חיסוני ילדים

מצב
הנושא נעול.

שטיפ שטויס

משתמש צעיר
האם החיסון יש לו אחוזי יעילות של 95 אחוז ?
היום כולם יודעים שהנתון הזה שקרי
יש תירוצים ומוטציות של תירוצים למה זה לא קרה
הרבה איבדו אימון ובצדק

המצב היום לא כמו הדיווחים והנתונים בהתחלה
הרבנים פסקו לפי הנתונים אז
אינו דומה חיסון שיש לו 95% אחוזי יעילות
לחיסון שיש אולי 50% יעילות וכנראה פחות מכך
גם עם הבוסטר זה רק 50 אחוז?

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
המציאות היא שמשרד הבריאות מעלימה נתונים ולכן קשה מאד להסיק מסקנות אמיתיות, ולשקול את היעילות של החיסון שהמידע האמיתי מוסתר, מול התופעות לוואי שגם הם מוסתרים.
אבל זה ברור שלהאמין למשרד הבריאות, סתם ככה, בגלל שהם עושים לנו שטיפת מוח בכל העיתונים. לזה כבר צריך להיות טמבל. או מה שנקרא במקורות פתי יאמין לכל דבר.
החוברת בי דינא דאסרו חיסונים
עברתי על החוברת הזאת, ואני רואה שאלה שקוראים לזה חוברת ליצני צודקים במאה אחוז.
אי"ה בלילה אקח קצת זמן לצטט כמה דוגמאות

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עברתי על החוברת הזאת, ואני רואה שאלה שקוראים לזה חוברת ליצני צודקים במאה אחוז.
ואני עברתי על החוברת השניה - ואני רואה שאלה שקוראים לזה חוברת ליצני צודקים במאה אחוז.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
א. בכלל לא ברור שדעת רוב גדולי הדור להתחסן כעת, גם למבוגרים.
ב. האנשים שעד היום סמכנו עליהם, לצערי הרב, איבדו את מהימנותם, לפחות בנושא זה.
ג. למה אם אתה טועה זה משמיים, ואם אחרים טועים הם יישבו...גם הם עושים ע"פ רבנים, וע"פ מומחים
ד. איך אתה לוקח אחריות על אחרים.... איזה גב וסמכות יש לך - כי הרי תמיד יש איזה סיכוי שאתה טועה.

א. מאיפה לקחת את זה
ב. עשית פלגינן?? - כשיש גידול ח"ו רצים לפירר או לכל אחד אחר ופתאום לא???
ג. כי אני כדעת הרוב וכרבנים וככל מי שלא מאמין בקונספירציות שווא. אנחנו לא מלאכים. אין דרישה לעשות הפוך מכל מי שהאמנת בו עד אותו רגע רק בגלל שלל טענות מוזרות.
ד. הגב - הוא הגב הנ"ל (ג) -

לעת עתה לא ידוע לי על אף אחד ששיכנעתי אותו להתחסן וניזוק. ואני יודע על הרבה ששיכנעו אותם לא להתחסן וניזוקו קשות... וד"ל.

אני רוצה להתייחס לעוד נקודה.
אין ספק לפעמים יש שאלות, לפעמים אפי' שאלות קשות. (למרות שחלק גדול מהטענות שהושמעו הם שטויות חסרות כל בסיס - כולל טענות שנכתבו כאן.)
אבל השאלה לא מחייבת את התשובה שאתם רוצים להוכיח.
ברור שיש גם אינטרסים - וברור שלפייזר יש אינטרס כלכלי - אבל זה לא אומר שלא בודקים אותם כמו שצריך, וכן הלאה וכן הלאה.
יש הרבה מה להרחיב בנידון אולם אין כאן המקום.
ובפרט -
שמי שלא התחסן עד כה כבר לא יעשה את זה.

שטיפ שטויס

משתמש צעיר
עשית פלגינן?? - כשיש גידול ח"ו רצים לפירר או לכל אחד אחר ופתאום לא???
כלומר לא היה שום לחץ מצד הממשלה על הרב פירר, רק על רופאים, רבנים, עיתונים וכו, אילו רצה היה בקלות אומר שיש סכנה בחיסון ואף אחד לא היה מלחיץ אותו?

שטיפ שטויס

משתמש צעיר
כי אני כדעת הרוב וכרבנים וככל מי שלא מאמין בקונספירציות שווא. אנחנו לא מלאכים. אין דרישה לעשות הפוך מכל מי שהאמנת בו עד אותו רגע רק בגלל שלל טענות מוזרות.
ומי שחושב שמיעוט הרבנים צודקים על פי בירור שעשה אין לו זכות לעשות כפי שהוא מבין?

GBSA

משתמש סופר מקצוען
יש לו, אבל מסוכן לקחת אחריות...
כשאתה סומך רק על עצמך
(שוב - אני לא מדבר על ילדים)

משום מה אף אחד הרבנים שהוזכרו לא היה מוכר לי, ואני אדם שקצת מכיר

אברהם עימוד

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
זה ממש לא נכון
אתה יכול לראות בפסק הדין שהם כתבו מאוד בעדינות והעלו את כל הצדדים
ובנספחים לפסק אתה רואה שבעבר הם היו בעד חיסונים למבוגרים וחיסוני שגרה

זה לא היה תגובה עם השערה, אלא ידיעה של דעתם עוד הרבה לפני מתן חיסונים לצעירים.

שטיפ שטויס

משתמש צעיר
יש לו, אבל מסוכן לקחת אחריות...
כשאתה סומך רק על עצמך
(שוב - אני לא מדבר על ילדים)

משום מה אף אחד הרבנים שהוזכרו לא היה מוכר לי, ואני אדם שקצת מכיר
גם מי שסומך על רוב הרבנים צריך לקחת בחשבון שלא תמיד הרוב צודק, מה בין מי שסומך על רוב למי שסומך על מה שברור לא במאה אחוז עם תמיכה של רבנים שאומרים שאילו הרבנים התומכים היו נחשפים לשני הצדדים היו מתנגדים? יש רב אחד שתומך שישב ובירר את הדברים היטב בשמיעת שני הצדדים כמו שעשו רוב הרבנים שמתנגדים?

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
יש רב אחד שתומך שישב ובירר את הדברים היטב בשמיעת שני הצדדים כמו שעשו רוב הרבנים שמתנגדים?
אותו רב ששמע את שני הצדדים, הוא שמע רק את הצדדים הרצויים למתנגדי החיסונים

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מה הדחף להתחסן? למה הילדים אשמים בזה שההורים שלהם לא רוצים שיהיה להם נכדים? כשיגדלו הילדים- תינתן להם הבחירה אם להפוך להורים, או להשאר ערירים......

אברום 613

משתמש פעיל
מעניין למה בגיל לגיל 12 הרוב רץ לחסן בלי שאלות ועכשיו כמעט כולם מהססים​
א. הרבה אנשים פתחו קצת את עיניהם
ב. כיון שאף אחד לא רואה צורך וסיבה לחסן ילדים פחות מגיל זה.

אבל באופן מפתיע בדיוק עכשיו מתחיל "הגל החמישי"
(

נערך לאחרונה ב:

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
האנשים שאני מכיר אישית שהתחסנו ומעודדים להתחסן:
רוב ככל האנשים ונשים שמוכרים בציבור כאנשים נורמטיביים, בעלי תפקידים, רבני קהילות ועוד ועוד.

האנשים שאני מכיר אישית שלא התחסנו ומעודדים שלא להתחסן:
אני מכיר שני אנשים כאלו, הראשון (שגם הוציא קונטרסים על הסכנה) כבר שנים עם בעיות נפשיות, עושה הרבה בושות למשפחתו, מסכנים.
השני (שטרח והדביק מודעות ב"סכנת החיסון") הוא בעל תשובה שכבר שנים מדביק פישקוולים על הפאה ועל כל בעיות הדור שהוא גילה (לאחר שחזר בתשובה..) בשנה האחרונה הוא גילה שבעיית הדור היא החיסון.

לי אין ספק, לכם יש ?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה