שאלה חדר עבודה ללא חלון

ג'ודי

משתמש רשום
שבוע טוב ,
אנחנו מתכננים שיפוץ קטן בבית במסגרתו נסגור לי חדר עבודה
הבעיה היא שהוא יהיה ללא חלון
האם זה הגיוני / איך כן לאוורר אותו ?
יש מישהו שעובד בכזה חדר , אם כן איך זה
אשמח לכל חוות דעת בעניין
גודל החדר הוא : 220 * 140
1693728399179.png

מימין (הקיר האדום ) זהו חדר ילדים , הצד השני זה פרוזדור , למטה זה ממד ולמעלה זה פרוזדוק קטן הפונה לשתי חדרים

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי אפשרות אחת -- את הקיר הגובל במסדרון לבנות לא עד התקרה ולהשאיר מרווח שיכנס אורור
אפילו לסיים אותו עם סוג של קופינג כמו שיש או עץ ולהניח עליו עציצים לדוגמא -- ולא צריך חלונות
נכון שזה לא מונע רעשים לגמרי -- אבל לדעתי האובססיה לפרטיות לא מצדיקה חדר חנוק ופתרונות אורור מאולצים
ואם זה היה הבית שלי
בכלל לא הייתי בונה קיר - ובמקום קיר -סוג של כוורת מדפים לספרים או חפצי נוי שישקיף למסדרון - ובכלל לא לעשות דלת
מאד תלוי מהם הנתונים בבית
בית עמוס ושוקק חיים לא מאפשר פתיחה כזו
יכולה להבין את הצורך והרצון בפינה סגורה למרות הויתורים שיש בכך

מה שכן- אולי לחשוב על אופציה בה בעוד כמה שנים עם הרגעות הזירה, שיהיה ניתן לפתוח מעט
ולכן לבנות את הקירות מגבס שהם ברי קיצוץ ושינוי

ג'ודי

משתמש רשום
לדעתי אפשרות אחת -- את הקיר הגובל במסדרון לבנות לא עד התקרה ולהשאיר מרווח שיכנס אורור
אפילו לסיים אותו עם סוג של קופינג כמו שיש או עץ ולהניח עליו עציצים לדוגמא -- ולא צריך חלונות
נכון שזה לא מונע רעשים לגמרי -- אבל לדעתי האובססיה לפרטיות לא מצדיקה חדר חנוק ופתרונות אורור מאולצים
ואם זה היה הבית שלי
בכלל לא הייתי בונה קיר - ובמקום קיר -סוג של כוורת מדפים לספרים או חפצי נוי שישקיף למסדרון - ובכלל לא לעשות דלת
אין אובססיה לפרטיות , זה פשוט צורך כשיש פגישות עבודה (יש הרבה) ויש רעש של ילדים משחקים / צוחקים / בוכים ... או סתם דיבורים זה מפריע מאוד לריכוז ובמיוחד בשביל זה אנחנו עושים חדר יעודי לכך ולא לעבוד בסלון ...
תודה בכל מקרה על התגובה

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
אין אובססיה לפרטיות , זה פשוט צורך כשיש פגישות עבודה (יש הרבה) ויש רעש של ילדים משחקים / צוחקים / בוכים ... או סתם דיבורים זה מפריע מאוד לריכוז ובמיוחד בשביל זה אנחנו עושים חדר יעודי לכך ולא לעבוד בסלון ...
זה באמת מאוד תלוי בנתונים
מעניין שבדיוק עכשיו אני עוסק בתכנון דירה בב"ב עם אותו סגנון של חדר עבודה
ושם לא השתמשתי בפתרונות הנ"ל - אלא פשוט עשיתי חלון בקיר שפונה למסדרון שאפשר לפתוח ולסגור לפי העניין

styehoshua

משתמש מקצוען
אני גם עובדת מהבית, הבית שלי ישן ולכן יש בו מקלט ( לא ממ"ד) ועשינו את המקלט שהיה מחסן לדיירים הקודמים למשרד. את החלון אין אפשרות לפתוח הוא כבד ומסורבל כמו מקלטים של לפני 38 שנה שאף אחד אף פעם לא פתח אותו , החדר בגודל של 2.2X2.5 הוספנו חלון ביתי נוסף לחולון מקלט, הדלת בד"כ פתוחה חוץ ממתי שהרעש מפריע ויש לי מזגן.
חנוק- רק במוצ"ש כששבת שלימה הדלת סגורה.

shani123

משתמש מקצוען
תודה בכל מקרה על התגובה
לא יודעת עד כמה חדר פנימי בתוך בית, יהיה שקט כשהכל רועש מסביב...

ג'ודי

משתמש רשום
לא יודעת עד כמה חדר פנימי בתוך בית, יהיה שקט כשהכל רועש מסביב...
היום אני עובד בממ"ד שהוא במרכז הבית (בתחילת הפרוזדור אם ראית את השרטוט) ויש לי בו דלת רגילה (הוספנו אותה כתוספת לדלת הממד) באופן כללי מספיק לי שהיא סגורה אלא אם כן מקרים חריגים שאני סוגרת גם את הדלת השניה
בכל מקרה זה עבודה מהבית , מרגישים (ושומעים) שזה בית :)
אבל לפחות אני מכוונת להכי שקט שניתן במסגרת הזו

shani123

משתמש מקצוען
היום אני עובד בממ"ד שהוא במרכז הבית (בתחילת הפרוזדור אם ראית את השרטוט) ויש לי בו דלת רגילה (הוספנו אותה כתוספת לדלת הממד) באופן כללי מספיק לי שהיא סגורה אלא אם כן מקרים חריגים שאני סוגרת גם את הדלת השניה
בכל מקרה זה עבודה מהבית , מרגישים (ושומעים) שזה בית :)
אבל לפחות אני מכוונת להכי שקט שניתן במסגרת הזו
ממ"ד קירותיו אטומים יותר ,
כאן אתם בונים חדר במרכז הבית... לא בצד, ועם קירות רגילים.

נראה שכדאי
שתעשו חלון עליון וכד' (אבל בגובה נגיש ונח) - רק עם סגירה טובה, בשביל הפרטיות ובשביל השקט.
וכן וונטה עם מפוח כמו שאמרה רותי, הרעש הוא מינורי ובקושי מורגש...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה