חולם למכור שיר? כמה תובנות...

אחד ומיוחד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
וואו.
תודה רבה על השיתוף! יפה מאוד!

אבל אם במקרה השיר הוא כן מוצלח מאוד, בכמה אפשר למכור?
בכמה גדולי המלחינים מוכרים את השירים שלהם?
כבוד הרב @תודה רבה והשיר הזה לא מוצלח?!
עלות ההפקה שלו היא 8000 ש"ח אחרי הנחה...
מה שמנחם זה, הידיעה שכל מי שישמע אותו יקבל התעוררות עצומה = שווה את הכסף!!!
כבר אמרו חכמים שאפילו ס"ת שבארון תלוי במזל

קבצים מצורפים

• מחילה.mp3
    12.3 MB · צפיות: 196

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לפני הכל צריך להלחין שיר מספיק טוב
אחר כך להיכנס לפולמוס הזה.
(לא רומז חס ושלום שהשירים שעלו כאן לא טובים
הכוונה באופן כללי)

קרעפט

משתמש מקצוען
כל המוזיקה החסידית בדור האחרון היא פייק מוזיקה.
כל אחד מנסה לחקות את השני שמנסה לחקות את הראשון שמחקה את השלישי
שום יצירתיות אותם שירים שחוזרים על עצמם בווראציות שונות ומשונות
גם המלחינים הגדולים חיים בתוך איזה שהיא בועה שבה הם מנסים למחזר את עצמם כל פעם מחדש.
אקיצע'ר אם יש לך רצון וכישרון להלחין אז שב עם עצמך ותלחין שיר אין שום עניין שהשיר יתפרסם תהנה מהיצירתיות שלך שבאה לידי ביטוי וזהו.
אדם שמעריך את היצירה שלו אין לו שום צורך בפרסומה.

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אקיצע'ר אם יש לך רצון וכישרון להלחין אז שב עם עצמך ותלחין שיר אין שום עניין שהשיר יתפרסם תהנה מהיצירתיות שלך שבאה לידי ביטוי וזהו.
אדם שמעריך את היצירה שלו אין לו שום צורך בפרסומה.
יש צדק בדבריך, שמעתי את זה מאחד המלחינים הגדולים שהלחין את אחד המנגינות של "משה אמת" ששרים בבתי הכנסת, הוא אמר לי- אני עובר ליד בית כנסת ושומע ששרים את השיר שלי, נראה לך שאני כל כך מתלהב, נו שויין...
אבל זה לא חכמה הוא אומר את זה בגיל מבוגר אחרי שהוא הגשים לעצמו את כל החלומות... מצד שני כנראה שמה שרואים משם לא רואים מכאן.
אבל יש צד נוסף- מגיד שיעור, גם אם הוא מאמין במה שיש לו למכור, הוא יעדיף ללמד כמה שיותר בחורים, מלחין תמיד ישמח שכמה שיותר אנשים ישמעו ויהנו\יתחזקו מיצירותיו. תראה את אחד ומיוחד שהשקיע כ"כ הרבה ומבחינתו שווה את הכסף כיון שאנשים יתחזקו!
אם אנשים שומעים ונהנים זה נותן הרבה סיפוק, כמו בכל יצירה שאדם יוצר!
אני נזכר שפעם אחד המוזיקאים אמר לי- כמה אנשים אתה צריך שישמעו את זה כדי שתהיה מרוצה? אחד? חמש מאות? חמישים אלף? אני מלחין ומצידי שאחד ישמע ויתחזק.
בקיצור, זה דבר נוסף לחשוב עליו...
אגב, יש תופעה שהמלחין מרגיש שהוא צריך את האישור של זמר פלוני או מפיק פלוני כדי להרגיש שהוא זכה לתואר "מלחין".
ומכאן:
אם אתה יודע להלחין- אז אתה זכאי ל"תואר" מלחין, אתה לא צריך אישור של אף אחד!

