דיון חלוקת תוכן של סיפור.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
ברור, ממש לא התכוונתי בקטע הזה.
פשוט עבדתי גם עם עורכים וגם עם עורכות.​
ברור שלא התכוונת.
אבל אפשר פשוט להשתמש במקף האלכסוני הישן והטוב, ולכתוב עורכים/ות.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
ברור שלא התכוונת.
אבל אפשר פשוט להשתמש במקף האלכסוני הישן והטוב, ולכתוב עורכים/ות.
קיבלתי...

אגב, עד כמה גרוע... :rolleyes: אם אין מחשבות בסיפור (ארוך?) - ספר?

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אגב, עד כמה גרוע...
:rolleyes:
אם אין מחשבות בסיפור (ארוך?) - ספר?​
תלוי את מי את שואלת...
בעיניי המחשבות הן החלק העיקרי בסיפור. אחרת אפשר להסתפק בקטע עיתונאי או אפילו בסרט/בהצגה, שבהם לא רואים את מחשבות הגיבורים...

Chaya Lea

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אגב, עד כמה גרוע... :rolleyes: אם אין מחשבות בסיפור (ארוך?) - ספר?
אני לא חושבת שזה גרוע אם הדיאלוגים והפעולות נותנים לנו להבין את הסאב טקסט ואת הדעות והרגשות של הדמויות.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
תלוי את מי את שואלת...
בעיניי המחשבות הן החלק העיקרי בסיפור. אחרת אפשר להסתפק בקטע עיתונאי או אפילו בסרט/בהצגה, שבהם לא רואים את מחשבות הגיבורים...
הבעיה שאני לא מצליחה לשלב אותן בסיפור...
אני לא חושבת שזה גרוע אם הדיאלוגים והפעולות נותנים לנו להבין את הסאב טקסט ואת הדעות והרגשות של הדמויות.
לדעתי, בכתיבה שלי, זה כך בהחלט, השאלה אם מבחינה מקצועית זה נכון...

הגיבן (ת)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נראה לי אף פעם לא קרה לי.
לי יש בערך 80% דיאלוגים, הכי אוהבת...
דיאלוג יכול להיות גם פעולה של הדמות.
למה הוא מדבר? הוא רוצה להשיג משהו. מה הוא אומר? הוא חושב שזה מה שיקדם את המטרה שלו. תבדקי אם הדיאלוג שלך מקדם את העלילה.

אני לא מכניסה מחשבות כמעט בכלל, נראה לי. מעדיפה גם ספרים שלא. האם את מרגישה שהיחס שלך מבטא בצורה מיטבית את מה שאת רוצה לבטא? האם קוראים העירו על זה? האם הם הרגישו חסר?

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
דיאלוג יכול להיות גם פעולה של הדמות.
למה הוא מדבר? הוא רוצה להשיג משהו. מה הוא אומר? הוא חושב שזה מה שיקדם את המטרה שלו. תבדקי אם הדיאלוג שלך מקדם את העלילה.
ברור שמקדם...
אני לא מכניסה מחשבות כמעט בכלל, נראה לי. מעדיפה גם ספרים שלא. האם את מרגישה שהיחס שלך מבטא בצורה מיטבית את מה שאת רוצה לבטא? האם קוראים העירו על זה? האם הם הרגישו חסר?
הקוראים ממש לא העירו ולא הרגישו חסר, אבל עבדתי פעם אחת עם עורכת שהלכה ממש לפי כל הכללים והעירה לי הרבה על זה, אז רציתי לדעת אם היה לי מה להיבהל...

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אני אוהבת לערבב.
את התיאורים לתאר תוך כדי דיאלוג,
את הדיאלוג להבין מתוך הפעולות,
את המחשבות להבין מתוך התיאורים (ראה ערך האתגר הנוכחי)
לא הכל דיכוטומי כל כך.

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
זה אומר ספר טוב!
לא כן?
קחי את ממלכה במבחן. אפשר להעביר בקלות את הסצנות בספר לסצנות על הבמה. את יודעת בדיוק באיזה זווית האור נוגע בלחייו של הגיבור, כיצד הוא עומד, מי עומד מולו ומהי שפת גופם.
(בעצם אולי זה כבר קשור למשהו אחר, לאו דווקא לפעולות כמו לרמת האמינות ולסאבטקסט)
אבל אני כנראה סובייקטיבית מידי. זה פשוט סגנון הספרים שאני אוהבת. פעולות, קצת מחשבות, דיאלוגים, ומעט מאוד תאורים ששזורים בתוך הדיאלוג או המחשבות...
ממלכה במבחן הוא דוגמא מעולה לספר שאפשר להמחיז, אבל שימי לב שהרמה שלו תרד מאוד. כי מתוארים בו המון רגשות ומחשבות והם הם שעושים את הסיפור עצמתי כל כך. הצגה או סרט לא יוכלו להעביר את הרגש והמחשבה. ותמיד כששואלים אותי מה אני מעדיפה- סרט או ספר, אני עונה ספר, מהסיבה הזאת. לעניות דעתי, תיאור מחשבות ורגשות הוא מהמרכיבים העיקריים בספר.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אני אוהבת לערבב.
את התיאורים לתאר תוך כדי דיאלוג,
את הדיאלוג להבין מתוך הפעולות,
את המחשבות להבין מתוך התיאורים (ראה ערך האתגר הנוכחי)
לא הכל דיכוטומי כל כך.
שאלתי על הכללים, אם יש מישהו שיודע מה הכלל היבש אומר...

הגיבן (ת)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
שאלתי על הכללים, אם יש מישהו שיודע מה הכלל היבש אומר...
הרבה פעמים תשמעי מישהו יאמר לך בביטחון מלא: זה ה-כלל. לפעמים האנשים האלה סותרים אחד את השני. תשאלי את האנשים האלה, מה המקור שלהם כדי לברר עוד על הנושא. אישית לא מכירה כלל כזה. חיפוש בגוגל הניב תוצאות שונות ומשונות. אבל זה נשמע כמו התחלה טובה לקבלת איזון. אם זה עוזר לך תשתמשי בזה, אם לא, תעברי הלאה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה