חדש: קטרון SD9

e.ch

משתמש צעיר
נכתב ע"י דייב;2078062:
אפשר לשאול מה אתה מתכוון כשאתה כותב "סאונד"?

איכות שמע של הרמקולים, עד כמה הקולות נשמעים אמיתיים, יש פעמים שאתה שומע מקצב והוא 'מגושם' כזה, א''א להגדיר מה לא מוצלח בו, בימהה(הטיירוס, וגם ה950 מתקרב) המקצבים ובעיקר הבס נשמעים חמים כאלה, מלאים.
לסיכום: סאונד -איכות השמע שארגנית מוציאה.

דייב

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ערבבת שני הגדרות
1. קולות שנשמעים אמיתיים, ובכן לא התרשמתי שהטיירוס מסוגלת להפיק דבר כזה, הטיירוס אמנם מפיקה צלילים חלומיים אבל לא אמיתיים, הפסנתר למשל נשמע יותר גרוע מהרבה דגמים ישנים של קורג, התוף נשמע פלסטי ומצועצע, ואם בדגימות עסקינן הקורג מוציא אותם הרבה יותר טוב.
2. מכלול הסאונד שיוצא מהאורגנית, אתה בטוח שהוא יותר טוב מהקורג?, אני אישית חושב שלדגמים הישנים של קטרון יש איכות שמע גבוהה יותר, מיקס רחב יותר, והרבה פחות דריסת תדרים (אם אתה מבין על מה אני מדבר).
ושוב יש לטיירוס דברים טובים, הוא דינמי, חדשני, ומקפיץ אבל בסאונד הוא לא הכי טוב. (וזה מעניין כי למוטיף למשל יש סאונד מצוין!)

e.ch

משתמש צעיר
נכתב ע"י דייב;2078147:
ערבבת שני הגדרות

רוצה לפתוח מילון? סאונד - איכות שמע.
ובקש לדגימות וכו' לדעתי בטיירוס הדגימות נשמעים יותר מוצלחים מקורג.
והקולות שנשמעים אמיתיים, עד הpa3 זה ודאי שהטיירוס היה יותר מוצלח, הpa4 כבר יש חולקים.
אבל עזוב, זה ויכוח שלא נגמר ולא יגמר לעולם.

( אגב, שמעתי ממקורות לא ממש מוסמכים שלימהה יש מניות בקורג.)

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא יודע למה, מי שמנגן על קורג מאד רגיש לאורגן שלו...
הצורה שהטיירוס מוציא את הצליל הרבה יותר חמה מהקורג והצלילים שלו יותר מתאימים לאירועים. (אגב, 80 אחוז מהאורגניסטים החסידיים מתגעגעים לסאונד והחום הטבעי של ה-X1, לא סתם הוא נשאר נצחי, ועדיין אין לו מתחרים מהבחינה הזו.)
הבניה בקורג קלה פי 30 מבטיירוס. ולמי שחושב אחרת, אתה יודע שבקורג אפשר לבנות קובץ מידי במחשב ולהעביר אותו בלחיצה אחת למקצב בקורג (כולל חלוקה לפתיחים, סיומות,מעברים וכו')?
אתה מכיר אופציה של קוואנטייז לפי קליד?
אתה מכיר אופציה של velociti באחוזים (כלומר מבית 3 עד בית 4 הסנר עולה בהדרגה מ-20 אחוז ל-80 אחוז)?
אתה יודע כמה קל להשתמש בקונטרולים בקורג (משתמשים בפיידרים שבצד שמאל)?
מי שלא בנה על קורג לא יודע עד כמה זה קל וכיף, ולמרות זאת אני חושב שהעיקר היא התוצאה ולכן אני מעדיף טיירוס.

e.ch

משתמש צעיר
נכתב ע"י dLive;2078208:
הצורה שהטיירוס מוציא את הצליל הרבה יותר חמה מהקורג והצלילים שלו יותר מתאימים לאירועים. (אגב, 80 אחוז מהאורגניסטים החסידיים מתגעגעים לסאונד והחום הטבעי של ה-X1, לא סתם הוא נשאר נצחי, ועדיין אין לו מתחרים מהבחינה הזו.)
הבניה בקורג קלה פי 30 מבטיירוס. ולמי שחושב אחרת, אתה יודע שבקורג אפשר לבנות קובץ מידי במחשב ולהעביר אותו בלחיצה אחת למקצב בקורג (כולל חלוקה לפתיחים, סיומות,מעברים וכו')?
אתה מכיר אופציה של velociti באחוזים (כלומר מבית 3 עד בית 4 הסנר עולה בהדרגה מ-20 אחוז ל-80 אחוז)?
אתה יודע כמה קל להשתמש בקונטרולים בקורג (משתמשים בפיידרים שבצד ימין)?
מי שלא בנה על קורג לא יודע עד כמה זה קל וכיף, ולמרות זאת אני חושב שהעיקר היא התוצאה ולכן אני מעדיף טיירוס.

מסכים עם כל מילה! מבחינת היצירה קורג נותן הרבה יותר אפשריות.
אבל הסאונד הביצועים תכל'ס ימהה יותר מוצלח.

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י e.sh;2078160:
רוצה לפתוח מילון? סאונד - איכות שמע.
ובקש לדגימות וכו' לדעתי בטיירוס הדגימות נשמעים יותר מוצלחים מקורג.
והקולות שנשמעים אמיתיים, עד הpa3 זה ודאי שהטיירוס היה יותר מוצלח, הpa4 כבר יש חולקים.
אבל עזוב, זה ויכוח שלא נגמר ולא יגמר לעולם.

( אגב, שמעתי ממקורות לא ממש מוסמכים שלימהה יש מניות בקורג.)

אני מעולם לא הצלחתי לשמוע על הסאונד ה"רחב" של הPA4X. קטונתי.
לא מצאתי הבדל בינו ל3X חוץ מהעיצוב המכוער וזיכרון קטן יותר לדגימות.

(ואגב, אני כבר שמעתי ממקורות לא מוסמכים שקורג מייצרת סדרה שנקראת ימהה טיירוס.
אנשים מדברים שטויות. עזוב מקורות לא מוסמכים, איפה הטיירוס 6 שהבטיחו לפני חצי שנה?)

e.ch

משתמש צעיר
נכתב ע"י dLive;2078225:
אני מעולם לא הצלחתי לשמוע על הסאונד ה"רחב" של הPA4X. קטונתי.
לא מצאתי הבדל בינו ל3X חוץ מהעיצוב המכוער וזיכרון קטן יותר לדגימות.

(ואגב, אני כבר שמעתי ממקורות לא מוסמכים שקורג מייצרת סדרה שנקראת ימהה טיירוס.
אנשים מדברים שטויות. עזוב מקורות לא מוסמכים, איפה הטיירוס 6 שהבטיחו לפני חצי שנה?)

סתם אמרתי מה ששמעתי...
לא העלתי על קצה דעתי שזה נכון.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני דיברתי מנסיון. מבדיקה לעומק של הכלים. יצא לי לנגן באירועים בכל האורגנים, ולפני שקניתי את PA4 ישבתי על הטיירוס שעות בחנות. אנשים נותנים לי לפעמים את האורגנים כדי לבנות בהם מקצבים, כך שבניתי על כולם.
המעלה היחידה של טיירוס היא שיתכן שבצלילים מסויימים (לא הפסנתר ולא התופים) הוא יותר טוב מצלילי המערכת המקבילים בקורג, אבל לא מהדגימות שאני משתמש בפועל. (וגם בזה יש שיפור גדול בPA4.)
ולעומת זה - יש לו ממשק בעייתי, תכנות מסורבל ומוגבל, והסאונד הכללי לא טוב.
כל זה ביקרים, PA4 מול טיירוס. בזולים - PA600 מול 970 - הממשק של ימהה עדיף.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י e.sh;2077423:
מתי הרגשת כך?
ב'תיפוף' עצמו או בעיבוד שלו אח''כ?

בעבודה על המקצב. הממשק מאד מסורבל ומשגע, הקוונטייז לא גמיש. בקורג (וגם בטכניקס) אתה יכול לשנות אותו בכל רגע תוך כדי עבודה על אותו קטע בלי שזה ישפיע על מה שכבר הקלטת.
ועוד בעיות רבות. בגלל שאין בימהה מסך מגע אז כמעט לכל פעולה יש מסך אחר וצריך להיכנס ולצאת ולעבור דרך כולם בכל מהלך. מאותו סיבה גם קשה להגיע למקצבים בזמן נגינה.
אני לא זוכר כרגע הכל, אני רק זוכר שזה היה מחרפן. לא רק הבניה אלא גם הנגינה עצמה. המקצבים והצלילים "שלך" מאוכסנים כתתי תקיות ביוזר. כדי להחליף מקצב או צליל צריך לעבור דרך כמה חדרים ואז לחזור אותם. אין כפתורי פיל-אין ואין ריסט. הכפתורים במיקומים לא נוחים.
נוסף לכל זה הכלי ענק וכבד, ולא נכנס באוטו.
המעלה של הצלילים לא משמעותית, כי הדגימות בכל מקרה יותר טובות.

דייב

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
תשמיעו לי דגימה אחת של פסנתר שנשמעת טוב בטיירוס..., ולמי שחושב שזה לא קריטי שיתעלם מההודעה הזו...

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
בימהה (ולא בכלים המקצועיים שלה כמו המוטיף) ,נראה שהסאונד מיוצר באותו מקום שהפלסטיק של האורגן מיוצר.

e.ch

משתמש צעיר
זה לא הוגן מה שקרה פה, התקפתם את הטיירוס בלי שיכלתי להגיב, לא הוגן!
אני מתייחס דבר ראשון למה שדוד מרדכי כתב כביכול בקורג יותר נח לעבור מקצב באמצע נגינה.
אז ככה, זה ממש ממש ממש לא נכון. פשוט בימהה יש בנקים, שבקורג אין!!
וזה ודאי שמבחינת הנוחות זה ימהה. בקורג שרוצים להעביר קול +מקצב ביחד לוחצים מיליון פעם במסך מגה( שלדעתי הוא טעות איומה!) ובימהה אפשר להעביר אינסוף אפשרויות בלחיצה אחת על בנק, ואפשר להעביר אפילו עם הקלאץ כך שזה הרבה יותר נח מאשר קורג בקטע הזה.
ובקשר לסאונד, עד עכשיו חשבתי שכולם מודים שהסאונד של הטיירוס יותר טוב מpa3 ועל הpa4 יש מה לדבר,אבל התבדתי,
אבל כמו שכתבתי לעיל, הוויכוח הזה לא נגמר ולא יגמר לעולם, כל אחד מאוהב באורגנית שלו ולא מסכים לשמוע על שום דבר אחר.
מה שכן שמתי לב, שהאלה שיש להם קורג אוהבים לתת פתגמים ראו הודעה 13,( מבקש סליחה מראש...)
בכל אופן אותי לא תצליחו לשכנע לעבור לקורג.

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
וזה ודאי שמבחינת הנוחות זה ימהה. בקורג שרוצים להעביר קול +מקצב ביחד לוחצים מיליון פעם במסך מגה( שלדעתי הוא טעות איומה!) ובימהה אפשר להעביר אינסוף אפשרויות בלחיצה אחת על בנק, ואפשר להעביר אפילו עם הקלאץ כך שזה הרבה יותר נח מאשר קורג בקטע הזה.
-------------------------------------------------------------------

אני לא מתווכח עם כבודו, אבל המציאות מתווכחת- בקורג אתה יכול להגדיר אם בכפתור אחד יחליף מקצב או שיחליף גם קול (שאותו אתה שם ב-sts 1).
עם קלאצ לא ניסיתי אף פעם אבל אני יודע איפה מגדירים בדיוק מה הוא יעשה.

e.ch

משתמש צעיר
נכתב ע"י הדוד סם;2078439:
-------------------------------------------------------------------

אני לא מתווכח עם כבודו, אבל המציאות מתווכחת- בקורג אתה יכול להגדיר אם בכפתור אחד יחליף מקצב או שיחליף גם קול (שאותו אתה שם ב-sts 1).
עם קלאצ לא ניסיתי אף פעם אבל אני יודע איפה מגדירים בדיוק מה הוא יעשה.

נו באמת, בימהה זה לא רק מקצב וקול, אפשר להחליף כל מה שרוצים לפי מה שהגדרת לבנק הזה!

גורם בכיר

משתמש רשום
נכתב ע"י dLive;2078208:
אתה יודע כמה קל להשתמש בקונטרולים בקורג (משתמשים בפיידרים שבצד שמאל)?
מי שמתעסק קצת עם ימהה יודע שלכל הדברים האלו יש פיתרונות.
גם לי יש תוכנה שאני לוקח קובץ מידי והופך אותו למקצב של ימהה ומחלק אותו לפתיחים, סיומות, מעברים כפי שאני מחליט ועשיתי את זה כבר עשרות פעמים!
ויש עוד הרבה טריקים בבניה של ימהה, רק שצריך קצת לדעת כמה דברים מחוץ לקופסה.

גורם בכיר

משתמש רשום
אגב אני לא מתקיף את קורג כי אני משוגע על שני הכלים גם על PA3\4 וגם על הטיירוס 5 אבל שאף אחד לא יחשוב שהטיירוס הוא כלי כזה תמים ונאיבי
ואם אתה לא יודע לפרוץ תקרות של זכוכית אולי עדיף באמת שתיקח קורג לידיים...

נ.ב. אין לי מניות לא אצל ימהה ולא אצל קורג. וכל הויכוח הזה מבחינתי -- סתם למען הקטע;)

e.ch

משתמש צעיר
נכתב ע"י הדוד סם;2078449:
מה עוד אפשר להחליף?

כל פונקציה שקיימת!
קול, מקצב, הד, אפקטים, קלאץ,אוקטבות,התחלה/הפסקת הקלטה,טמפו,הכול!!!
אתה מגדיר מראש מה יהיה בבנק וזהו! הרבה יותר פשוט מקורג.

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
נכתב ע"י dLive;2078208:
.

זה אומר שאפשר לעשות את זה במקום לופ?

דייב

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מה לומר, ויכוח משעשע...
האמת היא שאין לי לא ימהה ולא קורג כי איני מנגן בחתונות אלא יוצר בMIDI ומסתפק במקלדת שליטה ואשר ע"כ אני אובייקטיבי, ראיתי את שני הכלים אצל חברים ובאופן אישי התרשמתי כך:
דברים מעניינים, קיטשים, סאונדים חלומיים, חידוש ופוזה, לנגן ולהרגיש בעננים - טיירוס
מקצועיות, סאונד נקי וצלול, מיקס טוב, צליל עוצמתי, ריאליות, איכות דגימה - קורג
בבקשה שכנעו אותי אחרת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה