קינוחים חמאת שקדים

sm05276

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בכל סופר אמור להיות.
טעים מאד! במתכונים מסוימים אני מחליפה לפעמים את החמאת שקדים עם הטחינה, מתקבל טעם מעודן יותר ומתקבל על כל אלו שלא אוהבים חלווה למשל (שזה מה שיוצא מהטחינה)
בשביל מה את צריכה?
אם את רוצה רעיונות, אכתוב כאן כמה.

RRYY

משתמש חדש
היה בעיתון קראט האחרון מתכון לפטיפור עם שוקולד לבן ועוגיות אוראו, שמכיל גם חמאת שקדים
ואף פעם לא יצא לי להשתמש,
והאמת שאני לא ממש אוהבת חלווה וטחינה....
מחפשת שיצא טעים ומשוקלד....

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
בחניות פיצוחים ובחנויות טבע יש מגוון סוגים
המרקם והתכונות דומים לטחינה אבל הטעם שונה ויותר עדין

נועה מ

משתמש מקצוען
יש את זה בחניות טבע כמו b&d
אני רק מציינת לאלו שלא יודעים זה מוצר יחסית יקר לא כזה שיבור את הכיס

RRYY

משתמש חדש
תודה לכולם!
יש אפשרות להמיר את זה למשו אחר?

נועה מ

משתמש מקצוען
נראה לי כל חמאת אגוזים אחרת
פיסטוק,קשיו ,טחינה(שבתכלס זה חמאת שומשום) נוגט(חמאת אגוזי לוז)

sm05276

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
היה בעיתון קראט האחרון מתכון לפטיפור עם שוקולד לבן ועוגיות אוראו, שמכיל גם חמאת שקדים
ואף פעם לא יצא לי להשתמש,
והאמת שאני לא ממש אוהבת חלווה וטחינה....
מחפשת שיצא טעים ומשוקלד....
זה ממש לא כמו טחינה,
לא הובנתי נכון - זה שומן כמו שטחינה היא שומן ולכן כשיש כאלו שלא אוהבים את הטעם של הטחינה/חלווה ויש לי מתכון שמכיל את הרכיב הזה, אני ממירה לחמאת שקדים.
ואז זה טעם מעודן ומתוק ודי ניטרלי.

חמאות אגוזים אחרות - ממה שניסיתי - הטעם שלהם יותר דומיננטי לסוג האגוז מהם הם מגיעים.
(חוץ מהלוז שהוא מזכיר את הנוגט - בלי הסוכר כמובן)

יראת גאולה

משתמש מקצוען
קונים כמעט בכל סופר, במשנת יוסף, או בחנות טבע. יש להרבה חברות, עולה כ30 שקלים לצנצנת קטנה של 300 גרם בערך.
זה בעצם שקדים טחונים, במרקם של חמאת בוטנים, ויש לזה טעם מתקתק עדין. אם אוכלים עם כפית, מרגישים טעם של שקדים עד חנק. אבל זה לא נועד לאכילה בכפית :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה