דרוש מידע חופשת מחלה לחצי יום

יציאה מהעבודה באמצע היום עקב מחלה
וכן חיסור למחרת עקב מחלה
האם החצי יום הראשון נקרא יום מחלה?
השאלה היא בעיקר משום שעל היום הראשון לא מקבלים תשלום אז האם היום המלא נקרא היום הראשון או היום השני
תודה רבה לעונים!!!

נקודה חמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אצלינו יש כלל, אם העובד החסיר שעתיים לפחות מיום העבודה 8.6 שעות, זה יכול להקריא יום מחלה ראשון.
ככה זה בחברה שלנו. לא יודעת אם ככה החוק.

אם פי 17

משתמש מקצוען
לפי התאריכים באישור המחלה.
הרופא יתן לך מהיום הראשון לא?
יוצא שהשעתיים הראשונות שעבדת לא ייחשבו לך, אלא אם כן הבוס נחמד.

לפי התאריכים באישור המחלה.
הרופא יתן לך מהיום הראשון לא?
יוצא שהשעתיים הראשונות שעבדת לא ייחשבו לך, אלא אם כן הבוס נחמד.
תודה על המידע

אני רוצה להבין, מה הכוונה?
שישבו כאילו שלא עבדתי בכלל ביו הראשון ולא אקבל תשלום על השעות שעבדתי?

וכן לא עבדתי שעתיים אלא 4 שעות

אם פי 17

משתמש מקצוען
בדיוק.
את השעות שעבדת בפועל לא יחשיבו , כי אותו היום יחשב כיום מחלה ראשון .(בכפוף לאישור המחלה)
תעשי חישוב מה שווה יותר...

בדיוק.
את השעות שעבדת בפועל לא יחשיבו , כי אותו היום יחשב כיום מחלה ראשון .(בכפוף לאישור המחלה)
תעשי חישוב מה שווה יותר...
אז לכאורה זה תלוי בנחמדות של הבוס
שיסכים למחוק את השעות שעבדתי ולהחשיב כמחלה
אני צודקת?
או שהחוק אומר כך?

אם פי 17

משתמש מקצוען
בחוק אין התייחסות ליום מחלה חלקי, שבו העובד עבד מספר שעות ונעדר בהמשך היום בשל מחלה בכפוף לאישור מחלה עבור יום זה. כאן זה פרשנות. י
יתכן שיום מחלה זה ייחשב יום מחלה ראשון והעובד יהיה זכאי לתשלום מחלה כחוק. כלומר, ייחשב כיום הראשון ולמחרת 50% כדין היום השני וכו'.
ויתכן שהמעסיק ישלם את השעות בהם עבד ולא יחשיב לו זאת כיום מחלה ולכן למחרת ייחשב היום הראשון.

כחשבת שכר, אני משלמת לפי תאריכי האישור ואם העובד עבד מקצת היום, רוב הבוסים מאשרים לשלם גם את השעות האלו.

ים כחול

משתמש צעיר
שאלה שממש חשובה לי
הבן שלי לא הרגיש טוב בעלי היה איתו שלושה ימים ואז אני עוד שלושה ימים
אמרו לי שמבחינה חוקית אני אמורה לקבל יום מלא כי זה בעצם היום הרביעי של המחלה .

אשמח מאוד לתשובה או ללינק שרואים את החוק הזה

shani123

משתמש מקצוען
שאלה שממש חשובה לי

נראה שאת צריכה קישור לחוק כאן:
1701870458588.png

ארמון חול

משתמש פעיל
שאלה שממש חשובה לי

רק אם הבעל עובד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה