חופשת לידה לעוסק פטור

• פותח הנושא levy
  • פורסם בתאריך

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לפי מה מחשבים את השכר לחופשת לידה לעסק פטור?
האם מחלקים את הרווח השנתי ל-12 חודש ולפי זה מחשבים,
או שמחלקים לכמות חודשי העבודה (כי הרי 3.5 חודשים אני לא עובדת?)

אות ומופת

משתמש פעיל
נכתב ע"י levy;1658654:
לפי מה מחשבים את השכר לחופשת לידה לעסק פטור?
האם מחלקים את הרווח השנתי ל-12 חודש ולפי זה מחשבים,
או שמחלקים לכמות חודשי העבודה (כי הרי 3.5 חודשים אני לא עובדת?)

מחלקים ל12 חודש של השנה האחרונה שלפני הלידה. לדוגמא, ילדת ב2015, תקבלי עפ"י הההכנסות של 2014.

maty

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
ואח"כ, בסוף 2015, יערכו שומה, ואולי תקבלי תוספת. כי החישוב הוא לפי שנת הלידה. רק בתחילה נותנים משוער לפי השנה הקודמת.

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תודה.
אבל איך יחשבו את 2015?
יחלקו את הרוחח ל-12 חודשים או ל-9 חודשים?

maty

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
ל-9
אם אני לא טועה.

אות ומופת

משתמש פעיל
נכתב ע"י maty;1658693:
ואח"כ, בסוף 2015, יערכו שומה, ואולי תקבלי תוספת. כי החישוב הוא לפי שנת הלידה. רק בתחילה נותנים משוער לפי השנה הקודמת.

לא חושבת.
ככה זה היה אצלך?

גשר המיתרים

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לפי מה שהיה לי:
מחשבים את הדמי לידה לפי השנה בה ילדת.

לדוג': ילדת באוגוסט 2015 - תקבלי דמי לידה לפי סך כל ההכנסות שלך ב2015: יחלקו אותם ב8.5 ויכפילו ב3.5.
בתכלס - מכיוון שבשעת הלידה אין להם מושג כמה יהיו כל ההכנסות שלך ב2015, אז מחשבים את הדמי לידה באופן משוער לפי המקדמות של ביטוח לאומי שאת משלמת כל חודש. ואחרי הדוח שנתי עושים חישוב מחדש לפי ההכנסות בפועל.

מה קורה מי שילדה בתחילת שנה לועזית (ינואר, פברואר, מרץ) -
האם זה גם כך? או שאז לוקחים בחשבון את השנה הקודמת?
אשמח שרואי החשבון בפורום - יחכימו אותי.

אות ומופת

משתמש פעיל
אני ילדתי פעמיים בתחילת שנה לועזית, ולמיטב ידיעתי חישבו את השנה הקודמת ולא שנת הלידה.

maty

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
ילדתי ב1/2 ואז חישבו לי את השנה הקודמת 2/3 והשנה הנוכחית שליש.
לידה באוקטובר ובמאי - חושבה לפי שנת הלידה, לדוג' קבלתי עכשיו טלפון מרואה החשבון שלי שלפי השומה של 2014 אני צריכה להוסיף מעט בביטוח לאומי החודשי וכן אני מקבלת תוספת דמי לידה בהתאמה.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
אכן, דמי הלידה לעצמאית כמו לשכירה מחושבים לפי ההכנסות ב 3 החודשים שקדמו לחודש הלידה.

רק בעצמאית אין לביטוח לאומי מידע חודשי רק שנתי.

לכן מי שיולדת בפברואר, מרץ, אפריל, מחושבים הדמי לידה לפי 2 השנים באופן יחסי. 1/3 ו 2/3

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה