חולם למכור שיר? כמה תובנות...

שוש10

משתמש פעיל
מישהו הציע לי רעיון נועז:
לשבת עם קבוצות בחורים/אברכים, כל קבוצה ללמד שיר אחד שילמדו את הקבוצות האחרות, כך שאם ישבת עם 5 קבוצות של 20 איש לימדת 100 איש 5 שירים...
איך זה נראה לכם?

יש יהודי כזה בבני ברק בשם הרב יעקב שכטר שליט"א שכל ליל שישי יושבים אצלו בחורים ואברכים ושרים שירים חלקם שלו וחלקם מפורסמים אחרים אם כל העומק והדיוקים שבשיר.
הקומזיץ מתחיל בשיעור באור החיים הקדוש
מדובר ביהודי ת"ח שגדל קצת אצל שלמה קרליבך

שוש10

משתמש פעיל
אתמול היה במוצ"ש חי עם מנחם טוקר ראיון עם מלחינים, היה מעניין, היו שם שני נקודות שאשמח לשתף אתכם:

1. ארי גולדוואג אמר ששואלים אותו כל מיני אנשים [אני אחד מהם...] מה לעשות עם שירים וכו' אז הוא אמר שכדי להצליח למכור שיר צריך הרבה רצון "אני מלחין מגיל 9 ועכשיו אני בגיל 39 ויש תקווה הוא רק מלפני 6 שנים", באופן אישי אני יודע כמה הוא עבד ועובד על העניין של למכור שירים. הוא אמר לי את זה כמה פעמים- זה אפשרי, אבל צריך לעבוד על זה [שזה התוצאה של רצון...].

2. מנחם טוקר שאל את המלחינים על הבחור ישיבה שיושב במיר ויש לו שיר מה הוא יעשה? אז אלי קליין ענה שלכל אחד יש את הקונקשן [קשרים] שלו להגיע לזמרים וכו', זה מחזק את מה שאמרנו שהדרך להעביר שיר לזמר זה דרך מישהו שהזמר מכיר ולא סתם לשלוח לו מייל עם השיר.
(האמת שקצת הפריע לי שלא היו שם תשובות טובות לשאלה, גולדוואג ולאופר שתקו וקליין מדבר על קשרים, ומה אם אין לי קשרים? קצת מאכזב...).

ואגב, גולדוואג אמר שהוא הלחין את עברי אנכי בשביל אברהם פריד ושלח לו והוא לא הגיב. אז אם אתם שולחים שיר ולא מקבלים תגובה [מאוד מעצבן...] אין סיבה להיעלב, אולי זה שיר מצויין, אבל הם לא זוכים להבין...

(ועוד אגב- באתי פה בקטע חיובי, לא מהמקום של המייאש הלאומי :rolleyes:)

שותפו של אלי קליין הוא אצי' ברי
אצי ברי הוא בנו של.....
סוכי ברי
1+1=

שוש10

משתמש פעיל
לישיבת פוניבז' יש הרבה שירים שרים בחתונות
חלקם הובא ע"י מאיר אדלר ואהרלה סמט
אבל יש חלק מן השירים שיוצרו ע"י בחור בשם אברימי קרישנבוים [היום חזן באחד הבתי כנסת המבוקשים] בנו של חיים קרישנבוים קלריניסט
ואני לא יודע בכלל כמה זוכרים מי ומה הלחינו?
וגם שום זמר גדול לא שר את זה אבל מאות בחורים שרים את זה בכל מיני חתונות!
יש שיר "לאורו ניסע ונלך" שרו את זה בכנסים של הבחירות
והסיפור של השיר שהלחינו את שיר לאחד מאדמורי סאטמאר ואז קרה המחלוקת שם והעבירו את זה לויזניץ ואז קרה שם מהפכה ולבסוף מאיר אדלר הביא את זה לפוניבז'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה