שיתוף חיקויים

שמחה יוסקוביץ

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני מנסה לרדת לסוף דעתו של זמורה
אני לוקח ציור שלו עושה סקיצה ומצייר
ואח''כ מנסה להגיע לרמה שלו בצביעה
(כמובן שהכל רק ניסוי יקח הרבה זמן להגיע לרמה שלו)
מצרף
נ.ב. אני מאד אוהב את הציורים שלו נראה לי שבקומיקס הוא מספר אחד (בלי למעט מערכם של צירים אחרים שיש להם סגנון אחר)
מענים אותי אם גם אתם חושבים כך?

קבצים מצורפים

• רץ 1.jpg
    רץ 1.jpg
    KB 857.8 · צפיות: 361

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
אני לא מכיר את העבודות של האמן הנ"ל, אבל אני יכול לומר אובייקטיבית שזה ברמה גבוהה מאוד! אם זה מה שאתה עושה, תמשיך ככה.

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
אגב גם רציתי לומר, שלדעתי זה לא חיקויים. כמו שלשבת בטבע ולהעתיק מה שאני רואה לא נקרא חיקויים. היכולת להעביר על הדף את מה שאתה רואה נקרא ציור, גם אם מה שאתה רואה זה ציור של מישהו אחר. אפשר לקרוא לזה fan art וכו', אבל זה לא גורע מהיכולת שלך לעשות את זה בצורה טובה, וזו גם הדרך לגדול בתור אומן. גם הגדולים ביותר עשו את זה.

שמחה יוסקוביץ

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני לא מכיר את העבודות של האמן הנ"ל, אבל אני יכול לומר אובייקטיבית שזה ברמה גבוהה מאוד! אם זה מה שאתה עושה, תמשיך ככה.
תודה רבה מחזק מאד
וקצת מפליא שאתה לא מכיר את אברהם זמורה הוא צייר חרדי מהגדולים ביותר

• תודה
Reactions: RPO

נתנאל Art

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אני לא מכיר את העבודות של האמן הנ"ל
אתה מכיר ועוד איך.
הנמר של צ'יטוס, מכיר? התינוק של במבה! (והסרטון שלו מעופף מעל שדות של תירס) מכיר? הדמויות של ביסלי, מכיר?
ועוד ועוד, זה העבודות של האמן הנ"ל.

2020 ESTER

מאיירת דיגיטלית משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אתה מכיר ועוד איך.
הנמר של צ'יטוס, מכיר? התינוק של במבה! (והסרטון שלו מעופף מעל שדות של תירס) מכיר? הדמויות של ביסלי, מכיר?
ועוד ועוד, זה העבודות של האמן הנ"ל.
מגניב!
לא ידעתי, מאיפה הידע הזה?

אלישבע גוהר

מאיירת דיגיטלית (לשעבר 'אילוסטרייטורית אחת')
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים

2020 ESTER

מאיירת דיגיטלית משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
הקובץ לא נפתח
אבל ממה שאני רואה בקטן, בהחלט מזכיר …
הרבה הצלחה !

בנימין המלך

משתמש רשום
זה ידע מאוד ידוע. היו איתו הרבה ריאיונות פה ושם והוא סיפר את סיפור חייו כמה פעמים.
הצייר: אלברט זמורה

מתינוק הבמבה לבעש"ט

אלברט זמורה נולד במוסקבה, למשפחה יהודית. "דיברנו קצת אידיש, אכלנו מצה בפסח וידענו תמיד שנתחתן רק עם יהודיות. אבל מעבר לכך, לא ידענו כמעט כלום על היהדות", הוא מספר.

בראשית שנות התש"נ, עם תחילת העלייה הגדולה מברית המועצות, הגיע גם אלברט לארץ. "היה בי רצון חזק להתגורר בארץ היהודים", הוא מסביר. "הזדהיתי מאוד עם הרעיון הציוני והבנתי שאם אני באמת רוצה להתרחק מאנטישמיות, זו הדרך היחידה. ראיתי סביבי כל הזמן: גם כשאנחנו מנסים להתקרב לרוסים ולהיות דומים להם, תמיד יהיה מי שיקרא לעברי 'זיד' או 'יהודון'. היה ברור לי שזה לא המקום שלי".

לארץ הוא הגיע בערב מלחמת המפרץ, וכשנולד בנו בכורו – היה זה בדיוק בזמן בו נשמעה אזעקה. המצב הביטחוני היה רגיש מאוד, אך באותם ימים הבעיה העיקרית שהעסיקה אותו הייתה – חיפוש עבודה. "באתי עם רקע משמעותי מאוד בגרפיקה ואנימציה, וכך מצאתי את עצמי עובד כבמאי בהפקות אנימציה וכצייר. בין היתר ציירתי את דמותו של התינוק המפורסם מ'במבה אוסם', וכן את הדמויות שמופיעות על הביסלי ואת האיור שעל הצ'יטוס. השתתפתי בציור ובהנפשה של מגוון קליפים מצוירים ובסך הכל הייתי מרוצה מההישגים".

20 שנה לאחר הגעתו לארץ, החל אלברט להשתעמם מהעבודה. "הרגשתי שאני מיובש", הוא מסביר. "הנפש שלי התייבשה מעולם הפרסום, ובעיקר הבנתי שהוא לא מוביל אותי לשום מקום. אני חושב, שכמעט לכל אדם יש רגע כזה בחיים, בו הוא נעצר ושואל את עצמו – מאיפה באתי ולאן אני הולך".

EK_P_6z5b1513-450x300.jpg

מה השבת לעצמך? היו לך תשובות?

"זה גרם לי לחשוב ולהתעניין. אבל האמת היא, שמי שלדעתי עזר לי באותו זמן היה הבעל שם טוב. בדיוק באותם ימים, בלי שום קשר להתקרבות שלי ליהדות, התחלתי לצייר ספר קומיקס על הבעל שם טוב. כחלק מכך קראתי הרבה מאוד על דמותו ושמעתי סיפורים מדהימים אודותיו. זה ריתק אותי".

באותם ימים היה אלברט נטול הגדרות. "אמנם כבר ראיתי את עצמי כבעל תשובה, אבל עדיין לא שמרתי שבתות כהלכה. ככל שהתקדמתי יותר עם הספר, כך גם התקדמתי בחיי האישיים. התחלתי להתפלל וללמוד, להניח תפילין ולהתקדם בתחומים נוספים".

לא תמיד זה היה קל. "אחד הניסיונות הקשים ביותר היה בנוגע לעישון", הוא מספר. "בשבתות הראשונות ששמרתי, חוויתי ממש ייסורים. החזקתי את עצמי בכל הכוח, ספרתי את הדקות והשניות שנותרו עד יציאת השבת. היום ברוך השם זה אפילו לא ניסיון בשבילי, עד כדי כך שגם בימות השבוע הפסקתי לעשן".

לאחר שסיים אלברט את הכנת הספר, הוא כבר היה במקום אחר לגמרי – שומר שבת ומניח תפילין, אך נתקל בבעיה: "כשניסיתי לייצא את הספר לחילונים, הם חשבו שהוא דתי מדי, ואילו כשהצעתי אותו לשוק החרדי, הם חשבו שהוא יותר מדי חילוני".

ואז הוא חווה השגחה פרטית מיוחדת: "נסעתי לסטודיו שלי ביפו, ובמשך כל הדרך הרהרתי על הספר – איך אני מקדם אותו, ואולי בכלל עדיף לגנוז אותו? בשלב כלשהו פשוט התפללתי להקב"ה וביקשתי ממנו: 'תן לי סימן באיזו דרך אני צריך ללכת'. בדיוק אז עשיתי טעות כלשהי בדרך, והסתובבתי כדי לחזור לרחוב הנכון. פתאום אני מגלה מול עיניי שלט עם חץ המפנה לרחוב 'הבעל שם טוב'. הרגשתי שהנה, קיבלתי את התשובה. החלטתי שאני קופץ למים ומתחיל לכוון את הספר לציבור החרדי. הספר עבר את ההתאמות הנדרשות, וכך לראשונה בחיי התחלתי לעבוד עם השוק החרדי".

נכון להיום משמש אלברט כצייר קומיקס של ספרים חרדיים רבים מאוד, בארץ ובחו"ל. "בעיקר אני אוהב לצייר סיפורי צדיקים, בפרט כאלו שמופיעים בהם סיפורים על מה שקרה ברוסיה – מולדתי", הוא אומר. "בכל פעם אני מצטמרר מחדש כשאני מבין איזו היסטוריה יהודית עשירה הייתה ברוסיה, ומעולם לא שיתפו אותנו בכך. בבתי ספר בהם למדתי אפילו לא הזכירו אותה. אני כל כך שמח שבסופו של דבר זכיתי למצוא את האמת ולהכיר את מה שנלקח ממני".

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני גם חושבת שהוא מהצירים המעולים!
ציורים ברמה!
ואם כבר- יכול להיות שחלק עלו על זה מזמן...
אבל רק לאחרונה שמתי לב שהציורים של אלי וגולד קומיקס
הם ממש מזכירים תציורים של סדרת טינטין....

רֹני בת ציון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אני מנסה לרדת לסוף דעתו של זמורה
יצא מהמם! נראלי אפילו שאם הציור היה יותר מדויק לא הייתי מרגישה בהבדל..

הם ממש מזכירים תציורים של סדרת טינטין....
אם אני לא טועה, הוא מופיע בתור 'ניצב' באחד הקומיקסים שלו (אם למישהו יש את הקומיקס 'אהרל'ה' ויכול לבדוק לי את זה):LOL:

• תודה
Reactions: RPO

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה