קופת גמל להשקעה חיסכון לנישואי ילדים בקופת גמל או בגמ"ח

אברך.

משתמש מקצוען
שלום רב
יש לי יחידות בגמ"ח המרכזי לחלק מהילדים שלי, אני מסתפק כעת האם נכון להשקיע בעוד אפיק כמו קופת גמל למשל וכמה מס משלמים על הרווח מקופת גמל או אולי כדאי לחסוך בגמ"ח מוכר אחר ואם כן איזה גמח מוכר עם וותק אתם מכירים.
בתודה מראש לכל העונים

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אז דבר ראשון חשוב להבהיר הגמ"ח המרכזי הוא לא יכול להיקרא השקעה בשום פנים ואופן.
ואם יש לכם כסף שאפשר להשקיע זה בהחלט רעיון טוב!!
וכמה מס משלמים על הרווח מקופת גמל
25% מהרווחים.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
חוץ מדמי הניהול על הקרן אין מס,
יש מס ויש דמי ניהול.
זה חשוב להבין את הדברים האלו
אבל אתה מתחיל מהסוף.
יש כאן בפורום הרבה ידע
וגם את המאמרים של מקצועי בלבד.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אשמח מאוד לקבל קישורים רלוונטים.
יש הרבה
למשל זה:
ויש שם קישורים למאמרים של מקצועי בלבד.

אברך.

משתמש מקצוען
כל ענין ההשקעות צריך ללמוד היטב ולהתמקצע מאוד בנושא... יש למישהו רעיון של גמח מבוסס ומוכר שאפשר לחסוך שם כסף ולקבל אח"כ הלוואה משהו בדומה לגמ"ח המרכזי. אשמח לכל מידע.
בתודה מראש

A052

משתמש סופר מקצוען
יש הרבה "גמחי"ם" כאלו.
(זה ממש לא גמ"ח ולכן הוספתי מרכאות, זה ביזנס לכל דבר שעושים בו גם הרבה חסד וגם מרוויחים הרבה מליונים)

יש כן גמחים אמיתיים שנותנים עדיפות בהלוואה למי שמפקיד אצלם (ואח"כ מקבל את כל כספו ב100%) אבל שם בדר"כ קשה בהרבה להיכנס בגלל שאין להם חוסן כלכלי כמו לחברות הגמחים הגדולים.

אברך.

משתמש מקצוען
יש הרבה "גמחי"ם" כאלו.
(זה ממש לא גמ"ח ולכן הוספתי מרכאות, זה ביזנס לכל דבר שעושים בו גם הרבה חסד וגם מרוויחים הרבה מליונים)
אשמח לשמוע פרטיים על הגמחי"ם שאתה מכיר.

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
גם לי יש יחידות בגמ"ח המרכזי. עשיתי חשבון לאחרונה ונוכחתי לראות שכלל לא בטוח שמבחינה חשבונאית זה חסכון לעניין.

מה עדיף לך לקבל לקראת החתונה של הילדים שלך, 150,000 ש"ח ביד. או 240,000 ש"ח הלוואה שבסיום הפריעה שלה ינכו לך מהחוב 60% מההפקדה?

אם תפתח קופת גמל להשקעה ותשקיע במסלול עדין כמו מדד s&p 500, ההיסטוריה אומרת שבעז"ה עוד 20 שנה יהיה לך 196,000 ש"ח בקופה ההיא (8% שנתי + הריבית דריבית) תוריד 25% מס ותישאר ביד עם 150,000 ש"ח.

יש גם אפשרות ללוות את רוב הכסף בריבית נמוכה מאוד בחלק מקופות הגמל להשקעה, ואז גם אין מס וגם הכסף ממשיך לשאת תשואה.

עכשיו, יש עניינים כמו צדקה וגמילות חסדים וכו' ההבנה שלי היא שאין מצווה כ''כ גדולה בלדאוג שמישהו אחר יעשה כסף במקום שאתה תעשה כסף. והמבין יבין. ואם כולם יעשו את זה לא יצטרכו את הגמ''ח המרכזי. וממילא יהיה פחות צורך בזה.

אני לא יועץ ואין לי רשיון יעוץ. וגם לא משכנע, רק נותן כיוון.

אאא א

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
אם תפתח קופת גמל להשקעה ותשקיע במסלול עדין כמו מדד s&p 500, ההיסטוריה אומרת שבעז"ה עוד 20 שנה יהיה לך 196,000 ש"ח בקופה ההיא (8% שנתי + הריבית דריבית) תוריד 25% מס ותישאר ביד עם 150,000 ש"ח.
לפי כמה הפקדה הגעת ל 150,000?

רק מילים טובות

משתמש פעיל

אני זה אני :)

משתמש פעיל
מי שהוא עצמאי יכול כל שנה ךהפקיד בקה"ל עד 18 אש"ח וזכאי לפטור על מס רווח הון. לא מכירה מסלולי השקעה מומלצים אבל אם יש את הפטור על מס רווח הון זה כיוון ששווה לבדוק.

zmmb

משתמש פעיל
8% שנתי + הריבית דריבית
הרווח הממוצע עומד עלכ-12%.
הרווח הריאלי עומד עלכ-7%.
קחו בחשבון שההלוואה שתקבלו מהגמ"ח המרכזי זה יהיה 240,000 ש"ח לא ריאלי.
לפי חישוב לא ריאלי, אם תפקידו 300 ש"ח כל חודש בקרן השתלמות וכדו', תקבלו אחרי שנה יותר מ-240,000 ש"ח במתנה. לא בהלוואה.

יהודי פושט

משתמש פעיל
גם לי יש יחידות בגמ"ח המרכזי. עשיתי חשבון לאחרונה ונוכחתי לראות שכלל לא בטוח שמבחינה חשבונאית זה חסכון לעניין.

מה עדיף לך לקבל לקראת החתונה של הילדים שלך, 150,000 ש"ח ביד. או 240,000 ש"ח הלוואה שבסיום הפריעה שלה ינכו לך מהחוב 60% מההפקדה?

יש גם אפשרות ללוות את רוב הכסף בריבית נמוכה מאוד בחלק מקופות הגמל להשקעה, ואז גם אין מס וגם הכסף ממשיך לשאת תשואה.

עכשיו, יש עניינים כמו צדקה וגמילות חסדים וכו' ההבנה שלי היא שאין מצווה כ''כ גדולה בלדאוג שמישהו אחר יעשה כסף במקום שאתה תעשה כסף. והמבין יבין. ואם כולם יעשו את זה לא יצטרכו את הגמ''ח המרכזי. וממילא יהיה פחות צורך בזה.

אני לא יועץ ואין לי רשיון יעוץ. וגם לא משכנע, רק נותן כיוון.
ייתכן מאוד שהנך צודק, מצ"ש אני חשבתי שהיות ומשתמשים עם הכסף שלך למטרות צדקה, ממילא הכסף מתברך...
אולי חברי פרוג יכריעו...
אגב, יש גמ"ח שנקרא שערי חסד, גמ"ח מאוד מבוסס בירושלים, כדאי לבדוק שם.
בהצלחה!

A052

משתמש סופר מקצוען
רק לקחת בחשבון שזה גמ"ח חדש, והיות וצריך כ15 שנה עד שיקבלו הלוואות, אף אחד עדיין לא קיבל מהם הלוואה ככל הנראה.

כרגע גם לעמותה אין ניהול תקין, ולא הוגש (או לפחות לא רואים שהוגש) דוח של 2021.

אאא א

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
ייתכן מאוד שהנך צודק, מצ"ש אני חשבתי שהיות ומשתמשים עם הכסף שלך למטרות צדקה, ממילא הכסף מתברך...
אולי חברי פרוג יכריעו...
אגב, יש גמ"ח שנקרא שערי חסד, גמ"ח מאוד מבוסס בירושלים, כדאי לבדוק שם.
בהצלחה!
ישנה טעות ובלבול להרבה אנשים בעניין חיסכון לילדים,
מצד אחד, השקעה יותר משתלם כלכלית, מצד שני, גמ"ח זה גם חיסכון מסוים וגם מצוות גמילות חסדים.
ונהיה הרגשה כפי שכתבת "שהכסף מתברך"...
אבל צריך לדעת לעשות את ההפרדה, האם אנחנו רוצים לעשות מצוה עם הכסף שלנו, שאז ברור שבגמ"ח זה מצוה גדולה, וגם מותר לכאורה לתת זאת מכספי מעשר, או שאנחנו רוצים להצליח עם הכסף שלנו לחתן את הילדים, שאז ברור שעדיף השקעה, (כמובן לאחר בדיקה שכל אחד יעשה בעצמו לפי הנתונים שלו) בלי שום ספק.
אי אפשר לקרוא לגמ"ח כל שהוא השקעה, (מבחינה כלכלית, לא רוחנית).
שכל אחד יעשה את שיקולו האישי.

רק מילים טובות

משתמש פעיל
אי אפשר לקרוא לגמ"ח כל שהוא השקעה, (מבחינה כלכלית
מבחינה ציבורית זו דוקא יכולה להיות השקעה כלכלית עם תשואה עצומה
כתבתי במק"א שאם למשל היינו יכולים כציבור ליצור גמ"ח שיתן משכנתא של 800 ל30 שנה בלא רבית, זה חסכון של יותר מ630 לכל זוג (וגם היינו יכולים להתנות לגבי מחיר הדירה מה שייצור חסכון נוסף)
כך שבסופו של דבר גם כל תורם/מפקיד היה מרוויח מזה המון, מלבד העזרה העצומה לכלל הציבור

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  35  פעמים

לוח מודעות

למעלה