נערך לאחרונה ב:

אליהו שטיין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
לפני הכל צריך להלחין שיר מספיק טוב
אחר כך להיכנס לפולמוס הזה.
(לא רומז חס ושלום שהשירים שעלו כאן לא טובים
הכוונה באופן כללי)
לפני הכל אפשר להגיד מילה טובה
אחר כך אפשר לבקר ביקורת בונה
(לא רומז חס ושלום שהתגובה הנ"ל אינה כוללת מילה טובה, הכוונה באופן כללי)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לפני הכל אפשר להגיד מילה טובה
אחר כך אפשר לבקר ביקורת בונה
(לא רומז חס ושלום שהתגובה הנ"ל אינה כוללת מילה טובה, הכוונה באופן כללי)
קריינא דאיגרתא איהו להווי פרוונקא.
או בתרגום חופשי - לפני הכל אפשר להגיד מילה טובה, ואחר כך אפשר לבקר.
(לא רומז כלום וגו')

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני מפרסם הודעה שקיבלתי בפרטי, אני חושב שהיא מחזקת את הנאמר כאן:

"סליחה שאני מגיב בפרטי. היית ראוי למחמאה פומבית.
אני כותב לך את זה פה כדי שאוכל לכתוב לך פתוח יותר.

קודם כל שאפו על העלאת הפוסט. הוא מדהים. מדהים. מדהים.
אני כל כך מזדהה איתו. משום שהתהליך שעברת דומה מאוד לתהליך שאני עברתי.
אני התחלתי להלחין בגיל 14-15. ובגיל 20 היו לי כבר במגירה 10-15 שירים נחמדים, כל יותר וחלקם גם פחות.

ניגשתי איתם לכמה זמרים חסידיים מוכרים. וההיענות הייתה מדכאית...
עד שיום אחד זה קרה. זמר מפורסם הזמין אותי אליו הביתה (וואו...)
תשמיע. הוא ביקש. השמעתי. והוא התלהב. והבטיח לקנות. אם לא את לחן X אז את Y ואם לא הוא אז הוא החברים מהתעשיה.
בקיצער. הייתי בעננים. ממש. כמו שכתבת.

תכל'ס? שום כלום.
למה? ככה.

לאחר תקופה כנ"ל זמר אחר. כנ"ל בסוף. כנ"ל היום :)...
אני מזדהה עם כל התובנות שכתבת. אחת לאחת. לגבי הלימוד. לגבי העזרה. לגבי המוסיקה.
אבל בתכל'ס. ההפנמה היא. נמשיך להלחין. כי לחן פורץ ממשהו בתוכך. אי אפשר להתכחש לזה.

למכור? אולי בעולם הזה. אולי בעולם הבא."

ובהודעה נוספת:

"[זמר פלוני] ממש לפני שהוא הוציא את... רצה לקנות ממני שיר בשם...
והוא אמר שאם לא הוא אז ... יקנה.
...
[זמר פלוני] דיבר איתי על 6 שירים בדק ובדק. אבל לא ממש הבטיח. אלא רצה איזה שיר ספציפי ובמקרה מה שמצחיק הוא שהוא שלח את זה ל... לשמוע מה הוא אומר על זה. ואז הוא סיפר לו שהוא כבר שמע שירים שלי. אבל תכל'ס לא יצא מזה כלום.

אל תשמיט את המחמאות. תשאיר ותצטט אותי מהתחלה. בלי פרטים מזהים.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הלו חברים אנחנו בימי בין המצרים
אני מדבר בעיקר על עצמי
גם אני הלחנתי שירים, וחלמתי למכור
מסתבר שלרוב זאת פנטזית נעורים
השירים לא היו מספיק טובים
ואם יש להם איזה שהוא עתיד, עדיף שהם יהיו בביצוע שלי,
ולא יעברו עיבודים מסחריים שיוציאו מהם את כל הנשמה.

אם אנשים יפסיקו להלחין בשביל למכור, הרמה של המוזיקה תהיה גבוהה בהרבה
לא שקשה לעבור את הרף שיש היום בשוק מבחינה מוזיקלית, מה שתופס היום בשוק זה חומרים מסחריים.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
אקדים- זוהי דעתי האישית בלבד שמגיעה מהנסיון האישי, מי שרוצה לאמץ גישה אחרת שילך על זה בכל הכח, כי רק ככה מצליחים, ובבקשה שלא יתייחס לשום דבר שכתבתי...

אז הנה:

א- סיכוי טוב שאף אחד לא יתייחס לשיר שלך. אם אתה רוצה לפרסם אותו תעשה את זה בכוחות עצמך.

זה לא אומר שהשיר שלך לא שיר מצויין...

(קצת מעשיות מהנסיון שלי- הלחנתי כמה שירים בתור בחור צעיר בישי"ק, חברים שלי אמרו לי תדבר עם ארי גולדוואג... הלכתי אליו, הוא יהודי טוב... הוא שמע את השיר ונהנה, הוא שמר את זה ואמר לי נהיה בקשר.

אחרי כמה זמן הוא שלח לי מייל שהוא שלח את זה ליוחי בריסקמן ולאבי ניומרק [בזמנו המפיק של דוד גבאי ועוד] והם ביקשו עוד חומר, הוא הוסיף שזה אומר שהם מאוד התרשמו...

הייתי בעננים- מחר שוואקי עוד ישיר שירים שלי...

הלחנתי עוד שני שירים, הקלטתי דמו ושלחתי לגולדוואג, הוא לא חזר אלי, שאלתי אותו- מה? הוא אמר- יכול להיות שתמכור בשיר הראשון, יכול להיות שתמכור בשיר ה- 14, אבל תנסה... החלטתי לא לבזבז את הזמן ואת התקוות שלי על אולי... כמה שנים אח"כ הקלטתי את אחד השירים שלי [ההוא שהם אהבו] בכוחות עצמי עם חבר שניגן ושר ופרסמתי, ראו קובץ מצורף. [ואז כמובן שאיזה מנהל תזמורת ידוע שביקשתי שישלח לאוהד וכנראה לא שלח נזכר ושאל "השיר עדיין פנוי? וגם כאן- אמרתי לו שכן, והוא לא חזר אלי"]

אגב את זה גם אמר לי יצי ברי ועוד כמה "גדוילים" שהוא תמיד אומר- תקליט בשביל עצמך לא בשביל שיקנו. אבל אולי זה כן יקרה...

יש ב"ה הרבה בחורים מוכשרים והרבה לחנים יפים [חסרים זמרים עם טעם לדעתי...] אבל תקראו בכל דיסק מי המלחינים- קבוע: גרין, ברי קליין, וועבר, ולפעמים בטעות איזה אחד לא ידוע שהיה לו את הסייעתא דשמיא.

אל תתלהבו מסיפורי אחד לאלף שמכר שיר לשוואקי, סיכוי טוב שזה לא יהיה אתה...

אבל כמו שכולם אמרו לי- תנסה... [ואני לא :)])

ב- הדמו מאוד חשוב. לשלוח דרך אנשים שמכירים.

נכתב כבר בשירשור אחר ואני מחזק את דבריהם...

כמה חומרים ששלחתי לגודלוואג לשלוח הלאה הוא אמר לי לשפר, למצוא מישהו אחר שישיר וכד'. נכון שאפשר לשלוח שירים מהקלטה בנגן, אבל אתה רוצה להשב את תשומת ליבם, הם מקבלים המון שירים כל יום, אם הפתיח ארוך ומעצבן הוא יעבור לבדוק את השיר הבא... כנ"ל אם הם מכירים או לא את השולח.

ג- גם אם חברים ומכרים אוהבים את השיר זה לא אומר.

הם אוהבים אותך ולכן הם אוהבים את השיר... הם לא דעה אובייקטיבית.

פגשתי לא פעם בחורים ואברכים יקרים מאוד, שהשירים שלהם באיזור הבינוני פלוס מינוס, שקיבלו המון מחמאות מחברים ומכרים אבל אף אחד, כולל אני, לא רוצה לומר להם- זה לא משהו... והם לא מבינים למה הזמרים לא עומדים בשורה לקבל את השיר.

לדעתי מספר הבחורי ישיבות שמלחינים הוא כמספר בחורי הישיבות שמנגנים גיטרה...

ד- ואם אחרי כל ההשקעה תמכור שיר, אז מה?

איך אמר לי סוקי ברי בשם משה יס, שהוא מקלל את היום שהוא הלחין את השיר "זיידי"- מאז הוא רק ניסה לחזור על ההצלחה...

וחוץ מזה- מה זה יועיל "אליבא דעולם האמת"? לקריירה שלך ולכבוד זה יועיל, אבל מבחינת "השפעה על העולם" אם השיר שלך לא יהיה אחד מאלף שירים שנשאר או באמת מרגש אנשים, הוא יושר ע"י זמר נידח ואנשים ישמעו אותו ויעברו הלאה, ריבוי השירים והמוזיקה היום גורם לאנשים לשמוע שירים כמו פיצוחים- לפתוח, לאכול, ולזרוק.

מוצ"ש אחד אחי התקשר אלי בהתלהבות- השיר שלך היה בקול חי מיוזיק! שלחתי לחבר שלי עדכון שזה קרה וכתבתי לו- "כולם המשיכו הלאה, ואני היחיד שזוכר שהשיר הזה נוגן..."

בקיצור- לפני שאתה משקיע זמן [10-20 שעות], כסף- [450 שקל], והרבה אנרגיות ומחשבה, תחשוב אם זה כדאי כל הרכבת הרים הזאת.

או שבאותם אנרגיות וכסף, תעשה חסד, תשמח יהודים, או תלמד תורה, אני מאמין שעל זה תקבל יותר קרדיט, אולי לא אצל טוקר במוצ"ש, אבל כן בעולם הבא...

הקשבתי ממש מלמעלה, ברפרוף ובוויליום נמוך ולא בשלמות, בגלל האיסור.
ומה שאני רוצה לומר לך כמי שמנגן כבר הרבה שנים, וכמי שגדל עם מוסיקה מערבית
ולא חסידית, וכמי שהמוסיקה החסידית מרגישה לו כמו עוף מורתח בלי תבלינים (ותסלחו לי אחיי
החרדים מלידה...) אני חושב שלהציע את הלחנים שלך למוסקיאים תוצרת הארץ מהסוג שהזכרת,
זה בזבוז זמן. אני כנגד כל מי שהולך לזרוק עלי עכשיו עגבניות רקובות, לא מחזיק מרובם ולא מסוגל לשמוע אותם, אני חושב שיכולה להיות לך הצלחה גדולה דווקא עם מוסיקאים שגדלו באמריקה, שם יש יותר פתיחות מוסיקלית ושם לא נצמדים לרוטינה החסידית שאחרי כמה שניות אתה כבר יכול לנחש את המשך השיר...
ושוב, סליחה מכל אחיי החמלדי"ם (חרדים מלידה), אל תכעסו עלי בבקשה, אני פשוט בנוי מחומר אחר...

אסתר יעקובזון

משתמש פעיל
כמי שהמוסיקה החסידית מרגישה לו כמו עוף מורתח בלי תבלינים
חולקת עליך לגמרי ואני כותבת בתור אחת שמכירה את המזיקה המערבית, אני חושבת שלמוסיקה החסידית יש הרבה מה למכור והרבה רגש. אולי התוכניות שלנו פחות ברמה מבחנת ההפקה (כדוגמת הקול הבא) אך השירים עולים עשרות מונים על השירים שלהם. כך לעניות דעתי.

אסתר יעקובזון

משתמש פעיל
מישהו פה יודע איך אלי קליין ואיצי ברי הצליחו להיכנס כ"כ חזק?
חוץ מזה שהם מוכשרים בטירוף היה להם ביטחון עצמי ועל השיר הראשון שהם מכרו לפדידה הם הציעו את עצמם לעיבוד ככה שפדידה נדלק עליהם ומפה לא צריך לפרט יותר...

בעניינים - אסתי צין

בעלת עיתון בעניינים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
כן רק חשוב לדעת שלפני שהשיר הראשון אלי קליין התפרסם הוא הלחין עשרות שירים...
לא התייאש האמין שיש לו מה למכור שלח למפיקים וכך הגיע לאן שהגיע...

אלי קליין הסתובב הרבה שנים עם שירים בכיס כמו הרבה מכאן,
ואף אחד לא הסתכל עליו בהתחלה
והוא היה שולח כל חודש 10 שירים להרבה מפיקים וזמרים
כל חודש ממש בעקביות חופר וחופר....
ורק כך הצליח להתחיל למצוא חן
וכל ההמשך זה סיעתא דשמיא עם קצת/הרבה יוזמה מצידו
והמעלה בו שהוא לא מפסיק להלחין הוא מאוד אינטנסיבי
שזה מאפיין מאוד חשוב בביזנעס
ולהלחין שירים זה עסק לכל דבר
צריך לשווק, צריך לשכנע, וצריך לייצר ולא סתם לייצר
אלה בכמות באיכות ולתת הרגשה שאתה מספק את הסחורה הכי משובחת בשוק.
לכן אם שולחים לחן הוא צריך להישמע ספעץ מושלם ויפה....
כי רק כך יתחילו להתייחס.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
היי! הכל טוב ויפה, אבל מי זה המעצב הגאון שעיצב את עטיפת הסינגל הגאונית הזאת?
:)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה