני... זה היה פשוט טעים... תחפשי אולי תמצאי... (הסחורה מתחלפת תציצי לשם פעם בכמה ימים)
שלווה - אם את אוהבת
בישקוטים הן סוג של עוגיות על בסיס ביצים. מיועדות במקור לתינוקות. מאורכות בהירות. ראיתי ביש נראה לי גם באושר עד... בד"כ נמצא במדפים גבוהים...
מלא הצלחות

בר לוין

משתמש מקצוען
לפני שנתיים עברתי ניתוח כיס מרה.
בתקופת ההריון היו לי התקפים נוראיים.... רק מי שחווה את זה יודעת מה זה....
עשיתי דיאטת דלת שומן הגעתי ללידה עם 10קילו פחות ממה שהתחלתי.
תאמא ולא בשביל ליאשש זה לא תמיד עזר, גם ששמרתי מאד היו לי התקפים, ואז אמרו לי שהכי הכי חשוב זה להקפיד לאכול כל 3 שעות שהגוף יהיה מאוזן.
חצי שנה אחרי הלידה ירדתי עוד 17 קילו.
אך מרוב שמחה שהתפטרתי מהדבר הנורא הזה. מהר מאד עליתי 20.......

טעמו וראו

משתמש פעיל
חצי שנה אחרי הלידה ירדתי עוד 17 קילו.
מתי עשית את הניתוח??

אגב - מאז שהתחלתי לשמור על הדיאטה ב"ה כמעט ולא היו התקפים...
משו מתסכל שקרה לי בתקופה הזו = דיאטנית מקופ"ח נתנה לי משקה אנרגיה וחלבונים בטעם קפה בשם איזי דרינק כי ירדתי במשקל וכו' וכו' בגלל שהוא היה כזה מגעיל היא המליצה לי לפצל את המנה חצי בבוקר חצי בערב, יום אחד נמאס לי למרוח את התענוג על פני היממה אז דחפתי בכח את כל הפחית עד שהיא נגמרה... הרגשתי גיבורה... אחרי חצי שעה הגיע ה-ת-ק-ף... (מילא הייתי נהנת מאיזה שוקולד עסיסי או מטוגן נוטף שמן ומשלמת בהתקף - נו נו... )
ואם כבר אז כבר - חייבת לציין השגחה פרטית שקרתה לי - יום אחד קראתי בפרוג את כל מה שיש לו למכור בנושא מרה הכיס אבנים ניתוח בעד ונגד--- היתה שם המלצה לשתות קפה עם המווון קפה בזמן ההתקף. תוך כדי שאני קוראת אני מתחילה להרגיש כאבים שהולכים ומתגברים... אמאלה... ואז התחלתי להקיא (סימן מובהק אצלי להתקף) והיה לי התקף לא קל שהתמשך בערך חצי שעה... מיותר לציין ששתיתי את הקפה הנ"ל והרגשתי הקלה מיידית ב"ה. תראו איזה השגחה פרטית שה' שלח לי את המידע שכ"כ היה לי לעזר בדיוק כמה דקות קודם לכן... מדהים!

רחלי מעצבת/הראל דיזיין

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אני גם אחרי חצי שנה כזו, איך פירטת יפה!!
זה באמת קל בהרבה ממה שחשבתי,
לדעתי בגלל שזה היה חובה רפואית ולא בחירה.
רציתי להוסיף שמי שלא יורדת בשום אופן משום דיאטה אחרת
מומלץ לה מאד מאד לנסות את הדיאטה הנ"ל,
כיון שייתכן שיש לה אבנים והיא לא יודעת עליהם,
אם יש אבנים יש ירידה במשקל רק בדיאטה דלת שומן.
שום דיאטה אחרת לא תעזור.
יש אנשים שעד סוף חייהם לא יודעים שהיו להם אבנים.
וואו
עכשיו התחלתי לפחד
1.יש מצב שיש אבנים בכלי'ה בלי להרגיש אותם?
2.ואם יש ולא מריגישים אז מה הבעי'ה?סכנה?
3.ואיך בודקים אם יש/אין?
4.ולמה בעצם שאנשים ילכו לבדוק אם זה לא מורגש?
5.למה זה קורה בד"כ?
6.אם מגלים שיש חי'יבים להוציא?
7.זה יכול להיות קשור לעצירות ממושכת?
8.אם שומרים על הדיאטה הנ"ל האבנים נעלמות?או מה?מה עוזרת הדיאטה?ולמה דווקא שומן קשור לאבנים?

ממש תודה על הפירוט והשיתוף
י'ישר כח

בלוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
וואו
עכשיו התחלתי לפחד
3.ואיך בודקים אם יש/אין?
5.למה זה קורה בד"כ?
8.אם שומרים על הדיאטה הנ"ל האבנים נעלמות?או מה?מה עוזרת הדיאטה?ולמה דווקא שומן קשור לאבנים?

י'ישר כח

תשובות
1. דיברו על אבנים בכיס המרה לא כליה
2. אם לא מרגישים אין שום בעיה יש אנשים שחיים עם זה עד 120 הבעיה מתחילה כשיש התקפים שזה אומר שהאבנים או זזות או יוצאו לדרכי המרה וזה עלול לגרום לדלקת
3. הבדיקה נעשית באולטרסאונד וכן בדיקות דם שמראות על תפקודי כבד ירודים
4. לא בודקים
5. לא יודעים למה זה קורה יש אנשים שיש להם נטיה בעיקר נשים בשנות הפריון
6. בעיקרון צריך להוציא כי זה יכול לגרום לדלקת שיכולה להביא למצב מסכן חיים
7. לא יודעת אם דווקא עצירות לא נראה לי
8. דייאטת דלת שומן מפחיתה התקפים משום כשאוכלים אוכל שומני הכבד מפריש מיצי מרה כדי לפרק אותו ואם מפחיתים באוכל זה כיס המרה בעצם פחות עובד וזה גורם שיהיו פחות התקפים.
אבל לא ידוע לי שיש משהו שיכול להעלים אבנים לצמיתות
אגב יש אנשים שעברו ניתוח כריתת כיס מרה ועדים יכולים לסבול מהתקפים כיוון שנוזלי המרה ממשיכים לייצר אבנים שנכנסות לדרכי המרה וגורמות להתקפים.

GULY EICHEN

משתמש מקצוען
וואו
עכשיו התחלתי לפחד
3.ואיך בודקים אם יש/אין?
5.למה זה קורה בד"כ?

י'ישר כח

יש מצב לאבנים בלי שירגישו מהם, אם לא מרגישים אין שום בעיה וסכנה, אם אין התקפים אין ענין לברר, לא ידוע למה זה קורה, ההתקפים מתפרצים אחרי אכילת מאכלים עם אחוזי שומן גבוהים (כך קרה לי, ליל שבת אחרי סעודה מלאה...) אם מגלים שיש אבנים והתחילו התקפים חייבים להוציא, אני ידעתי כבר כמה שנים שיש לי אבנים, אם אין התקף לא מטפלים, לא יודעת אם זה קשור לעצירות, אם שומרים על דיאטה אין התקפים, האבנים לא נעלמות, אפשר להוציא אותם רק בניתוח.

בר לוין

משתמש מקצוען
מתי עשית את הניתוח??

אגב - מאז שהתחלתי לשמור על הדיאטה ב"ה כמעט ולא היו התקפים...
משו מתסכל שקרה לי בתקופה הזו = דיאטנית מקופ"ח נתנה לי משקה אנרגיה וחלבונים בטעם קפה בשם איזי דרינק כי ירדתי במשקל וכו' וכו' בגלל שהוא היה כזה מגעיל היא המליצה לי לפצל את המנה חצי בבוקר חצי בערב, יום אחד נמאס לי למרוח את התענוג על פני היממה אז דחפתי בכח את כל הפחית עד שהיא נגמרה... הרגשתי גיבורה... אחרי חצי שעה הגיע ה-ת-ק-ף... (מילא הייתי נהנת מאיזה שוקולד עסיסי או מטוגן נוטף שמן ומשלמת בהתקף - נו נו... )
ואם כבר אז כבר - חייבת לציין השגחה פרטית שקרתה לי - יום אחד קראתי בפרוג את כל מה שיש לו למכור בנושא מרה הכיס אבנים ניתוח בעד ונגד--- היתה שם המלצה לשתות קפה עם המווון קפה בזמן ההתקף. תוך כדי שאני קוראת אני מתחילה להרגיש כאבים שהולכים ומתגברים... אמאלה... ואז התחלתי להקיא (סימן מובהק אצלי להתקף) והיה לי התקף לא קל שהתמשך בערך חצי שעה... מיותר לציין ששתיתי את הקפה הנ"ל והרגשתי הקלה מיידית ב"ה. תראו איזה השגחה פרטית שה' שלח לי את המידע שכ"כ היה לי לעזר בדיוק כמה דקות קודם לכן... מדהים!
עשיתי ניתוח לפני שנתיים.
במעיני הישועה אצל ד"ר קולר.
אני בהתקף הייתי מקיאה את נשמתי...
אני לא ישכח שבהתקף הראשון שלי הייתי בטוחה שזה התקף לב ל"ע.
לי היו התקפות של למעלה מ24 שעות ברצף!!!!!!!
והייתי הולכת לטרם או לקופ"ח לקפל זריקה נגד הכאב כי הייתי משתגעת, בד"כ ההתקפים היו מגיעים בלילה.
מה אני יגיד לכם מי שסובלת מזה מהר ללכת לניתוח חבל על כל יום של סבל.

טעמו וראו

משתמש פעיל
5. לא יודעים למה זה קורה
יש לזה הסבר כלשהו על ריכוז מלחים וכולסטרול או משהו כזה אבל לא משהו שאפשר למנוע ושוב - את ההתקפים אפשר למנוע או להפחית ע"י הימנעות משומנים.
אני לקחתי טיפות של יורוביץ מירושלים -(טיפות הרב)לא יודעת אם קשור או לא אבל ההתקפים שהיו אחר כך היו יותר קצרים וקלים...טיפות מס' 22 -מרות מאוד - לקחתי אותם עם תרכיז של פטל או מיץ ענבים, עוצמים עיניים ובולעים... ניתן להשיג ממש בכל הערים נראה לי במחיר זול ממש (כ20 ש"ח לבקבוק שמספיק לשבועיים בערך)
אגב בנוגע לנשנושים - פירות וירקות - כמה פשוט ככה בריא
חמוציות
קוואקר - גרנולה (כמובן בלי אגוזים קוקוס וכו') עוגיות קוואקר (חצי שמן חצי רסק תפוחים = מעולה מעולה)
וגם מרשמלו גומיס וטופים (חלקם)
פירות מקופסת שימורים - אננס ומשמש וקוקטייל
ג'לי שמכינים לבד
פודינג עם חלב דל שומן

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שלום וברכה פקאן (אוי איך ששם הניק שלך לא מאפיין את הנושא המדובר...)
נכון - ופלים וביסקוויטים מלאים שומן
אבל -יש קצפיות ("נשיקות") שלא מכילות שומן כלל יש אותן בטעמים שונים כמו בננה קפה תות וניל
משו מרענן = כוס ברד
פעם מצאתי ביש חסד עוגת טורט שיש ללא סוכר ובקושי היה בה שומן... לא האמנתי למראה עיני... זה היה פשוט טעים... תחפשי אולי תמצאי... (הסחורה מתחלפת תציצי לשם פעם בכמה ימים)
שלווה - אם את אוהבת
בישקוטים הן סוג של עוגיות על בסיס ביצים. מיועדות במקור לתינוקות. מאורכות בהירות. ראיתי ביש נראה לי גם באושר עד... בד"כ נמצא במדפים גבוהים...
מלא הצלחות
רק עכשיו ראיתי שענית לי, אז קודם כל תודה! אין כמו בעלי נסיון..
ויש לי עוד כמה שאלות בינתיים.. ראיתי שבביצה יש 8.5 גרם שומן! אז מה, לא אוכלים ביצה? מה נשאר כבר לאכול? גם בתוך עוגות ותבשילים? כי רשמת בהודעה הראשונה ששמת יותר ביצים בפשטידה כתחליף לשמן?
דגים, האם דג סלומון הוא באמת שמן כמו שהוא מרגיש? ואיזה דג יש עם אחוזי שומן נמוכים?

בלוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רק עכשיו ראיתי שענית לי, אז קודם כל תודה! אין כמו בעלי נסיון..
ויש לי עוד כמה שאלות בינתיים.. ראיתי שבביצה יש 8.5 גרם שומן! אז מה, לא אוכלים ביצה? מה נשאר כבר לאכול? גם בתוך עוגות ותבשילים? כי רשמת בהודעה הראשונה ששמת יותר ביצים בפשטידה כתחליף לשמן?
דגים, האם דג סלומון הוא באמת שמן כמו שהוא מרגיש? ואיזה דג יש עם אחוזי שומן נמוכים?

ממה שאני יודעת בייצים זה ממש אסור!!
לי היום אחרי הניתוח זה עדין עושה רע מאד.
אני כששמרתי הרופא אמר לי שעדיף לא לאכול חלבון מהחי שזה כולל דגים עופות וכו'
הדבר היחיד שכן אכלתי זה היה מרק עוף מחזה עוף.

טעמו וראו

משתמש פעיל
ערב טוב ומבורך!!!!!
אכן בביצים יש שומן. אני הוגבלתי לביצה ביום וזה לא כולל מה שיש בפשטידות ועוגות אבל גם כאן נדרשה זהירות, ז"א עוגה/ פשטידה שמכילה הרבה ביצים - לא לקחתי ממנה יותר מ2 פרוסות - לשם הדוגמא. (אבל כנ"ל כל אחד וההוראות הספציפיות לגביו)
ובאמת יש הבדל בין שומן מן הצומח לשומן מן החי אבל כן אכלתי שומנים מן החי במידה ורק דלי שומן לדוגמא - הייתי מנקה עופות משומנים (את כולם לא רק המנה שלי...) ואוכלת רק את החזה. לגבי דגים - קציצות רשום על האריזה שהם עומדים בסך שומנים המותר. סלמון הוא אכן שומני - לי דיאטנית "התירה" מנה פעם בשבוע. גם מושט הוא בסדר. ת'אמת יש לי רשימה מסודרת מדיאטנית אבל היא לא לידי כרגע.

נזכרת בעוד מאכלים - ריבה מכילה 0% שומן. בתור ממרח לפריכיה / מערבבת ביוגורט / לבן / גבינה.
חלק מסוגי הבייגלאך הם דלי שומן (כמובן שלא האלה עם השומשום או בטעמים) שווה לבדוק!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה