חיסכון לכל ילד - סקר

שי613

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י אלישבע גרין;n4906038:
במסלול של סיכון מוגבר בינוני ונמוך הם משקיעים בהחלט

ודווקא מתחילת השנה במסלול המוגבר יש מינוס אם אני לא טועה של יותר מאחוז... אבל כל המומחים בדיעה שווה שבטווח של יותר מעשר - חמש עשרה שנה שווה להניח במסלול עם סיכון מוגבר

כמו שכתבו מעלי, מי שרוצה להחמיר כשיטת הבי"ד של בני ברק אין לו אפשרות למסלול עם סיכון מוגבר

בדרך כלל מסתכלים שנתי, לא על חודש אחד..

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י avim10;n4906029:
1. אם זה המקור שלך, זה נכון רק לגבי מסלול הלכה שלהם, ולא לגבי שאר המסלולים.
2. מאיפה הנתונים האלו? ולאיזה תאריך הם נכונים?

נכתב ע"י שי613;n4906073:
זה ממש לא נכון.

הנתונים שלי הם מפה. והתאריכים נכונים להיום במסלולים של חסכון לכל ילד.
פשוט סימנתי את הקופות שכתוב עליהם הלכה (מצאתי 8 כאלו) ולחצתי עליהם להשוואה.
אם בקופה של אינטרגמל (הלכה) כתוב 100% מזומן, כנאה שהם לא משקיעים את הכסף.
ולגבי הסיכון מוגבר, הבנתי שזה של אטשולר שחם, ששם באמת יש מניות.

שי613

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י סגול חציל;n4906986:
הנתונים שלי הם מפה. והתאריכים נכונים להיום במסלולים של חסכון לכל ילד.
פשוט סימנתי את הקופות שכתוב עליהם הלכה (מצאתי 8 כאלו) ולחצתי עליהם להשוואה.
אם בקופה של אינטרגמל כתוב 100% מזומן, כנאה שהם לא משקיעים את הכסף.
ולגבי הסיכון מוגבר, הבנתי שזה של אטשולר שחם, ששם באמת יש מניות.

באינטרגמל יש חוץ מהלכה עוד 3 מסלולים, ושם כתוב כמו במסלולי ההלכה של הקופות האחרות 99%.

lmaof

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ראיתי לפני תקופה באחד מבתי הכנסת דף מפור מכל החברות על מי יש הכשר ובאיזה מסלול ומי נותן את ההכשר וללא פרשנות נוספת רק נתונים
למישהו יש את הדף הזה
אני רוצה מידע לאיזה חברה יש הכשר במסלול סיכון מוגבר

שי613

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י lmaof;n4907024:
ראיתי לפני תקופה באחד מבתי הכנסת דף מפור מכל החברות על מי יש הכשר ובאיזה מסלול ומי נותן את ההכשר וללא פרשנות נוספת רק נתונים
למישהו יש את הדף הזה
אני רוצה מידע לאיזה חברה יש הכשר במסלול סיכון מוגבר

avim10

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אלישבע גרין;n4906030:
רוב הדברים שנכתבו נכונים

רק שהצורה שבה פורסמו דפי פרסומת שונים שנתנו להבין שהאפשרויות הכשרות הם אך ורק מה שבתי דין של בני ברק אישרו קצת מעצבן

נכתב ע"י אלישבע גרין;n4906038:
כמו שכתבו מעלי, מי שרוצה להחמיר כשיטת הבי"ד של בני ברק אין לו אפשרות למסלול עם סיכון מוגבר

כתבתי כבר מספיק בענין, ואין לי ענין להכנס לויכוחים, רק הסגנון "בי"ד של בני ברק" נראה כמכוון להפוך את הענין לפוליטי ח"ו, ולכן איני יכול להמנע מלהבהיר: נושא תעודות הסל, שהוא הנושא העיקרי המבדל בין הכשר העדה"ח לגלאט הון, נפסק לאיסור על ידי הגרי"ש אלישיב זצ"ל, ולהבחל"ח ע"י הגר"מ שטרנבוך והגר"נ קופשיץ - דייני העדה"ח.
הרב המקל בזה שעל פיו הוכרע להקל בזה במסלולים בהכשר העדה"ח הוא הגר"נ לינדר רב ועד הפיננסים של העדה"ח [יתכן שיש שמות נוספים בין דייני העדה"ח שהסכימו איתו, ואני אינני יודע על כך]. כך שלהפוך את זה לאיזה "חומרה של בני ברק" זה הטעיית הציבור.לסיום אצטט כאן דברים שנכתבו על ידי אחד הרבנים הבקיאים בנושא:
"השינויים בין החברות אינו ענין של הידור אלא עיקר הדין, מובן שגם הם עושים ע"פ חכמים אך דעת רוב המכריע של הפוסקים שהדבר באיסור."

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שי613;n4907009:
באינטרגמל יש חוץ מהלכה עוד 3 מסלולים, ושם כתוב כמו במסלולי ההלכה של הקופות האחרות 99%.

הצדק עמך!
ראיתי מודעה ברחוב (הבוקר) שלאינטרגמל גם שאר המסלולים בהכשר ולא רק מסלול הלכה.

חיימיענקל

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אחרי שקראתי את כל האשכול ולא יצאתי מאוד ברור הלכתי לברר אצל רב מאוד חשוב והוא הסביר לי את הנושא בקיצור יש שתי שיטות בנושא זה
אחד של תלמידי החזו"א ואיתם עימם עוד הרבה ת"ח שסוברים שצריך הכשר כמו גלאט הון והשיטה השניה זה גדו"י כמו הרב לנדא הרב שפרן בד"ץ העדה החרדית ועוד שלא צריך גלאט הון אלא מספיק פיקוח הלכתי כמו של הבד"ץ .כל אדם יחשוב לעצמו כמו מי הוא נוהג בכל ההלכות המסבכות האלו כגון שמיטה מעשרות ועוד חומרות שמקובלות אצל תלמידי החזו"א וגדולי בני ברק או כמו שאר גדו"י .
המסקנא שהרב אמר לי זה כך
אלטשולאר שחם יש להם פיקוח של העדה החרדית ומסלול בלי הכשר של גלאט הון וזה הכי מומלץ והכי רווחי ואין שום בעיה הלכתית במסלול זה לפי דעת ר"מ שפרן והרב לנדא שליט"א
ולמי שרוצה הכי גלאט גם עם הכשר של תלמידי החזו"א שיעשה "פסגות "

נ.ב. אבל יש לדון האם מותר לעשות פסגות כי הם מפרסמים בעיתון שמבזה את גדו"י שליט"א

אלישבע גרין

משתמש רשום
נכתב ע"י חיימיענקל;n4907798:

אלטשולאר שחם יש להם פיקוח של העדה החרדית ומסלול בלי הכשר של גלאט הון וזה הכי מומלץ והכי רווחי

מאיפה הידיעה שזה הכי רווחי ?

האם בגלל שהיסטוריית ההשקעה שלהם הכי מניבה או בגלל הסיכון המוגבר
(אולי יש כאן בלבול עם אינטרגמל)

זכוכית

משתמש פעיל
נכתב ע"י חיימיענקל;n4907798:
אחרי שקראתי את כל האשכול ולא יצאתי מאוד ברור הלכתי לברר אצל רב מאוד חשוב והוא הסביר לי את הנושא בקיצור יש שתי שיטות בנושא זה
אחד של תלמידי החזו"א ואיתם עימם עוד הרבה ת"ח שסוברים שצריך הכשר כמו גלאט הון והשיטה השניה זה גדו"י כמו הרב לנדא הרב שפרן בד"ץ העדה החרדית ועוד שלא צריך גלאט הון אלא מספיק פיקוח הלכתי כמו של הבד"ץ .כל אדם יחשוב לעצמו כמו מי הוא נוהג בכל ההלכות המסבכות האלו כגון שמיטה מעשרות ועוד חומרות שמקובלות אצל תלמידי החזו"א וגדולי בני ברק או כמו שאר גדו"י .
המסקנא שהרב אמר לי זה כך
אלטשולאר שחם יש להם פיקוח של העדה החרדית ומסלול בלי הכשר של גלאט הון וזה הכי מומלץ והכי רווחי ואין שום בעיה הלכתית במסלול זה לפי דעת ר"מ שפרן והרב לנדא שליט"א
ולמי שרוצה הכי גלאט גם עם הכשר של תלמידי החזו"א שיעשה "פסגות "

נ.ב. אבל יש לדון האם מותר לעשות פסגות כי הם מפרסמים בעיתון שמבזה את גדו"י שליט"א

פסגות הם לא היחידים שיש להם הכשר של גלאט הון

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י avim10;n4907166:
נושא תעודות הסל, שהוא הנושא העיקרי המבדל בין הכשר העדה"ח לגלאט הון, נפסק לאיסור על ידי הגרי"ש אלישיב זצ"ל, ולהבחל"ח ע"י הגר"מ שטרנבוך והגר"נ קופשיץ - דייני העדה"ח.
הרב המקל בזה שעל פיו הוכרע להקל בזה במסלולים בהכשר העדה"ח הוא הגר"נ לינדר רב ועד הפיננסים של העדה"ח [יתכן שיש שמות נוספים בין דייני העדה"ח שהסכימו איתו, ואני אינני יודע על כך].

מבירור שערכנו עם המענה לעניני ריבית של הרב פנחס וינד, הוסבר לנו שנושא תעודת הסל פירושו שלוקחים את הכסף ומלווים אותו (בהיתר עסקה) לחברה שמשקיעה אותו במניות שחלקן בעיתיות, והשאלה שיש כאן היא האם אני נהנה מכסף לא כשר באופן ישיר כי זה כסף שלי שהולווה לחברה או שאני מלווה את הכסף לחברה בריבית ע"פ היתר עיסקה ולא מעניין אותי איך הם משקיעים את הכסף.
וכל אחד יעשה כהוראת רבותיו.

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אלטשולר שחם באמת עושים רווחים יפים. וגם למיטב דש והראל פנסיה יש גלאט הון אם אני לא טועה

yosi999

משתמש רשום
אין הבדל בין פסגות לחברות האחרות שיש להם הכשר של גלאט הון
כל ה-3 חברות שיש עליהם הכשר של גלאט הון משקיעים ב"אופציות" שזה אפיק השקעה דיי מסוכן (כמובן שמסיבה זו משקיעים ממנו באחוזים נמוכים) לעומת המסלולים של העדה החרדית שמשקיעים בתעודות סל .
פשוט העדה החרדית לא משקיעה בפרסום בנושא מכיון שהיא מקבלת פר מסלול (מידיעה)
ואולי גלאט הון מקבלים לפי אחוזים (מהשערה) וזה ההסבר לעלון שמישהו העלה כאן למעלה ...

לגבי החברות האחרות אלטשולר שחם קיבלה הכי הרבה ילדים לחסכון (לפי נתוני הביטו"ל)
גם ענין של שיווק נכון וגם בגלל התשואות הגבוהות ביותר שהם קיבלו בשלוש השנים האחרונות .

avim10

משתמש מקצוען
נכתב ע"י yosi999;n4908093:
אין הבדל בין פסגות לחברות האחרות שיש להם הכשר של גלאט הון
כל ה-3 חברות שיש עליהם הכשר של גלאט הון משקיעים ב"אופציות" שזה אפיק השקעה דיי מסוכן (כמובן שמסיבה זו משקיעים ממנו באחוזים נמוכים) לעומת המסלולים של העדה החרדית שמשקיעים בתעודות סל .
פשוט העדה החרדית לא משקיעה בפרסום בנושא מכיון שהיא מקבלת פר מסלול (מידיעה)
ואולי גלאט הון מקבלים לפי אחוזים (מהשערה) וזה ההסבר לעלון שמישהו העלה כאן למעלה ...

חבל לכתוב כאלו דברים מהשערות...
גלאט הון לא מקבלים מ א ו מ ה חוץ מכאב ראש [ואת הזכויות למעלה...]. (מידיעה)
העלון שהועלה למעלה נכתב על ידי אברך מק"ס שלמד את הנושא והתעורר לענין, וקיבל רשות להפיץ אותו עם הלוגו של ועד ההלכה של גלאט הון [הוא עצמו לא שייך אליהם] מתוך רצון לעורר את הציבור לענין לקראת המועד האחרון. הוא מפיץ אותו על חשבונו ומבקש תרומות מהציבור להפצה, (כמו שתוכלו לראות בתחתית העלון) אני החלטתי במקום לתרום - לסייע בפרסום כאן :).
הדברים שנכתבו לגוף הענין, אכן נכונים, אלא שאינני חושב שאופציות הם מסוכנות כל כך יחסית לתעודות סל, כיון שאפשר על ידי אופציות "לצלם" סל מניות במקום לקנות את התעודה שלו. זה רק יותר יקר וממילא פחות רווחי מתעודות סל. זה לפי מיעוט הבנתי בנושא].

yosi999

משתמש רשום
לא נכנס לויכוח על נושא התגמולים כי אכן אין לי מידע בענין מלבד ההשערה שרשמתי .
לדבריך בנושא האופציות
גם אם "מצלמים" תעודת סל באופצייה הסיכון גבוה יותר כי ברגע שהתעודת סל יורדת מתחת לקו מסוים המוגדר מראש בתקנון האופציה אתה מפסיד את כל הכסף שהושקע .
מה שאין כן במניות או אפילו בתעודת סל אתה נשאר עם השווי של המניה (גם אם הוא נמוך לפחות הוא שווה משהו)
שים לב שברוב תוכניות ההשקעות במגזר הכללי לא משקיעים באופציות ואם אכן משקיעים זה באחוזים מינמליים ...

שלכם

משתמש פעיל
דעת הגר"מ שפרן שאין כלל צורך בכשרות עבור תוכניות חסכון ופנסיה בקרנות הביטוח.
[בדיוק כפי שאין בעיה בהפקדה בבנק (לדעת המיתרים זאת כמובן), שגם שם על פי ההתר עיסקה זה פקדון והשקעות האיסור נעשות מהסכף שלך].
אלא מספיק לשלוח לחברה מכתב שאינך מסכים שישקיעו כספך באיסורים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה