קורונה חלוקה לשכונות - האם היא טיעון חרדי כנגד הסגר?

אקסיומה

משתמש פעיל
בבקשה ותחנונים לנסות להקדיש אשכול לשאלה ספיציפית בלבד.

בא ננסה להתמקד בענייניות בטענה אחת ויחידה.

האם אכן יש מקום לטעון שגם את הערים החרדיות היה צריך לחלק לשכונות, כמו שחילקו את אילת ואשדוד.

כלומר בא נעזוב את הקורונה לא מסוכנת, סגרים לא עוזרים לקורונה, צריך בכלל סגר כללי, צריך לעשות סגר בבוקר ולא בלילה, חילונים לא בודקים, וכו' וכו', טענות אולי מאוד נכונות ואולי מאוד מוטעות אבל בא נעזוב אותם אד הוק רק בשביל לנסות ולבדוק טיעון אחד לכשעצמו.

האם לא נעשתה מספיק חלוקה, שלא לומר פרצלציה, של שכונות באזורים החרדיים, ואם הייתה נעשית, אכן היה אפשר להוציא כמה שכונות מהרשימה.

אז ככה.
בני ברק הכללית - לכאורה לא שייך. הכל טשולנט אחד גדול. השאלה היא פרדס כץ וקרית הרצוג. האם יש שם אכן תחלואה נמוכה.
עיריית ביתר הוציאה הודעה עם תלונה למה לא חילקו לשכונות. האם אכן יש שכונות בביתר שהם מתחת לקו האדום?

לי נראה שאכן הם לא ישבו על שכונה שכונה (גם ככה נמרחו שבוע על הבדיקה, זה כבר לא הגיוני), אבל שכונות בהם היה הפרש גדול מהממוצע הכללי של העיר, הופרדו (לחיוב או לשלילה).

למישהו יש הוכחות או ראיות?

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אבל שכונות בהם היה הפרש גדול מהממוצע הכללי של העיר, הופרדו
כל עוד אין מפה מסודרת עם נתוני תחלואה לפי שכונות
אין אפשרות להוכיח או לשלול.

עט

משתמש מקצוען
השאלה היחידה היא, האם בערים האלו יש הבדל בין השכונות

אולי באשדוד יש אזורים עם יותר תחלואה ויש עם פחות, ובביתר הכל אותו דבר

או שגם שם אפשר לחלק בין שכונות ואז זה באמת אפליה

brachi :)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
טעות באשכול

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אשכול מעולה! תודה.
באמת שאין היגיון לחבר את שכונת ארנונה בי-ם עם שכונת סנהדריה.
אבל יש הגיון לא קטן לחבר במוד"ע בין ברכפלד לק"ס.
והכי חסר זה נתונים. האם יש פרוטוקולים של הועדות בכנסת וכו'?

עפולה

משתמש מקצוען
הטענה שהיה צריך לחלק לפי שכונות ולא לפי ערים שלמות יכולה גם לפעול נגדנו.

אם לדוגמא במודיעין עילית יש X חולים, שביחס לכלל תושבי העיר היא עדיין נחשבת ירוקה, אבל אם היו בודקים לפי שכונות יתכן שהיו מגלים שבשכונה מסויימת יש מספר חולים - יחסית לגודל האוכלסיה שבשכונה - במצב שמצריך סגר. רק בגלל שהמדד הוא ביחס לכל העיר ניצלה אותה שכונה מסגר.

מקווה שהובנתי.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
לדעתי, בשונה מהחילונים, אנחנו לא לומדים במוסדות איזוריים, ולכן שכונה או לא לא תקף.
אני גרה בביתר בB, הבן שלי לומד בB2 והבת בA...

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
מידי פעם מוציאים אקסלים, לא?
לפי שכונות? לא ראיתי.

באמת חבל שהעיריות לא מבקשות מהתושבים לעזור עם מפה. אבל זה סודיות רפואית.
אז איך בירושלים ובאשדוד יש מפה?
מסתבר שלא הכל עניין של סודיות רפואית.

לדעתי, בשונה מהחילונים, אנחנו לא לומדים במוסדות איזוריים, ולכן שכונה או לא לא תקף.
והחילונים כן לומדים במוסדות איזוריים?
ובירושלים כן לומדים במוסדות איזוריים?

אקסיומה

משתמש פעיל
אז הנה מה שאמרו היום:

ארי קלמן: אילת, אשדוד, שדרות ואשקלון לא יכנסו לעוצר כללי בכל העיר אלא יגבילו מספר שכונות - הצד השווה לכולם:

בראשות העיר עומד נציג מטעם הליכוד.

סגן השר פרוש על הסגר שאושר בממשלה: ״זה אבסורד ומקומם שבערים מסויימות שראשי הערים שלהם ממפלגה מסויימת יודעים להטיל סגר ע"פ שכונות, אבל כשזה מגיע לערים חרדיות, לא יודעים לחלק את העיר לשכונות״.

סגר החרדים! ‏אבי רבינא: ״אחרי שרשמו ניצחון בביטול הסגר הכללי, ראשי הערים החרדיות רושמים כישלון בסגר לילי על ערים שלמות וזאת למרות ששינעו אלפים לבדיקות קורונה חינמיות. הליכודניקים מאילת, אשקלון, שדרות ואשדוד עם ייצוג רחב בממשלה הצליחו למזער את העוצר לשכונות ספציפיות״.

סגר החרדים! ישראל כהן: בסופו של יום יש כאן אות קלון לנציגים החרדיים שלא הצליחו למנוע את העוצר הלילי המיותר, לעומת ראשי הערים החילוניות שיצאו מהרשימה. אין שום סיבה הגיונית שיטילו עלינו שוב את הסטיגמה האנטישמית של ׳מצורעים׳ ו׳מפיצי מחלות׳.

‏האפליה זועקת! ארי קלמן: אילת מקבלת ציון של 7.64 - סוגרים רק שכונה אחת. ‏אשדוד מקבלת ציון של 7.68 - סוגרים רק את השכונות החרדיות. ביתר מקבלת ציון של 7.66 - סוגרים את כל העיר.

אז לכל הצייצנים שמעתיקים האחד מרעהו ומתחרים זה בזה באותות הקלון והמחדל היומכיפורי, באמת לא הבנתי.

אבל התהליך הוא כנראה כזה.
א. עושים סגר רק לחרדים
ב. גם לערבים, אבל זה לא נחשב.
ג. אה, גם לליכוד?..........

ד. על כרחנו, שיש איזו תרופת קסם, שנקראת "חלוקה לשכונות", ואת החלוקה הזו לא הפעילו. אז הנה אנחנו מופלים, ברוך השם.

נערך לאחרונה ב:

אקסיומה

משתמש פעיל
לפי שכונות? לא ראיתי.
היה כאן בפורום. אין לי מושג מה המקור.

אז איך בירושלים ובאשדוד יש מפה?
מסתבר שלא הכל עניין של סודיות רפואית.

רציתי להציע לעיריות שיבקשו מהחולים לדווח להם, ואז העיריה תוכל לבנות מודל. היום לא עושים את זה. למשל בא נראה את עיריית ביתר הלוחמנית עושה את זה.

אני וביתי

משתמש מקצוען
אין חלוקה לפי שכונות בבני ברק. אולי יש אבל זה שמור בגנזך העירייה עמוק עמוק. התקשרתי היום למשרד הבריאות 106 104 הם אמרו שזה בעירייה והם אמרו במשרד הבריאות אם מישהו יכול להוציא מפת תחלואה בבני ברק אשמח מאוד.

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אז הנה מה שאמרו היום:

אז לכל הצייצנים שמעתיקים האחד מרעהו ומתחרים זה בזה באותות הקלון והמחדל היומכיפורי, באמת לא הבנתי.

אבל התהליך הוא כנראה כזה.
א. עושים סגר רק לחרדים
ב. גם לערבים, אבל זה לא נחשב.
ג. אה, גם לליכוד?..........

ד. על כרחנו, שיש איזו תרופת קסם, שנקראת "חלוקה לשכונות", ואת החלוקה הזו לא הפעילו. אז הנה אנחנו מופלים, ברוך השם.
לא הבנתי את הטענות במדויק
אבל לגבי הכתבה ההיא - מזדהה עם כל מילה
ואפשר להוסיף לשם את בית שמש שהתחלקה לשכונות (אני דווקא הרווחתי מזה, אבל אמון במשה"ב לא נהיה לי מכך)

ברברוג

משתמש פעיל
ראש עיריית ביתר מנסה בכל דרך למנוע סגר בטענות מטופשות למדי הרי כל ביתר יותר קטנה משכונות רמות בירושלים.. זה כמו שברמות יבקשו לעשות סגר לפי רחובות...
אם יוכיחו שכל השכונות בביתר אדומות הוא יחפש תירוץ אחר.עוד יותר קטנוני.

קצרה

משתמש מקצוען
בני ברק הכללית - לכאורה לא שייך. הכל טשולנט אחד גדול. השאלה היא פרדס כץ וקרית הרצוג. האם יש שם אכן תחלואה נמוכה.

מה פתאום?
אם יש בגבעת רוקח תחלואה -
למה היא טשולנט עם ויז'ניץ?? הן רחוקות מאד.
ניתן לתחום כל שכונה בבני ברק.

קצרה

משתמש מקצוען
עיריית ביתר הוציאה הודעה עם תלונה למה לא חילקו לשכונות. האם אכן יש שכונות בביתר שהם מתחת לקו האדום?

בביתר אין שכונות מעל לקו האדום.
ככלל הופיע גם בידיעות אחרונות שאין נתוני "אדום" אמיתיים בביתר.
יש טענה שהתושבים בעיר לא נבדקים .

רוני גמזו הגיע לעיר וקרא לתושבים - אם אתם טוענים שאכן אין בביתר תחלואה מוסתרת , בואו להיבדק בהמונכם והוכיחו לנו שאנחנו טועים ואין בביתר תחלואה לא ידועה.

ולכן הם לא יכולים לחלק לשכונות.

קצרה

משתמש מקצוען
אני גרה בביתר בB, הבן שלי לומד בB2 והבת בA...

טוב.
בבני ברק את חייבת לשלוח לבית הספר האיזורי.
ואין הנחות או הקלות בענין.
או לחינוך לא פורמלי ואז יהיה מותר לפתוח אותו.

לא תקף לבני ברק הטיעון.

צ ב י

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תזכורת
מספר החולים מתחילת הקורונה עד היום לא מחמיא לנו
גדולי ישראל וגם הרופאים בזמנו המליצו על סגירת בתי כנסיות וישיבות וכו'
הרבה בחורים נשרו וכדו' ולכן אמרו שהשעה צריכה לת"ת וישיבות ולכן חזרו ללימודים למרות הסיכון מפני דוחק השעה!
גם כאן גדו"י כתבו שאסור ללמוד במקום שלא שומרים על כל ההנחיות..........:rolleyes:
בנוסף כולם שמחו שהרשות נתונה לגמזו כי הוא נחשב 'מיקל גדול', למרות שמדובר בקולא בשפיכות דמים
כשגם גמזו מבין שצריכים לגמור עם הקולות והרציחה, כאן אומרים לו לא הצלחת בתפקידך תתפטר
חברים, הוא לא הצליח כי הוא היקל מידי איתכם! הגיע הזמן להחמיר הרבה יותר במצוות ונשמרתם
אני לא אומר שדואגים לנו כל כך, אבל אם אתם דואגים להרוג אחד את השני אין סיבה שלא יבא גם מבחוץ!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  39  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה